sport

گزارش جی پلاس از هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال

استقلال را می توان راضی ترین تیم هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال دانست که موفق شد با پیروزی برابر سپاهان به تنهایی در رده دوم جدول رده بندی قرار بگیرد.

گروه ورزشی جی پلاس، در هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال تیم فوتبال، استقلال در جذاب ترین و البته مهم ترین بازی به مصاف سپاهان رفت و با وجود 10 نفره شدن با نتیجه دو بر یک برابر حریف به برتری رسید تا به رده دوم جدول صعود کند. در این هفته تمام تیم های بالای جدول با نتایجی که کسب کردند باعث شدند استقلال بتواند با برتری مقابل سپاهان به جایگاه مورد نظر خود برسد.

تیم های گل گهر سیرجان و سایپا هم با نتایجی که برابر رقبا کسب کردند به بقا در لیگ برتر امیدوار شدند.

تراکتور صفر- پیکان صفر

شاگردان ساکت الهامی برای کسب سه امتیاز مهم خانگی در ورزشگاه یادگار امام تبریز به مصاف پیکان رفتند که این تیم با 23 امتیاز از جمله تیم های در منطقه خطر است. با وجود اینکه تراکتور موقعیت های گلزنی زیادی ایجاد کرد اما در زدن گل ناکام ماند و نتوانست امتیاز کامل از این مسابقه را به دست آورد. یکی از مهم ترین موقعیت ها را رضا شاکری از دست داد که دروازه خالی را نتوانست به گل تبدیل کند. واکنش رشید مظاهری در دقیقه 58 نیز اجازه گلزنی را به تیم مهمان نداد. یکی از اتفاقات عجیب نیمه دوم این مسابقه درگیری لفظی عبدالله ویسی سرمربی پیکان با داور مسابقه بود که باعث اخراج این مربی شد. دقیقه 88 این مسابقه بازیکنان تراکتور سرانجام موفق به گلزنی شدند اما داور این گل را به علت آفساید مردود اعلام کرد. با این تساوی تراکتور 46 امتیازی و پیکان 24 امتیازی شد.  پیکان با قرار گرفتن در رده پانزدهم جدول کار سختی برای ماندن در لیگ برتر دارد.

ساکت الهامی بعد از بازی مقابل پیکان در هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال گفت: بازی همان طور که پیش‌بینی می‌کردیم سخت و حساس بود. در طول هفته شرایط جدول طوری بود که هر دو تیم برای سهمیه و بقا می‌جنگیدند. بازی سختی بود و هر چه بازی پیش می‌رفت بهتر شدیم. موقعیت‌های خوبی ایجاد کردیم اما متاسفانه نتوانستیم به آنچه مدنظرمان بود برسیم. در طول نیمه با بچه‌ها صحبت کردیم تا به چیزهایی که می‌خواهیم، برسیم. صاحب موقعیت شدیم که اگر به گل تبدیل می‌شد می‌توانستیم 3 امتیاز را بگیریم. از این ناراحت هستم که شرمنده هواداران شدیم. 3 بازی داریم، این بازی می‌توانست جهش خوبی برای ما در ادامه راه باشد اما زیبایی‌های فوتبال همین است. نمی‌توانم از بازیکنانم خرده بگیرم. آنها هر چه در توان داشتند گذاشتند اما نتوانستیم 3 امتیاز را بگیریم. بحث جدول مطرح است اما ما صاحب موقعیت شدیم آن هم با تیم پیکان که 10 نفره دفاع می‌کرد. آنها نیمه دوم یک توپ آوردند در حالی که ما خیلی موقعیت داشتیم. یکی از بازی‌های خوب ما بود اما نتوانستیم گل بزنیم و چیزی که می‌خواستیم نشد. مقصر من هستم و بچه‌ها همه زحمت کشیدند. امیدوارم 3 هفته باقی مانده جبران کنیم. به بازیکنان خسته نباشید می‌گویم و از هواداران عذرخواهی می‌کنم. امیدوارم در ادامه راه جبران کنیم.

بهروز مکوندی مربی تیم فوتبال پیکان که در غیاب عبدالله ویسی به نشست خبری بعد از بازی با تراکتور آمده بود در خصوص این بازی گفت: در ابتدا باید بگویم که خیلی خوشحالم یک بار دیگر به تبریز آمدم و از مردم خونگرم آذربایجان‌شرقی تشکر می‌کنم. در خصوص بازی باید بگویم که شرایط ما در جدول سخت است چرا که ما در انتهای جدول قرار داریم. بعد از برگزاری مجدد بازی‌ها پس از شیوع ویروس کرونا، ما جدولی برای خودمان طراحی کردیم که تا اینجای کار، ما بعد از پرسپولیس دوم هستیم اما این شرایط برای خودمان راضی کننده نیست. امروز نیاز به پیروزی داشتیم و برای هر سه امتیاز به زمین آمدیم. همه تلاش تراکتور این بود که سهمیه آسیایی بگیرد و باید از مسئولان تراکتور بابت اینکه همه هم و غم خود را برای این تیم گذاشتند تشکر کنم. آنها هزینه‌های زیادی انجام دادند و به عنوان یک ورزشکار از آنها ممنون هستم. ما امروز چند بازیکن خوب خود را به دلیل مصدومیت نداشتیم. جابر انصاری یا دانیال ماهینی و جلال علیمحمدی را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشتیم. هر چه شرایط می‌گذرد به دلیل فشردگی مسابقات کار سخت‌تر می‌شود اما امروز با بازیکنان جوان که چند بازیکن زیر ۲۳ سال بودند بازی خوبی انجام دادیم. امروز از یک بازیکن برای اولین بار در لیگ استفاده کردیم که فکر می‌کنم این شجاعت آقای ویسی را نشان می‌دهد. درست است که ۳ امتیاز را نگرفتیم اما باید از بازی خوب تیم و گرفتن یک امتیاز راضی و خوشحال هستیم.

ذوب آهن یک - نفت مسجد سلیمان یک

شاگردان لوکا بوناچیچ در خانه خود پذیرای نفت مسجد سلیمانی بودند که خیالشان از بابت ماندن در لیگ برتر راحت است. گل اول این مسابقه را حسین ابراهیمی در موقعیت مشکوک به آفساید وارد دروازه ذوب آهن کرد تا نفتی ها دقیقه 26 یک بر صفر پیش بیفتند. بعد از آغاز نیمه دوم و در دقیقه 49 این مسابقه ابراهیم زاده گل تساوی را برای ذوبی ها به ثمر رساند.  در نهایت این مسابقه با نتیجه یک یک با تساوی به پایان رسید تا ذوب آهن با 24 امتیاز هم چنان در شرایط خطرناک باشد. نفت مسجد سلیمان هم 34 امتیازی شد.

لوکا بوناچیچ در پایان بازی و در رابطه با کسب یک امتیاز از این بازی که با تساوی یک بر یک مقابل نفت مسجد سلیمان خاتمه یافت، اینطور حرف هایش را با انتقاد شدید از عملکرد داوران مسابقه در کنفرانس خبری آغاز کرد و گفت: مجبورم از جایی شروع کنم که متعارف نیست. من الان 15 ، 16 سال است که در ایران هستم. سه بازی حساس را برای تیم میزبان طوری قضاوت کرده اند که ما متضرر مطلق بوده ام. من 30سال است که مربیگری می کنم و این صحنه ها را ندیده ام. 2 متر بازیکن در آفساید بوده و می رود و گل می زد و داور هیچ چیزی نمی گوید. بازیکن ما را اخراج کرده است. این صحنه اصلا اخراجی نداشته است. جسارت می کنم و من را ببخشید ولی ما هر بازی با 13 بازیکن مقابله می کنیم. آخرش می گویند حق با شماست و دفعه بدی درست می شود. ذوب اهن تیم کوچکی نیست. تیم ما هم اشتباه داشت. من هم اشتباه داشتم. این ها هم قبول ولی نمی شود هر بازی این همه اشتباه علیه ما.

سایپا یک- ماشین سازی تبریز صفر

شاگردان ابراهیم صادقی که در منطقه خطر سقوط قرار داشتند به دنبال کسب سه امتیاز مسابقه برابر ماشین سازی تبریز بودند و توانستند با تک گل دقیقه 87 آرمین سهرابیان برنده این مسابقه حساس باشند و یک برد ارزشمند خانگی را به دست آورند. سایپا با این پیروزی 27 امتیازی شد و از قعر فرار کرد؛ ماشین سازی نیز 27 امتیازی باقی ماند.

صنعت نفت آبادان یک - شهر خودرو یک

شهرخودرو دیگر تیم بالانشین بود که در روز نخست هفته بیست و هفتم لیگ برتر نتوانست به پیروزی برسد. این تیم در آبادان به مصاف صنعت نفت رفت که در نهایت دو تیم به تساوی یک یک رضایت دادند. محمد قاضی در دقیقه 81 گل اول بازی را برای شهرخودرو به ثمر رساند و در حالی که شاگردان بختیاری زاده در انتظار سوت پایان بودند، داور یک پنالتی برای میزبان اعلام کرد و عیسی آل کثیر در دقیقه 92 بازی را به تساوی کشاند تا شهر خودرو هم از کسب سه امتیاز این مسابقه بازبماند و 44 امتیازی شود.

نساجی یک - پرسپولیس یک

در اولین بازی روز دوم رقابت ها قهرمان زودهنگام بازی ها در قائمشهر به مصاف نساجی رفت؛ تیمی که در هفته های اخیر نتایج قابل توجهی را کسب کرده است. شاگردان فکری در این بازی هم خوب ظاهر شدند و توسط روح الله باقری به یک گل رسیدند اما در ادامه علی علیپور از روی نقطه پنالتی گل تساوی را برای پرسپولیس به ثمر رساند. در نیمه دوم شاگردان گل محمدی عملکرد بهتری داشتند اما از زدن گل بازماندند تا این دیدار با تساوی به پایان برسد. با این نتیجه نساجی روند نتایج خوب خود را حفظ کرد و پرسپولیس هم برای اولین بار بعد از شروع مجدد رقابت ها امتیاز از دست داد. پرسپولیس بعد از این بازی 63 امتیازی و نساجی 33 امتیازی شد و در رده نهم جای گرفت.

یحیی گل‌محمدی پس از بازی با نساجی مازندران گفت: می توانم بگویم بازی یک طرفه ای بود و تیم نساجی روی صحنه ای که تمرکز خوبی برای پرتاب اوت دستی نداشتیم به گل رسید. فقط یک موقعیت به حریف دادیم روی همان هم گل خوردیم. مثل یک قهرمان بازی کردیم و چهره یک تیم کاملا برتر را داشتیم. از بازیکنانم تشکر می کنم که نشان دادند بی جهت قهرمان نشده اند. می‌توانستیم بازی را با چند گل ببریم، اما در زدن ضربات آخر بی دقت بودیم. هواداران باید به این تیم افتخار کنند. با توجه به شرایط زمین ورزشگاه وطنی بازی کردن در این ورزشگاه سخت است. با این وجود مقابل نساجی به لحاظ فنی تیم خوبی بودیم و موقعیت‌های زیادی داشتیم.از تیم حریف هم به دلیل بازی جوانمردانه اش تشکر می‌کنم. بازی های باقی مانده لیگ هم برای ما مهم است و با تمام قدرت آنها را ادامه می‌دهیم. تیم داوری هم عملکرد خوبی داشت و از آنها  می‌کنم.

محمود فکری پس از بازی مقابل پرسپولیس گفت: باید به بازیکنانم خسته نباشید بگویم و از آنها تشکر کنم که با تمام وجود بازی کرده و مردانه جنگیدند و تلاش کردند. در شروع بازی به گل رسیدیم اما پس از این گل بازیکنانم بازی را رها کردند.بازیکنانم از تیمی که قهرمان شده امتیاز گرفتند و مردانه بازی کردند. آنها با تمام وجود دویده و تلاش کردند. شروع بازی به گل رسیدیم اما شاید بچه های ما کار را رها کرده و فکر کردند می توانند به راحتی از گل خود محافظت کنند اما حریف ما پرسپولیس بود که بازیکنان و کادرفنی خیلی خوبی دارد و هر لحظه می تواند نتیجه را تغییر بدهد. در جریان بازی به صحنه پنالتی اعتراض خاصی نکردیم اما خواهش می کنم کارشناسان این صحنه را درست ارزیابی کردند و اگر حقی از نساجی ضایع شده حق ما را بدهند. باوجود گلی که از روی پنالتی خوردیم شاگردانم با تمام وجود بازی کرده و نیمه اول را گذراندیم.

گل گهر سیرجان صفر - فولاد صفر

در ادامه نتایج جالب توجه و تاثیرگذار گل گهر، این تیم در خانه پذیرای فولاد یکی از مدعیان نایب قهرمانی بود که توانست شاگردان جواد نکونام را متوقف کند و یک امتیاز مهم را از یک تیم بالای جدولی کسب کند. به نظر می رسد فولاد بعد از شکست عجیب برابر نساجی هنوز نتوانسته کیفیت قبل خود را در زمین نشان دهد البته نباید از انگیزه بالای بازیکنان گل گهر نیز چشم پوشی کرد. با این نتیجه فولاد 43 امتیازی شد و در رده ششم قرار گرفت و گل گهر هم با 26 امتیاز به رده سیزدهم رسید.

مجید جلالی پس از تساوی بدون گل مقابل فولاد خوزستان اظهار کرد: بازی خیلی سنگین و فشرده‌ای بود. بازی خیلی قفل بود. حریف کوچکترین موقعیتی نتوانست ایجاد کند و ما هم نتوانستیم. بازی بیشتر فیزیکی و درگیرانه بود به خاطر اینکه امسال فولاد این خصوصیت ویژه و این بازی را دارد. ما هم سعی کردیم با آن‌ها همینطور بازی کنیم. خیلی نیاز داشتیم اما با همین یک امتیازی که گرفتیم می‌توانیم برای آینده امیدوار باشیم. اولاً ما در دور برگشت یعنی در 12 بازی اخیر 19 امتیاز گرفتیم پس نتایج ما بد نبوده، کلاً پنج برد داریم که سه‌تای آنها در سیرجان بوده، پس این هم نمی‌تواند بد باشد. در دو بازی آخرمان بله، مثلاً مقابل شهرخودرو در اینجا نباید می‌باختیم. یک بازی خیلی برتری انجام دادیم و حتی موقعیت‌های خوبی هم داشتیم اما در دقیقه 90 گل خوردیم. یا در این بازی، من فکر می‌کنم این سؤال فقط در دو بازی آخر مصداق داشته باشد. ما به سه امتیاز نیاز داشتیم برنامه‌ریزی کارمان هم برای همین بود ولی با حریف قدری بازی داشتیم. در هر صورت یک امتیاز هم ما را در جدول خیلی امیدوار نگه می‌دارد. 

جواد نکونام پس از تساوی مقابل گل‌گهر سیرجان گفت: تشکر می‌کنم از تقدیری که از من و تیم ما داشتند. واقعا این کارها در فوتبال ما جایش خالی است. گل گهر واقعا نشان داد می‌تواند در فوتبال ایران بزرگی کند. امیدوارم الگویی برای باشگاه‌های دیگر باشد. خیلی از باشگاه‌ها باید این کار را انجام بدهند. امیدوارم این فرهنگ در همه جا جا بیفتد که بتوانیم مهمان نواز خوبی باشیم. باشگاه گل‌گهر نشان داد علی‌رغم اینکه امسال به لیگ برتر آمده‌اند این کارها برای‌شان ارزشی است. خیلی خوشحالم و از صمیم قلب از آنها تشکر می‌کنم. از رئیس کارخانه و مدیرعامل و مسئولینی که این کار زیبا را انجام دادند تشکر می‌کنم. 

پارس جنوبی جم صفر - شاهین شهرداری بوشهر 2

شاهینی ها که شرایط خوبی در جدول ندارند و اصلی ترین کاندیدای سقوط هستند بعد از هفته ها ناکامی بالاخره توانستند به یک برد در برابر تیم دیگری از پایین جدول برسند. شاگردان پاشازاده در جم میهمان پارس جنوبی جم بودند که با گل های غلامعلی تبار و رزاق پور به پیروزی رسیدند و 21 امتیازی شدند. با این برد جایگاه شاهین تغییری نداشت و در رده شانزدهم ماند اما آن ها به سه امتیازی پیکان در رده پانزدهم رسیدند. این شکست باعث شد پارس با 25 امتیاز در جایگاه سیزدهم جای گرفت.

استقلال 2- سپاهان یک

دو تیم بالای جدولی در جذاب ترین بازی هفته رودرروی یکدیگر قرار گرفتند که در نهایت شاگردان فرهاد مجیدی موفق شدند سه امتیاز مهم را از آن خود کنند. مهم ترین اتفاق نیمه اول این مسابقه را می توان اخراج آرش رضاوند عنوان کرد که با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد. البته درگیری زشت وریا غفوری و امید نورافکن هم از مهم ترین اتفاقات این نیمه بود. در دقیقه 52 در محوطه جریمه سپاهان برخورد دیاباته با مصلح را داور مسابقه پنالتی تشخیص داد و شیخ توانست با گل کردن این پنالتی به شهریار مغانلو در صدر جدول برسد. بعد از حضور دانشگر مدافع مغضوب به جای مهدی قائدی روی ارسال این بازیکن شایان مصلح به اشتباه دروازه خودی را باز کرد تا بازی دو برصفر شود. با وجود اینکه سپاهان موقعیت های خوبی برای گلزنی داشت اما آن ها فقط یک بار آن هم روی شوت محبی در دقیقه 82 به گل رسیدند. با این نتیجه استقلال 48 امتیازی شد و به رده دوم رفت و سپاهان هم با 45 امتیاز در رده چهارم قرار گرفت.

میگوئل تکسیرا در نشست خبری بعد از بازی با استقلال اظهار کرد: بعد از هفته سختی که پشت سر گذاشتیم هدفمان کسب 3 امتیاز این بازی بود. در نیمه اول تقریبا بازی خوبی کردیم و موقعیت به استقلال ندادیم.در نیمه دوم تمرکزمان را از دست دادیم و سعی کردیم کارهای سخت را انجام بدهیم! قبلا هم گفتم می‌خواستیم 3 امتیاز را به هواداران تقدیم کنیم اما عدم تمرکز در نیمه دوم باعث شد گلی مثل گل دوم را دریافت کنیم. در نیمه دوم نتوانسیتم موقعیت‌سازی کنیم و بازی را باختیم. دقیقا ندیدم که بازیکن استقلال چگونه اخراج شد، فکر می‌کنم همانطور که ما سعی کردیم تمام تلاشمان را انجام دهیم داور هم همین کار را کرد. غیبت قلعه نویی تاثیرگذار بود و مهم است که کنار ما باشد.

 

نتایج هفته بیست و هفتم لیگ برتر

تراکتور صفر - پیکان صفر

ذوب آهن یک - نفت مسجد سلیمان یک

سایپا یک- ماشین سازی تبریز صفر

صنعت نفت آبادان یک - شهر خودرو یک

نساجی یک- پرسپولیس یک

گل گهر سیرجان صفر - فولاد صفر

پارس جنوبی جم صفر - شاهین شهرداری بوشهر 2

استقلال 2 - سپاهان یک

برنامه هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال

پنج شنبه 16 مرداد

شهرخودرو - استقلال ساعت 20

سپاهان - نساجی مازندران ساعت 20:30

جمعه 17 مرداد

پرسپولیس - ذوب آهن ساعت 20:30

شنبه 18 مرداد

ماشین سازی تبریز - پارس جنوبی جم ساعت 19:45

فولاد - سایپا ساعت 20:30

شاهین شهرداری بوشهر - تراکتور ساعت 20:30

پیکان - صنعت نفت آبادان ساعت 20:30

نفت مسجد سلیمان - گل گهر سیرجان ساعت 20:30

 

جدول

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1460305
ارسال نظر

موضوعات داغ