پیش بینی هواشناسی مهم برای کل کشور/ بارش برف و باران در تمام ایران در عید 1403 + نقشه

طبق جدیدترین پیش بینی هواشناسی، وقوع بارندگی در تمام نقاط کشور انتظار می رود و هشدار قرمز و نارنجی برای برخی استان‌ها صادر شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ از بعدازظهر سه‌شنبه تا پایان هفته با گذر متناوب امواج تراز میانی جو، در برخی مناطق استان‌های واقع در شمال غرب کشور بارش و وزش باد رخ خواهد داد.

صادق ضیائیان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا وضعیت جوی استان‌های کشور را تشریح کرد.

طبق گزارش ایسنا، صادق ضیائیان در توضیح بیشتر بیان کرد: امروز (۷ فروردین) فعالیت سامانه بارشی در برخی نقاط استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، گلستان، ارتفاعات البرز شرقی و شمال هرمزگان است و بتدریج از کشور خارج می‌شود.

وی افزود: از بعدازظهر سه‌شنبه تا پایان هفته با گذر متناوب امواج تراز میانی جو، در برخی مناطق استان‌های واقع در شمال غرب کشور بارش و وزش باد رخ خواهد داد. چهارشنبه (۸ فروردین) نیز علاوه بر شمال غرب، در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی نیز بارش، وزش باد و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه پنجشنبه (۹ فروردین) هم در برخی نقاط مرکز و شمال شرق در بعضی ساعات ابرناکی و رگبار پراکنده باران گاهی رعدوبرق، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود، گفت: برای جمعه (۱۰ فروردین) گستره بارش در برخی نقاط مرکز، شرق، شمال شرق و جنوب شرق و برای شنبه (۱۱ فروردین) در برخی مناطق شمال غرب و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی پیش بینی می‌شود.

ضیائیان، امروز سه‌شنبه در سواحل دریای خزر افزایش دما و برای فردا چهارشنبه کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود و امروز خلیج فارس و چهارشنبه خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان مواج هستند.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۸ فروردین‌ماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید گاهی بارش پراکنده با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (۹ فروردین‌ماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری در بعضی ساعت‌ها افزایش ابر گاهی رگبار باران و وزش باد شدید، با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وی در پایان گفت: طی فردا و پس فردا بندرعباس با دمای ۲۹ و ۲۸ درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با دمای ۳- و ۴- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

همچنین مدل تجمعی بارش‌ها در ۴۸ ساعت آینده در ایران نشان می‌دهد که تهران در منطقه بارش قابل توجه قرار گرفته است.

 

بیشتر بخوانید:

هوا تا کی در عید 1403 بارانی می ماند؟

 

وضعیت آب و هوا در همه روزهای عید تا 14 فروردین 1403/ جدیدترین پیش بینی هواشناسی چه می گوید؟

 

نقشه هواشناسی برای 13 فروردین 1403 و وضعیت فعلی آب و هوا + عکس

 

جدیدترین پیش بینی هواشناسی و نقشه آب و هوا (8 فروردین 1403)/ آسمان ایران یک هفته کمی استراحت می کند!

 

نقشه هواشناسی

 

بیشتر بخوانید:

وضعیت آب و هوا در همه روزهای عید تا 14 فروردین 1403/ جدیدترین پیش بینی هواشناسی چه می گوید؟

دیدگاه تان را بنویسید