با حکم وزیر اقتصاد، «سعید محمد» به دبیری شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی منصوب شد.

به گزارش جماران؛ با حکم احسان خاندوزی وزیر اقتصاد، «سعید محمد» به دبیری شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی منصوب شد.

 

سوابق

سعید محمد، زاده ۱۳۴۷ در تهران عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و از مدیران اجرایی ارشد این نیرو بوده است. در ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ وی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از سمت فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا استعفا کرد.

سوابق تحصیلی و علمی

سعید محمد در رشته مهندسی عمران تحصیل کرده و در سال ۱۳۸۸ با درجه دکترای مهندسی در این رشته با گرایش راه و ترابری از دانشگاه تربیت مدرس دانش آموخته شده است. وی از سال ۱۳۷۵ عضو سازمان نظام مهندسی استان تهران، از سال ۱۳۸۸ عضو انجمن تونل ایران و از سال ۱۳۸۹ تاکنون عضو هیأت علمی دانشگاه امام حسین (ع) است.

عضویت در سپاه و سوابق مدیریتی و ارتقا به درجه سرتیپ دومی

محمد از سال ۱۳۶۶ به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد و دارای سوابق مدیریتی و اجرایی متعددی در شرکت‌ها و موسسات اقماری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) و بنیاد تعاون سپاه از جمله مدیرعاملی گروه ایرانیان اطلس بوده است.

وی از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۳ در جایگاه مدیرعامل گروه سپاسد وابسته به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) قرار داشت که تعریف ماموریت  تخصصی این گروه، اجرای پروژه‌های بزرگ ملی سدسازی است.

زندگینامه: سعید محمد (۱۳۴۷-)

وی در ۱۵ مهرماه سال ۱۳۹۷ با حکم سرلشکر جعفری فرمانده وقت سپاه پاسداران و با اعطای درجه سرتیپ دومی به فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا منصوب شد و این سمت را تا ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ در اختیار داشت. دستاوردهای سعید محمد در این دوران بشرح زیر است:

کسب لوح تقدیر از وزیر نیرو در جشن خود کفایی سد سازی سال ۱۳۹۱

برنده تندیس بلورین جایزه ملی پروژه برتر در طرح مگاپروژه‌ها از انجمن ملی مدیریت پروژه ایران در سال ۱۳۹۲

برنده  تندیس برنز جایزه بین‌المللی پروژه برتر در سطح مگاه پروژه از انجمن بین‌اللملی مدیرت پروژه (IPMA)  در سال ۱۳۹۳

 برگزیده برترین مدیران جهادی در عرصه سازندگی در سال ۱۳۹۴

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.