دادگاه سن‌پترزبورگ روسیه خبرنگاری که بازویش توسط مامور پلیس شکسته شد را به نافرمانی از پلیس، دخالت در روند انتخابات و همچنین عدم رعایت محدودیت‌های کرونایی متهم کرد.

 

به گزارش جماران، ماجرا به درگیری یک خبرنگار روس با مامور پلیس در جریان رای‌گیری همه‌پرسی روسیه در «سن‌پترزبورگ» باز می‌گردد، جایی که «دیوید فرانکل» گزارشکر شبکه «مدیازونا» برای بررسی تخلفات احتمالی به یک حوزه محل رای‌گیری رفته بود. ماموران پلیس با مشاهده این خبرنگار او را بازداشت می‌کنند. ماموران پلیس با خشونت بازوی این خبرنگار را به عقب می‌کشند و صدای فریاد فرانکل شنیده می‌شود.

بر اساس گزارش یورونیوز، بعد از این ماجرا، فرانکل از پلیس به دلیل سواستفاده از مسئولیت و ممانعت از کار روزنامه‌نگار شکایت می‌کند. این در حالی است که دادگاه سن پترزبوگ خود خبرنگار را به نافرمانی از پلیس، مداخله در کار کمیسیون انتخابات و نقض قوانین محدودکننده ویروس کرونا متهم می‌کند.

سخنگوی دادگاه گفته است که فرانکل باید روز ۲۷ ژوئیه در برابر این اتهامات از خود دفاع کند. مجموع مجازات این جرایم تا ۱۵ روز حبس در زندان و همچنین ۳۵ هزار روبل برابر با ۴۹۰ دلار آمریکا خواهد بود.

پلیس می‌گوید بازداشت فرانکل قانونی بوده است و ماموران به مقامات برگزاری انتخابات کمک می‌کردند تا فردی که در کار آنها دخالت می‌کرد را از میان بردارند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.