sport

جام ملت های آسیا 2019

سایت رسمی فدراسیون جهانی فوتبال به صعود تیم‌های ملی ایران و ژاپن به نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا اشاره کرد و دیدار این دو تیم را جذاب دانست.

به گزارش سرویس ورزشی جی پلاس،تیم ملی فوتبال کشورمان موفق شد چین را با نتیجه 3 بر صفر شکست دهد و با صعود به مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا، در این مرحله باید به مصاف ژاپن برود.

سایت فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) درباره این مسابقه نوشت: ایران و ژاپن با شکست چین و ویتنام، به مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا راه یافتند تا یک بازی جذاب را رقم بزنند.

گل اول ایران با حرکت فوق‌العاده سردار آزمون و اشتباه مدافع چین به ثمر رسید که تیم مارچلو لیپی را در ابتدای بازی نابود کرد. توپ بلندی که برای آزمون ارسال شد و او امیدوار به گرفتن آن بود. آزمون توپ را دنبال کرد، اما تردید فنگ ژیائوتینگ باعث شد که او توپ را لو دهد و زمینه‌ساز گل نخست ایران شد. آزمون پس از اینکه توپ را گرفت، آن را به طارمی رساند تا این مهاجم، گل سوم خود را در این رقابت‌ها به ثمر برساند. گل چهارم او می‌توانست به ثمر برسد، اما او این موقعیت را به طرز عجیبی را از دست داد.

آزمون کارگشای ایران برای گل دوم بود. او مدافع چین را دنبال کرد تا او اشتباه کند و سپس خودش توپ را در اختیار گرفت. در نیمه دوم هم یان جونلینگ توپ احسان حاج‌صفی را دور کرد تا امید چین را برای نیمه دوم زنده نگه دارد، اما کریم انصاری‌فرد توپ را در وقت‌های اضافه ربود تا ایران به گل سوم دست یابد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کلمات کلیدی جام ملت های آسیا
کدخبر: 1102625
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ