معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در برگزاری اردوهای راهیان نور به شدت کمال همکاری را دارد، چراکه معتقدیم مفاهیم دینی و ملی متعلق به یک جناح و جبهه و حزب نیست؛ بلکه متعلق به همه است.

به گزارش جماران، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدطه هاشمی امروز در چهارمین گردهمایی تخصصی معاونان و مدیران دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی معمولا یک‌سری اردوهای فرهنگی و علمی تشکیل می‌شود، اظهار کرد: آتش اردوهای مختلط هم از همینجا بلند شده است. این داستانی است که باعث نگرانی مقام معظم رهبری شد و هم بعضا افرادی تلاش کردند حوزه فرهنگی را در دانشگاه‌های دولتی و آزاد مورد هجمه قرار دهند. این تلاش‌ها ناظر به اردوهای فرهنگی نبود.

وی تصریح کرد: ما از مهر ماه 92 مجوز اردوی فرهنگی مختلط را نداده‌ایم و نخواهیم داد. کسی که دنبال بهانه است، از نشستن دانشجویان به صورت مختلط در سر کلاس هم ایراد می‌گیرد.

هاشمی با بیان اینکه در حال حاضر دانشگاه آزاد این امکان را ندارد که به معنای حقیقی جداسازی را صورت دهد، افزود: در دانشگاه آزاد هم واحد تک‌جنسیتی داریم هم دوجنسیتی. در واقع برای این مسائل تمام بررسی‌ها انجام می‌شود و مختصاتی را که در ارتباط با دانشجویان موفق است، در نظر می‌گیریم.

وی تصریح کرد: ما فی‌نفسه مخالف جداسازی نیستیم؛ اما دانشگاه محل علم و دانش است و اگر موضوع تفکیک جنسیتی نتیجه دهد، باید در دستور کار قرار گیرد.

هاشمی با بیان اینکه کسانی که در این زمینه خودشان متهم هستند، درحال حاضر در جایگاه شاکی نشسته‌اند؛ افزود: یکی از مسؤولین فرهنگی در مصاحبه با یکی از رسانه‌های خبری در خصوص تفکیک جنسیتی گفته بود اردوهای مختلط و کنسرت‌های موسیقی و هنجارشکنی‌ها از دانشگاه آزاد به دانشگاه‌های دولتی آمده و دانشگاه آزاد به دنبال جمع‌آوری پیاده ‌نظام است؛ چون اردوها و کنسرت‌ها جاذبه دارد. برای همین دانشگاه آزاد به این سمت حرکت کرده است. این در حالی است که این سخنان توهین مستقیم به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، اساتید و دانشجویان و تمام مسؤولین دانشگاه آزاد اسلامی است.

هاشمی خاطرنشان کرد: این دردناک است کسی که مسؤول فرهنگی دانشگاه است، این صحبت را بکند. امروز آنقدر سخت گرفته‌اند که وضعیت حال حاضر دانشگاه آزاد به دلیل سخت‌گیری بیش از حد و یا کاربلد نبودن این مسؤولین است و خود آن‌ها باید پاسخگو باشند. متاسفانه کسانی درصدر تبیین مبانی اسلامی قرار گرفتند که سواد اسلامی ندارند و ظرفیت اسلام را نمی‌شناسند.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه اردوهای رضوی در راستای ترسیم جایگاه ائمه(ع) بزرگوار است، خاطرنشان کرد: به دلیل نیاز جامعه به تبیین شخصیت امام زمان(عج) و ترسیم تصویری از ائمه معصومین(ع)، وظیفه سنگین‌تری بر دوش ما گذاشته شده است و ما باید بیشتر بر روی کسی متمرکز شویم که آینده جهان در انتظار او است.

وی افزود: البته دانشگاه آزاد اسلامی در برگزاری اردوهای راهیان نور نیز به شدت کمال همکاری را دارد؛ چراکه معتقدیم مفاهیم دینی و ملی متعلق به یک جناح و جبهه و حزب نیست، بلکه متعلق به همه است. خدا، دین، امام معصوم و رهبر متعلق به یک قشر خاص نیست و ما حق انحصارطلبی را نداریم.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی از راه‌اندازی اردوهای جدید با عنوان "خمین‌تا بهاران" خبر داد و اضافه کرد: سه پایه اصلی پیروزی انقلاب اسلامی رهبری امام(ره)، مردم و اسلام بوده است؛ هدف از این اردوها معرفی و تبیین جایگاه این شخصیت‌هاست. علاوه بر این، اردوهای دیگری هم با هماهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی در دست برنامه‌ریزی داریم.

منبع: ایسنا

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.