کارشناسی داوری بازی ایران و بحرین

اشتباه داور چینی؛ بازیکن بحرین باید اخراج می شد +ویدیو

کارشناس داوری فوتبال ایران، اخراج را مناسب‌ترین جریمه برای مدافع بحرین پس از خطا روی مهدی طارمی می‌داند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، احمد نبیل در دقیقه 31 دیدار تیم‌های ملی ایران و بحرین، در آستانه ورود مهدی طارمی به محوطه جریمه بحرین روی او خطا کرد که داور بازی به او کارت زرد نشان داد.

تسنیم نوشت: یدالله جهانبازی کارشناس داوری فوتبال درباره مناسب‌ترین جریمه مدافع بحرین اظهار داشت: این بازیکن یک موقعیت گل صد درصد را از ایران گرفت و هیچ بازیکن دیگری از بحرین در آن سمت نبود. طارمی در این شرایط با دروازه‌بان حریف تک به تک می‌شد و نبیل باید کارت قرمز می‌گرفت.

فارس نوشت: نوید مظفری درباره عملکرد فومینگ داور چینی در نیمه اول دیدار ایران و بحرین اظهار داشت: مهم‌ترین صحنه این نیمه در دقیقه 31 اتفاق افتاد که داور باید به احمد نبیل مدافع تیم بحرین به دلیل خطا روی مهدی طارمی و جلوگیری از موقعیت مسلم گلزنی تیم ملی کارت قرمز نشان می‌داد اما وی تنها یک اخطار به این بازیکن داد. تصمیم داور چینی در این صحنه درست نبود. 

وی درباره صحنه منجر به دریافت کارت زرد محمدحسین کنعانی‌زادگان توضیح داد: تصمیم داور چینی در این صحنه درست بود.

کارشناس داوری درباره اعتراض‌های بازیکنان تیم ملی در برخی صحنه‌ها به عملکرد داور گفت: این مسائل در فوتبال ایران طبیعی شده  است.

ایسنا نوشت: داوود رفعتی، کارشناس داوری، در خصوص قضاوت داور ژاپنی در دیدار تیم ملی ایران برابر بحرین گفت: داور چینی از سال ۲۰۱۴ به لیست داوران کشورش راه پیدا کرد و سپس در سال ۲۰۱۹، قضاوت دیدار رفت پرسپولیس و کاشیما را برعهده داشت. او در این دیدار کار سختی نداشت و تنها یک اشتباه کرد.

وی ادامه داد: او در دقیقه ۳۱، می‌توانست مدافع بحرین را پس از خطا روی طارمی اخراج کند. همچنین در دقیقه ۵۷، برخوردی بین طارمی و مدافع بحرین به وجود آمد اما چون برخورد بعد از ضربه بود، داور خطا نگرفت و تصمیمش درست بود.

دیدگاه تان را بنویسید