همزمان با حضور رهبر کاتولیک‌های جهان در عراق، رسانه‌های عربی چرایی وجود این کیف به همراه پاپ فرانسیس و این پرسش که چرا به طور مثال یکی از دستیارانش آن را با خود حمل نمی کند و اینکه چرا این کیف همواره همراه اوست را مطرح و تلاش کردند تا به آن پاسخ دهند.

به گزارش جماران؛ اعتمادآنلاین نوشت: پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، هنگام سوار شدن به هواپیمای حاملش به بغداد یک کیف مشکی‌رنگ به همراه خود داشت، امری که باعث شد پرسش‌هایی در رابطه با اهمیت این کیف و محتویات آن مطرح شود.

همزمان با حضور رهبر کاتولیک‌های جهان در عراق، رسانه‌های عربی چرایی وجود این کیف به همراه پاپ و این سوال که چرا به طور مثال یکی از دستیارانش آن را با خود حمل نمی کند و اینکه چرا این کیف همواره همراه اوست را مطرح و تلاش کردند تا به آن پاسخ دهند.

با این حال گفته می‌شود پاپ در اولین سفر خود در سال ۲۰۱۳ که بعد از رسیدن به مقام رهبری کاتولیک‌های جهان به برزیل داشت به خبرنگارانی که او را در هواپیما همراهی می‌کردند در این رابطه توضیح داده و در جمع آنها گفته بود: این یک کیف معمولی است که چند کتاب، برنامه‌های کاری و تیغ ریش‌تراشی‌ام درون آن قرار داده شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس هم پیش از این در رابطه با این کیف به نقل از پاپ نوشته بود: مطمئن باشید دکمه بمب هسته‌ای در داخل آن نیست.

به نوشته این خبرگزاری، او تنها پاپی است که کیف دستی خود را شخصاً حمل می‌کند. این کیف که به‌رغم تمامی پروتکل‌های موجود و حضور چندین دستیار از پاپ جدا نمی‌شود یک کیف چرمی قدیمی است که حتی می‌توان آنها را کهنه هم توصیف کرد.

سفر پاپ به عراق سی و سومین سفر او به خارج از ایتالیا و ششمین سفرش به یک کشور عربی بعد از سفر به کشورهای اردن، فلسطین، مصر، مغرب و امارات متحده عربی محسوب می‌شود.

 

 

کیف پاپ فرانسیس (4)

 

کیف پاپ فرانسیس (3)

 

کیف پاپ فرانسیس (2)

 

کیف پاپ فرانسیس (1)

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.

  • ناشناس

    خداوند نگهدارش باشه

    پاسخ