life

جی پلاس/ به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان؛

درباره روزه داری در ایام کرونا و احتمال خطر برای سلامتی از آیت الله العظمی شبیری زنجانی استفتا شده که ایشان نیز به آن پاسخ داده اند.

به گزارش خبرنگار جی پلاس، از آیت الله العظمی شبیری زنجانی درباره روزه داری در ایام کرونا استفتا شده و ایشان نیز به آن پاسخ داده اند. متن پرسش و پاسخ در ادامه آمده است:

 

چند ماه پیش بیمار شدم و به خاطر عوارض آن دیگر نتوانستم چند روز روزه قضا را که از سال گذشته بر عهده ام بود، به جا آورم. وظیفه ام نسبت به قضای روزه ها چیست؟ ماه رمضان امسال با توجه به ترس از ابتلای به ویروس کرونا چه تکلیفی دارم؟

 

در همین رابطه بخوانید:

آیت الله شبیری زنجانی کدام مساله را وظیفه همگانی دانستند؟/درخواست ایشان از طلاب چه بود؟/بالاترین عبادت را چه عنوان کردند؟

 

پاسخ:

الف) قضای روزه را هر وقت توانستید به جا بیاورید و برای هر روز نیز یک مدّ طعام به مسکین (که از فقیر سخت‌تر زندگی را می‌گذراند) بدهید.

ب) اگر احتمال قابل توجه ندهید که روزه ضرر داشته باشد یا با تغییر شرایط؛ مثلاً با ماندن در منزل، تحرک کمتر، رعایت نکات بهداشتی و مصرف غذاها و نوشیدنی‌ های تقویتی، بتوانید احتمال متعارف ضرر را از بین ببرید و ایجاد چنین شرایطی موجب مشقت شدید نشود، باید روزه تان را بگیرید و گرنه نباید روزه بگیرید.

 

دفتر استفتائات آیت‌ الله‌ العظمی شبیری زنجانی 

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1505169
ارسال نظر