life

معاملات امروز بازار بورس بر خلاف روزهای گذشته با کاهش شاخص آغاز به کار کرد. امروز یکشنبه 2 آذر 1399 نمادهای شرکت های بزرگ و شاخص ساز از جمله شستا،فملی، فولاد، تاپیکو، شپنا و وبملت در رنج نزولی حضور داشتند و نمادهای خودرو، شستا و شتران نیز پرتراکنش ترین نمادها هستند.

گروه کار و درآمد جی پلاس: بازار سرمایه امروز در حالی آغاز به کار کرد که  برخلاف روزهای  گذشته شاخص روند نزولی به خود گرفت.

اخبار مثبت خروجی جلسه شورای عالی بورس و استقبال رییس بانک مرکزی از آن مصوبات از دلایل رشد شاخص بازار  بود و طبق پیشبینی ها امروز یک شنبه احتمال اصلاح شاخص پس از رشد 150 هزار واحدی شکل گرفت.

امروز یک شنبه 2 آذر 1399 نمادهای شرکت های بزرگ و شاخص ساز از جمله شستا،فملی، فارس، فولاد و خودرو  در رنج نزولی حضور داشتند و نمادهای خودرو، شستا، شتران و خودرو نیز پرتراکنش ترین نمادها هستند.

هم اکنون ساعت 9:30 شاخص با 22هزار واحد کاهش  به ارتفاع 1.344.138 واحد رسیده است.

در بازار فرابورس نیز نمادهای  آریا، ذوب و وسپهر در رنج منفی قرار گرفتند و تا این لحظه باعث کاهش 174 واحدی شاخص فرابورس شدند.

تحولات لحظه به لحظه بازار بورس را در تایم لاین زیر مشاهده کنید:

 

 • پایان معاملات 2 آذر 99

   

  شاخص بورس امروز ، در نهایت با  حدود 8 هزار واحد کاهش نسبت به روز قبل به رقم 13.358.836  واحد رسید.

  گروه بانکی امروز هم با حجم خریدی قابل توجهی همراه شد.

  با توجه به پایان صعودی بازار و رشد تعداد قابل توجهی از نمادهای بورسی، پیشبینی می شود که معاملات دوشنبه شنبه  با چالش کمتری مواجه شود.

  زمزمه های عدم افزایش نرخ سود بین بانکی توسط مسئولین بانک مرکزی نیز یکی از دلایل رشد شاخص بورس عنوان شده است. از سوی دیگر پالس مثبت رییس بانک مرکزی هم در معاملات امروز امیدبخش ظاهر شد.

   

  نمادهایی همچونفارس، فولاد، شستا و تاپیکو  بیشترین سهم را در کاهش شاخص امروز داشتند که همین موضوع نوید هنده کاهش ارزش پرتفوی سهام عدالت است چراکه تاثیرگذارترین نمادهای این سبد از همین شرکت ها تشکیل می شود.

  شاخص بازار فرابورس با 161 واحد کاهش  به رقم 16.479  واحد رسید. این بازار امروز بیشترین تاثیر را از نمادهای صبا، هرمز و وسپهر پذیرفت. 

  از سوی دیگر یکی از مهم ترین نماد های این روزها یعنی صندوق های etf  دولتی زیر ذره بین کارشناسان بازار قرار دارند.

  دارایکم  که با حجم خرید قابل توجهی مواجه  نشد،  در پایان معاملات با  کاهش یک و نیم درصدی قیمت نسبت به روز قبل به رقم  هر واحد 18 هزار و هفتصد تومان رسید ولی هم اکنون  فاصله اش با ارزش ذاتی خود به 5 هزار تومان رسیده است.

  صندوق etf دوم موسوم به «پالایش یکم» نیز که تا روزهای گذشته عملا سوددهی خاصی برای خریداران خود نداشت و نیمی نمادهای آن به پایین تر ازمقداری که دولت فروخته، قرار گرفته اند، پس از حمایت کدهای حقوقی در هفته های گذشته،  راه کوتاهی برای شاد کردن خریداران خود دارد چراکه تا کنون 8 درصد ضرر به خریداران خود تحمیل کرده است.

  وضعیت بازار که در روزهای گذشته به نگران کننده ترین حالت خود رسیده بود براساس نظر اغلب کارشناسان مبنی بر اینکه بورس در گذشته هم شاهد چنین روزهایی بوده است، آماده آغاز دوره رشد شده است.

  بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که آغاز دوره رشد جدید بازار بورس از روزهای آینده رقم خواهد خورد اگر چه رخدادهای سیاسی بین المللی می توانند نقش ریسک پذیری در بازار ایفا کند و نوسانات آن را ادامه دهد.

   

 • خبر خوب برای سهامداران شساخت و مارون

  به گزارش جی پلاس، با اعلام مدیریت بازار بورس،  عملیات بازارگردانی شرکت‌های مهندسی و ساختمان صنایع نفت با نماد معاملانی "شساخت"، پتروشیمی مارون با نماد معاملاتی "مارون"، نفت پاسارگاد با نماد معاملاتی "شپاس" و توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد با نماد معاملاتی "بمیلا" نیز از امروز یکشنبه(2آذر) در فرابورس ایران انجام می‌شود.

   

   

   

   

 • شستا مثبت شد

  درپی برگشت شاخص بازار بورس، نماد شستا از لحظاتی پیش در رنج مثبت قرار گرفت

   

   

 • بازار بورس در حال بازگشت

  درحالی که معاملات امروز یک شنبه 2 آذر با کاهش شاخص همراه بود، در ادامه معاملات با رشد برخی نمادها، 6 هزار واحد به شاخص برگشت. 

  مثبت شدن فملی ، شتران و شپنا و کچاد در حال کاهشِ میزان ریزش شاخص بورس است. 

   

   

 • رقم خارج شده توسط حقیقی ها از بازار

  حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۴۵۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند. 

   ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع تقریبا به سه هزار و ۵۳۰میلیارد تومان رسید.

   

   

 • 386 نماد کاهشی شدند

  آخرین قیمت 73 نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و 386 نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

   

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1483283
ارسال نظر

موضوعات داغ