sport

یادداشت جی پلاس

با وجود اینکه ویدیویی از اظهارات شرم آور و غیراخلاقی مهدی رسول پناه منتشر شده اما او کماکان رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس است و وزیر ورزش هم هیچ گونه اظهارنظری درباره آن انجام نداد و گویا از نظر او هیچ اتفاقی نیفتاده است!

گروه ورزشی جی پلاس، شبنم روحی؛ هنوز یک سال نشده که ویدیو مردی منتشر شد که به هموطنان شمالی توهین می کرد؛ حکم او اعلام و جریمه هم شد اما مدت ها از انتشار ویدیوی جنجالی و البته خجالت آور مهدی رسول پناه می گذرد اما وزیر ورزش نه تنها برخوردی با سرپرست سابق مدیرعاملی پرسپولیس نداشت بلکه او را در سمت ریاست هیات مدیره ابقا کرد و حتی اظهارنظری در انتقاد از او انجام نداد.

پیش از این، دو ویدیو از فحاشی مهدی رسول پناه به یحیی گل محمدی، شجاع خلیل زاده و دیگر بازیکنان پرسپولیس منتشر شد اما آب از آب تکان نخورده و همین باعث ناراحتی گل محمدی و البته دیگر اعضای تیم شده است. بازیکنان و مربیانی این تیم ویدیوی فحاشی مسئول بالا دستی به خود را می بینند و از این موضوع ناراحت هستند اما کاری از دست شان برنمی آید و حتی اعتراض شان هم سرانجامی ندارد.

تصور اینکه شخصی که فحاشی های غیراخلاقی او به شما در فضای مجازی منتشر شده همچنان برای شما تصمیم بگیرد و حتی نتوانید درخصوص این فرد شکایتی انجام دهید، قطعا آزاردهند خواهد بود. همان طور که یحیی گل محمدی نیز گفت که بابت این هتک حرکت ها زجر کشیده است.

حالا ویدیویی دیگر از سه گانه رسول پناه منتشر شده و او صحبت هایی درباره بیرانوند، ترابی و علیپور مطرح می کند که متاسفانه سراسر الفاظ زشت و غیراخلاقی است.  در نهایت مدیر حراست وزارت ورزش اعلام کرد که به زودی در این باره بیانیه ای صادر می شود و تصمیم گیری لازم اتخاد خواهد شد.

اما سوالی که باید در این باره پرسید این است که آیا تصمیم گیری برای چنین اقدام ضداخلاقی تا این حد نیاز به بررسی دارد؟ همان دو ویدیوی نخست برای اثبات کار نادرست رئیس هیات مدیره پرسپولیس کافی نبود؟

وقتی چنین شخصی رئیس هیات مدیره پرسپولیس است، چگونه می توان برای باشگاه پسوند فرهنگی را استفاده کرد.کدام یک از حرف های رسول پناه در ویدیوی منتشر شده اخلاق مدارانه و فرهنگی است؟! به نظر می رسد بعد از اکران سه گانه فحاشی رسول پناه، وزیر ورزش منتظر چهارمین ویدیو و انتشار فحاشی کارمند یا دندانپزشکش ضد افشین پیروانی و سیدجلال حسینی است تا پس از آن دست به کار شود!

به هر ترتیبی که هست رسول پناه را هیچ کسی نمی خواهد اما وزیر ورزش اصرار به ماندن او دارد. برکناری رسول پناه به معنای تسلیم شدن وزیر برابر خواسته گل محمدی یا پرسپولیسی ها نیست، بلکه با این کار او اخلاق را در تیم پیاده می کند. وقتی سلطانی فر در تمام مصاحبه ها از اخلاق و پهلوانی صحبت می کند باید در عمل هم اهمیت و پایبندی به آن را نشان دهد پس این موضوع ارتباطی به شخص خاص ندارد. وقتی شخص آرامی به مانند کریم باقری که از نظر اخلاقی برای همه الگو است نظر خوبی نسبت به رسول پناه ندارد و در مصاحبه اش از وزیر می خواهد او را از هیات مدیره کنار بگذارد مشخص است که ماجرا و شرایط چگونه است.

وزیر نه برای حفظ گل محمدی یا هر شخص دیگری بلکه برای حفظ ارزش های اخلاقی باید درست ترین تصمیم را در سریع ترین زمان ممکن اتخاذ کند تا بی اخلاقی بیش از این رواج پیدا نکند.

 

حجم ویدیو: 8.08M | مدت زمان ویدیو: 00:02:20
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1491901
ارسال نظر

موضوعات داغ