جی پلاس

ماسک لایه بردار تربچه چیست؟ + روش ساخت / خواص تربچه برای پوست و موهای چرب

تربچه یک سبزی طبیعی مفید است که حاوی مواد مغذی و ویتامین های زیادی است که باعث سلامت پوست و مو می شود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس به نقل از وب‌سایت «Bold Sky» هند: استفاده موضعی از تربچه می تواند پوست و موی ما را تغذیه کرده و به درمان مشکلات مختلف زیبایی کمک کند. تربچه سرشار از ویتامین های A و C است و باعث تغذیه و شادابی پوست می شود. این گیاه حاوی مواد معدنی مانند کلسیم، پتاسیم، فسفر و غیره است.

خواص تربچه برای پوست / روشن کردن پوست با مخلوط تربچه

یک قاشق چایخوری آب تربچه را با یک قاشق چایخوری آب لیمو مخلوط کنید و مخلوط را روی صورت بمالید و بگذارید 15 تا 20 دقیقه بماند سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید. این کار به روشن شدن پوست و کاهش لکه های تیره کمک می کند.

ماسک لایه بردار تربچه

دو قاشق غذاخوری آب تربچه را با یک قاشق چایخوری شکر قهوه ای مخلوط کنید و مخلوط را به صورت خود بمالید و به آرامی با حرکات دایره ای به مدت یک دقیقه مالش دهید و بگذارید 5 دقیقه بماند سپس با آب ولرم بشویید. این ماسک سلول های مرده را از بین می برد و پوست را تمیز می کند.

شستن مو با آب تربچه

یک فنجان آب تربچه را با یک فنجان آب مخلوط کنید و موهایتان را طبق معمول با شامپو بشویید سپس با آب تربچه بشویید و بگذارید چند دقیقه بماند سپس آن را با آب تمیز بشویید. این آبکشی به پاکسازی پوست سر و تقویت موهای سالم کمک می کند.

ماسک تربچه برای موهای چرب

یک قاشق غذاخوری آب تربچه را با یک سفیده تخم مرغ و یک قاشق چایخوری آب لیمو مخلوط کنید و مخلوط را به پوست سر و مو بمالید و بگذارید 30 دقیقه بماند و موهای خود را با آب ولرم و شامپو بشویید این ماسک به تمیز کردن پوست سر و متعادل کردن ترشح روغن های طبیعی در مو کمک می کند.

ماسک تربچه برای تقویت مو

یک قاشق غذاخوری آب تربچه را با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید و مخلوط را به پوست سر و مو بمالید و به آرامی ماساژ دهید، بگذارید یک ساعت بماند سپس موهای خود را با شامپو بشویید این ماسک به تقویت فولیکول های مو و بهبود رشد مو کمک می کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید