هفت نفر در دو تیراندازی مرتبط به هم در روز دوشنبه در حوالی سانفرانسیسکو در منطقه ساحلی جنوب کالیفرنیا کشته شدند. این ششمین تیراندازی گسترده کشور در سال جاری بود.

به گزارش جماران، به گفته مقامات آمریکایی، هفت نفر در دو تیراندازی مرتبط به هم در روز دوشنبه در حوالی سانفرانسیسکو در منطقه ساحلی جنوب کالیفرنیا کشته شدند. مظنون این حمله در بازداشت به سر می‌برد.

به گفته پلیس شهر سن‌متئو، حمله نخست چهار کشته و یک مجروح در یک مزرعه قارچ در ساعت ۱۴:۲۲ به وقت محلی برجای گذاشت و کمی بعد جسد سه نفر دیگر چند مایل دورتر در یک گاراژ کامیون کشف شد. این تیراندازی‌ها در حومه هف‌ مون بی (Half Moon Bay)، شهری ساحلی در ۴۸ کیلومتری جنوب سانفرانسیسکو رخ داد.

مهاجم مردی ۶۷ ساله به نام ژائو چونلی معرفی شده است. به گفته پلیس هنوز انگیزه‌ این اقدام او مشخص نیست.

کریستینا کورپوس، کلانتر شهر سن‌متئو، گفت که آقای چونلی دو ساعت پس از این تیراندازی‌ها در ساعت ۱۶:۴۰ به وقت محلی به کلانتری شهر سن‌متئو رفت و خود را تسلیم پلیس کرد. او از یک تپانچه نیمه خودکار در این تیراندازی استفاده کرده و اکنون با پلیس همکاری می‌کند.

خانم کورپوس با ذکر این که وضعیت هشتمین قربانی این حادثه وخیم و در بیمارستان بستری است، افزود: «این‌ گونه تیر‌اندازی‌ها وحشتناکند. ما معمولا از خبر این اتفاق‌ها را در جاهای دیگر می‌شنویم اما امروز در شهر خودمان، سن متئو رخ داده است.» 

به گزارش یورونیوز، این ششمین تیراندازی گسترده کشور در سال جاری بود. روز شنبه ۱۱ نفر در حادثه تیراندازی در یک سالن رقص در جنوب ایالت کالیفرنیا کشته شدند. 

گوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا در توئیتی نوشت: «در بیمارستان به ملاقات قربانیان حادثه تیراندازی پیشین رفته بودم که خبر این تیراندازی را شنیدم. تراژدی پشت تراژدی.»

به گفته یکی از اعضای شورای شهر هف‌ مون بی، قربانیان این حادثه کارگران مزرعه چینی‌تبار بوده‌اند.

ایالت کالیفرنیا برای نخستین بار سال نو چینی را امسال به طور رسمی جشن گرفت. اما این دو تیراندازی این جشن‌ها را به شدت تحت تاثیر قرار داد. بر اساس گزارش‌ها در هر دو تیراندازی اکثر قربانیان چینی‌ یا آسیایی‌تبار بوده‌اند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

وبگردی

    نظرات و دیدگاه ها

    مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.