ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، متشکل از ناو های دنا و مکران صبح امروز جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ در بندر کیپ تاون آفریقای جنوبی پهلو گرفت.

به گزارش جماران؛ در ادامه سفر دریایی ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، این ناوگروه متشکل از ناو های دنا و مکران صبح امروز جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ با استقبال سفیر جمهوری اسلامی ایران و نماینده نیروی دریایی و مقامات بندری محل در بندر کیپ تاون آفریقای جنوبی پهلو گرفت. 

مهدی آقاجعفری سفیر جمهوری اسلامی ایران در آفریقای جنوبی در مراسم استقبال از این ناو گروه ضمن خیر مقدم و خوش آمد به فرماندهان و سرنشینان ناوهای دنا و مکران هدف اصلی از این دیدار را انتقال پیام صلح دوستی مردم ایران به مردم آفریقای جنوبی و همچنین مردم کل آفریقا عنوان کردو افزود، حضور مقتدرانه ناوگان نیروی دریایی راهبردی ارتش  جمهوری اسلامی ایران در اقیانوس اطلس و میزبانی از این عزیزان در آفریقای جنوبی مایه افتخار و سربلندی ماست و بدون شک این حضور نقش مهمی در صلح و ثبات جهانی و امنیت خطوط مواصلاتی دریایی دارد. 

 سفیر جمهوری اسلامی ایران از همکاری صمیمانه مقامات آفریقای جنوبی جهت انجام این دیدار تشکر کرد و گفت این رویداد بیانگر روابط سطح بالای دوکشور است و  به تقویت و توسعه همکاری ها میان نیروی دریایی دو کشور که در چارچوب آیورا روابط خوبی دارند، کمک شایانی خواهد کرد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.