درمان جوش با طب سنتی چینی

طب سنتی چینی و غربی هر دو موافق هستند که رژیم غذایی نقش مهمی در تشدید یا آرام کردن علائم آکنه برای تقریباً همه انواع آکنه دارد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، بهترین درمان گیاهی برای آکنه ترکیبی از داروهای موضعی و دمنوش ها و مکمل های گیاهی با یک سبک زندگی سالم است.

مرحله 1: درمان جوش با طب سنتی چینی با رژیم درمانی آکنه

سلامت نیوز نوشت؛ طب سنتی چینی و غربی هر دو موافق هستند که رژیم غذایی نقش مهمی در تشدید یا آرام کردن علائم آکنه برای تقریباً همه انواع آکنه دارد. در اینجا برخی از پیشنهادات طب چینی برای رژیم غذایی درمان کننده آکنه آورده شده است:

ماش را امتحان کنید. این لوبیاهای کوچک سرشار از مواد مغذی، پروتئین و آنتی اکسیدان بالا هستند و حتی حاوی ویتامین هایی هستند که ممکن است به جلوگیری از نوسانات هورمونی کمک کنند. آنها را می توان به راحتی به سوپ و سالاد اضافه کرد.

از غذاهای چرب، تند و روغنی جدا خودداری کنید. اعتقاد بر این است که اینها به تجمع گرما یا رطوبت در بدن کمک می کنند.

«غذاهای یین» بیشتری اضافه کنید. این می تواند شامل موز، بروکلی، قارچ، کدو و اسفناج باشد.

هیدراته بمانید. یک توضیح برای آکنه این است که پوست به عدم تعادل یانگ واکنش نشان می دهد. آب می تواند به تعادل انرژی یین در بدن کمک کند.

در یک زمان مشخص غذا بخورید. "غذاهای نامنظم" عامل استرس گوارشی است که می تواند مریدین معده را ناراحت کرده و منجر به آکنه شود.

علم از فواید ماش، نوشیدن آب بیشتر و غذاهای کامل برای ارتقای سلامت کلی حمایت می‌کند، بنابراین این تغییرات رژیم غذایی ممکن است به روش‌های مختلفی برای شما مفید باشد.

مرحله 2: درمان جوش با طب سنتی چینی با درمان های موضعی TCM

درمان های موضعی که TCM ارائه می دهد بر اساس علت اصلی آکنه متفاوت است. به گفته TCM، در اینجا بهترین گیاهان مراقبت از پوست و داروهای موضعی برای آکنه آورده شده است:

ریشه شیرین بیان. به گفته TCM، این گیاه برای پاکسازی گرما و سموم در بدن مفید است. در حالی که می توان آن را به عنوان چای درست کرد، اما می توان آن را به صورت موضعی در مناطق مستعد آکنه نیز استفاده کرد. قبل از مصرف ریشه شیرین بیان با پزشک خود صحبت کنید، زیرا برخی از مکمل های خوراکی ریشه شیرین بیان خطرات احتمالی مشکلات قلبی عروقی (از جمله فشار خون بالا و آریتمی های قلبی) را به همراه دارد.

گل پیچ امین الدوله یا جین یین هوا. این گیاه سنتی اغلب در شستشوی صورت استفاده می شود و اغلب برای پاکسازی حرارت و از بین بردن سموم توصیه می شود.

کرم مروارید. اعتقاد بر این است که این کرم موضعی به دفع سموم در خون و از بین بردن برجستگی های آکنه روی پوست کمک می کند.

عسل خام. در حالی که در طب چینی اغلب برای نوشیدن با آب توصیه می شود، عسل می تواند برای استفاده موضعی نیز مناسب باشد. خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی آن را به گزینه ای عالی برای مخلوط کردن با گیاهان دارویی برای اعمال روی پوست تبدیل کرده است.

مرحله 3: درمان جوش با طب سنتی چینی با فعالیت بدنی

طب مدرن و این شیوه های باستانی قطعاً در این مورد موافق هستند! فعالیت بدنی برای مدیریت سطح قند خون و هورمون‌ها، بهبود خواب، و حفظ وزن سالم و سایر موارد فوق‌ العاده است.

همه این عوامل می توانند به کاهش آکنه از درون کمک کنند.

روش های سنتی برای حرکت بدن و تعادل انرژی شامل چیگونگ و تای چی است.

با این حال، فقط تعریق متوسط ​​مطلوب است. بیش از حد به خودتان فشار نیاورید. 

 حتماً بعد از ورزش پوست خود را تمیز کنید تا از باقی ماندن عرق روی پوست خود جلوگیری کنید، که می‌تواند آکنه بیشتری ایجاد کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید