life

مدیر‌کل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه افزایش نرخ روادید عراق از ۴۰ به ۵۰ دلار، احضار کاردار سفارت عراق در تهران را در پی داشت، توضیحاتی در این باره ارائه کرد.

به گزارش جی پلاس، مرتضی آقایی با اشاره به افزایش نرخ روادید عراق اظهار کرد: وزیر امور خارجه 40 روز پیش به عراق سفر و موضوع لغو یا کاهش روادید را مطرح کرد، رئیس‌جمهور نیز قصد عزیمت به عراق را دارد که امیدواریم در این سفر اتفاقات خوبی رخ دهد.

وی ادامه داد: بعید است برای سفرهای بعدی عتبات، رقم روادید افزایش یابد زیرا هم‌اکنون برای هزینه 50 دلاری روادید کشش وجود ندارد و همه دستگاه‌ها متفقا دنبال کاهش نرخ روادید هستند.

مدیر‌کل عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: زمانی که نرخ روادید از 40 به 50 دلار افزایش یافت وزیر امور خارجه، کاردار سفارت عراق را احضار کرد و خواستار کاهش روادید عراق شد همچنین مسئولان وزارت خارجه نیز اعلام کردند که وزارت امور خارجه ایران نیز آمادگی کاهش قیمت روادید را دارد البته ابتدا موضوع لغو روادید را مطرح کردند و گفتند اگر این امر محقق نشد، کاهش قیمت دنبال شود؛ با این حال امیدواریم پیگیری‌های رئیس‌جمهور در این خصوص به نتیجه برسد.

آقایی همچنین درباره مدت سفر عتبات و کیفیت خدمات نیز گفت: با افزایش هزینه‌ها، زمان سفر و سطح کیفیت خدمات کاهش نیافته و همه چیز طبق روال سابق است البته برای نوروز نیز بسته‌های مختلفی از 5 تا 9 شب ارائه شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1137001 منبع: تسنیم
ارسال نظر

موضوعات داغ