وزیر خارجه یونان که به فرودگاه «معیتقیه» در طرابلس پایتخت لیبی رسیده بود، در اقدامی غیرمنتظره حاضر نشد از هواپیمایش پیاده شود و به آتن بازگشت.

به گزارش جماران به نقل از بوابه الوسط، وزارت خارجه لیبی امروز پنجشنبه اعلام کرد که وزیر خارجه یونان که به فرودگاه «معیتقیه» در طرابلس پایتخت لیبی رسیده بود، در اقدامی غیرمنتظره  حاضر نشد از هواپیمایش پیاده شود و به آتن بازگشت.

وزارت خارجه در دولت وحدت ملی لیبی این اقدام «نیکوس دیندیاس» که در چارچوب سفری برنامه ریزی شده به لیبی سفر کرده بود را به شدت محکوم کرد.

وزارت خارجه لیبی تأکید کرد که به رغم سیاست ها و موضع گیرهایی که وزیر خارجه یونان طی روزهای گذشته علیه منافع لیبی و روابط این کشور با کشورهای دیگر اتخاذ کرده بود با درخواستش برای سفر به طرابلس موافقت کرده بود.

وزارت خارجه لیبی تأکید کرد که «نجلاء منقوش» وزیر خارجه این کشور  در  انتظار استقبال از وزیر خارجه یونان بر اساس عرف های دیپلماتیک بود اما او در اقدامی غیرمنتظره حاضر نشد از هواپیمایش پیاده شود و بدون ارائه هر گونه توضیحی از همان راهی که آمده بود برگشت.

وزارت خارجه لیبی با محکوم کردن این اقدام وزیر خارجه یونان تأکید کرد که تدابیر دیپلماتیک مناسب را در واکنش به این اقدام اتخاذ خواهد کرد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

کلمات کلیدی یونان و لیبی

وبگردی

    نظرات و دیدگاه ها

    مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.