شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که در مذاکرات تهران و ریاض به مسائل لبنان، یمن و سوریه پرداخته نشده است.

به گزارش جماران؛ به نقل از ایسنا، معاون دبیرکل حزب الله لبنان در اظهاراتی گفت که در مذاکرات ایران و عربستان نه به پرونده لبنان، نه یمن و نه سوریه پرداخته نشده است.

شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان در گفت‌وگو با رادیو النور با تاکید بر لزوم تسریع در روند انتخاب رئیس جمهور در کشورش گفت که دیدارهای ایرانی و سعودی هنوز در مراحل اولیه خود است و هدف اصلی آن‌ها بازگرداندن روابط میان دو کشور است.

وی تاکید کرد که در مذاکرات تهران و ریاض به مسائل لبنان، یمن و سوریه پرداخته نشده است.

پیش از این روزنامه لبنانی الاخبار در گزارشی نوشت که ایران و عربستان چند روز قبل از برگزاری نشست «بغداد۲» که روز گذشته (سه شنبه) در اردن برگزار شد تماس‌های غیرمستقیمی باهم داشتند و درخصوص پرونده های مختلف از جمله پرونده لبنان رایزنی کردند.

در این گزارش آمده است که مساله انتخاب رئیس جمهور لبنان ‌تشکیل دولت جدید در این کشور در راس مسائل مورد رایزنی دوطرف ایرانی و سعودی بوده است.

در بخشی از این گزارش آمده است که طرف های متعددی از جمله فرانسه و قطر برای منعطف کردن مواضع تهران و ریاض درخصوص پرونده لبنان واسطه گری کرده اند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

وبگردی

    نظرات و دیدگاه ها

    مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.