عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از آمادگی نمایندگان برای استماع گزارش وزیر کشور در مورد «پول های کثیف» خبر داد و گفت: اگر عبدالرضا رحمانی فضلی در مورد پول های کثیف اسناد و مدارکی دارد برای تنویر افکار عمومی آن را در اختیار مجلس و مردم قرار دهد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، ضرغام صادقی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد که نه تنها در جلسه غیر علنی بلکه در جلسه علنی گزارش وزیر کشور را استماع کند.

وی افزود: اگر وزیر کشور در راستای موضوع پول های کثیف اسناد و مدارکی دارد، ما از وی می خواهیم که برای تنویر افکار عمومی، آن را در اختیار مجلس و مردم قرار دهد.

به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نشست خبری اخیرش در مورد موضوع پول های کثیف اظهارداشت: پول های کثیف که مطرح شد در رابطه با معضل قاچاق بود، طبق برآورد کارشناسان از 400 میلیارد دلار قاچاق، 3 میلیارد دلار امکان گردش در ایران را دارد.

وی تاکید کرد: من در حوزه مواد مخدر اعلام کردم که پول های کثیف به اقتصاد و امنیت از جمله برای تجهیزات اشرار ورود پیدا می کند و ما باید مواظب باشیم زیرا این ها حتما درصدد این هستند که به حوزه سیاست هم ورود کنند و ما باید پیش بینی های لازم برای جلوگیری از این کار را داشته باشیم.

وزیر کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چرا با وجود اعلام آمادگی شما برای ارایه گزارش به مجلس در رابطه با پول های کثیف، تاکنون این اتفاق نیفتاده است؟، گفت: منتظر دعوت مجلس هستیم.

پیش از این رحمانی فضلی برای حضور در مجلس و ارایه گزارشی در مورد پول های کثیف اعلام آمادگی کرده بود.

صادقی عضو هیات رییسه مجلس در بخش دیگری از این گفت و گو در پاسخ به این سوال که آیا جلسه ای برای حضور وزیر کشور در مجلس برای ارایه گزارش در مورد پول های کثیف در نظر گرفته شده است؟، گفت: هنوز درخواست وزیر کشور برای حضور در جلسه و ارایه گزارش در این راستا به مجلس نرسیده است.

وی یادآور شد: معمولا این گونه است که وزیر برای حضور در جلسه مجلس درخواست ارایه می کند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.