علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت گفت: قرار نیست بنزین گران شود و دولت تصمیمات یک شبه نیست. حتما اگر قرار باشد تصمیمی گرفته شود که در زندگی جاری و عمومی مردم اثر بگذارد جوانب مختلف آن سنجیده می‌شود.

به گزارش جماران؛ سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش خبر منتشر شده در خصوص افزایش قیمت بنزین در جزایر کیش و قشم را تکذیب کرد.

حسین شمسیان راد در گفتگوی تلفنی با خبر سیمای کیش با اشاره به مصاحبه فریدون عباسی نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش قیمت بنزین در جزایر کیش و قشم گفت: این خبر را قویاً با اطمینان تکذیب می‌کنم و چنین خبری اساساً صحت ندارد.

وی گفت: معتقدم که این نماینده مجلس از جزئیات طرح تخصیص بنزین براساس کدملی کاملا بی اطلاع هستند.

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی منطقه آزاد کیش گفت: نرخ بنزین سهمیه ایی و آزاد به هیچ وجه افزایش نخواهد یافت و مردم با آرامش به زندگی خود بپردازند.

حسین شمسیان راد گفت: تغییر قیمت‌های حامل‌های انرژی نیازمند مصوبه مجلس است و اساساٌ مجلس در این خصوص هیچگونه مصوبه‌ای نداشته است و این خبر تکذیب می‌شود.

 

 سخنگوی دولت: به کسانی که خودرو ندارند یارانه بنزین می‌دهیم

 

سخنگوی دولت: خبرسازی‌ها پیرامون افزایش قیمت بنزین صحت ندارد

 علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت درباره خبرسازی‌ها پیرامون افزایش قیمت بنزین گفت: آنچه که امروز در رسانه‌ها با عنوان گرانی بنزین منتشر شده صحیح نیست و از نامه معاون اقتصادی دولت سوء برداشت شده است.

سخنگوی دولت گفت: قرار نیست بنزین گران شود و دولت تصمیمات یک شبه نیست. حتما اگر قرار باشد تصمیمی گرفته شود که در زندگی جاری و عمومی مردم اثر بگذارد جوانب مختلف آن سنجیده می‌شود.

بهادری جهرمی ادامه داد: درباره این طرح نیز مقرر شده بصورت آزمایشی در دو جزیره قشم و کیش، سهمیه بنزین به‌جای خودرو‌ها به افراد اختصاص پیدا کند و قیمت عرضه همان نرخ عادی ۱۵۰۰ تومان برای بنزین سهمیه‌ای و ۳۰۰۰ تومان برای بنزین آزاد است که هیچ تفاوتی با نرخ موجود نخواهد داشت.

او گفت: در حال حاضر اگر کسی خودرو نداشته باشد نمی‌تواند از سهمیه بنزین هم استفاده کند در حالیکه سوخت سرمایه ملی و متعلق به همه مردم است، اما کسی که مثلا چهار خودرو داشته باشد، چهار برابر سهمیه استفاده می‌کند. طبیعتا این روش ناعادلانه است و سهم کسی که توان خرید خودرو ندارد در سوخت دیده نمی‌شود.

سخنگوی دولت در پایان گفت: اما با این تغییر که بصورت آزمایشی بنا شده انجام شود کسی که خودرو ندارد هم می‌تواند سهمیه سوخت با کد ملی خود داشته باشد و آن را به قیمت مناسب به دیگران عرضه کند؛ لذا خبرسازی‌ها پیرامون افزایش قیمت بنزین صحت ندارد.

حجم ویدیو: 3.20M | مدت زمان ویدیو: 00:01:43
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.