عین اللهی وزیر بهداشت گفت: واردات واکسن برای کشور از جایی انجام شد که اصلا فکر نمی کردیم و در واقع به جای باران، سیل بارید و امروز ۵ میلیون دز واکسن وارد شد و فردا ۱۰ میلیون دز دیگر وارد می شود. تاکنون ۳۲ میلیون دوز تزریق شده است و تا مهر ماه نیز محموله جدید واکسن وارد کشور خواهد شد که از لطف خدا است.

به گزارش جماران؛ به نقل از ایلنا، وزیر بهداشت گفت: امروزه متاسفانه به دلیل کرونا شاهد صحنه‌های بدی هستیم و روزانه ۶۰۰ خانواده عزادار می‌شوند که در مقایسه با هشت سال جنگ تحمیلی نیز بیشتر است.

بهرام عین اللهی در نشست مشترک اعضای هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی و اعضای ستاد کرونای استان که در ساعات پایانی امروز یعنی پس از ساعت ۲۲ شامگاه پنجشنبه -۱۸ شهریور ماه - و در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، گفت: از مدافعان سلامت که با وجود تمام کمبودها یک و نیم سال است که شبانه روز درحال تلاش هستند، تشکر می‌کنیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: واردات واکسن برای کشور از جایی انجام شد که اصلا فکر نمی کردیم و در واقع به جای باران، سیل بارید و امروز ۵ میلیون دز واکسن وارد شد و فردا ۱۰ میلیون دز دیگر وارد می شود. تاکنون ۳۲ میلیون دوز تزریق شده است و تا مهر ماه نیز محموله جدید واکسن وارد کشور خواهد شد که از لطف خدا است.

این مقام مسئول افزود: نگرانی ما در اجرای واکسیناسیون بود که فرماندهان و مسئولان مربوطه اعلام آمادگی کردند.

وی افزود :مطمئن هستیم شدت مشکل کرونا خیلی زود و در چند ماه آینده کم می‌شود و دیگر مرگ و میرها را شاهد نخواهیم بود.

اجرای قرنطینه هوشمند در سطح کشور

وی عنوان کرد: شدت مشکل کرونا طی ماه‌های آینده کاهش پیدا خواهد کرد و مرگ و میرها نیز به طور قابل توجهی کم می‌شود و پس از انجام واکسیناسیون قرنطینه هوشمند خواهیم داشت و بسیاری از کارها منوط به ارائه کارت واکسن است.

عین اللهی اظهار کرد:باید برای بازگشایی دانشگاه‌ها تلاش شود و دانشجویان با سرعت واکسینه شوند تا در اواسط مهر و در اولین فرصت با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی دانشگاه‌ها بازگشایی شود.

واکسیناسیون کارگران بدون شرط سنی انجام می‌شود

وی ادامه داد: طبق واکسیناسیون هوشمند تمام کارگران استان بدون شرط سنی می‌توانند واکسینه شوند.

وزیر بهداشت بیان کرد: توجه به بهداشت از برنامه‌های ما است؛ چرا که سرمایه گذاری بر بهداشت، هزینه‌ها را کاهش خواهد داد و این امر در قزوین که استانی صنعتی است از اهمیت بالاتری برخوردار است و باید بهداشت کار و بهداشت حرفه‌ای مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی گفت: به اورژانس استان قزوین نیز باید توجه ویژه داشته باشیم، تعداد هیأت علمی نیز به نسبت استاد و دانشجو بسیار کم است و باید افزایش پیدا کند، از دانشکده داروسازی نیز حمایت می‌شود.

این مقام مسئول عنوان کرد: مراقبت در منزل طرح بسیار خوبی بود و باید برای کل کشور الگو شود و می‌توان از این تجربه استفاده کرد که علاوه بر کرونا در سایر موارد نیز مورد استفاده قرار گیرد و موانع آن رفع شود.

وی بیان کرد: به طب سنتی علمی باور داریم و از آن حمایت می‌کنیم که باید دانشگاهی و مستند باشد و در استان قزوین نیز به شرط وجود به این شکل تشویق می‌کنیم.

یک نکته در حاشیه

جلسه دیرهنگام وزیر بهداشت که با حضور این مقام مسئول در قزوین و حدود ساعت 22:18 آغاز شد تا پاسی از شب طول کشید. در صورتی که می شد جلسه ستاد کرونا با حضور عالی ترین مقام وزارت بهداشت در ساعتی از روز که کادر درمان و ستاد تازه نفس‌تر هستند برگزار شود تا نتایج بهتری هم برای استان قزوین حاصل شود.

ساعت نامناسب جلسه، خستگی مدیران حاضر و عدم حضور پررنگ رسانه‌ها، از تاثیرگذاری این مجموعه برای کمک به رفع دغدغه های کرونایی استان کاسته بود. به نظر می رسد اقدام جهادی صرفا فعالیت شبانه روزی نیست؛ انتخاب زمان مناسب با بازدهی مطلوب برای مسائل مهم نیز از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.