وزیر خارجه روسیه گفت: واشنگتن به دنبال "تحریک" تهران برای خروج از برجام است و شرکای آمریکایی با حمایت برخی از متحدان منطقه ای خود آشکارا با این پروژه همسو هستند.

به گزارش جماران؛ محمد جواد ظریف روز دوشنبه گفت: ایران به همراه روسیه و ترکیه امنیت نسبی و آرامش در سوریه را تضمین می کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مسکو و تهران روز دوشنبه سیاست های آمریکا را به دلیل تنش در خاورمیانه مورد سرزنش قرار داده و روسیه از تلاش های فرانسه برای نجات توافق هسته ای ایران استقبال کرد.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در سفر به مسکو برای مذاکره با سرگئی لاوروف همتای روسی خود اقدامات واشنگتن در سوریه را محکوم کرد.

در حملات آخر هفته نیروهای آمریکایی بیش از ۴۰ نفر در شمال شرق سوریه کشته شدند.

وزیر خارجه ایران بعد از دیدار با همتای روسی خود در جمع خبرنگاران با محکوم کردن اقدامات اخیر آمریکا در سوریه اظهار داشت: ایالات متحده از طریق اقداماتی که در اخیرا در شهر ادلب انجام داده یک وضعیت ناپایدار جدید در شرق سوریه ایجاد کرده است.

وزیر خارجه روسیه نیز گفت: آمریکایی ها بدون اطلاع قبلی روسیه یا ترکیه به منطقه حمله کرده و استان ادلب را مورد تهدید قرار داده اند.

لاوروف ادامه داد : واشنگتن به دنبال "تحریک" تهران برای خروج از برجام است و شرکای آمریکایی با حمایت برخی از متحدان منطقه ای خود آشکارا با این پروژه همسو هستند.

لاوروف به خبرنگاران گفت: ما امیدواریم که طرح ابتکاری رئیس جمهوری فرانسه ثمربخش باشد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.