sport

مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا

در دومین شب مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا تیم های پاری سن ژرمن و چلسی مقابل میزبانان خود به برتری رسیدند.

گروه ورزشی جی پلاس؛ در شب دوم از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا دو بازی در پرتغال و آلمان برگزار شد. بایرن مونیخ در دیدار تکراری فینال فصل قبل در آلیانز میزبان پاری سن ژرمن بود و پورتو هم بدون طارمی به مصاف چلسی رفت که نتیجه هردو بازی بر وفق مراد مهمانان بود.

یک چهارم نهایی

رفت

رئال مادرید 3 - لیورپول یک

منچسترسیتی 2 - دورتموند یک

بایرن مونیخ 2 - پاری سن ژرمن 3

پورتو صفر- چلسی 2

برگشت

پاری سن ژرمن- بایرن مونیخ 24 فروردین ساعت 23:30

چلسی- پورتو 24 فروردین ساعت 23:30

لیورپول- رئال مادرید 25 فروردین ساعت 23:30

دورتموند - منچسترسیتی 25 فروردین ساعت 23:30

بایرن مونیخ 2 - پاری سن ژرمن 3

پاری سن ژرمن در شبی که خوش شانس بود و بارها کیلور ناواس دروازه این تیم را نجات داد، با بهره گیری از موقعیت های خود 2-3 مقابل بایرن به برتری رسید. پاری سن ژرمن بازی را بهتر آغاز کرد و در همان دقیقه سوم بود که با پاس تماشایی نیمار، کیلیان امباپه درون محوطه بایرن مونیخ صاحب موقعیت شد و ضربه او با اشتباه مسلم مانوئل نویر وارد دروازه این تیم شد. دقایقی بعد و روی حرکت لئون گورتزکا بود که توماس مولر صاحب موقعیت بسیار خوبی در محوطه جریمه پاری سن ژرمن شد، اما ضربه او دقیق نبود و در اختیار کیلور ناواس قرار گرفت. در دقیقه 19 بایرن مونیخ فاصله ای تا زدن گل تساوی نداشت، اما ضربه سر لئون گورتزکا در دهانه دروازه و روی ارسال جاشوا کیمیچ با مهار تماشایی کیلور ناواس همراه شد. لحظاتی بعد این بار کینگزلی کومان در گوشه محوطه نماینده فرانسه صاحب فرصت شده و می توانست گل تساوی را به ثمر برساند، اما ضربه محکم او از زاویه ای بسته توسط ناواس مهار شد. اما در دقیقه 28 پاری سن ژرمن به گل دوم هم دست یافت. روی پاس تماشایی نیمار و غفلت عجیب مدافعان بایرن مونیخ، مارکینیوش با دروازه بایرن مونیخ تک به تک شده و با ضربه ای دقیق به گوشه دروازه زننده گل دوم لقب گرفت. اما بایرن در ادامه سراپا حمله شد و در دقیقه 37 یکی از گل های خورده را جبران کرد. روی ارسال بنجامین پاوارد از سمت راست، اریک چوپو موتینگ با یک ضربه سر محکم بالاخره دروازه ناواس را باز کرد. در لحظات پایانی نیمه اول اتفاق خاصی روی دروازه دو تیم رخ نداد و پاری سن ژرمن با برتری 1-2 راهی رختکن شد. در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم بود که نیمار در گوشه محوطه بایرن صاحب فرصت شد، اما ضربه او را نویر به خوبی دفع کرد و در ریباند نیز ضربه آنخل دی ماریا روی خط توسط آلفونسو دیویس بازگردانده شد. در دقیقه 53 و روی ارسال داوید آلابا این توماس مولر بود که تا آستانه گلزنی پیش رفت، اما ضربه محکم او توسط ناواس مهار شد. لحظاتی بعد این بار دروازه بان کاستاریکایی به خوبی ضربه آکروباتیک پاوارد را مهار کرد. اما در دقیقه 60 بایرن مونیخ بالاخره به گل تساوی دست یافت. روی ارسال جاشوا کیمیچ از سمت راست، توماس مولر در شرایطی دشوار با ضربه سر گل تساوی بخش را وارد دروازه حریف کرد. اما این نتیجه پایدار نبود و پاری سن ژرمن در دقیقه 67 باز هم به گل رسید. کیلیان امباپه در گوشه سمت چپ محوطه صاحب موقعیت شده و با یک ضربه زمینی از بین پاهای ژروم بواتنگ موفق به زدن گل سوم هم شد. دقایقی بعد اریک چوپو موتینگ در شلوغی محوطه و با چرخش خود فرصت زدن گل تساوی را داشت، اما ضربه او در اختیار کیلور ناواس قرار گرفت. در لحظات پایانی توماس مولر با چرخش در محوطه فرصت گلزنی داشت، اما ضربه او با کمترین اختلاف به بیرون رفت تا در نهایت بایرن در این دیدار 2-3 مغلوب شود.

 

پورتو صفر- چلسی 2

چلسی در شبی که موقعیت های زیادی روی دروازه پورتو نداشت، با هوشمندی دو بار توسط میسون مونت و بن چیلول به گل رسید تا با این پیروزی بخش زیادی از راه صعود را در پرتغال طی بکند. پورتو بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه 12 ابتدا ضربه دیاز توسط مدافعان چلسی دفع شد و روی ریباند ضربه محکم و والی اوریبه از بالای دروازه چلسی به بیرون رفت.  اما در ادامه و بر خلاف جریان بازی این چلسی بود که به گل اول دست یافت. روی پاس دقیق جورجینیو، میسون مونت در گوشه محوطه پورتو صاحب موقعیت شده و با یک ضربه زمینی و دقیق به گوشه دروازه موفق شد گل اول تیمش را به ثمر برساند.  در لحظات پایانی نیمه اول این په په بود که با حضور در محوطه جریمه فرصت داشت گل تساوی پورتو را وارد دروازه چلسی بکند، اما ضربه او با مهار ادواردو مندی همراه شد و در نهایت نیمه نخست کم هیجان با برتری 0-1 چلسی به اتمام رسید. در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم و روی ارسال دیاز بود که په په با  ضربه سر می توانست زننده گل تساوی پورتو لقب بگیرد، اما مندی یک بار دیگر دروازه چلسی را نجات داد در دقیقه 60 آنتونی رودیگر، مدافع پیش تاخته چلسی با ضربه ای از پشت محوطه جریمه دروازه پورتو را تهدید کرد، اما مارچسین به خوبی عکس العمل نشان داده و این ضربه را دفع کرد. دقایقی بعد این بار جیمز با ارسال خود برای چلسی موقعیت سازی کرد، اما ضربه سزار آسپلیکوئتا چندان دقیق نبود و در اختیار دروازه بان پورتو قرار گرفت. در دقیقه 79 کریستن پولیسیچ فرصتی تا زدن گل دوم چلسی نداشت، اما این ستاره آمریکایی بدشانس بود و ضربه او به دیرک دروازه پورتو برخورد کرد. اما در دقیقه 85 چلسی به گل دوم هم دست یافت. روی اشتباه عجیب مدافعان پورتو، بن چیلول با فرار خود و گذر از سد مدافعان و دروازه بان پورتو موفق شد گل دوم را به نام خودش ثبت کند. در ادامه اتفاق خاصی روی دروازه ها رخ نداد و چلسی به برتری شیرین 0-2 دست یافت.

کیلیان امباپه ٢٢ ساله به دومین گلزن برتر فرانسوی مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا تبدیل شد ( بنزما ١٩ گل - امباپه ١٣ گل و تیری هانری ١٢ گل) ستاره پاری سن ژرمن در این فصل ٨ گل به ثمر رسانده است، برابر با رکورد بیشترین گل توسط یک بازیکن فرانسوی در یک فصل تاریخ مسابقات (وسام بن یدر ٢٠١٧/١٨ و دیوید ترزگه ٢٠٠١/٠٢)

از زمان اولین بازی نیمار در لیگ قهرمانان اروپا در فصل ٢٠١٣/١۴، هیچ بازیکنی به اندازه ستاره برزیلی(٢۵) موفق به ثبت پای گل نشده است نیمار با ٢۵ پاس گل و ۴١ گل در ۶۶ بازی خود در این مسابقات روی ۶۶ گل تیم خود تأثیر مستقیم داشته است، میانگین هر بازی یک گل.

 

لیگ قهرمانان اروپا

لیگ قهرمانان اروپا بایرن مونیخ پاری سن ژرمن

لیگ قهرمانان اروپا بایرن مونیخ پاری سن ژرمن نیمار امباپه

لیگ قهرمانان اروپا بایرن مونیخ پاری سن ژرمن امباپه

لیگ قهرمانان اروپا پورتو چلسی

لیگ قهرمانان اروپا پورتو چلسی

لیگ قهرمانان اروپا پورتو چلسی

لیگ قهرمانان اروپا پورتو چلسی

 

 

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1504318
ارسال نظر