وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از بهره‌برداری از پایگاه فضایی امام خمینی تا پایان امسال خبر داد.
سردار سرتیپ احمد وحیدی پس از جلسه هیات دولت در پاسخ به پرسشی درباره ایجاد دو پایگاه فضایی در کشور گفت: آنچه در دستور کار قرار دارد ایجاد پایگاه فضایی امام خمینی است که مقدار قابل توجهی از کارهایش انجام شده است و امیدواریم امسال بتوانیم آن را افتتاح کنیم.
وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره تفاهم‌نامه دفاع مشترک میان ما و سوریه گفت:‌ این تفاهم نامه همچنان پابرجاست؛ البته دولت سوریه با گروه‌هایی مواجه است که بیشتر در پی حرکات تروریستی هستند.
وی گفت: معارضان مسلح در این کشور بیشتر بطور چریکی عمل می‌کنند و دولت سوریه با ‌آنان برخورد می‌کند و ظاهرا مشکلاتی را هم که پیش می‌آید خودش رفع می‌کند.
سردار وحیدی افزود: دولت سوریه تاکنون از ما درخواست ویژه‌ای نداشته است.
وزیردفاع همچنین درباره دستاوردهای اخیر صنایع دفاعی کشور گفت: این دستاوردها بسیار مهم و تعدادش بیش از دستاوردهایی بود که رونمایی شد و بالاجبار چند نمونه را انتخاب کردیم.
وی گفت: هر یک از این دستاوردها در جایگاه خود اهمیت ویژه دارند همچنان که موتور دریایی در حوزه دریا، خودروی ضدزره در حوزه زمین، سامانه خمپاره‌انداز مربوط به حوزه رزم زمینی و سامانه شاهد مربوط به جنگ الکترونیک است.
وحیدی افزود: موشک فاتح مربوط به حوزه موشکی و پرنده تست پروازی مربوط به حوزه پروازی است که از میان دستاوردهای متعدد فقط این چند نمونه را انتخاب و رونمایی کردیم.
وی گفت: موتور دریایی دارای قدرتی با حدود 5 هزار اسب بخار است که تعداد کشورهای تولیدکننده آن بسیار محدود و در حوزه دریایی دستاوردی بسیار مهم است.
سردار وحیدی افزود: از سامانه تست پروازی نیز برای بسیاری آزمایش‌ها در سرعت‌های بالا می‌توانیم استفاده کنیم و فقط سه کشور از چنین سامانه‌هایی برخوردار است.
وی گفت: خمپاره‌انداز 160 میلی‌متری ، 20 کیلومتر برد، نواخت بالا و قدرت تخریب بسیار دارد و جزو تسلیحاتی است که فقط چند کشور توان تولید آن را دارند.
سردار وحیدی همچنین قدرت تحرک بالا در مناطق صعب‌العبور، عبور از رودخانه‌های عمیق و استفاده برای حمل و نقل وسایل سنگین را از قابلیت‌های خودروی ضدزره رونمایی شده برشمرد که از آن برای مصارف شهری مانند آمبولانس نیز می‌توان استفاده کرد. انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.