life

شرکت "سافت‌بانک" تصمیم دارد به تاسیس یک کافه رباتیک بپردازد و ربات شبه انسان خود را در آن به کار بگیرد.

به گزارش جی پلاس، فناوری رباتیک به صورت چشمگیری قابل پیشرفت است و ژاپن، بزرگترین مدعی در این زمینه به شمار می‌رود.

به زودی یک کافه در توکیو، شاهد کار کردن ربات‌ها خواهد بود. قرار است ربات شبه انسان شرکت "سافت‌بانک"(SoftBank) موسوم به "پپر"(Pepper) در کنار انسان‌ها شروع به کار کند. نام این کافه، "پپر پولار کافه"(Pepper Parlor café) خواهد بود. قرار است که انسان‌ها، به عنوان پشتیبان ربات پپر در این کافه حضور داشته باشند.

سافت‌بانک در بیانیه‌ای گفت: هدف از اجرای این طرح، فراهم آوردن فضایی است که همکاری انسان‌ها و ربات‌ها در آن به نمایش گذاشته شود و چشم‌اندازی از آینده زندگی با ربات‌ها نیز به نمایش درآید. ما می‌خواهیم نه تنها برای راحتی و کارآیی بلکه برای گسترش امکانات مردم و خوشبختی آنها، ربات‌ها را بسازیم.

ربات پپر

پپر، رباتی شبه انسان است که هوش عاطفی دارد و می‌تواند در محیط‌های ساختاربندی نشده هم عملکرد خود را داشته باشد. این محیط‌ها می‌توانند فضاهایی از جمله خانه، رستوران، کافه یا فروشگاه را شامل شوند.

این نخستین بار نیست که پپر در کنار انسان‌ها کار می‌کند زیرا در حال حاضر هم در فضاهایی مانند فرودگاه، دانشگاه، بانک و فروشگاه به همکاری با انسان‌ها مشغول است.

پپر، تنها رباتی نیست که قرار است در کافه "پپر پولار" کار کند. ربات دیگری که در این کافه مشغول به کار خواهد شد، ربات شبه انسان موسوم به "نائو"(Nao) است که می‌تواند سرگرمی خوبی برای مشتریان باشد و به تمیز کردن کافه نیز بپردازد.

آینده‌ای که در آن، ربات‌ها بدون کمک انسان کار کنند، دور نیست و تاسیس پپر پولار کافه، یک گام مهم در این زمینه به شمار می‌رود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1302060 منبع: ایسنا
ارسال نظر

موضوعات داغ