​حسین کروبی به برخی واکنش‌ها و حاشیه‌سازی‌ها پیرامون اظهارات اخیر منتسب به حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی کروبی درباره‌ی حجاب واکنش نشان داد.

به گزارش جماران به نقل از انصاف نیوز، حدود ده روز قبل حجت‌الاسلام مهدی کروبی با حضور در منزل مصطفی کواکبیان، دبیر کل حزب مردم‌سالاری اظهاراتی را پیرامون موضوع حجاب مطرح کرد که با واکنش‌های مختلفی همراه شد. 

برخی رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور همچون «ایران اینترنشنال» بر اساس آنچه از سوی آقای کواکبیان از سخنان حجت‌الاسلام کروبی منتشر شده بود با تیتر«هیچ کس نباید طرفدار کشف حجاب اجباری باشد» به بازتاب آن پرداختند که واکنش‌برانگیز شد. 

حسین کروبی در گفت‌وگو با انصاف نیوز به واکنش‌ها در مورد این موضوع و دیدگاه واقعی مطرح‌شده از سوی مهدی کروبی در آن جلسه پرداخته است.

فرزند کروبی به این سوال که «اخیرا آقای کروبی درباره‌‌ی حجاب موضعی داشتند که باعث به وجود آمدن بحث‌هایی شد. نظرتان را درباره‌ی بحث‌هایی که در این ارتباط مطرح شده چیست؟ و دیدگاه آقای کروبی به طور مشخص درباره‌ی موضوع حجاب و برخوردهای اخیر چه بوده است؟» پاسخ داد: من مدتی بود که به اومیکرون مبتلا شده بودم و حاج آقا را ندیده بودم تا چند شب قبل که خدمت‌شان رسیدم درباره‌ی همین بحثی که ایشان در منزل آقای کواکبیان مطرح کرده بودند صحبت شد.

بر اساس نقل قول حسین کروبی، مهدی کروبی در سخنان خود ابراز عقیده کرده است: «حجاب یکی از احکام ضروری اسلام است ولی مگر با زور می‌شود کلیه احکام اسلام را اجرا کرد؟! ما چیزی به نام تحمیل نداریم، لذا من به شخصه با حجاب اجباری مخالف هستم و کاری هم که چند سال بعد از انقلاب شد و حجاب اجباری ایجاد شد اقدام نادرست و یک کار سیاسی بود و کار بدی هم بود که حجاب اجباری شد. هیچ کاری را با اجبار نمی‌توان انجام داد همانطور که کار رضا خان غلط بود، این کار هم غلط است».

وی افزود: دومین بحثی که حاج‌آقا مطرح کردند این بود که «امر به معروف همیشه اول شامل حکومت می‌شود. چون اگر حکومتی فاسد شود این موضوع می‌تواند همه را فاسد کند؛ چه نهادهای زیرمجموعه‌ی خودش را چه مردم. اصلا بر اساس فلسفه‌ی امر به معروف در ابتدا شامل حاکمیت می‌شود». 

حسین کروبی سپس به نقل از پدرش با انتقاد از «برخوردهای زشت و خشن» توسط گشت‌های امر به معروف [ارشاد]، گفت: حاج آقا معتقد بود، «کارهایی که الان دارد صورت می‌گیرد به‌خاطر تحت‌الشعاع قرار دادن فقر و فساد و تورم و گرانی که الان در جامعه وجود دارد و مردم را عاصی و خسته و ناامید کرده است. این نوع برخوردهایی که می‌شود علاوه بر آنکه بسیار زشت است به‌خاطر تحت‌الشعاع قرار دادن این موارد است».

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.