sport

وزیر ورزش و جوانان پس از جلسه با همتای آذربایجانی خود گفت که این وزارت، زمینه حضور پیمانکاران اماکن ورزشی را در آذربایجان فراهم خواهد کرد.

به گزارش جی پلاس، مسعود سلطانی‌فر پس از نشست با وزیر جوانان و ورزش آذربایجان و هیئتی از این کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پاسخ به سفری که سال گذشته به باکو داشتم و با توجه به زمینه‌های همکاری مشترکی که بین دو کشور در عرصه ورزش و جوانان وجود دارد، جناب رحیم‌اف برای سفر دو روزه به تهران برنامه‌ریزی کردند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: با توجه به هویت مشترک تاریخی و فرهنگی بین دو کشور در همه عرصه‌ها، زمینه‌های همکاری گسترده‌ای داریم که با توجه به تأکیدات روسای جمهور دو کشور، بنای دولت بر این است که این ارتباطات در همه عرصه‌ها و همه زمینه‌ها بین دو کشور گسترش یابد.

سلطانی‌فر با بیان اینکه در گذشته همکاری‌های خوبی بین دو کشور وجود داشته، تصریح کرد: در این سفر در مورد زمینه‌های جدیدی از همکاری‌ها بحث کردیم و امیدواریم همکاری‌ها در زمینه ارتباطات تیم‌های ورزشی، حضور در تورنمنت‌های مشترک بین‌المللی و همچنین دیدارهای دو جانبه، تبادل مربیان، داوران، مدرسین و برگزاری اردوهای مشترک بین ورزشکاران گسترش پیدا کند.

وزیر ورزش و جوانان همکاری‌های دو کشور را در عرصه جوانان مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: زمینه همکاری‌ها در بخش جوانان و فرهنگی در 2-3 سال گذشته بین جوانان دو کشور وجود داشته و می‌توانیم همچون برگزاری هفته‌های فرهنگی و دیدارهایی که بین سازمان‌های مردم نهاد دو کشور رقم خورده، ادامه دهیم.

سلطانی‌فر همکاری و ارتباط بین دو کشور را در حال توسعه و پیشرفت ارزیابی کرد و توضیح داد: در جلسه امروز در زمینه استفاده از تولیدات و تجهیزات ورزشی که در حال حاضر در ایران توسط ده‌ها واحد تولیدی با کیفیت خوب ارائه می‌شود و در حال توسعه هم هست، پیشنهاد کردیم که اگر کشور آذربایجان زمینه‌ای را فراهم کند، ما بتوانیم نمایشگاه تجهیزات و وسایل ورزشی را در باکو با حضور تولیدکنندگان مختلف برگزار کنیم تا بتوانیم تأمین کننده لوازم ورزشی و تجهیزات مورد نیاز بخش ورزش آنها باشیم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه به صدها پروژه ورزشی که توسط پیمانکاران ایرانی در دست اجرا قرار دارد، اشاره کرد و اظهار داشت: توانمندی‌های خوبی در بین پیمانکاران ایرانی وجود دارد تا در زمینه احداث و ایجاد اماکن ورزشی، تجربه خوبی را در اختیار کشور آذربایجان بگذاریم و پروژه‌های ورزشی آن کشور را اجرا کنیم.

سلطانی فر توانمندی‌های پیمانکاران ایرانی را مورد توجه قرار داد و با اشاره به کیفیت بالا و مطلوب این پروژه‌ها خاطرنشان کرد: در برخی از کشورهای همسایه از جمله عراق و افغانستان، پیمانکاران ایرانی برای ساخت پروژه‌های ورزشی جایگزین پیمانکاران خارجی شده‌اند که این زمینه همکاری در آذربایجان هم می‌تواند به وجود بیاید و شاهد حضور پیمانکاران ایرانی در کشور آذربایجان باشیم .

وزیر ورزش و جوانان به پیشنهادی که وزیر جوانان و ورزش آذربایجان در زمینه دیدارهای دوستانه باشگاهی مطرح کرد، توضیح داد: این دیدارهای دوستانه فوتبال را با نظر مثبت بررسی می‌کنیم.

سلطانی‌فر ابراز امیدواری کرد با توجه به مذاکراتی که با محوریت جوانان انجام شد و با عنایت به برنامه‌های فرهنگی و جوانان که در سال‌های 2018 و 2019 انجام شد، در سال‌های 2020 و 2021 هم می‌تواند استمرار داشته باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1186246 منبع: پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
ارسال نظر

موضوعات داغ