گزارش؛

سوالات کنکور چگونه خرید و فروش می شوند؟/ قیمت سوالات کنکور چقدر است؟!

کسانی هستند که ادعا می‌کنند سوالات و پاسخنامه را تضمینی در اختیار دواطلب قرار می‌دهند! قیمت‌ها برای هر رشته هم فرق دارد. سوالات ریاضی، ۷۰ میلیون، علوم انسانی ۸۰ میلیون و تجربی ۱۰۰ میلیون تومان. یکی از این فروشندگان می‌گوید: «این قیمت‌ها متعلق به روزهای قبل از شروع آزمون‌ سراسری بود، آزمون‌ها که شروع می‌شود قیمت‌ها بالا می‌رود تا یک میلیارد تومان هم می‌رسد و البته سوالات را هم ۲۴ ساعت قبل از کنکور به دواطلب می‌رسانیم.»

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ تجارت نیوز نوشت: آزمون کنکور برای بسیاری از افراد منبع درآمد و سود کلان است، از موسسات آموزشی گرفته تا پانسیون‌های مطالعاتی. در این میان برخی هم ادعا می‌کنند سوالات کنکور را به همراه پاسخنامه به صورت تضمینی از ۷۰ میلیون تا یک میلیارد تومان می‌فروشند.

روز گذشته آزمون‌های سراسری با آزمون هنر آغاز شد اما همچنان بازار درآمدزایی از کنکور داغ و پر ماجراست. در این بازاری که گردش مالی بزرگی دارد از ناشران و موسسات آموزشی گرفته تا پانسیون‌های مطالعاتی هریک به سبک خود مشغول درآمدزایی هستند.

پانسیون‌های مطالعاتی فضایی برای مطالعه در اختیار داوطلبان قرار می‌دهند و اگر به قول مدیرانشان لازم باشد خوابگاه هم به آنها می‌دهند. این پانسیون‌ها از ۶۰ میلیون تومان تا ۲۰۰ میلیون تومان برای آماده‌سازی داوطلب برای کنکور دریافت می‌کنند!

فروش سوالات کنکور یک میلیارد تومان!

اما برخی هم هستند راه آسان‌تری پیش روی داوطلبان قرار می‌دهند. کسانی که ادعا می‌کنند سوالات و پاسخنامه را تضمینی در اختیار دواطلب قرار می‌دهند! قیمت‌ها برای هر رشته هم فرق دارد. سوالات ریاضی، ۷۰ میلیون، علوم انسانی ۸۰ میلیون و تجربی ۱۰۰ میلیون تومان.

یکی از این فروشندگان می‌گوید: «این قیمت‌ها متعلق به روزهای قبل از شروع آزمون‌ سراسری بود، آزمون‌ها که شروع می‌شود قیمت‌ها بالا می‌رود تا یک میلیارد تومان هم می‌رسد و البته سوالات را هم ۲۴ ساعت قبل از کنکور به دواطلب می‌رسانیم.»

یکی از این فروشندگان می‌گوید: «به عنوان ضمانت مدارک شناسایی فرد واسطه که سوالات را از او خریده‌ایم به خریداران می‌دهیم و از واسطه چک سفید امضا و سند خانه تضمین می‌گیریم که بداند مسئله چقدر جدی است و سوالات کنکور را تحویل دهد.»

 

به راحتی چندین فروشنده سوالات کنکور پیدا می کنید!

 

یکی دو فروشنده هم نیستند. کافی است در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی چرخی بزنید تا به راحتی چندین فروشنده سوالات کنکور پیدا کنید.

نکته اینجاست که افراد باید همان ابتدا حداقل ۲۵ میلیون تومان به این موسسات فروش سوالات کنکور بدهند و اگر همه چیز تقلبی باشد، این پول کلا از دست می‌رود.

البته پلیس فتا هم بارها در این موردهشدار داده است که فروشندگان سوالات کنکور کلاهبردار هستند و داوظلبان هشیار باشند.

در بازار داغ کنکور فقط فروش سوالات کنکور مطرح نیست. سال‌های گذشته هم بحث فروش صندلی دانشگاه مطرح شد و حتی برخی از مسئولان مربوطه آن را تائید کردند. سال ۹۸ هم دانشجوی دندانپزشکی تقلبی دانشگاه شهید بهشتی خبرساز شد.

دیدگاه تان را بنویسید