اخبار مرتبط

رضا مومن زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسافران گرفتار در برف و کولاک در روستاهای تروسک بخش مرکزی، سرهنگ و گرماب جلگه رخ اسکان یافتند. همچنین یک نفر که در پی واژگونی خودرو مجروم شده بود به بیماستان نهم دی تربت حیدریه انتقال یافت.
وی ادامه داد: گستره امدادرسانی جمعیت هلال احمر تربت حیدریه علاوه بر پایگاه گرماب در فاصله 50 کیلومتری مرکز این شهرستان، تا رباط سنگ را در مسیر مشهد نیز پوشش می دهد هم اینک نیروهای امدادی در حال خدمت رسانی به مردم در این گستره هستند.
رئیس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه گفت: بر این اساس هشت گروه سیار نیز با کمک 50 امدادگر در مسیر تربت حیدریه به سمت زاوه و مشهد فعالیت دارند تا در صورت نیاز به مسافران کمک کنند.
رئیس اداره هواشناسی تربت حیدریه نیز به خبرنگار ایرنا گفت: ظرف 24 ساعت اخیر چهار سانتیمتر برف در این شهرستان به زمین نشسته که با توجه به کاهش ناپایداریهای جوی بخش قابل توجهی از حجم آن آب شده است.
رضا صفایی دمای کنونی هوای شهر تربت حیدریه را یک درجه زیر صفر اعلام و بیان کرد: دمای هوا نسبت به دیروز چهار درجه کاهش یافته و تا فردا تغییر زیادی نخواهد داشت ضمن اینکه روز آینده شاهد یخبندان در سطح شهرستان خواهیم بود.
وی گفت: اوج بارش برف تا ساعت 10 صبح امروز خواهد بود زیرا سامانه ناپایدار جوی در حال خروج از منطقه است.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تربت حیدریه نیز گفت: عصر دیروز به مدت نیم ساعت جاده تربت حیدریه به سمت مشهد مسدود اما با تلاش ماموران راهداری بازگشایی شد. اکنون وضعیت عبور و مرور در مسیر تربت حیدریه به مشهد به حالت عادی بازگشته است.
حسین شیرمحمدیان از کسانی که قصد تردد در این مسیر را دارند خواست تا عادی شدن شرایط جوی از سفرهای غیرضروری خوداری کنند و در صورت نیاز به سفر ضمن تجهیز خودرو به زنجیرچرخ، قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.
مرکز شهرستان 225 هزار نفری تربت حیدریه در فاصله 150 کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
7079/6121/1858
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.