پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران -تهران

سید حسن خمینی در دیدار از موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک:

هر ملتی در تاریخ نیاز به افتخار دارد

اخبار مرتبط

تجدید میثاق جامعه ورزش با آرمان های امام خمینی؛

سخنان سید حسن خمینی در دیدار مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حرم امام خمینی(س)

به امامت رهبرمعظم انقلاب اسلامی برگزار شد؛

حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی امروز (چهارشنبه) 22 خرداد 1398 از موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک دیدار کرد.

 

یادگار امام با بیان اینکه رفاه، آسایش و امنیت وظایف امروز ما است، گفت: تاسیس موزه ورزش کار ارزشمندی بوده است و جای دارد که این موزه را به عنوان خانه ای برای ورزش ایران قبول کنید و هر کس هر جایی هست، نشان های خود را اینجا بگذارد تا برای آیندگان باقی بماند.

به گزارش خبرنگار جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در نشست صمیمی با پیشکسوتان جامعه ورزش ایران در محل کمیته ملی المپیک، با اشاره به تاسیس موزه ورزش، گفت: تاسیس این موزه کار بسیار بزرگی است و احتیاج مبرمی به آن بود. این مدال ها بعد از اینکه بر گردن ها آویخته می شود و جام ها بعد از اینکه در دست ها قرار می گیرد، باید در یک جای عمومی در معرض دید باشد تا باعث افتخار مجدد و مستمر شود.

یادگار امام تاکید کرد: در طول تاریخ، یک ملت بیش از هر چیزی احتیاج به افتخار دارد. رفاه، آسایش و امنیت وظایف امروز ما است. اما ایجاد یک افتخار فقط برای امروز نیست؛ بلکه نسل های آینده نیز به این افتخار می نازند. افتخار برای یک ملت مانند آبی است که در آن زندگی می کنند؛ هرچه زلال تر و وسیع تر باشد، دامنه نفوذ و تاثیر آن بیشتر است.

وی افزود: اینکه یک ورزشکار در یک روز قهرمانی به دست می آورد، در آن روز باعث نشاط و شادی می شود. اما قهرمانی مانند آبی است که جوهره تاریخ یک ملت را سیراب می کند.

سید حسن خمینی با تاکید بر اینکه امروز به قهرمانان گذشته می بالیم، اظهار داشت: این افتخار باعث می شود که امروز ملت راحت تر حرکت کند. باید این افتخارات را پاس داشت و آنها را تکرار کرد و در مقابله با مشکلات تواناتر پیش رفت.

وی با بیان اینکه موزه بهترین جای نگهداری افتخارات ورزش است، تاکید کرد: تاسیس موزه کار ارزشمندی بوده است. جای دارد که این موزه را به عنوان خانه ای برای ورزش ایران قبول کنید و هر کس هر جایی هست، نشان های خود را اینجا بگذارد تا برای آیندگان باقی بماند. افتخارات خوبی نصیب شده و ان شاء الله این افتخارات ادامه پیدا کند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

تجدید میثاق جامعه ورزش با آرمان های امام خمینی؛

سخنان سید حسن خمینی در دیدار مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حرم امام خمینی(س)

به امامت رهبرمعظم انقلاب اسلامی برگزار شد؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.