قیمت میوه شب عید 1403/ قیمت سیب و پرتقال نوروزی چقدر؟

امسال وزارت جهاد کشاورزی به جای نرخ مصوب، قیمت کف و سقف تعریف کرده و اعلام کرده است که ذخایر احتیاطی را برای کنترل قیمت بیشتر کرده است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از آغاز توزیع میوه شب عید در استان‌های کشور با قیمت‌های تعیین شده خبر داد.

فارس نوشت: بالا‌رفتن قیمت میوه در آستانه شب عید همواره مشکل اساسی خانوارها برای پذیرایی از مهمان و دید و بازدیدهای نوروز بوده است.

امسال وزارت جهاد کشاورزی به جای نرخ مصوب، قیمت کف و سقف تعریف کرده و اعلام کرده است که ذخایر احتیاطی را برای کنترل قیمت بیشتر کرده است.

به گفته سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، قیمت پرتقال والنسیا بین 15 تا 20 هزار تومان و سیب قرمز و زرد بین 25 تا 32 هزار تومان تعیین شده است که از امروز در کل کشور توزیع می شود، این قیمت ها 20 درصد ارزانتر از نرخ توزیع بازار است.

سال‌های گذشته قیمت میوه مصوب می‌شد اما به غیر از مکان‌های محدود عرضه دولتی، قیمت در سایر مکان‌ها بالاتر از این نرخ بود حتی در شهرستان‌ها در سایه نظارت‌های ضعیف به چند برابر نرخ مصوب فروخته می شد.

وزارت جهاد کشاورزی امسال گفته است که قیمت بازار میوه را با عرضه سنگین کنترل خواهد کرد.

آمارهایی وجود دارد که تولید سیب و پرتقال امسال بیش از تقاضا بوده تولید سیب به اندازه ای است که دولت روز گذشته عوارض 35 درصدی صادرات سیب را لغو کرد.

به گفته فصاحت، فشار عرضه در 2 روز آخر سال و تا 13 نوروز خواهد بود، 20 هزار تن میوه توزیع می شود و تقریبا همین مقدار هم برای ذخیره احتیاطی در نظر گرفته شد که در صورت نیاز و اعلام هر استان ارسال خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید