این استان ها منتظر سیل باشند! + اسامی (28 و 29 فروردین 1403)

رئیس مرکز پیش‌ بینی مخاطرات جوی سازمان هواشناسی خبر داد: سامانه بارشی جدید سه‌شنبه و چهارشنبه در مناطق جنوبی کشور فعال است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ رئیس مرکز پیش‌ بینی مخاطرات جوی سازمان هواشناسی گفت: استان‌های هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان، جنوب استان فارس، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و جنوب استان بوشهر شدت بارش بیشتری دارند و مخاطره سیل برای آن‌ها جدی تر است.

 

 

هواشناسی: پیش بینی وقوع سیلاب در ۶ استان

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی نسبت به خطر وقوع سیلاب در پی بارش شدید باران هشدارداد و از مردم خواست که تا حد امکان طی دو روز آینده به جنوب کشور سفر نکنند.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی نسبت به خطر وقوع سیلاب در پی بارش شدید باران هشدارداد و از مردم خواست که تا حد امکان طی دو روز آینده به جنوب کشور سفر نکنند.

صادق ضیاییان گفت: نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی نشان می‌دهد که یک مرکز کم‌ارتفاع در جنوب غرب کشور در تراز میانی جو شکل می‌گیرد که حرکت شرق‌سوی خود را به سمت جنوب و جنوب شرق کشور ادامه می‌دهد و در روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه۲۷ و ۲۸ فروردین این مناطق را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

بیشتر بخوانید:

مدارس این شهرها تعطیل شد (28 فروردین 1403)

دومین هشدار قرمز هواشناسی در سال 1403 + اسامی استان ها

این استان ها امروز و فردا در خطر باران شدید و سیل! 

 

وی اضافه کرد: تزریق رطوبت خوبی را در شمال اقیانوس هند و دریای عمان روی همین مناطق مشاهده می‌کنیم بنابراین بارش‌های خیلی خوبی انتظار می‌رود، بارش‌های سنگینی سه‌شنبه در جنوب بوشهر، جنوب فارس، هرمزگان، جنوب کرمان و غرب سیستان و بلوچستان و چهارشنبه در سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود که جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها را در پی دارد همچنین احتمال وقوع سیلاب بسیار قوی است و احتمال سرریز شدن سد‌ها وجود دارد و آبگرفتگی گسترده معابر دور از انتظار نیست.

طبق گزارش سازمان هواشناسی؛ ضیاییان توصیه کرد: مردم تا حد امکان طی این دو روز به به پنج استان جنوبی سفر نکنند علاوه بر آن در حاشیه و بستر رودخانه‌ها فاصله بگیرند. از مسیل‌هایی که سیلاب جاری شده عبور نکنند چراکه خطر جانی در پی دارد. عشایر و دامداران نیز دام‌ها را از رودخانه‌های فصلی دور کنند.

دیدگاه تان را بنویسید