life

بهره برداری آزمایشی از ایستگاه مترو برج میلاد با حضور شهردار تهران انجام و این ایستگاه از امروز مورد استفاده شهروندان قرار گرفت.

جی پلاس، پیروز حناچی روز دوشنبه در حاشیه بازدید و بهره برداری آزمایشی از ایستگاه مترو برج میلاد در خط هفت مترو تهران به خبرنگاران گفت: این ایستگاه در کنار برج میلاد و دانشکده علوم پزشکی و بیمارستان میلاد یکی از پر مراجعه ترین ایستگاه ها خواهد بود که در خط ۷ مترو قرار دارد و خوشبختانه با سرعت بالایی عملیات آن انجام شد و امروز به شکل آزمایشی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه این ایستگاه یکی از عمیق ترین و پر مراجعه ترین ایستگاه هایی است که در تهران ساخته شده افزود: شهروندانی که قصد دارند به برج میلاد یا بیمارستان میلاد بیایند با افتتاح این ایستگاه می توانند بدون استفاده از خودروهای شخصی به این جا سفر کند. این نقطه از شهر با وجود اینکه مراجعان زیادی دارد از نظر دسترسی های ناوگان حمل و نقل عمومی در شرایط خوبی نبود و امیدوارم با افتتاح این ایستگاه این مشکل برطرف شود.

شهردار تهران درباره مشکلات مالی ناوگان حمل و نقل شهری نیز گفت: یکی از مشکلات حوزه حمل و نقل نبود منابع مالی است که باید به شکل حاکمیتی حل شود اوراق مشارکتی که برای سیستم حمل و نقل عمومی تصویب شده است با وجود کمک بانک مرکزی هنوز نتوانسته به نتیجه برسد و به اعتبار تبدیل شود تا بتوانیم از آنها برای توسعه حمل و نقل عمومی استفاده کنیم.

به گفته وی، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی یکی از بهترین خدماتی است که می توان به مردم تهران داد.

حناچی ادامه داد: ساخت هر ایستگاه مترو حدود ۲۷۰ میلیارد تومان هزینه بر است، در حالیکه این رقم در ۱۰ سال گذشته ۱۹ برابر کمتر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط غیر کرونایی روزانه ۴ میلیون سفر در ناوگان حمل و نقل عمومی انجام می شود و این تعداد اهمیت توسعه آن در شهر را نشان می دهد و انتظار این است که حاکمیت کمک های لازم را در این زمینه انجام دهد.

شهردار تهران درباره مناسب سازی معابر این ایستگاه برای افرادی که دارای معلولیت حرکتی هستند،  گفت: یکی از نکات برجسته این ایستگاه این است که همه ضوابط مناسب سازی برای افراد کم توان در آن اجرا شده است و تمامی آسانسورها و پله برقی های ایستگاه فعال هستند.

 

نوزدهمین ایستگاه خط ۷ گشایش یافت

 

همچنین مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه نیز گفت: نوزدهمین ایستگاه در خط ۷ مترو تهران امروز- دوشنبه بصورت آزمایشی افتتاح شد.

علی امام افزود: ایستگاه برج میلاد در عمق ۵۵ متری زمین و در مسیر خط ۷ متروی تهران واقع شده است.

وی ادامه داد: این ایستگاه از حیث همجواری با برج میلاد، ارائه سرویس به شهروندان اقصی نقاط کشور جهت حضور در بیمارستان میلاد و اماکن پر ترددی چون دانشگاه علوم پزشکی و سازمان انتقال خون ایران، از اهمیت بالایی برخوردار بوده و می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات ترافیکی شده و دسترسی شهروندان به اماکن پر تقاضای سفر را تسهیل کند.

خط ۷ مترو تهران به‌طول ۲۷ کیلومتر و ۲۲ ایستگاه از ورزشگاه جهان پهلوان تختی در جنوب شرق تهران آغاز و پس از عبور از مناطق پر جمعیتی مانند بزرگراه شهید آیت‌الله محلاتی، خیابان مولوی، خیابان هلال احمر، خیابان قزوین، بزرگراه شهید نواب صفوی، خیابان آزادی، میدان توحید، برج و بیمارستان میلاد و میدان صنعت، به میدان بوستان در سعادت آباد ختم می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1482392 منبع: ایرنا
ارسال نظر

موضوعات داغ