life

ایران خودرو در اطلاعیه خود در خصوص قیمت تارا آورده است: برای ثبت نام خودروی تارا دنده ای مبلغ یکصد و چهل و سه میلیون تومان و برای پیش خرید نوع اتوماتیک آن باید مبلغ یکصد و نود و دو میلیون تومان توسط متقاضی پرداخت شود اما این شرکت در اقدامی عجیب به مشتریان خود نگفته است که خودروی خود را به چه قیمتی می خواهد بفروشد؟

به گزارش جی پلاس، این روزها یکی دیگر ازعجایب صنعت خودروسازی کشور در حالی رقم خورده است که سوالات جدی و قابل توجهی را به دنبال خود دارد. 

این بار ایران خودرو ازپیش فروش خودرویی خبر داده است که دست کم چند ابهام مهم درباره آن مطرح است. تارا جدیدترین محصول ایران خودرو است که از روز رونمایی آن دچار حاشیه های زیادی شده است. در مراسم رونمایی این خودروی مجهول پس از مانور تبلیغاتی ایران خودرو، یک اتفاق عجیب رخ داد و آن روشن نشدن این خودرو بود! »» ببینید| روشن نشدن خودروی تارا در مراسم رونمایی

 

در این گزارش سعی شده است همه ابهاماتی که درباره پیش فروش تارا مطرح است را مطالعه کنید.قیمت تمام شده تارا چقدر است؟

ایران خودرو در اطلاعیه خود در خصوص قیمت تارا آورده است: برای ثبت نام خودروی تارا دنده ای مبلغ یکصد و چهل و سه میلیون تومان و برای پیش خرید نوع اتوماتیک آن باید مبلغ یکصد و نود و دو میلیون تومان توسط متقاضی پرداخت شود اما این شرکت در اقدامی عجیب به مشتریان خود نگفته است که خودروی خود را به چه قیمتی می خواهد بفروشد؟

این کمپانی خودروساز در اطلاعیه خود به این موضوع اینگونه اشاره کرده است:  «قیمت نهایی خودرو مطابق قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد خواهد بود.»

ایران خودرو درفضای غیر رقابتی موجود حتی حاضر نشده است قیمت تمام شده فعلی این خودرو را به مشتریان خود اعلام کند که در نوع خود بسیار عجیب است.

 

خط تولید تارا راه اندازی شده است؟ 

یکی از عجیب ترین موارد مطرح شده در خصوص خودروی تارا این است که خط تولید این خودرو راه اداری شده است؟ پاسخ به این سوال منفی است اما خبری در خصوص افتتاح خط تولید این خودرو در برخی رسانه منتشر شده است که اگر به تصاویر و اصل ماجرا دقت کنیم متوجه راه اندازی خط تولید آنچه که «موتور TU۵ پلاس» برای خودروی تارا خوانده شده است، می شویم. 

 

زمان تحویل تارا و شرایط یک طرفه قراردادها!

 

در اطلاعیه ایران خودرو زمان تحویل این خودروها حداکثر یک ساله اعلام کرده اند در حالیکه در هر طرح پیش فروشی زمان دقیق تحویل کالای فروخته شده مشخص است و از عباراتی همچون «حداکثر یک سال» استفاده نمی شود این در حالی است که علی رغم شروط متعدد ایران خودرو در اطلاعیه این شرکت تاکید شده که سود مشارکت و انصراف مشتریان صفر است یعنی به طور واضح ایران خودرو در حال فروش خودرویی است که قیمت، زمان تحویل مشخص شده ای ندارد و خط تولید آن نیز راه اندازی نشده است و در صورت خلف وعده این شرکت وضعیت مشتریان در هاله ای از ابهام قرار می گیرد. همان بلایی که سر خریداران کوییک اس آمد، گریبان گیر خریداران تارا می شود؟

 

ایران خودرو در فروش خودروی مجهول خود، بنیان گذار این بدعت جدید نیست و پیش از این شرکت، دیگر کمپانی خودروساز یعنی سایپا نیز در چنین شرایطی دست به فروش خودرویی زده است که کسی آن را نمی بیند! 

سایپا در سال جاری تعداد زیادی خودروی کوییک اس را به مشتریان خود آن هم از طریق قرعه کشی به فروش رسانده است اما زمان تحویل خودروها که فرارسیده است، به مشتریان خود گفته خط تولید این خودرو هنوز راه نیفتاده و باید خودروی دیگری که سایپا می گوید را تحویل بگیرند. 
ماجرا آنجا عجیب تر است که سایپا همچنان به پیش فروش کوییک اس اقدام می کند.(اینجا بخوانید)

شیوه فروش تیبا تا این جای کار بسیار شبیه شیوه فروش کوییک اس بوده است و باید دید که مدیران ایران خودرو می توانند در ارائه خدمات جدید این روزهای بازاری را که در انحصار خود گرفته اند اختلافی با رقیب خود داشته باشد؟ البته این شرکت قبل از هرکاری باید فکری به حال ابتدایی ترین نیاز خودروی خود یعنی روشن شدن تارا بکند. 

 

این مطلب برایم مفید است
38 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1491239
ارسال نظر

نظرات شما
 • ناشناس

  یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹

  ما ملت بیچاره...

 • جوادمردانی

  دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹

  پس این اقایون بازرس هاکجاین

 • سعید

  دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹

  عجیب تر از این پیش فروشها ثبت نام کردن یک عده از مردم هست ..مثل خودرو شاهین و سهام پالایشی ها . که بعد مدتی با با یک قیمت عجیب و یا عدم تحویل با حواله در کارخانه ایرانخودرو یا سازمان بورس تجمع میکنن . خب الان ثبت نام نکنید .

 • ناشناس

  دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹

  از ماست که بر ماست.وقتی مردم واسه این پیش فروشها صف میکشند.به نظر من این شرایط خیلی هم خوبه!

 • ناشناس

  دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹

  ایران خودرووسایپاهیچ کدامشان قرادادشان بامردم شفاف نیست

 • احمد

  دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹

  باسلام چرامسئولان کشور مجوزپیش فروشو به ای شرکت کلاه گذار و میدن حتما دستان آلوده به بیت المال پشت این قضیه هست آقای رئیس جمهورمحترم وزیر محترم صنعت وسازمان بازرسی ونمایندگان محترم شما مگه نمی بینید اگه واقعا اگه می‌خواند با پول مردم خودروسازی تو کشور راه اندازی بشه مردم باید شریک سود این دو خودروساز باشند و وقیمت رو برای مشتری مشخص کنند این دزدی آشکار هست چرا اجازه ی پیش فروش میدین به خودروی که هنو زوجود ندارد ومردم واقعا ثبت نام نکنین چرا از خودتون ضعف نشون میدین من الا ن خودم گرفتار خودر ثبت نام خودرو شاهین سایپا شدم سود پو لم ماهی دو میلیون تومان سودش بود الان ماهی دومیلیون تومان ضرر میدم وخبری ازتحویل خودرو نشد صبر کنید تا خودرو تولید انبوه بشه دارند مردمو آزمایش می‌کنند تا چقدر کشش داره فروش شون بعد که کلی پول مردمو بدون دادن سود و مبهم کردن قیمت نهایی جم وجور کردن میرند دنبال پرداخت بدهی های خودشون به قطعه سازان ومردم هم سرکار میذارن آخه این هم شد صنعت خودرو سازی

 • ناشناس

  دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹

  قیمت چنده
  قیمت چنده

 • استاد هستم

  دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹

  سمند با اتاق جدید نخرید ملت خیلی گرون هست تحویل به امید خدا بی تاریخ قیمت تا مرز ورشکستکی کیفیت فرقون پارس قدیم

 • ناشناس

  دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹

  اگه مردم نخرن درست میشه وقتی همه هجوم میبرن واسه خرید مشخصه چی میشه

 • ناشناس

  دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹

  با سلام اقای رزم حسینی اگه رو حرف خودت هستی و واقعا واقعا همانطوری که گفته بودی قیمت خودرو رو پایین می اری پس چی شد گرونترش کردی اگه واقعا مرد هستی بکش کنار بگو من نتونستم به خدا این از اون کارهایی که می کنی خیلی شرافتمندانه تر است نه اینکه به مردم وعده می دهی و رو حرفت هم نیستی

 • داریوش

  دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹

  هرکی پول مفت داره ثبت نام کنه مملکت شده دوتاخودروسازهرکاری بخوان سراین ملت درمیارن الابرکت الله

 • خسرو

  دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹

  از ماست که بر ماست، وقتی اینقدر نوکیسه وجود داره که حتی برای عنبر نسا میرن تو صف چرا اینها مفلس بمونن

 • امیر

  دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹

  ایرانخودرو یا سایپا مقصر نیستند. مقصر من و شمای هموطنیم که اینطوری خودمون را بازیچه این دو تا شرکت کلاهبردار کردیم. آخه کجای دنیا برای خودرویی که هنوز خط تولیدش راه اندازی هم نشده و فقط یه طرحه سر و دست میشکنن

 • ناشناس

  دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹

  چرا‌قیمت‌رانا‌پلاس‌ودلیل‌افزایش‌قیمت‌را‌نمی‌گید

 • ناشناس

  دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹

  باسلام ای نماینده گان مردم درمجلس اگرشما مسلمانید نگذاریداین دوشرکت خودرسازکلاهبردارازمردم اخاذی کنند

موضوعات داغ