به گزارش ایرنا، سید ناصر محمودی روز دوشنبه در نشست سفیر اتریش در تهران با فعالان اقتصادی همدان اظهار داشت: حمایت از سرمایه گذاری و بخش خصوصی برای ایران اهمیت بسیار دارد و از این رو سرلوحه کار دولت تدبیر و امید قرار گرفته است.
وی با اشاره به تدوین قوانین و مقررات پیشرفته برای حمایت از سرمایه گذاری خارجی در دولت تدبیر و امید گفت: انتقال اصل سرمایه گذاری و تضمین سود حاصل از سرمایه گذاری کشورهای خارجی یک نمونه بارز پشتیبانی از سرمایه گذاران خارجی در ایران است.
مدیرکل امور اقتصاد و دارایی همدان افزود: وزارت اقتصاد و دارایی از طرف دولت مجوز های سرمایه گذاری را در کمترین زمان برای متقاضیان صادر می کند.
محمودی از مزیتهای همدان برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی در درجه نخست به حمایت مسئولان ارشد استان به ویژه استاندار و معاونان وی اشاره کرد و گفت: مواد غنی معدنی، محصولات کشاورزی، صنایع تبدیلی و جاذبه های گردشگری، نزدیکی به پایتخت ایران و وجود فرودگاه بین المللی همدان را به منطقه ای جذاب و امن برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است.
وی با بیان اینکه اتریش در زمینه اقتصاد سبز پیشرو است، خاطرنشان کرد: این موضوع نیز در اولویت طرح های سرمایه گذاری همدان قرار گرفته و مزایای آن را برای سرمایه گذاران تدوین کرده ایم.
مدیر کل امور اقتصادی همدان اضافه کرد: در این راستا همدان در تولید برق از انرژی خورشید به آزمونه (پایلوت) غرب کشور تبدیل شده و فرصت های خوبی مهیا شده است.
محمودی اظهار داشت: در راستای تشویق و ترغیب سرمایه گذاران خارجی کتاب قانون سرمایه گذاری همدان به 11 زبان بین المللی جهان، قوانین مالی و مشوق های مالیاتی و گمرکی و فرصتهای سرمایه گذاری استان در قالب یک اپلیکیشن تهیه و در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد.
«اشتفان شولتز» سفیر اتریش در تهران در سفری 2 روزه به همدان ، نشست هایی پیرامون روابط 2 جانبه در حوزه های اقتصادی، گردشگری، مدیریت شهری و فرهنگی با مسئولان اجرایی و فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع و بخش خصوصی این استان برگزار کرد.
7527/2087
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.