بر اساس آخرین اخبار تا روز چهارشنبه 22 مرداد ماه، کرونا تا کنون جان 18988 تن را در ایران گرفته است.

به گزارش جماران؛ جدیدترین اخبار رسمی درباره کرونا را می توانید در تایم لاین جماران به صورت لحظه به لحظه پیگیری کنید.

 

در این زمینه بخوانید:

 

 • جدیدترین علائم کووید ۱۹

  وزیریان، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، درباره علائم جدید ویروس کووید-۱۹ همچون سکسکه و ورم پلک که اخیرا در برخی از افراد مشاهده شده است، گفت: این موارد علائم شایعی نیستند و هیچ کدام از آن ها به صورت تک علامت بروز نکرده است./ ایسنا

   

 • مجموع بیماران کرونایی در کشور به ۳۳۳ هزار نفر رسید/ بهبودی ۲۹۰ هزار نفر از بیماران

  دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت:

  *از دیروز تا امروز ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۱۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۸۹ نفر از آنها بستری شدند.

  *مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۳۳ هزار و ۶۹۹ نفر رسید.

  *متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۹۸۸ نفر رسید.

  *خوشبختانه تا کنون ۲۹۰ هزار و ۲۴۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  * ۳۹۴۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  *تا کنون دو میلیون و ۷۶۳ هزار و ۲۲۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  *استانهای مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

  *همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • کنکور سراسری در تاریخ قبلی برگزار می‌شود: 29 مرداد تا 1 شهریور

  بر اساس بیانیه مشترک وزرای علوم و بهداشت بنا شد تا آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در روزهای ۲۹، ۳۰، ۳۱ مرداد و یکم شهریور برگزار شود.

  پیرو اعلام نیاز جهت تامین فضای لازم برای برگزاری آزمون سراسری و تغییر تاریخ برگزاری آزمون، از آنجا که این تغییر مورد تایید ستاد ملی کرونا قرار نگرفت، مقرر شد با همکاری استانداران، مراکز آموزشی، فرهنگی و ورزشی در هر استان برای جبران کمبود فضاها به منظور برگزاری آزمون سراسری تامین شود تا آزمون در تاریخ‌های تعیین شده قبلی برگزار شود.

   

 • سازمان غذا و دارو: هیچ فرآورده طبیعی و سنتی برای درمان کرونا مجوز ندارد

  معاون اجرایی اداره کل فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو: تاکنون از نقاط مختلف کشور درخواست‌هایی برای دریافت مجوز فرآورده درمان کرونا داشته‌ایم، اما هیچ‌گونه مجوزی برای فرآورده‌های سنتی و مکمل در درمان کووید ۱۹ صادر نشده و هیچ فرآورده‌ای مجوز مطالعه بالینی را نگرفته است.

   

 • کرونا یزد را تعطیل کرد

  بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با شیوع ویروس کرونا و با توجه به قرمز بودن وضعیت شهر یزد، فعالیت واحدهای صنفی گروه دو، سه و چهار طی روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه مورخ ۲۲، ۲۳ و ۲۴ مردادماه تعطیل و صرفاً واحدهای گروه یک مجاز به فعالیت شدند./ ایسنا

   

 • کرونا جان ۱۸ ورزشکار مازندرانی را گرفت

  رییس هیات پزشکی ورزشی مازندران:  

  بیماری کووید-۱۹ ناشی از شیوع ویروس کرونا در مازندران تاکنون جان ۱۸ ورزشکار و پیشکسوت ورزشی را در این خطه شمال کشور گرفت.

  در مجموع در دو خیزش کرونایی در استان که از سی ام بهمن ماه سال گذشته شروع و همچنان نیز ادامه دارد، ۵۹ ورزشکار و پیشکسوت ورزشی به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شدند./ ایرنا

   

 • شناسایی ۲۳۴۵ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/ فوت ۱۸۴ بیمار در شبانه روز گذشته

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۲۶۹ نفر از آنها بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۳۱ هزار و ۱۸۹ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۸۸ هزار و ۶۲۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۳۹۸۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون دو میلیون و ۷۳۶ هزار و ۵۱۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

  همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • وزیر علوم: آزمون سراسری سال ۹۹ به تعویق افتاد

  آزمون سراسری دانشگاه ها به دلیل افزایش فاصله‌گذاری اجتماعی و بسته بندی جدید دفترچه‌های کنکور بر اساس حوزه‌های جدید به تعویق افتاد.

  نتایج جلسه ای که عصر امروز در وزارت بهداشت برگزار شد بابد در ستاد ملی کرونا مطرح و تصویب شود./ایرنا 

   

   

   

 • هشدار در خصوص خطر بروز موج دیگری از کرونا در مشهد

  رئیس شورای شهر مشهد: حجم بالای مسافرت‌های درون‌شهری و برون‌شهری، امکان بروز موج دیگری از ویروس کرونا را محتمل کرده که امیدواریم چنین اتفاقی نیفتد./ ایسنا


   

 • ادعاها در مورد آمار کرونا مورد تایید وزارت بهداشت نیست

  سخنگوی وزارت بهداشت: برخی افراد با عنوان عضویت در ستاد ملی کرونا مصاحبه‌هایی انجام داده و مباحثی در مورد آمارهای کرونا در کشور ارائه می‌دهند که به هیچ عنوان مورد تایید وزارت بهداشت نیست./ ایرنا

 • شناسایی ۲۱۳۲ بیمار جدید و فوت ۱۸۹ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۱۳۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۶۷ نفر از آنها بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۲۸ هزار و ۸۴۴ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۶۱۶ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۸۶ هزار و ۶۴۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  ۳۹۹۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون دو میلیون و ۷۱۱ هزار و ۸۱۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

  همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • انجام جراحی‌های زیرزمینی زیبایی در دوران کرونا

  باطنی، رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران ، نسبت به انجام جراحی‌های زیرزمینی زیبایی در شرایط کرونا هشدار داد.

  متأسفانه اخیراً به دلیل کاهش اعمال زیبایی توسط جراحان پلاستیک، افراد غیرحرفه‌ای مانند تکنسین‌ها به صورت زیرزمینی اقدام به جراحی های زیبایی کرده‌اند.

  در حال حاضر عمل‌های جراحی که جنبه درمانی و زیبایی مشترک داشته و یا اعمال جراحی که جنبه‌ درمانی و بازسازی داشته باشند انجام می‌گیرد./ مهر

   

   

   

 • قیمت‌های مجاز تست کرونا

  مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع سلامت وزارت بهداشت:

  آزمایش تشخیص مولکولی کووید-۱۹ در بخش دولتی حدود ۲۳۰ هزار تومان و در بخش خصوصی حدود ۵۸۷ هزار تومان است.

  تعرفه انجام آزمایش سرولوژی کووید-۱۹ در حال حاضر و تا تعیین و ابلاغ تعرفه اختصاصی، به ازاء هر یک از آزمایش‌های درخواستی IgM و IgG ، در بخش دولتی حدود ۱۲ هزار تومان و در بخش خصوصی حدود ۳۰ هزار تومان است. 

  آزمایش تشخیص مولکولی یا PCR در حال حاضر تنها روش آزمایشگاهی برای تشخیص قطعی کووید-۱۹ است/ایسنا

   

 • ۳۲ تالار و باشگاه ورزشی در پردیس تهران بسته شدند

  رئیس اتاق اصناف پردیس تهران: در موج دوم کرونا از دوازدهم تیرماه سال جاری با تشدید نظارت ها، ۳۲ تالار، باغ تالار، سالن زیبایی و باشگاه ورزشی در سطح شهرستان پردیس پلمب شد./ایرنا

   

 • کرونا از یک ماه پیش از شناسایی رسمی در ایران بود/ ۲۰ تا ۲۵ درصد مردم به کرونا مبتلا شده‌اند

  رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های نوپدید و بازپدید انستیتو پاستور: در تولید واکسن‌هایی که قرار است ساخته شوند هدفگذاری صددرصدی مطرح نیست، بلکه کارخانه‌های واکسن‌سازی به دنبال اثرگذاری ۶۰ تا ۷۰ درصدی هستند./ ایسنا

   

 • مسافرت بیماران کرونایی ممنوع و جرم است

  وزیر راه و شهرسازی:

   اگر بیماران کرونایی بیماری خود را افشا نکنند و اقدام به جابجایی و مسافرت کنند مرتکب جرم شده و با آنها برخورد می‌شود.

   هر گونه مسافرت و جابجایی بیماران کرونایی ممنوع است.

  بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی و نتایج آخرین بررسی‌های صورت گرفته انجام گرفته و به زودی اعلام می‌شود./ ایسنا

   

 • تست انسانی واکسن کرونای ایرانی طی ۲ هفته دیگر آغاز می شود

  محمد مخبر رئیس ستاد اجرائی فرمان امام:  از سه مسیر تست حیوانی واکسن کرونا انجام شده است و با در نظر گرفتن پروتکل‌ها و اخذ مجوزهای وزارت بهداشت طی یک الی دو هفته آینده تست انسانی آن شروع خواهد شد./ مهر

   

 • شناسایی ۲۰۲۰ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/ فوت ۱۶۳ بیمار

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۲۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۶۱ نفر از آنها بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۲۶ هزار و ۷۱۲ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۴۲۷ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۸۴ هزار و ۳۷۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۴۰۲۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون دو میلیون و ۶۸۶ هزار و ۴۹۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

  همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • کاهش اندک در آمار فوتی‌های کرونا، بساط جاده چالوس را راه انداخته است!

  معاون کل وزارت بهداشت بهداشت با بیان اینکه کاهش آمار مرگ و میر کرونا از اعداد بالاتر از ۲۰۰ به حدود ۱۵۰ چندان خوشحالی ندارد؛ زیرا هنوز هم آمار فوتی ها سه رقمی است، گفت: متاسفانه کاهش اندک در آمار مرگ و میر، بساط جاده چالوس و جوجه و... را راه انداخته است؛ در حالی که در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا اکنون عدد مرگ و میر کرونا به صفر یا اعداد تک رقمی رسیده است./ایسنا

 • قدرت سرایت ویروس کرونا ۱۰ برابر شده است

  مینو محرز عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا: 

  ویروس کرونا که در ماه های گذشته در دنیا گسترش پیدا کرده بود، ویروس کرونای نوع B بود. 

  اکنون ویروس جهش یافته به عنوان ویروس کرونای نوع G شناخته می شود که می تواند تعداد بسیار بیشتری را مبتلا کند و اگر در یک جمع یک نفر ناقل باشد می تواند تعداد زیادی را مبتلا کند.

  خطر انتشار و گسترش کرونا در مراسم ماه محرم زیاد است و بهتر است تا جای ممکن در خانه بمانند.

  در مورد آینده کرونا و بیماری کووید۱۹ نیز هنوز هیچ امیدواری برای اثربخشی واکسن وجود ندارد./ایرنا

   

 • مسافران عامل اصلی انتقال کرونا

  معاون آموزشی وزارت بهداشت:

  کوچکترین غفلت از کرونا اثراتش را ۳ الی ۴ هفته با تاخیر به مردم نشان می‌دهد.

  گاهی در ایران تبلیغات می‌شود که آمار غلط است اما آنچه از نزدیک بنده می‌بینم این است که این اطلاعات به صورت شفاف مردم گفته می‌شود.

  روند کاهشی فوتی‌های ناشی از کرونا، متاثر از مداخلات هفته‌های اخیر است./ خبرگزاری صداوسیما

 • مرحله سوم غربالگری سراسری به زودی اجرا می‌شود

  رییسی، معاون وزیر بهداشت: در مرحله اول اجرای این طرح ۸۷ درصد و در مرحله دوم ۴۲ درصد مردم در سراسر کشور غربالگری شدند./ ایرنا

 • فرودگاه مهرآباد مثل قبل از کرونا شلوغ شد

  اداره کل فرودگاه مهرآباد اعلام کرد: آمار جابجایی مسافر در این فرودگاه به قبل از دوران کرونا بازگشته است.

  همزمان با آغاز تعطیلات عید سعید غدیر آمار پروازها و جابجایی مسافران در فرودگاه قدیمی شهر با افزایش چشمگیر به بیش از ۳۵۰ پرواز در روز و جابجایی ۳۵ هزار و ۷۰۰ مسافر رسید./ مهر

 • ۲۶ واکسن کرونا در مرحله ارزیابی بالینی

   مسابقه برای یافتن واکسن کووید-۱۹ بین تعدادی از کشورها همچنان ادامه دارد و تاکنون تحقیقات با سرعت چشمگیری انجام شده است و به گفته سازمان جهانی بهداشت (WHO) در مجموع ۲۶ واکسن در حال حاضر در مرحله ارزیابی بالینی قرار دارند./ ایسنا

   

 • فوتی‌های کادر سلامت "شهید" محسوب می‌شوند

  اوحدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

  فوت شدگان کادر درمانی از همین امروز و در واقع از آن لحظه‌ای که مقام معظم رهبری موافقت فرمودند، در حکم شهید محسوب می‌شوند و تحت پوشش خدمات بنیاد شهید قرار می‌گیرند‌.

  ما منتظر هستیم که این پرونده‌ها در اختیار بنیاد شهید قرار گیرد تا بتوانیم مانند سایر خانواده‌های معظم شهدا در خدمتشان باشیم./ باشگاه خبرنگاران

 • فوت ۱۳۲ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته/ مجموع بیماران به ۳۲۴ هزار نفر رسید

  لاری سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۱۲۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۹ نفر از آنها بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۲۴ هزار و ۶۹۲ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۲۶۴ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۸۲ هزار و ۱۲۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۴۱۴۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون دو میلیون و ۶۶۱ هزار و ۹۶۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

  همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • شیب نزولی بیماری و افزایش حضور مسافر در مازندران

  در حالیکه همانند چند روز گذشته، شیب ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در مازندران، نزولی است اما ورود مسافران به این استان در این روزهای تعطیل، به شدت نگران کننده است چرا که مسئولان ستاد مبارزه با کرونا در سطوح ملی و استانی، سفر و تجمع بالا را، از مهم‌ترین دلایل ابتلا به کرونا در این استان می‌دانند.

  در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۳ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند. /ایسنا

   

 • فعلا از واکسن کرونا انتظار زیادی نداشته باشید

  مدیر موسسه بیماری‌های عفونی آمریکا:

  واکسن تأیید شده کرونا تنها در ۵۰ تا ۶۰ درصد مؤثر خواهد بود.

  افراد هرگز نباید رویکرد بهداشت عمومی را رها کنند.

  ما به دنبال مؤثر بودن ۷۵ درصدی یا بیشتر از آن هستیم؛ اما شانس آن زیاد نیست./ فارس 

   

   

 • نامه جمعی از پزشکان به مراجع تقلید: برگزاری مجالس عزاداری باعث افزایش مرگ هم‌میهنان می‌شود

  جمعی از پزشکان و کادر درمان در نامه ای از مراجع معظم تقلید و حوزه های علمیه درخواست کرده‌اند که با بهره گیری از فقه پویای جعفری، عموم عزاداران حسینی را از برگزاری مجالس حضوری پرهیز دهند.

  متن نامه را در این لینک بخوانید

   

 • فوت ۱۵۶ بیمار در شبانه روز گذشته

  دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۵۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۱۴۵ نفر از آنها بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۲۲ هزار و ۵۶۷ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۱۳۲ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۷۹ هزار و ۷۲۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۴۱۳۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون دو میلیون و ۶۳۷ هزار و ۵۷۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

  همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • ۴۰ تا ۵۰ درصد جمعیت کشور توان خرید ماسک را ندارند

  رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: با توجه به اینکه تنها راه مقابله با ویروس کرونا استفاده از ماسک است اما متاسفانه ۴۰ تا ۵۰ درصد جمعیت کشور توان خرید ماسک را ندارند و باید به طور رایگان در اختیار آنان قرار داده شود./ ایرنا

   

 • کمبود داروی مورد نیاز بیماران کرونایی نداریم

  معاون درمان وزارت بهداشت: تمامی داروهای مورد نیاز مقابله با بیماری کرونا که در کمیته علمی دانشگاه علوم پزشکی به تأئید رسیده، به میزان کافی در کشور وجود دارد و دورافتاده‌ترین نقاط کشور نیز از این داروها برخوردار می‌باشند./ ایرنا

   

 • فوت ۱۷۴ بیمار در شبانه روز گذشته بر اثر کرونا

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۳۰۴ نفر از آنها بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۲۰ هزار و ۱۱۷ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۷ هزار و ۹۷۶ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۷۷ هزار و ۴۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  ۴۱۵۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون دو میلیون و ۶۱۲ هزار و ۷۶۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

  همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، قم، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • وزیر بهداشت: به زودی خبر‌های خوبی در زمینه درمان کرونا به گوش می‌رسد

  سعید نمکی، در مراسم رونمایی از قطعه مدافعان سلامت: بعد از دفاع مقدس در این ابعاد اولین بار است که با این شدت وفاق ملی شکل گرفته است و به زودی خبر‌های خوبی در زمینه درمان کرونا خواهیم شنید./ باشگاه خبرنگاران

 • پروتکل‌های برگزاری کنکور تغییر کرده است

   رئیس سازمان سنجش:

  پروتکل‌های برگزاری کنکور تغییر کرده است 

  از ورزشگاه‌ها و مصلی‌ها در برگزاری این آزمون استفاده خواهیم کرد.

  نگرانی از حضور داوطلبان در داخل حوزه‌ها نداریم.

  نگرانی ما تجمع خانواده‌ها در بیرون از حوزه است./ ایسنا

   

 • هجوم مسافران به جاده چالوس

  آزادراه تهران - شمال بعد از گذشت بیش از پنج ماه از افتتاح برای اولین بار در روزها و ساعت های وسط هفته به دلیل هجوم مردم به جاده چالوس در بامداد امروز بسته شد./ ایسنا

 • مادران کرونایی در شیردهی به نوزادان احتیاط کنند

  دکتر زهرا اکبریان فوق تخصص نوزادان:

   مادران کرونایی باید درروابط با نوزادان محتاط باشند

   مادران کرونایی حاد برای حفظ سلامتی از اعطای مستقیم شیر به نوزادان‌خودداری کرده و شیر دوشیده را به نوزاد بدهند./ایرنا

 • فوتی‌های کرونا در تهران کم شد، اما خطر تعطیلات پیش‌رو در راه است

  فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونای تهران:

   تقریبا ۱۰ درصد آمار متوفیان نسبت به هفته گذشته کاهش داشته است. 

   بیشترین میزان ابتلا مربوط به منطقه ۴ بوده و بعد از آن منطقه ۲ و بعد مناطق ۱۴ و ۱۵ بوده است.

   برای اولین بار منطقه یک تهران دارای پایین‌ترین میزان ابتلا بوده است.

  خطری که ممکن است در طی هفته‌های آینده ما را دچار مشکل کند همین چند روز تعطیلی است که خدایی نکرده با سفرهای بین استانی روبه‌رو شویم.

   باید مراقبت کنیم تجمعات آتی به کانون‌های ابتلا تبدیل نشوند.

  درخواست ستاد کرونا تهران و استانداری تهران این است که کلیه محدودیت‌های اعمال شده تاکنون در تهران برای هفته آینده نیز تمدید شود.

  همچنین از شهرداری خواستیم تا طرح ترافیک را یک هفته دیگر تعلیق کند./ ایسنا

 • صعود به دماوند ممنوع شد

  بنا بر اعلام هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی استان مازندران، با توجه به اوج‌گیری مجدد بیماری کرونا امکان صعود کوهنوردان به قلل این استان (آزادکوه و قلل بخش بلده شهرستان نور) تا اطلاع ثانوی وجود ندارد./ایسنا

   

 • آخرین آمار کرونا در ایران؛ شناسایی ۲۶۹۷ نفر جدید و فوت ۱۸۵ بیمار

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۳۳۱ نفر از آنها بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۱۷ هزار و ۴۸۳ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۷ هزار و ۸۰۲ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۷۴ هزار و ۹۳۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۴۱۲۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون دو میلیون و ۵۸۷ هزار و ۸۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

  همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، قم، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • ۸ هزار ناظر بهداشتی بر هیئت‌های عزاداری محرم نظارت می‌کند

  معاون کل وزارت بهداشت: هشت هزار ناظر بهداشتی بر ۸۰ هزار هیئت عزاداری ماه محرم نظارت می‌کنند و سازمان تبلیغات اسلامی نیز بر این هیئت ها نظارت دارد./ ایرنا

 • احتمال برگزاری کنکور در ورزشگاه‌ها

  وزیر علوم:

  سایت سازمان سنجش مرجع اصلی اخبار مربوط به آزمون سراسری است.

  امکان استفاده از ورزشگاه ها برای برگزاری بهتر کنکور سراسری در دست بررسی است./شبکه خبر

 • ماسک تا چه حد در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر است؟

  محبوب فر عضو انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقای سلامت ملی ایران:

  ماسک به تنهایی ۸۰ درصد در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا  تاثیر دارد.

  ماسک پارچه‌ای در کارخانه‌ها و بعضا در خانه‌ها توسط خود مردم تولید می‌شود.

  ماسک‌های پارچه‌ای خانگی در صورت داشتن سه ویژگی می‌توانند همان ماسک پزشکی یا جراحی مقاومت بالایی در برابر ویروس کرونا داشته باشند.

  برای تهیه ماسک خانگی حتما از پارچه‌ای نو و تمیز استفاده شود و هیچ گونه مواد خارجی نداشته باشد.

  ماسک پارچه‌ای بهتر است بین دو الی سه لایه روی هم باشد و با استفاده از چرخ یا کوک دستی آن را به هم بدوزید.

   ماسک پارچه‌ای و هرنوع ماسک دیگر باید متناسب با صورت افراد باشد و ماسک نباید خیلی کوچک یا بزرگ باشد./باشگاه خبرنگاران 

 • نتایج مثبت یک واکسن دیگر برای کرونا

  پس از شرکت های دارویی مُدرنا و فایزر، نوواواکس سومین شرکت آمریکایی است که خبر از موفقیت اولیه واکسن کرونای خود می‌دهد.

  مرحله نخست آزمایش‌های بالینی واکسن کرونای آن با موفقیت روبرو شده است./ ایرنا

 • هشدار پلیس درباره تهیه دارو از دلالان و افراد ناشناس

  معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی:

  احتمال جابه‌جایی برخی از داروها با برچسبهای تقلبی و جعلی وجود دارد.

  ممکن است افراد سودجو با الصاق برچسب جعلی روی داروهای ارزان‌قیمت یا تاریخ مصرف گذشته، جان بیماران را به خطر انداخته و آسیبهای جبران‌ناپذیر به فرد و خانواده وی تحمیل کنند.

  لازم است از خرید و فروش اقلام سلامت محور (دارو و...) از دلالان و افراد ناشناس جدا خودداری شود./ تسنیم

 • طرح ترافیک یک هفته دیگر لغو شد

  معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از لغو طرح ترافیک برای یک هفته دیگر خبر داد./تسنیم

 • احتمال تعطیلی پاساژهای علاءالدین و ارگ تهران

  سرهنگ مرادی، معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران :

  با توجه به شیوع موج دوم ویروس کرونا تعطیلی مجدد برخی از صنوف در دو هفته اخیر، متاسفانه در برخی از اماکن مانند پاساژها، پروتکل های بهداشتی به صورت کامل و جامع رعایت نمی شود که این امر موجب افزایش نگرانی مردم شده است.

  در بررسی های صورت گرفته پاساژ "علاالدین" و پاساژ " ارگ " که از اماکن صنفی پرتردد هستند بر اساس مشاهدات و بررسی های صورت گرفته پروتکل های بهداشتی را به درستی رعایت نکرده که این امر احتمال افزایش شیوع این بیماری را در مردم افزایش می دهد./ باشگاه خبرنگاران

 • هنوز هیچ پروتکل بهداشتی برای برگزاری مراسم محرم ابلاغ نشده است

  رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت در واکنش به مطالب منتشر شده در برخی رسانه ها درباره پروتکل بهداشتی برگزاری مراسم ماه محرم، گفت: هنوز هیچ پروتکل مصوبی در این زمینه نهایی و ابلاغ نشده است./ایسنا

   

 • شناسایی ۲۷۵۱ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/ فوت ۲۱۲ بیمار در شبانه روز گذشته

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۷۵۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۵۶۰ نفر از آنها بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۱۴ هزار و ۷۸۶ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۷ هزار و ۶۱۷ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۷۲ هزار و ۵۳۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۴۱۳۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون دو میلیون و ۵۶۰ هزار و ۳۷۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

  همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، قم، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

   

 • احتمال تعطیلی پاساژ‌هایی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند

  رئیس اتاق اصناف تهران:

  پاساژ علاءالدین و بازار رضا میدان ارگ از امکان صنفی بسیار پرتردد هستند که بر اساس بررسی‌ها و مشاهدات انجام شده پروتکل‌های بهداشتی در این مراکز به درستی رعایت نمی‌شود. 

  مسئولین این پاساژها و سایر پاساژها دقت کنند که اگر جلوی تجمعات گرفته نشوند و اصول بهداشتی از قبیل فاصله فیزیکی و ماسک زدن رعایت نشود ستاد کرونا دستور بسته شدن این اماکن صنفی را می‌دهد. 

  متاسفانه شنیده‌ایم که برخی از آرایشگاه در حال  فعالیت هستند، قطعا فعالیت آنها تخلف است، بازرسین ما سرکشی‌های لازم را انجام می‌دهند و با واحدهای متخلف برخورد و حتی اقدام به پلمپ واحدهای صنفی می‌کنند./ فارس

 • ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی ماه محرم تا هفته آینده

  معاون نظارت و برنامه‌ریزی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا در تهران: از آنجا که مراسم به صورت ملی و در همه کشور برگزار می‌شود، پروتکل‌ها و آئین‌نامه شیوه برگزاری مراسم احتمالا تا هفته آینده به صورت سراسری از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ می‌شود./ ایسنا

 • موافقت مشروط وزارت بهداشت با جریمه مالی افرادی که ماسک نمی‌زنند

  معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه این وزارتخانه با اخذ جریمه از افرادی که ماسک نمی زنند، موافق است، گفت: البته حتما باید افرادی که برای تهیه ماسک محدودیت مالی دارند، از قاعده اخذ جریمه مستثنی شوند./ایسنا

   

 • ماسک خود را زیر چانه قرار ندهید/ انتقال ویروس از طریق چشم ها بسیار کم است

  حمید سوری، عضو کمیته کشوری کرونا: 

  هر قسمتی از صورت یعنی بینی، چشم و دهان باز باشد ویروس و میکروب از این طریق می تواند باعث انتشار آلودگی در بدن افراد شود.

  ماسک باید دهان و بینی را به طور کامل بپوشاند؛ زیرا احتمال انتقال ویروس از طریق چشم ها بسیار کم است و افراد شاغل در بیمارستان ها باید از محافظ های چشمی نیز استفاده کنند.

  وقتی که افراد هنگام صحبت یا غذا خوردن ماسک را پایین می آورند این احتمال وجود دارد که به دلیل آلوده بودن نقاطی مانند چانه آلودگی به داخل ماسک کشیده شده و وارد بدن فرد شود./ باشگاه خبرنگاران

 • خروج خوزستان از وضعیت هشدار بیماری کرونا

  سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز در پیامی، خروج خوزستان از وضعیت هشدار بیماری کرونا را اعلام کرد./ ایسنا

 • کرونا در تهران سیر نزولی خواهد داشت؟

  فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران: پیش بینی می کنیم با رعایت پروتکل ها بهداشتی ظرف ۱۰ روز آینده شاهد سیر نزولی شیوع ویروس کرونا در تهران باشیم.

 • شاید هرگز سلاحی جادویی برای مقابله با کرونا وجود نداشته باشد

  مدیر کل سازمان جهانی بهداشت: در حالی که امیدهای زیادی درباره ساخت واکسن «کووید-۱۹» وجود دارد، باید این را در نظر داشت که شاید هرگز سلاحی جادویی در مقابله با این ویروس وجود نداشته باشد./ وبدا

   

 • شدت بالای ابتلا به کرونا در ۶ استان

  وزارت بهداشت، روز دوشنبه با انتشار شماره ۵۲ گاه شمار اپیدمیولوژی ایران و با تحلیل داده های اپیدمی کووید۱۹ در هفته منتهی به ۱۰ مرداد اعلام کرد:

  در روند کشوری بیماری کووید۱۹ هر چند موارد ابتلا و مرگ نسبتا بالا است اما ثبات و تغییرات مختصر نزولی در آن دیده می‌شود.

  همچنین روند ثبات با شدت بالای ابتلا و مرگ در ۶ استان شامل زنجان، لرستان، اردبیل، فارس، تهران و آذربایجان شرقی و با شدت کمتر در دو استان قم و سیستان و بلوچستان مشاهده شده است.

  در هفته گذشته روند صعودی یا شروع پیک ابتلا در چهار استان مازندران، اصفهان، البرز و چهار محال و بختیاری و روند ثبات با تغییرات مختصر صعودی در استان یزد مشاهده شده است.

  داده‌های آماری نشان می دهد سه استان بوشهر، مرکزی و همدان اخیرا یک پیک اپیدمی را تجربه کرده اند و در استان های خوزستان، آذربایجان غربی، گلستان و خراسان جنوبی، روند ابتلا نزولی و در سه استان هرمزگان، کردستان و گیلان تغییرات مختصر نزولی به همراه روند ثبات نسبی در هفته گذشته مشاهده شده است.

 • واکسن کرونا به صورت عادلانه بین کشورها توزیع می‌شود

  نماینده سازمان بهداشت جهانی: سازمان بهداشت جهانی از تحقیقات ساخت واکسن کرونا حمایت می‌کند و تلاش براین است واکسن ساخته شده و بین کشورهای عضو سازمان ملل متحدبه صورت عادلانه توزیع شود./مهر

   

 • سفر ‌به مازندران اکیدا ممنوع

  ‌ستاد اطلاع‌رسانی فرماندهی مدیریت و کنترل بیماری کرونا اعلام کرد:

  ‌استان مازندران از تیر ماه با موج شدید شیوع بیماری مواجه شده است، به طوری که ۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز و ۲ شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

  موارد بستری و ابتلا به کرونا در این استان ظرف ۶ هفته گذشته بیش از ۴ برابر افزایش پیدا کرده ‌و شیب صعودی وضعیت بستری و ابتلا به بیماری در این استان نگران کننده است.     

  ‌از هموطنان خواهشمندیم از هر‌گونه سفر غیرضروری به استان مازندران به طور جدی خودداری کنند./ باشگاه خبرنگاران

   

 • کلینیک‌های مجازی کرونا ایجاد می‌شود

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران: كلينيك هاي مجازي در رابطه با كرونا به منظور توانمندسازی بیماران و مراجعه کنندگان به مراکز درمانی ايجاد می شود./ ایرنا

 • شمار مبتلایان کووید۱۹ در کشور به ۳۱۲ هزار نفر رسید/ بهبودی بیش از ۲۷۰ هزار نفر از بیماران

  دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۹۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۳۰۴ نفر از آنها بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۱۲ هزار و ۳۵ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۷ هزار و ۴۰۵ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۷۰ هزار و ۲۲۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۴۱۰۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون دو میلیون و ۵۳۴ هزار و ۶۵۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

  همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، قم، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • ویروس کرونا ۴ روز روی اسکناس‌‌ها باقی می‌‌ماند

  مؤسسه ملی تحقیقات سلامت دانشگاه تهران:

  بر اساس شواهد بررسی شده، نخستین و بهترین روش ضدعفونی کردن اشیای کاغذی، قرنطینه کردن آنها است.

  زمان قرنطینه مناسب برای محصولات کاغذی یا مقوایی ساده حداقل ۲۴ ساعت و برای کتاب‌‌های پوشیده از پلی استر یا سایر پلاستیک‌‌ها و همچنین مواد پلاستیکی مانند CD و دی وی دی، ۷۲ ساعت است.

  البته زمان ماندگاری ویروس کرونا روی اسکناس چهار روز است./تسنیم

 • اختصاص ۸ هزار ورزشگاه برای برگزاری کنکور

  وزیر ورزش و جوانان از اختصاص ۸ هزار ورزشگاه روباز و سرپوشیده در سراسر کشور برای برگزاری آزمون سراسری به منظور رعایت پروتکل‌ها خبر داد./ ایلنا

 • وزیر بهداشت: آمادگی نظارت بیشتر بر اجرای پروتکل ها در آزمونها را داریم

  وزیر بهداشت در کمیسیون آموزش مجلس: 

  آزمون دکترا با حداقل نقص برگزار شد.

  تقاضای ما این است که کنکور کارشناسی ارشد به دلیل نیاز نظام سلامت به رزیدنت و نیروهای بهداشتی و درمانی جوان حتما برگزار شود.

  به تعویق انداختن کنکور به امید روزهای بهتر، کار درستی نیست.

  پیشنهاد بنده این است که ساز و کار مدیریت برگزاری کنکور سراسری باز تعریف شود و جلسه کارشناسی مبسوط تری در این زمینه فردا برگزار شود چون هیچ کس راضی به لطمه وارد شدن به مردم نیست./ وبدا

   

 • لغو دوباره نمایشگاه‌های تهران به خاطر کرونا

  مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی: در شرایطی که مقدمات برگزاری نمایشگاه مواد شوینده در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی فراهم شده بود، با ابلاغ ستاد مقابله با کرونا برگزاری این نمایشگاه و سایر نمایشگاه‌ها در تهران تا اطلاع ثانوی متوقف شد./ ایسنا

   

 • شناسایی ٢۶٨۵ بیمار جدید کووید ١٩ در شبانه روز گذشته/ فوت ٢٠٨ بیمار

  سخنگوی وزارت بهداشت:

   از دیروز تا امروز ١٢ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶٨۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴٢٣ نفر از آنها بستری شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ٣٠٩ هزار و ۴٣٧ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ٢٠٨ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ١٧ هزار و ١٩٠ نفر رسید.

   خوشبختانه تاکنون ٢۶٨ هزار و ١٠٢ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۴٠٨٩ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تاکنون دو میلیون و ۵٠٨ هزار و ۴١٨ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای مازندران، لرستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

   همچنین استان قم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • تمدید تعطیلی آرایشگاه‌ها در پایتخت به مدت یک هفته

  معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران: به علت عدم کاهش آمار مبتلایان به ویروس کرونا و ادامه دار بودن این روند، به مدت یک هفته دیگر کلیه آرایشگاه‌های زنانه، سالن‌های زیبایی، تالارهای پذیرایی و چایخانه‌ها، مراکز فرهنگی و هنری اعم از کتابخانه ها، مراکز تفریحی آبی، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های بدنسازی تعطیل هستند.

  تمامی مراسم عروسی، ترحیم و همایش‌ها که باعث شیوع ویروس کرونا می‌شوند نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل است./ مهر

 • همه گیری کروناویروس طولانی مدت خواهد بود

  سازمان جهانی بهداشت:

  همه گیری کروناویروس طولانی مدت خواهد بود.

  ارزیابی های انجام گرفته در نشست کمیته اضطراری نشان می دهد که خطر بیماری کووید-۱۹ همچنان بالاست./ایسنا

 • استاندار خوزستان: در عید غدیر خم راهپیمایی شادی برگزار نمی‌شود

  استاندار خوزستان: استان هنوز از وضعیت هشدار کرونا خارج نشده است؛ بنابراین در روز عید غدیر خم راهپیمایی شادی نخواهیم داشت./عصر جنوب

   

 • تمدید تعطیلی اماکن ورزشی و استخرهای استان تهران به مدت یک هفته

  مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران از تعطیلی مجدد اماکن ورزشی، سالنهای بدنسازی و استخرهای سرپوشیده به مدت یک هفته دیگر خبر داد./ایسنا

   

 • قدرت سرایت ویروس کرونا تا ۹ برابر افزایش یافته است

  دکتر مسعود مردانی:

  ویروس کرونا 15 می (26 اردیبهشت) جهش ژنتیکی یافت، اما ساختار کلی آن تغییر نکرد.

  ویروس کرونا تا ده ها سال در کنار ما خواهد ماند، برنامه ریزی ها برای آینده باید با توجه به این واقعیت صورت پذیرد. 

  قرنطینه خانگی را جدی بگیرید./ایرنا

   

 • محرم امسال، نذر ماسک را در اولویت قرار دهید

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  محرم امسال، نذر ماسک را در اولویت قرار دهید.

  برخی نیازمندان قادر به تهیه ماسک نیستند و حتی امکانات لازم در منزل برای ساخت یک ماسک خانگی را هم ندارند.

  توصیه می‌کنیم نذری و مواد غذایی را به صورت جیره خشک در اختیار نیازمندان و فقرا قرار دهند./ایسنا

 • استاندار کربلا پذیرش زائر در عاشورا را ممنوع کرد

  با شیوع کرونا در عراق، استاندار کربلا از عدم پذیرش زائر داخلی و‌ خارجی به این شهر در دهه اول محرم و به ویژه عاشورای حسینی، مطابق با دستور مراجع خبر داد.

  با این تصمیم، نه تنها ایرانیان و زائران سایر کشورها، ‌مشتاقان زیارت حسینی از شهرهای مختلف عراق هم امکان تشرف به کربلا را در دهه اول محرم ندارند./صداوسیما

 • آخرین وضعیت کادر درمان مشهد در مبارزه با کرونا

  رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد:

  در حال حاضر تقریبا بیش از ۸۰ درصد از کادر درمان مشهد در مبارزه با بیماری کرونا در حال فعالیتند.

  تاکنون ۱۳ نفر از کادر درمان در مشهد به شهادت رسیده‌اند. پیش از آغاز پیک دوم، در کادر درمان حدود ۲۰۰ مورد ابتلا به کرونا ثبت شده بود. در پیک دوم آمار مبتلایان قطعا افزایش داشته اما آمار مبتلایان هنوز جمع‌آوری نشده است./ ایسنا

 • فوت ۲۱۶ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته/ شناسایی ۲۵۴۸ بیمار جدید

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۴۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۶۷ نفر از آنها بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۰۶ هزار و ۷۵۲ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۹۸۲ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۶۵ هزار و ۸۳۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۴۰۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون دو میلیون و ۴۸۲ هزار و ۵۵۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند.

  همچنین استانهای آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم  هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • فرودگاه امام: مسافران خارجی بدون جواب منفی کرونا، اخراج می‌شوند

  محمدرضا کریمیان،معاون فرودگاهی شهر فرودگاهی امام گفت: مسافران با تابعیت غیر ایرانی در صورت به همراه نداشتن تست منفی کرونا، اجازه ورود به کشور را نداشته و بازگردانده خواهند شد./ مهر

   

 • تمدید دورکاری در دستگاه های اجرایی استان تهران برای یک هفته

  استاندار تهران با اشاره به تشدید نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی از تمدید دورکاری یک سوم کارکنان دستگاه های اجرایی استان تهران در هفته جاری خبر داد./ ایسنا

 • دستورالعمل های بهداشتی برای ایام ماه محرم تا هفته آینده به همه دستگاه ابلاغ می شود

  رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا:

  *کلام رهبر انقلاب فصل الخطاب بود؛ از سخنان حکیمانه و مجتهدانه ایشان تشکر می کنم

  *دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا برای ایام ماه محرم تا هفته آینده به همه دستگاه ابلاغ می شود

  *تمام مقررات ستاد ملی مقابله با کرونا تا زمان دسترسی به واکسن قابل قبول، همچنان به قوت خود باقی است

  *اجتماعات همچنان تا اطلاع ثانویه در سراسر کشور ممنوع است

  *مقررات ستاد ملی مقابله با کرونا برای همه لازم الاجرا است

  *امسال تولیت ها و صاحبان عزا در مساجد و محافل وظیفه تضمین سلامت همه عزاداران را نیز برعهده دارند

  *وزارت بهداشت باید در استخدام افرادی که در حوزه مبارزه با کرونا فعالیت کرده اند، اولویت قائل شود

  *عزاداری شکوهمند محرم با رعایت همه دستورالعمل های بهداشتی

 • جمع آوری پلاسمای بهبود یافتگان کرونا در ۲۴ استان

   جمع آوری پلاسمای بهبود یافتگان کرونا در ۲۴ استان

  سخنگوی سازمان انتقال خون:

  اکنون در ۲۴ استان کشور تهیه و جمع‌آوری پلاسمای «هایپرایمیون» از بیماران بهبود یافته از کووید ۱۹ برای مصرف در بیمارستان‌ها انجام می‌شود.

  بهبود یافتگان ویروس کرونا پلاسما اهدا کنند/ ایرنا

   

 • وضعیت مراجعه‌کنندگان به بیمارستان‌های تهران وخیم‌تر شده است

  علیرضا زالی فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران: 

  بررسی الگوی مراجعین در مراکز درمانی استان تهران نشان می‌دهد که بیماران با وضعیت وخیم‌تر به این مراکز مراجعه می کنند.

   وقتی بیماران با وضعیت جسمی وخیم تری به مراکز درمانی مراجعه می کنند، افراد در ارتباط با آنها از جمله کادر پزشکی با سویه های قوی تری مواجه می شوند و بیشتر در معرض بیماری قرار می گیرند./ایرنا

 • هزینه هر بیمار مبتلا به کرونا برای وزارت بهداشت ۱۹ میلیون تومان است

  رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: 

  هزینه هر بیمار مبتلا به کووید۱۹ بستری در بیمارستان به طور میانگین برای وزارت بهداشت حدود ۱۹ میلیون تومان است و این هزینه برای بیماران آی سی یو بسیار بیشتر است./ایرنا

   

 • کرونا جان نوزاد ۷ روزه را در بوشهر گرفت

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: تاکنون چند نوزاد به سبب بیماری کرونا در استان بوشهر جان باخته‌اند که نوزاد ۷ روزه یاد شده به سبب بیماری کرونا و نارسایی قلبی فوت کرده است.

 • وضعیت نگران‌کننده شیوع کرونا در تهران

  زالی فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران:

  روزانه بالغ بر ۴۰۰ هزار خودرو به شهر تهران از بخش غربی  وارد استان می شوند.

  جمعیت شناور در روزهای اخیر بالغ بر ۱ میلیون نفر گزارش شده است؛ یعنی معادل جمعیت ۱ استان روزها وارد شهر و شب ها از شهر خارج می شوند.

  بیشترین گروه سنی بستری، افراد بین ۵۰ تا ۵۹ سال و گروه دوم افراد بین۳۰ تا ۳۹ سال بود، اما در دو هفته اخیر شاهد افزایش بستری گروه سنی ۲۰ تا ۲۹ سال هستیم. ۵۸ درصد آمار بیماران بستری را اقایان تشکیل می‌دهند.

  بالاترین میزان فوتی بین گروه سنی ۷۰ تا ۷۹ سال و بعد ۶۰ تا ۶۹ سال بوده است و در گروه های سنی پایین تر میزان کمتری از مرگ و میر را شاهد بودیم./ ایسنا

 • شناسایی ۲۶۷۴ بیمار جدید کووید۱۹/ بهبودی بیش از ۲۶۳ هزار بیمار

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  *از دیروز تا امروز ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۵۲۳ نفر از آنها بستری شدند.

  *مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۰۴ هزار و ۲۰۴ نفر رسید.

  *متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۷۶۶ نفر رسید.

  *خوشبختانه تا کنون ۲۶۳ هزار و ۵۱۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  * ۴۰۲۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  *تا کنون دو میلیون و ۴۵۶ هزار و ۹۰۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  *استانهای تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند.

  *همچنین استانهای آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم  هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • وزارت بهداشت: دام زنده به هیچ عنوان در منازل و معابر ذبح نشود

  سخنگوی وزارت بهداشت: ذبح دام باید در کشتارگاه‌ها انجام شده و به هیچ وجه دام را در منازل و معابر عمومی ذبح نکنید، زیرا خونابه‌های جاری می‌تواند منجر به آلودگی محیط و شیوع بیماری‌هایی از دام به انسان شود.

 • اعلام مقررات سفر به ایران

  دستورالعمل ورود مسافران به ایران مشخص شد؛ ایران تا اطلاع ثانوی ویزای توریستی صادر نمی‌کند و داشتن گواهی سلامت برای سایر مسافران الزامی است. این مقررات از ۱۱ مردادماه به اجرا گذاشته می‌شود.

  این مقررات در همه مرزهای زمینی، هوایی و دریایی ایران اجرا می شود و مسافران هنگام ورود به خاک ایران ملزم به ارائه گواهی سلامت به زبان انگلیسی و تاییدشده توسط مقامات دارای صلاحیت بهداشتی در کشور مبدا هستند.

  مسافران پیش از ورود باید فرم خوداظهاری و گواهی سلامت خود را تکمیل شده به مسؤولان مرزی ارائه دهند.

  تمام مسافران بالای دو سال، باید دست کم ۹۶ ساعت قبل از سفر، تست PCR  انجام داده باشند که نتیجه آن منفی باشد. گواهی باید به زبان انگلیسی باشد و مسافر آن را به نمایندگان وزارت بهداشت و پایگاه های بهداشت مرزی تحویل دهد.

  همه مسافران در بدون ورود، غربالگری می شوند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، پس از انجام تست PCR، مسافر با ملیت غیرایرانی در محل مشخص شده از سوی وزارت بهداشت با هزینه شخصی قرنطینه می شود و از مسافر ایرانی تعهدنامه گرفته می شود تا مدت ۱۴ روز قرنطینه خانگی شود./ ایسنا

 • اقامه نماز عید قربان در شهرهای نارنجی استان تهران هم لغو شد

  مدیر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان تهران:

  نماز عید قربان در مناطق سفید و زرد اقامه می‌شود

  نماز عید قربان در روز جمعه، دهم مرداد ماه در شهرستان‌هایی که از نظر شیوع کرونا در وضعیت نارنجی هم قرار دارد، اقامه نمی‌شود./ ایرنا

   

 • تمام نقاط کشور آلوده به ویروس کرونا هستند

  سخنگوی وزارت بهداشت: اگر استان یا شهرستانی در وضعیت هشدار یا قرمز قرار ندارد به این معنا نیست که عاری از ویروس است و تمام مناطق کشور در معرض خطر بیماری هستند./ ایسنا

 • سه عامل مهم در کنترل کرونا

  عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا با بیان اینکه مردم باید ماسک بزنند، اظهار کرد: به نظر من کسانی که ماسک نمی‌زنند باید جریمه شوند.

  دکتر محرز  با بیان اینکه پیشگیری مهم‌ترین عامل مقابله با کووید 19 محسوب می‌شود، افزود: کسی که ماسک نمی‌زند علاوه بر آسیب رساندن به خودش، به حقوق عموم مردم تجاوز می‌کند.

  عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا تاکید داشت: لازم نیست که همه مردم از ماسک جراحی استفاده کنند و ماسک‌های پارچه‌ای – دولایه – جایگزین خوبی هستند.

  وی خاطر نشان کرد: «شستن دست» و «استفاده از ماسک» و «رعایت فاصله فیزیکی» سه عامل مهم در کنترل کرونا هستند.

  محرز در عین حال با بیان اینکه متاسفانه برخی افراد از نگرانی مردم در بحران کرونا سوءاستفاده می‌کنند، ادامه داد: هیچ یک از داروهای تولید شده برای کرونا تائیدیه ۱۰۰ درصدی نگرفته‌اند و مردم نباید به خبرهای غیر معتبر و غیر علمی تکیه کنند./ ایسنا

 • فوت ۲۲۶ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته/ مجموع بیماران از مرز ۳۰۰ هزار نفر گذشت

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۹ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۵۸۸ نفر از آنها بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۰۱ هزار و ۵۳۰ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۲۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۵۶۹ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۶۱ هزار و ۲۰۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۴۰۴۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون دو میلیون و ۴۳۱ هزار و ۸۰۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند.

  همچنین استانهای آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم  هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • اطلاعیه حرم حضرت معصومه(س) پس از لغو مراسم‌های جمعی دعای عرفه و نماز عید قربان

  به اطلاع مردم مومن و شریف استان قم و زائرین کریمه اهل بیت(س) می‌رساند، بنابر اعلام وزارت بهداشت و ابلاغیه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر ممنوعیت برگزاری مراسم دعای عرفه و نماز عید قربان در مناطق غیر سفید، با وجود برنامه‌ریزی قبلی، این برنامه‌ها در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار نخواهد شد.

  همچنین مراسم پرفیض دعای عرفه، صرفا از بستر فضای مجازی، شبکه ۴ و شبکه استانی نور(قم) پخش می‌شود./ وبدا

 • دستورالعمل برگزاری مراسم ماه محرم به زودی ابلاغ می‌شود

  وزیر کشور: با رعایت دستورالعمل‌ها در ماه محرم، جلوه‌ای از نظم، انضباط، تعهد، مسئولیت‌پذیری و اعتقادات و باورها را به نمایش بگذاریم.

   

 • خبر تعطیلی تهران کذب محض است

  فرماندار تهران خبر احتمال تعطیلی تهران از شنبه یا دوشنبه به دلیل کرونا را تکذیب کرد./ ایسنا

 • ابتلای بیش از ۶ هزار نفر از کادر درمانی به کرونا/ ۱۴۰ شهید مدافع سلامت بر اثر کرونا

  معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی کشور: پرستاران با ۲۲ درصد، پزشکان عمومی با ۲۰ درصد، گروه داخلی با 8 درصد و گروه زنان با 5 درصد، بیشترین مبتلایان به کرونا را تاکنون تشکیل می دهند./ وبدا

   

 • اتفاقات عجیب در اوج کرونا؛ تجمع موتورسواران در قم

  دکتر قدیر رییس دانشگاه علوم پزشکی قم:

   وضعیت قم از شب گذشته به مرحله هشدار و رنگ قم از زرد به نارنجی تبدیل شد و شاهد افزایش بار مراجعات به بیمارستان ها هستیم.

  درمان ویروس کرونا روی تخت بیمارستان نیست، بلکه بهترین روش استفاده از ماسک، عدم تجمع و عدم حضور در مراسم هایی از جمله عزاداری و عروسی است.

   شب گذشته ۴۰ موتورسوار در یک خانه تجمع و مراسم برگزار کردند، اینگونه رفتارها و تجمع ها واقعا چه معنی دارد؟

  تعداد بیماران بدحال ما دو برابر شده و البته سیاست ما بر این است که بیمارستان های کرونایی را از غیرکرونایی جدا کنیم و سلامت همه مردم برای ما مهم است.

  متاسفانه آن همدلی اولیه در سطح استان کمتر دیده می شود، بارها تاکید بر تعطیلی برخی اماکن کرده ایم اما عملی نشده و باز هم شاهد تجمعات هستیم./ وبدا

 • فوت ۱۹۶ تن از بیماران کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۸ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۳۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۶۰۴ نفر از آنها بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۹۸ هزار و ۹۰۹ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۳۴۳ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۵۹ هزار و ۱۱۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  ۴۰۲۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون دو میلیون و ۴۰۵ هزار و ۸۶۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند.

  همچنین استانهای آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم  هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • کمبود روزانه ۶۰ هزار ماسک فقط در بخش بیمارستانی

   معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تهران:

  متاسفانه از ابتدای خرداد، تولیدکننده‌های معین به دلیل کمبود مواد اولیه تولید ماسک نتوانستند به درستی ماسک مورد نیاز را تامین کنند؛ روزانه کمبود ۶۰ هزار ماسک فقط در بخش بیمارستانی احساس می‌شود.

  از ابتدای بحران کرونا تا به امروز یک عدد ماسک از طریق شرکت‌های پخش با فاکتور رسمی و قیمت مصوب ۸۰۰ تومان در داروخانه‌های استان تهران توزیع نشده است./ تسنیم

   

 • دو واکسن ایرانی کرونا آماده مرحله آزمایش انسانی است

  رئیس ستاد اجرایی حضرت امام: ساخت واکسن کرونا در ستاد از پنج مسیر دنبال می شود که در دو مسیر آن آزمایش حیوانی واکسن تمام شده  و آماده ورود به مرحله آزمایش انسانی است./ ایرنا

   

 • ۲۳۵ بیمار در شبانه روز گذشته جان باختند/ مجموع قربانیان از ۱۶ هزار نفر، فراتر رفت

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۷ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۶۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۶۸۷ نفر از آنها بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۹۶ هزار و ۲۷۳ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۳۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۱۴۷ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۵۷ هزار و ۱۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۳۹۰۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون دو میلیون و ۳۸۰ هزار و ۱۲۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند.

  همچنین استانهای آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم  هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • مبادله پول نقد در اردبیل ممنوع شد

  استاندار اردبیل با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: هرگونه انتقال و مبادله پول نقد در استان اردبیل ممنوع است تا با این کار از شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود./ ایسنا

 • برگزاری هرگونه نمایشگاه و تجمعات در تهران ممنوع است

  فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اظهار داشت: برگزاری هرگونه نمایشگاه و تجمع در تهران ممنوع است، این موضوع هم از طرف ستاد ملی کرونا اعلام شده و هم مصوبه ستاد کرونای کلانشهر تهران است./ ایرنا

 • دستیابی ۱۸ یا ۲۴ ماهه به واکسن کرونا، شاهکار خواهد بود

  معاون کل وزارت بهداشت:

  هر چه در خرداد کاشتیم، در تیر درو کردیم.

  نتایج اجباری شدن ماسک را در نیمه مرداد یا شهریور می‌بینیم.

  مراحل حیوانی ساخت واکسن در کشورمان آغاز شده است.

   

 • نامه رئیس کمیسیون بهداشت به رییس‌جمهور برای تعویق کنکور

  رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در نامه‌ای به رییس‌جمهور با تاکید بر لزوم تامین ماسک رایگان و ارزان قیمت برای گروه‌های آسیب‌پذیر گفت که کلیه کنکورهای سراسری زمانی برگزار شود که بیماری در کشور تحت کنترل درآمده باشد./ ایسنا

 • ستاد کرونای تهران: پیشنهاد ما توقف اجرای طرح ترافیک، به مدت محدود است

  معاون برنامه‌ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران با تاکید بر اینکه پیشنهاد استانداری تهران و ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران توقف اجرای طرح ترافیک به مدت محدود است، گفت:

  از این طریق اثرات مطلوب این مساله در کاهش شیوع و انتقال کرونا مشخص خواهد شد، ‌با این حال تصمیم‌گیری نهایی این امر با ستاد ملی کروناست./ ایسنا

 • ممنوعیت انجام تست کرونا در منزل

  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی هرگونه تبلیغ در خصوص انجام نمونه‌گیری برای آزمایش‌های تشخیصی کرونا ویروس جدید را به دلیل اختلال در برنامه کلان ملی تشخیص، پایش و مهار زنجیره انتقال ویروس و ایجاد تقاضای القایی، غیرمجاز اعلام کرد./ مهر

 • فوت ۲۱۲ بیمار کووید۱۹ در کشور/ ۳۸۱۹ بیمار در وضعیت شدید قرار دارند

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۶ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۴۳۶ نفر از آنها بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۹۳ هزار و ۶۰۶ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۵ هزار و ۹۱۲ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۵۵ هزار و ۱۴۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  ۳۸۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون دو میلیون و ۳۵۳ هزار و ۵۳۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  همانند روزهای گذشته استانهای مازندران، فارس، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند.

  همچنین استانهای تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • عضو کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا خواستار لغو کنکور شد

  مینو محرز در گفت‌وگو با رادیو پادیو:

  اصلا وضعیت فعلی تهران خوب نیست و کنکور باید عقب بیفتد و به هیچ‌وجه هیچ نوع تجمعی توصیه نمی‌شود

  امکان انتقال بیماری آنهم ساعت‌ها نشستن در در فضای بسته وجود دارد.

  هرجا هرتجمعی هست باید کنسل گردد، عزاداری، عروسی، رستوران و یا هرنوع مراسم دیگری!

  سرعت انتشار بیماری وحشتناک و فوق‌العاده بالاست و به سرعت همه را ابتلا می‌کند./ امتداد

 • داروی ضد کرونای «اکتمرا» در ایران تولید شد

  مدیرکل نظارت بر دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: داروی «اکتمرا» که کارایی آن در بهبود نسبی بیماران کرونا تایید شده نیز در ایران تولید شده و تا دو هفته آینده در بیمارستان‌ها توزیع می‌شود.

 • ماسک برای کودکان زیر ۲ سال ممنوع

  استفاده از ماسک برای کودکان زیر دو سال ممنوع است زیرا باعث اختلال در تنفس آنها می شود و بهترین راهکار برای محافظت خردسالان در برابر کرونا، نگهداری آنها در خانه است./ ایرنا

 • مردم در شرایط فعلی از سفر به خراسان رضوی پرهیز کنند

  استاندار خراسان جنوبی گفت: مردم در شرایط فعلی از سفر به استان خراسان رضوی پرهیز کنند./ ایسنا

   

 • عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی منجر به تشکیل پرونده در هیئت‌های تخلفات اداری می‌شود

  رئیس جمهور در جلسه هیات دولت: عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ادارات، نقض قانون محسوب و منجر به تشکیل پرونده تخلفات در هیئت های تخلفات اداری می شود.

   

 • شناسایی ۲۳۳۳ بیمار جدید کووید۱۹/ فوت ۲۱۶ بیمار در شبانه روز گذشته

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۵ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۳۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۲۸۲ نفر از آنها بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۹۱ هزار و ۱۷۲ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۵۳ هزار و ۲۱۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  ۳۶۹۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون دو میلیون و ۳۲۷ هزار و ۸۵۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  همانند روزهای گذشته استانهای مازندران، فارس، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند.

  همچنین استانهای تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • راه‌های ورودی به مناطق گردشگری سوادکوه مسدود شد

  فرماندار سوادکوه از آماده باش صددرصدی دهیاری‌ها ، شوراها و بخشداری‌های شهرستان برای بستن راه‌های ورودی به مناطق گردشگری خبر داد.

  مسیرهای منتهی به مناطق گردشگری این شهرستان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و تجمع مردم مسدود شده است./ ایرنا

 • اوضاع اصلا خوب نیست/ تقریبا کل کشور وضعیت قرمز دارد

  حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت:

  روزانه تقریبا ۴ هزار نفر را بستری می‌کنیم.

   ۵ تا ۱۰ درصد بستری شده‌ها فوت می‌کنند.

  تا زمانی که بستری‌ها کاهش نیابد، مرگ ۲۰۰تایی مهمان ماست./ ایسنا

 • تکذیب ادعای ترخیص نشدن تبعه کرونایی فوت‌شده در قم

  رییس بیمارستان شهید بهشتی قم: بیمار کرونایی فوت‌شده از اتباع غیر مجاز بوده که پیکرش در همان روز نخست به خانواده‌اش تحویل داده‌ شده و از ۳۷ میلیون تومان هزینه درمان فقط ۹ میلیون دریافت شده است و اگر این بیمار از اتباع مجاز بود فقط ۱۰ درصد هزینه را مانند سایر افراد پرداخت می‌کرد./ ایرنا

   

 • گشت ویژه کووید-۱۹ در استان کرمان راه اندازی شد

  «محمد جواد فدایی»، استاندار کرمان:

  در این گشت، یک قاضی شرکت دارد و با حضور قاضی اگر لازم باشد وارد منازل و جاهایی که تجمعات را بدون رعایت ضوابط بهداشتی برگزار می کنند شده و اینگونه تجمعات با حکم قضایی تعطیل خواهد شد.

  تجمعاتی ظرف چند روز گدشته توسط این گشت تعطیل شده  و در اکثر شهرستان ها این گشت ویژه تشکیل شده و در بعضی شهرستان ها نیز باید تشکیل شود./ ایرنا

 • شناسایی ۲۳۱۶ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/ بهبودی ۲۵۱ هزار بیمار

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  *از دیروز تا امروز ۴ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۲۹۸ نفر از آنها بستری شدند.

  *مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۸۸ هزار و ۸۳۹ نفر رسید.

  *متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۵ هزار و ۴۸۴ نفر رسید.

  *خوشبختانه تا کنون ۲۵۱ هزار و ۳۱۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  *۳۶۷۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  *تا کنون دو میلیون و ۳۰۲ هزار و ۶۳۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  *همانند روزهای گذشته استانهای مازندران، فارس، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند.

  *همچنین استانهای تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران خواستار دورکاری ۵۰ درصد کارکنان شد

  زالی در نامه به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار دورکاری ۵۰ درصد کارکنان و کارمندان سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی به منظور کاهش تردد در سطح شهر برای جلوگیری از شیوع کرونا شد.

 • روحانی:

  مراسم عزاداری امام حسین(ع) در سراسر کشور باید با رعایت اصول بهداشتی و با شکوه برگزار شود

   رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا:

  *مراسم عزاداری امام حسین(ع) در سراسر کشور باید با رعایت اصول بهداشتی و با شکوه برگزار شود

  *دوگانگی "جان و نان" و "عزاداری و سلامت" غلط است، هر دو باید با رعایت پروتکل های بهداشتی، در کنار هم باشند

  *سوگواری حتما و جلوگیری از شیوع هم قطعا

  *ناظران در برابر تخلفات از اصول بهداشتی بایستند

 • ناشنوایی تازه‌ترین علامت کشف شده ویروس کرونا

  دانشمندان دانشگاه جانز هاپکینز در تازه‌ترین تحقیقات خود پیرامون ویروس کرونا، ناشنوایی را یکی از علائم این ویروس در افراد مبتلا معرفی کردند. 

  آن‌ها در مطالعه خود یک زن۸۰ و دو مرد ۶۰ ساله را که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته بودند، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند؛ در این بررسی مشخص شد که آن‌ها این ویروس را در گوش میانی چپ و راست خود داشته‌اند.

  به گفته محققان این دانشگاه محاصره استخوان ماستوئید و گوش میانی توسط ویروس کرونا ممکن است در بیماران زنده هم رخ دهد./ باشگاه خبرنگاران

 • کنکور در استان تهران قطعا با رعایت پروتکل ها برگزار می شود

  استاندار تهران: سالن‌های محل برگزاری کنکور پس از هر آزمون ضدعفونی خواهد شد.

 • آخرین آمار کرونا در کشور اعلام شد/ شناسایی ۲۴۸۹ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

  دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۳ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۸۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۵۰۴ نفر از آنها بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۸۶ هزار و ۵۲۳ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۵ هزار و ۲۸۹ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۴۹ هزار و ۲۱۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۳۶۵۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون دو میلیون و ۲۷۸ هزار و ۳۸۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  همانند روزهای گذشته استانهای مازندران، فارس، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند.

  همچنین استانهای تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • هشدار وزارت بهداشت در آستانه عید قربان

  رییس اداره بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت:

  تهیه دام زنده از میادین عرضه مجاز دام، الزامی است.

  احتمال انتقال ۲ بیماری بالقوه کشنده کریمه کنگو و سیاه‌زخم، از دام‌های آلوده به انسان وجود دارد. 

  ممکن است امسال به دلیل همزمانی شیوع کووید۱۹ با عید قربان، تصمیم دیگری برای عرضه دام گرفته شود که متعاقبا اعلام خواهد شد.

 • آیین‌های سوگواری سیدالشهدا (ع) با رعایت پروتکل‌ها برگزار می‌شود

  رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت ویژه مراسم سوگواری حضرت امام حسین(ع) و بهره‌های فراوان معنوی آن برای جامعه که نمی‌توان از آن چشم پوشید، اظهار داشت: توسل به ائمه اطهار(ع) و بخصوص بهره‌مندی‌های معنوی مردم از آئین‌های مرتبط با سوگواری حضرت سیدالشهداء(ع) یک نیاز روحی غیرقابل انکار بوده و برگزاری این آئین شکوهمند یک ضرورت قطعی است.
  دکتر روحانی تاکید کرد: بر همین اساس می‌بایست با توجه به تجربه موثر و قابل تقدیر همکاری و همراهی مردم متدین، روحانیت معزز و نهادهای مذهبی در ایام ماه مبارک رمضان، دستورالعمل‌های مناسب برای برگزاری مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) در ایام محرم و صفر طراحی شود. قطعا اطلاع‌رسانی و اقناع مردم بر اساس پیوست رسانه‌ای که کمیته اطلاع‌رسانی در این زمینه تهیه می‌کند، موثر خواهد بود.

 • استفاده نکردن ماسک و رعایت نکردن فاصله اجتماعی در محل کار تخلف اداری است

  عباسی رئیس هیات رسیدگی به تخلفات اداری وزارت دادگستری: کارمندان دولت به مفاد بخشنامه سازمان اداری و استخدامی توجه جدی داشته باشند. نزدن ماسک و رعایت نکردن فاصله اجتماعی در محل کار تخلف اداری محسوب می‌شود./ ایرنا

 • آمار قربانیان کرونا در کشور از مرز ۱۵ هزار نفر عبور کرد

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۲ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  دو هزار و ۴ نفر از آنها بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۸۴ هزار و ۳۴ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۲۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۵ هزار و ۷۴ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۴۷ هزار و ۲۳۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۳۶۶۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون دو میلیون و ۲۵۴ هزار و ۱۲۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  همانند روزهای گذشته استانهای مازندران، فارس، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند.

  همچنین استانهای تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • به مازندران سفر نکنید/ احتمال ابتلا به کرونا بسیار بالاست

  قائم مقام وزیر بهداشت: با رفتار مناسب و فاصله گذاری اجتماعی، برگزار نکردن مراسمی مانند دورهمی‌های خانوادگی، عروسی‌ها و مراسم ترحیم، به پزشکان در مبارزه با این بیماری کمک کنید./ ایسنا

 • انجام تست کرونا در مراکز ۱۶ ساعته رایگان است

  رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: اگر کسی مشکوک به کرونا بوده و علائم هم داشته باشد و به مراکز ۱۶ ساعته کرونا مراجعه کند، در صورت تشخیص و درخواست پزشک، از او رایگان تست گرفته می‌شود./ ایرنا

 • مخالفت وزارت بهداشت با برگزاری انتخابات میان دوره‌ای مجلس/ پیشنهاد برگزاری کنکور طی ۴ روز

  وزیر کشور: وزارت بهداشت مخالف برگزاری انتخابات میان دوره‌ای مجلس بود اما مقرر شد طبق پروتکل‌های وزارت بهداشت، درباره برگزاری انتخابات میان دوره‌ای مجلس در جلسه بعدی بحث شود.

  در ارتباط با بحث کنکور هم وزارت بهداشت و درمان، وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش متفق بودند که کنکور را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به جای ۲روز در ۴ روز برگزار کنیم؛ همچنین سالن‌های برگزاری کنکور حدود ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است./ باشگاه خبرنگاران

 • آزمایش موفق تست حیوانی «واکسن کرونا» ساخته شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره)

  «محمدمخبر» رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره):

   واکسن ایرانی ساخته شده توسط همکاران دارویی ستاد با موفقیت تست حیوانی خود را پشت سر گذاشته و هم‌اکنون درحال آماده‌سازی مقدمات تست انسانی پس از تایید وزارت بهداشت هستیم.

  با این اتفاق کشورمان در زمره ۱۰ کشور اول دنیاست که مرحله «تست حیوانی» واکسن را با موفقیت طی کرده است.

 • افزایش تعداد روزهای برگزاری کنکور و آزمون ارشد

  سخنگوی سازمان سنجش:

   به دلیل مساعدت بیشتر با داوطلبان و حفظ سلامتی آنها، روزهای برگزاری آزمون کارشناسی ارشد از دو روز به سه روز و آزمون سراسری نیز از دو  به چهار روز افزایش پیدا کرد.

   داوطلبان توجه داشته باشند که زمان برگزاری آزمون‌های کارشناسی ارشد و کنکور تغییری نکرده است./ ایسنا

   

 • شناسایی ۲۵۸۶ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/ بهبودی ۲۴۴ هزار نفر از بیماران

  دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۱ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۸۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۹۳۴ نفر از آنها بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۸۱ هزار و ۴۱۳ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴ هزار و ۸۵۳ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۴۴ هزار و ۸۴۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۳۶۰۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون دو میلیون و ۲۲۸ هزار و ۲۷۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  همانند روزهای گذشته استانهای مازندران، فارس، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند.

  همچنین استانهای تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • مشکل کمبود تخت برای بستری بیماران کرونایی در خراسان رضوی وجود ندارد

  جانشین رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ستاد دانشگاهی مبارزه با کرونا گفت: ارائه خدمات به بیماران در مراکز درمانی زیرپوشش به شکل مطلوب انجام می‌شود و با اتخاذ تدابیر لازم، تخت‌های خالی برای پذیرش بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در نظر گرفته شده‌ و مشکلی در این زمینه وجود ندارد./ ایرنا

 • موج دوم کرونا تمامی پروازهای فرودگاه نوشهر را لغو کرد

  همزمان با شیوع مجدد کرونا در مازندران و قرار گرفتن شهرستان نوشهر در وضعیت قرمز ، تمامی پروازهای فرودگاه این شهرستان تا اطلاع ثانوی لغو شد. / ایرنا

 • سیما سادات لاری:

  فوتی های روزانه کرونا به ۲۲۹ مورد رسید

  سیما سادات لاری، بعد از ظهر سه شنبه در ارتباط تلویزیونی، به ارائه تازه‌ترین آمار کرونا در کشور پرداخت.

  وی با اشاره به شناسایی ۲۶۲۵ مورد جدید کرونا، مجموع افراد مبتلا در کشورمان تا ظهر سه شنبه ۳۱ تیر ۹۹ را ۲۷۸ هزار و ۸۲۷ نفر اعلام کرد.

  سخنگوی وزارت بهداشت، با اشاره به ۲۲۹ مورد جدید فوتی در شبانه روز گذشته، گفت: تاکنون ۱۴ هزار و ۶۳۴ نفر از افراد مبتلا، جان خود را از دست داده‌اند.

  وی افزود: از مجموع افراد مبتلا، ۲۴۲ هزار و ۳۵۱ نفر بهبود یافته‌اند.

  لاری گفت: در حال حاضر، ۳۵۸۹ نفر از بیماران کرونا در وضعیت شدید و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

  وی افزود: تاکنون بالغ بر ۲ میلیون و ۲۰۱ هزار و ۹۵۸ مورد تست تشخیصی کرونا در آزمایشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت انجام شده است.

   

 • ماهیت ویروس کرونا تغییر نکرده است

  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: تا این لحظه هیچ شواهدی مبنی بر تغییر ماهیت ویروس وجود ندارد و رفتار اجتماعی مردم در کنترل این اپیدمی بسیار موثر است./ ایسنا

   

 • سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد: 217 فوتی کرونا در 24 ساعت گذشته/ شناسایی 2414 بیمار جدید

   دکتر سیما سادات لاری، بعد از ظهر دوشنبه در ارتباط تلویزیونی، به ارائه تازه‌ترین آمار کرونا در کشور پرداخت.

  لاری گفت: از دیروز تا امروز ۳۰ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۱۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۶۴۱ نفر از آنها بستری شدند.

  وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۷۶ هزار و ۲۰۲ نفر رسید.

  وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴ هزار و ۴۰۵ نفر رسید.

  وی گفت: خوشبختانه تا کنون ۲۴۰ هزار و ۸۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  لاری افزود: ۳۵۸۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  به گفته وی، تا کنون دو میلیون و ۱۷۵ هزار و ۲۱۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   

 • افزایش ابتلای کودکان به کرونا/ پیک شیوع ویروس در سه استان

  معاون درمان وزارت بهداشت گفت: شیوع کرونا ویروس در سه استان مازندران، خراسان رضوی و فارس روند افزایشی دارد.

  متاسفانه مردم در برخی از استان‌ها دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و تا زمانی که این رفتار مردم ادامه داشته باشد نمی‌توانیم پیش بینی از روند شیوع ویروس ارائه دهیم.

  میزان ابتلای کودکان به ویروس کرونا نسبت به اسفند ماه افزایش پیدا کرده است و یکی از دلایل این افزایش این است که حساسیت‌ خانواده‌ها نسبت به گذشته کمتر شده است./ایسنا

   

 • کرونایی شدن همه کادر درمان بیمارستان بندرترکمن صحت ندارد

  معاون درمان علوم پزشکی گلستان خبر منتشر شده در فضای مجازی درباره ابتلای همه کادر درمان بیمارستان بندرترکمن را به ویروس کرونا تکذیب کرد./ باشگاه خبرنگاران جوان

   

   

 • محدودیت جدید کرونایی در سیرجان از امروز به مدت یک هفته

  سخنگوی ستاد مقابله با کرونای سیرجان گفت: با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و مقابله با این بیماری در شهرستان، بر اساس مصوبات جلسه این هفته ستاد مقابله با کرونای سیرجان از امروز به مدت یک هفته محدودیت های جدیدی اعمال شده و برخی محدودیت های قبلی نیز تمدید یک هفته ای می شود. / ایسنا

 • خروج ۶ بیمارستان خوزستان از چرخه پذیرش بیماران کرونا

  سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: دستور داده ایم در سومین بیمارستان اهواز نیز بیمار جدید مبتلا به کرونا بستری نشود تا بیماران ترخیص شوند و به دیگر بیماران ارائه خدمت کنیم؛ دو بیمارستان دیگر در بهبهان و ماهشهر نیز از چرخه بیماران مبتلا به کرونا تخلیه شده اند./ ایسنا

 • پروازهای ایران به ترکیه دوباره متوقف شد

  در حالی که طی روزهای گذشته و براساس توافقات صورت گرفته پروازهای مسافری به مقصد ترکیه راه اندازی شده بود، این پروازها مجددا متوقف شد./ ایسنا

 • معاون وزیر بهداشت خبر داد: آگاهی از نزدیک‌ترین مراکز ۱۶ ساعته کرونا از طریق سامانه ۴۰۳۰

  علی رضا رییسی معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به وضعیت جدید بیماری ناشی از ویروس کرونا در کشور و با توجه به گستردگی تهران و پراکندگی مراکز ۱۶ ساعته، مردم پایتخت می‌توانند ضمن پرسیدن سوالات خود از سامانه ۴۰۳۰، از نزدیک‌ترین مرکز ۱۶ ساعته نیز آگاهی پیدا کنند./ ایرنا

 • رییس دانشگاه علوم پزشکی قم: بستری‌های کرونا در قم سه برابر شد

  رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تعداد بیماران بستری در اثر ابتلا به کرونا در قم نسبت به اوایل خردادماه سه برابر افزایش یافته است./ ایرنا

 • سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد: ۲۰۹ فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته/ شناسایی ۲۱۸۲ بیمار جدید

   سیما سادات لاری، بعد از ظهر یکشنبه در ارتباط تلویزیونی، به ارائه تازه‌ترین آمار کرونا در کشور پرداخت.

  وی با اشاره به شناسایی ۲۱۸۲ مورد جدید کرونا، مجموع افراد مبتلا در کشورمان تا ظهر یکشنبه ۲۹ تیر ۹۹ را ۲۷۳ هزار و ۷۸۸ نفر اعلام کرد.

  سخنگوی وزارت بهداشت، با اشاره به ۲۰۹ مورد جدید فوتی در شبانه روز گذشته، گفت: تاکنون ۱۴ هزار و ۱۸۸ نفر از افراد مبتلا، جان خود را از دست داده‌اند.

  وی افزود: از مجموع افراد مبتلا، ۲۳۷ هزار و ۶۵۲ نفر بهبود یافته‌اند.

  لاری گفت: در حال حاضر، ۳۵۵۶ نفر از بیماران کرونا در وضعیت شدید و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

  وی افزود: تاکنون بالغ بر ۲ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۹۹۹ مورد تست تشخیصی کرونا در آزمایشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت انجام شده است.

   

 • رونمایی از دستگاه تنفس مصنوعی قابل حمل در شیراز

  دستگاه تنفس مصنوعی قابل حمل (ونتیلاتور پرتابل) با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو و مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت، در شیراز رونمایی شد.

 • فرماندار تهران تأکید کرد عدم فاصله گذاری اجتماعی و بی توجهی سبب افزایش شمار مبتلایان به کرونا

  عیسی فرهادی فرماندار تهران، ضمن آرزوی سلامتی و توفیق برای بیماران به شهروندان تهرانی در مورد رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در تجمعات ، شرکت در مراسمات و استفاده از ماسک تاکید و ابراز امیدواری کرد هرچه زودتر مردم از این بیماری رهایی یابند./ ایسنا

 • سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد: ۱۸۸ فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته/ شناسایی ۲۱۶۶ بیمار جدید

  سیما سادات لاری، بعد از ظهر شنبه در ارتباط تلویزیونی، به ارائه تازه‌ترین آمار کرونا در کشور پرداخت.

  وی با اشاره به شناسایی ۲۱۶۶ مورد جدید کرونا، مجموع افراد مبتلا در کشورمان تا ظهر  شنبه ۲۸ تیر ۹۹ را ۲۷۱ هزار و ۶۰۶ نفر اعلام کرد.

  سخنگوی وزارت بهداشت، با اشاره به ۱۸۸ مورد جدید فوتی در شبانه روز گذشته، گفت: تاکنون ۱۳ هزار و ۹۷۹ نفر از افراد مبتلا، جان خود را از دست داده‌اند.

  وی افزود: از مجموع افراد مبتلا، ۲۲۳ هزار و ۳۰۰ نفر بهبود یافته‌اند.

  لاری گفت: در حال حاضر، ۳۵۲۹ نفر از بیماران کرونا در وضعیت شدید و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

  وی افزود: تاکنون بالغ بر ۲ میلیون و ۱۲۳ هزار و ۵۱۸ مورد تست تشخیصی کرونا در آزمایشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت انجام شده است.

   

 • سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد؛ ۱۸۳ فوتی کرونا در شبانه روز گذشته/ وضعیت ۳۵۰۹ بیمار وخیم است

  سیما سادات لاری، بعد از ظهر جمعه در ارتباط تلویزیونی، به ارائه تازه‌ترین آمار کرونا در کشور پرداخت.

  وی با اشاره به شناسایی ۲۳۷۹ مورد جدید کرونا، مجموع افراد مبتلا در کشورمان تا ظهر جمعه ۲۷ تیر ۹۹ را ۲۶۹ هزار و ۴۴۰ نفر اعلام کرد.

  سخنگوی وزارت بهداشت، با اشاره به ۱۸۳ مورد جدید فوتی در شبانه روز گذشته، گفت: تاکنون ۱۳ هزار و ۷۹۱ نفر از افراد مبتلا، جان خود را از دست داده‌اند.

  وی افزود: از مجموع افراد مبتلا، ۲۳۲ هزار و ۸۷۳ نفر بهبود یافته‌اند.

  لاری گفت: در حال حاضر، ۳۵۰۹ نفر از بیماران کرونا در وضعیت شدید و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

  وی افزود: تاکنون بالغ بر ۲ میلیون و ۹۸ هزار و ۹۸۵ مورد تست تشخیصی کرونا در آزمایشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت انجام شده است.

   

 • محدودیت‌های جدید و منطقه‌ای در تهران از شنبه

  معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: از شنبه 28 تیرماه برگزاری مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها مدارس شبانه‌روزی، کافه‌ها، قهوه‌خانه‌ها، چایخانه‌ها بویژه با عرضه مواد دخانی، باغ وحش و شهربازی، مراکز تفریحی آبی و استخرهای سرپوشیده، باشگاه‌های ورزشی سالنی از شنبه در تهران تعطیل هستند./ایسنا

   

 • سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد: ۱۹۸ فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته/شناسایی ۲۵۰۰بیمار جدید

  سیما سادات لاری، بعد از ظهر پنج شنبه در ارتباط تلویزیونی، به ارائه تازه‌ترین آمار کرونا در کشور پرداخت. وی با اشاره به شناسایی ۲۵۰۰ مورد جدید کرونا، مجموع افراد مبتلا در کشورمان تا ظهر پنج شنبه ۲۶ تیر ۹۹، ۲۶۷ هزار و ۶۱ نفر اعلام کرد.

  سخنگوی وزارت بهداشت، با اشاره به ۱۹۸ مورد جدید فوتی در شبانه روز گذشته، گفت: تاکنون ۱۳ هزار و ۶۰۸ نفر از افراد مبتلا، جان خود را از دست داده اند. وی افزود: از مجموع افراد مبتلا، ۲۳۰ هزار و ۶۰۸ نفر بهبود یافته اند.

  لاری گفت: در حال حاضر، ۳۴۷۱ نفر از بیماران کرونا در وضعیت شدید و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند. وی افزود: تاکنون بالغ بر دو میلیون و ۷۳ هزار و ۷۹۱ مورد تست تشخیصی کرونا در آزمایشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت انجام شده است.

 • سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد: ۱۹۹ فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته/شناسایی ۲۳۸۸بیمار جدید

  سیما سادات لاری، بعد از ظهر چهارشنبه در ارتباط زنده تلویزیونی، به ارائه تازه‌ترین آمار کرونا در کشور پرداخت.

  وی با اشاره به شناسایی ۲۳۸۸ مورد جدید کرونا در کشور طی شبانه روز گذشته، گفت: تا کنون ۲۶۴ هزار و۵۶۱ نفر از جمعیت کشور به این بیماری مبتلا شده‌اند.

  لاری، تعداد فوتی‌ها در ۲۴ ساعت گذشته را ۱۹۹ نفر اعلام کرد و افزود: بر همین اساس، تا کنون ۱۳ هزار و۴۱۰ نفر از هموطنان بر اثر ابتلاء به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

  سخنگوی وزارت بهداشت، آمار بهبود یافتگان را ۲۲۷ هزار و۵۶۱ نفر اعلام کرد و گفت: در شرایط کنونی، تاکنون ۳۴۱۱ نفر از بیماران کرونا در وضعیت شدید و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

  لاری افزود: تاکنون دو میلیون و ۴۸ هزار و۴۹ نمونه مورد آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

   

 • کرونا بانک صادرات شعبه مرکزی ورامین را تعطیل کرد

   ابتلاء تمامی کارکنان بانک صادرات شعبه مرکزی ورامین به بیماری کرونا، این شعبه را تا پایان هفته تعطیل کرد. / ایرنا

 • زالی مطرح کرد؛ اوضاع پیچیده کرونا در تهران/محدودیت ها کافی نیست

  علی رضا زالی، در ارتباط با وضعیت بیماری کرونا در تهران، اظهار داشت: محدودیت‌های یک هفته‌ای تهران کافی نیست، ستاد تهران درخواست تمدید این محدودیت‌ها را دارد. اگر دستورالعمل‌ها رعایت نشود در بازگشایی مشاغل دیگر هم تجدید نظر خواهد شد./ مهر

   

 • سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد؛

  سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد؛ فوت ۱۷۹ بیمار کرونا در ۲۴ ساعت گذشته/شناسایی ۲۵۲۱ بیمار جدید

  سیما سادات لاری، بعد از ظهر سه شنبه در ارتباط زنده تلویزیونی، به ارائه تازه‌ترین آمار کرونا در کشور پرداخت.

  وی با اشاره به شناسایی ۲۵۲۱ مورد جدید کرونا در کشور طی شبانه روز گذشته، گفت: تا کنون ۲۶۲ هزار و ۱۷۳نفر از جمعیت کشور به این بیماری مبتلا شده‌اند.

  لاری، تعداد فوتی‌ها در ۲۴ ساعت گذشته را ۱۷۹ نفر اعلام کرد و افزود: بر همین اساس، تا کنون ۱۳هزار و ۲۱۱ نفر از هموطنان بر اثر ابتلاء به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

  سخنگوی وزارت بهداشت، آمار بهبود یافتگان را ۲۲۵ هزار و ۲۷۰ نفر اعلام کرد و گفت: در شرایط کنونی، تاکنون ۳۳۸۹ نفر از بیماران کرونا در وضعیت شدید و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

  لاری افزود: تاکنون دو میلیون و ۲۳ هزار و ۷۹ نمونه مورد آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

 • حریرچی: یک پنجم فوتی‌های روزانه کشور ناشی از کرونا است

  ایرج حریرچی روز سه شنبه در جلسه اعضای ستاد استانی مقابله با کرونا در همدان بیان کرد: روزانه حدود یک هزار و ۵۰ نفر در کشور جان خود را از دست می دهند که بیش از ۲۰۰ تن از آنها بیماران کرونایی هستند./ ایرنا

   

 • هشدار سازمان جهانی بهداشت: احتمال بدتر شدن شیوع کرونا وجود دارد

  دبیرکل سازمان جهانی بهداشت:

  چنانچه مردم کشورها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند وضعیت شیوع کرونا بدتر و بدتر خواهد شد.

  در آینده نزدیک، بازگشت به زندگی نرمال گذشته میسر نخواهد بود.

  بسیاری از کشورها در حال طی کردن مسیر «اشتباه» در مبارزه با کرونا هستند./ فارس

 • شناسایی ویروس کرونا در بازار بزرگ تهران و شعب یکی از بانک‌های شهر تهران

  رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت از شناسایی ویروس کرونا در هوای محیط‌های بسته فاقد تهویه مناسب در شهر تهران خبر داد و گفت:

  نتایج اولیه یک پروژه تحقیقاتی نشان‌دهنده شناسایی ویروس کرونا در هوای محیط‌های بسته‌ای نظیر بازار بزرگ تهران و شعب یکی از بانک‌های شهر تهران است.

  بنابراین از همه مردم می‌خواهیم از ماسک‌های مناسب استفاده کرده و فاصله‌‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند./ فانا

 • افزایش ۳.۵ برابر زباله‌های عفونی در تهران پس از شیوع کرونا

  رئیس ستاد مقابله با کرونای تهران:

  میزان زباله‌های عفونی از زمان شیوع کرونا پنج برابر شده است.

  در تهران پیش از این ۲۰۰۰ تن زباله بیمارستانی جمع‌آوری می‌شد که در بحث کرونا این رقم به ۷۰۰۰ تن یعنی ۳.۵ برابر تناژ افزایش پیدا کرده است./ ایسنا

 • تکلیف اعزام به خدمت مشمولان مبتلا به کرونا

  رییس اداره ستادکل نیروهای مسلح: 

  اگر در حین اعزام مشمولی مبتلا به کرونا بوده یا دارای علائم مشکوک به کرونا باشد، این فرد به خدمت اعزام نشده و تاریخ اعزام جدیدش از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام خواهد شد.

  چنین افراد مشمول غیبت نمی شوند، البته اگر از قبل غیبت داشته باشند موضوع جداست/ تسنیم

 • مهار کرونا در پائیز سخت‌تر است/ مردم سفر نکنند

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل:

  مردم در این ایام، به استان‌ مازندران سفر نکنند.

  در فصل پاییز همزمانی بیماری آنفلوانزا با ویروس کرونا مدیریت تشخیص و درمان این دو بیماری را بسیار سخت خواهد کرد./ ایسنا

 • جلوگیری پلیس از ورود مسافران بدون ماسک به مترو

  رئیس پلیس متروی پایتخت:

  برابر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص الزام استفاده از ماسک در امکان عمومی و سرپوشیده، ورود بدون ماسک به مترو نیز ممنوع بوده و پلیس بر حسب وظیفه‌ای که بر عهده دارد از ورود شهروندان و مسافران بدون ماسک از گیت‌های مترو به داخل جلوگیری می‌کنند.

  در مواردی که افراد مشکلات اقتصادی و عدم بضاعت مالی دارند، پلیس ماسک را به رایگان در اختیارشان قرار داده است./ ایسنا

 • مجموع جان باختگان کرونا در کشور از مرز ۱۳ هزار نفر گذشت

  دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۲۳ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۵۸۱ نفر از آنها بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۵۹ هزار و ۶۵۲ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳ هزار و ۳۲ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۲۲ هزار و ۵۳۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  ۳۳۷۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون یک میلیون و ۹۹۷ هزار و ۹۶۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  همانند روزهای گذشته، استانهای خوزستان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی و مازندران در وضعیت قرمز قرار دارند.

  استانهای تهران، فارس،کرمان، البرز، کهگیلویه و بویر احمد، گلستان، بوشهر، هرمزگان و آذربایجان شرقی هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • آزمون ارشد و دکتری‌ موقتا لغو شد

  سازمان سنجش آموزش کشور شامگاه یکشنبه اعلام کرد آزمون کارشناسی ارشد و دکتری ۹۹ لغو و به زمان دیگری موکول شده است.

 • ۸۳ درصد از کارکنان یک شعبه بانکی در قزوین کرونا گرفتند

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین: ۸۳ درصد از کارکنان یکی از شعبات بانکی این استان به علت رعایت نکردن اصول بهداشتی به بیماری کرونا مبتلا شدند و بانک نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل شد./ ایرنا

 • تمدید یک هفته‌ای محدودیت‌های کرونایی در چهارمحال و بختیاری

   دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد:

  تمدید یک هفته‌ای محدودیت‌های کرونا در هشت شهرستان چهارمحال و بختیاری

   در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم کادر درمان دچار خستگی و فرسایش خواهند شد./ فارس

 • فوت ۱۹۴ بیمار در شبانه روز گذشته

   

    لاری سخنگوی وزارت بهداشت:

   از دیروز تا امروز ۲۲ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۱۸۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۴۹۹ نفر از آنها بستری شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۵۷ هزار و ۳۰۳ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲ هزار و ۸۲۹ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۲۱۹ هزار و ۹۹۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

    ۳۳۵۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون یک میلیون و ۹۷۲ هزار و ۲۰۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   استانهای خوزستان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی و مازندران در وضعیت قرمز قرار دارند.

   استانهای تهران، فارس،کرمان، البرز، کهگیلویه و بویر احمد، گلستان، بوشهر، هرمزگان و آذربایجان شرقی هم در وضعیت هشدار قرار دارند. 


   

 • علائم کرونا به مشکلات گوارشی، عصبی و مغزی تغییر کرده است

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز:

   در موج اول بیشتر افراد بالای ۶۰ سال درگیر می‌شدند و علائم آن بیشتر تب، بی حالی، ضعف و مشکلات تنفسی بود ولی در موج دوم تعداد مبتلایان جوان و نوجوان با سرعت در حال افزایش است و علایم نیز به مشکلات گوارشی، عصبی و مغزی تغییر کرده است./ ایسنا 


   

 • ویروس کرونا عفونی‌تر شده است

   

   معاون وزیر بهداشت،: 

   پژوهشگران شواهد محکمی ارائه کرده‌اند که نشان می دهد یک جهش جدید در ژنوم SARS-CoV-۲، قدرت انتشار آن را افزایش داده و این ویروس را عفونی‌تر کرده است.

   رضا ملک زاده : تحقیقات جدید حاکی است ویروس کرونا در یک جهش جدید از فرم D۶۱۴ به G۶۱۴ تغییر شکل داده است. 

   جهش ژنتیکی عفونی بودن نسخه جدید ویروس را ۳ تا ۹ برابر کرده است

   

 • وزیر بهداشت: سالم‌ترین شیوه برگزاری کنکور را اعلام می‌کنیم

  سعید نمکی:

  در اولین فرصت مناسب اعلام خواهیم کرد که چه شرایطی مناسب برگزاری کنکور خواهد بود.

  تلاش می‌کنیم سالم‌ترین شیوه با رعایت کلیه پروتکل‌ها را برای برگزاری کنکور اعلام کنیم. 

  احتمال این‌که از ۱۵ شهریور، همزمانی کووید ۱۹ با آنفلوآنزای فصلی را داشته باشیم، بعید نیست.

  اگر کار به بعد از اواسط شهریور بکشد، با حذف کنکور مواجه خواهیم شد./ فارس

 • برگزاری سمینار یا جشنواره در ادارات ممنوع است

  استاندار تهران:

  برگزاری مراسم عروسی و عزا در تالارها و مساجد و همچنین سمینار یا جشنواره در دستگاه‌های اداری ممنوع است. 

  هر کارمند و ارباب رجوعی که از ماسک استفاده نکند حق ورود به اداره و دریافت خدمات را نخواهد داشت./ تسنیم

 • تعطیلی یک هفته‌ای بدنسازی و رشته‌های برخوردی در تهران

  مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا فعالیت باشگاههای بدنسازی، استخر های سرپوشیده و ورزش های پربرخورد در پایتخت از امروز به مدت یک هفته تعطیل است./ ایسنا

 • امروز درباره برگزاری کنکور تصمیم گیری می شود

  وزیر بهداشت: امروز درباره وضعیت و زمان برگزاری آزمون‌‌های سراسری تصمیم‌‌گیری می‌‌شود.

 • فوت ۱۸۸ بیمار کووید۱۹ در کشور/ مجموع بیماران در کشور به ۲۵۵ هزار نفر رسید

  دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۲۱ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۷۳۹ نفر از آنها بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۵۵ هزار و ۱۱۷ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲ هزار و ۶۳۵ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۱۷ هزار و ۶۶۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۳۳۳۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون یک میلیون و ۹۴۷ هزار و ۱۱۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای خوزستان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، هرمزگان و خراسان شمالی در وضعیت قرمز قرار دارند.

  استانهای تهران، البرز، لرستان، خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویر احمد، زنجان، اصفهان، مازندران، گلستان و ایلام هم در وضعیت هشدار قرار دارند. 

 • توبیخ برگزارکنندگان جشنواره اسب در آمل

  ستاد مقابله با کرونای مازندران متصدیان برگزاری جشنواره اسب‌های ایرانی در بخش لاریجان شهرستان آمل را به خاطر بی‌توجهی به مصوبات این ستاد آن هم در شرایط قرمز کرونایی توبیخ کرد.

  کلیپ برگزاری جشنواره اسب ایرانی در منطقه رینه آمل از صبح امروز شنبه در فضای مجازی دست به دست می شود.

  در این کلیپ صدها نفر بدون رعایت پروتکل های بهداشتی در یک میدانگاه جمع شده و سرگرم تماشای برنامه معرفی اسب های ایرانی هستند.

  76

  / ایرنا

   

 • عزا و عروسی در تالارها ممنوع است

  معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران:

  برگزاری مراسم عروسی و ترحیم در تالارهای پذیرایی فعلا و تا اطلاع بعدی ممنوع است.

  اگر پلیس با مواردی از برگزاری مراسم عزا و عروسی در تالارهای پذیرایی مواجهه شود برابر مقررات با این تخلف برخورد خواهد کرد./ ایسنا

 • ارسال کمک‌های پزشکی و بهداشتی عمان به ایران

  سفارت ایران در مسقط: مردم خیرخواه عمان و همچنین ایرانیان مقیم این کشور برخی تجهیزات پزشکی و بهداشتی مورد نیاز برای کمک به بخش‌های درمانی و پزشکی از جمله ۱۰ دستگاه ونتیلاتور و بیش از ۳۰۰ هزار ماسک به ایران ارسال کردند./ ایرنا

 • به عیادت کرونایی ها نروید

  دانشگاه علوم پزشکی یاسوج: از مردم عزیز تقاضا داریم که برای ملاقات با بیماران، در مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها حضور پیدا نکنند و با پیامک و تلفن جویای سلامتی عزیزان خود باشند./ ایسنا

 • داروی رمدسیویر موجود در بازار سیاه غیر مجاز است

  رئیس سازمان غذا و دارو: داروی رمدسیویر با برچسب تقلبی به قیمت های نجومی توسط برخی افراد سودجو در بازار آزاد به فروش می‌رسد.

  داروی رمدسیویر با پیگیری سازمان غذا و دارو وارد کشور شده و برای انجام کارآزمایی بالینی در اختیار معاونت تحقیقات وزارت بهداشت قرار گرفته است.

  بنابراین هیچ نمونه مورد تائیدی از این دارو در بازار وجود ندارد و تمام نمونه های موجود آن در بازار غیر رسمی، غیرمجاز و تقلبی محسوب می شود.

  شرکت های تولید داخل فناوری تولید این دارو را در اختیار دارند و به محض تائید آن توسط کمیته علمی مبارزه با کرونا وارد مدار تولید خواهد شد.

  رمدسیویر هنوز در پروتکل درمانی بیماری کرونا وجود ندارد؛ پزشکان از تجویز این دارو و سرگردانی خانواده بیماران جدا خودداری کنند./ وبدا

 • ستاد مركزى اربعين درباره برگزارى مراسم امسال تصميم مى‌گيرد

  رییس کمیته مشارکت‌های مردمی اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین حسینی:

  به رغم آمادگی ما برای اعزام زائران ایرانی به عتبات برای برگزاری آیین اربعین، اتخاذ هر گونه تصمیم‌گیری برای لغو یا برگزاری این مراسم معنوی به عهده ستاد مرکزی اربعین است.

  دولت عراق نیز تاکنون هیچ گونه تصمیمی برای لغو یا برگزاری آیین اربعین امسال اعلام نکرده است.

  با عنایت به آمادگی ۲۹۰۰ موکب فعال و ثبت نام کرده در سامانه این ستاد در صورت عدم لغو برگزاری آیین اربعین هیچ گونه نگرانی در زمینه اسکان و پذیرایی از زائران با توجه به ظرفیت‌های پیش بینی شده وجود ندارد./ ایرنا

 • شناسایی ۲۲۶۲ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/ بهبودی ۲۱۵ هزار نفر از بیماران

  دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۲۰ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۲۶۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۴۵۵ نفر از آنها بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۵۲ هزار و ۷۲۰ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲ هزار و ۴۴۷ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۱۵ هزار و ۱۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  ۳۳۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون یک میلیون و ۹۲۲ هزار و ۵۰۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  همانند روزهای گذشته استانهای خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند.

  استانهای تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان و اردبیل در وضعیت هشدار قرار دارند. 

  توصیه اکید وزارت بهداشت در این شرایط، پرهیز از سفر و ترددهای غیرضروری به ویژه سفر به استانهای خراسان رضوی و مازندران است.

 • آغاز خوداظهاری داوطلبان کرونایی آزمون دکتری ۹۹

  سخنگوی سازمان سنجش: خوداظهاری داوطلبانی که مبتلا به ویروس کرونا هستند و قصد شرکت در کنکور دکتری ۹۹ را دارند، از امروز جمعه ۲۰ تیرماه آغاز می‌شود./ باشگاه خبرنگاران

 • کاهش سفرهای بین استانی در شبانه‌روز گذشته

  مرکز اطلاعات راه‌ها و حمل‌ونقل جاده‌ای از کاهش ٠.۴ درصدی تردد بین استانی در شبانه‌روز گذشته خبر داد.

  بر اساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های تردد شمار و گشت های شعب راهداری سراسر کشور، اکنون به‌استثنای جاده‌های مسدود و ممنوع، ‌ مابقی جاده‌های مواصلاتی کشور باز و تردد در آن‌ها به روال عادی در جریان است.

  بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲ هزار و ۲۸۴ تردد شمار فعال در جاده‌های برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۰.۴ درصد کاهش تردد را نشان می‌دهد./ ایرنا

 • لغو نماز جمعه در تبریز

  ستاد نماز جمعه تبریز اعلام کرد: به منظور رعایت حال نمازگزاران و همراهی با ستاد کرونا در جهت پیشگیری از شیوع این ویروس، بنا به صلاحدید نماینده ولی فقیه در استان، نماز جمعه این هفته تبریز در تاریخ ۲۰ تیر اقامه نخواهد شد./ ایرنا

 • ورود افراد فاقد ماسک به ادارات ممنوع است

  مسئولان ادارات و واحدهای وابسته و تابعه مکلف شدند ضمن راهنمایی مراجعان در خصوص رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی، از ورود افراد فاقد ماسک به محیط اداری و مراکز خدماتی و عملیاتی جلوگیری و از ارائه خدمات به آنان خودداری نمایند./ ایرنا

   

 • تمدید محدودیت‌های کرونایی در فارس

  جانشین استاندار فارس:

  محدودیت‌ها در سراسر این استان تا پایان هفته آینده تمدید شد

  در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز، محدودیت‌ها سختگیرانه‌تر اعمال می‌شود./ایرنا

 • ورود افراد فاقد ماسک به ادارات ممنوع است

  معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور: مسئولان ادارات و واحدهای وابسته و تابعه مکلف شدند ضمن راهنمایی مراجعان در خصوص رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی، از ورود افراد فاقد ماسک به محیط اداری و مراکز خدماتی و عملیاتی جلوگیری و از ارائه خدمات به آنان خودداری نمایند./ ایرنا

 • ممنوعیت حضور مردم در سواحل دریاچه ارومیه

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی: در راستای محدودیت‌های جدید برای مقابله با شیوع کرونا، ممنوعیت حضور در سواحل دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی اجرا می‌شود./ مهر

 • تاکید رییس جمهور بر ضرورت تدوین دستورالعملهای دقیق و شفاف برای برگزاری مراسم عزاداری و سوگواری در ماه محرم

  رییس جمهور در جلسه رؤسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مبارزه با کرونا: کمیته اجتماعی -امنیتی باید برنامه هایی را برای ممانعت از برگزاری تجمعات و محافل گوناگون بویژه عروسی و عزا، به عنوان اصلی ترین عامل شیوع بیماری با دقت اجرا کند.

  روحانی همچنین با اشاره به تجربه موفق برگزاری مراسم شب های قدر در ماه مبارک رمضان، کمیته های اجتماعی - امنیتی و درمان را موظف کرد با رایزنی و مشورت دستگاه های مرتبط دستورالعملهای دقیق و شفاف برای برگزاری مراسم عزاداری و سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)در ماه محرم را طراحی و تدوین کرده و برای تصویب به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه کنند.

   

 • تعطیلی ۱۰ روزه تمامی مجموعه‌ها و فعالیت‌های ورزشی شهرداری تهران

  به دنبال تشدید شیوع ویروس کرونا در پایتخت، فعالیت تمامی مجموعه‌های ورزشی شهرداری تهران بار دیگر از روز پنجشنبه ۱۹ تیرماه به مدت ۱۰ روز در سطح مناطق ۲۲ گانه تعطیل شد.

 • کرونا جان ۲۲۱ بیمار دیگر را گرفت

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۱۹ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۷۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  ۹۹۵ مورد بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۵۰ هزار و ۴۵۸ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۲۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند که این بیشترین تعداد موارد مرگ روزانه بیماران در کشور است و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲ هزار و ۳۰۵ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۱۲ هزار و ۱۷۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۳۳۲۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون یک میلیون و ۸۹۷ هزار و ۸۰۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  همانند روزهای گذشته استانهای خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند.

  استانهای تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان و اردبیل در وضعیت هشدار قرار دارند. 

  در طول ۶ روز گذشته، یک میلیون نفر به مجموع مبتلایان کووید۱۹ در دنیا افزوده شد و شمار مبتلایان کرونا در جهان از مرز ۱۲ میلیون نفر عبور کرد و این نشان دهنده روند افزایشی شیوع و ابتلا به این بیماری در همه کشورهای جهان است.

 • واکسن ایرانی کرونا تا ۲ ماه آینده وارد فاز انسانی می شود

  جلیل کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران: فاز اولیه آزمایشگاهی واکسن کرونا انجام شده و تا ۲ ماه آینده آزمایش و تزریق انسانی آن انجام خواهد شد.

  پیش بینی ما این است که ایران تا فصل پاییز و یا اوایل زمستان بتواند به نمونه هایی از واکسن کرونا که قابل استفاده در سطح بین الملل هم باشد، دست یابد./ مهر

 • چرا آمار مرگ‌ومیر کرونا در خوزستان بالا است؟

  علوی سرپرست مرکز بهداشت خوزستان دلایل بالا بودن میزان مرگ‌ومیر کرونا در استان خوزستان را به شرح زیر اعلام کرد:

  مسائل ژنتیکی و استعداد بیشتر خوزستانی‌ها در زمینه ابتلا به COVID-19 و بالا بودن شدت بیماری در آنها

  سبک زندگی مردم مانند علایق خانوادگی، مسائل قومی و فرهنگی و ارتباطات زیاد بین مردم که شانس انتقال را افزایش می‌دهد

  گرما و سوق یافتن مردم به ماندن در فضاهای سرپوشیده و استفاده از کولر و سیستم‌های خنک‌کننده که شانس انتقال عفونت را افزایش داده است

  ریه‌های آزرده‌ و ضعیف به دلیل سال‌ها قرارگیری در معرض ریزگردها و باران‌های اسیدی

  بالا بودن شیوع آسم و تنگی نفس در خوزستان نسبت به متوسط کشوری

  بالا بودن شیوع بیماری‌های زمینه‌ای مانند بیماری‌های قلبی و عروقی و همچنین ضعیف بودن امنیت غذایی و غذای ایمن (سالم) در خوزستان/ فانا

   

 • وزیر بهداشت: عده‌ای دچار سهل انگاری شدند

  سعید نمکی:

  باید دنبال راهکار جدید باشیم. روشی هنرمندانه‌تر از این می‌خواهد که مردم را متقاعد به رعایت چهارچوب‌ها کنیم. تکرار شعارها و واژه‌ها باید به روش‌های هنرمندانه تبدیل شود. هنرمندان و اهل قلم باید کمک کنند و برنامه‌های غیرمستقیم تدوین شود و این کار باید به صورت پایلوت در تهران اجرا شود تا بفهمیم چگونه می‌توان مردم را متقاعد به رعایت دستورالعمل‌ها کرد. اولین راهکار ما این است که نظارت بر پروتکل‌ها و فاصله گذاری هوشمند و ماسک را در تهران به خوبی اجرا کنیم.

  مشروح سخنان وزیر بهداشت در اینجا

 • اقامه نماز جمعه در سراسر ایلام لغو شد

   رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان ایلام: با توجه به فراگیری شیوع کرونا و وضعیت قرمز استان آیین عبادی، سیاسی نماز جمعه این هفته در هیچ یک از مناطق این استان اقامه نمی‌شود./ ایرنا

   

 • تعطیلی دوباره استخرهای سرپوشیده

  مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران: به دلیل شیوع دوباره موج کرونا در کشور و با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونای وزارت ورزش و جوانان، کلیه استخرهای سرپوشیده استان تهران که از اول تیر بازگشایی شده بودند، از فردا (پنج‌شنبه) دوباره تعطیل خواهند شد./ ایسنا

   

 • احتمال بازگشت محدودیت‌های پایتخت

  وهاب زاده مشاور وزیر بهداشت: احتمال بازگشت محدودیت‌های شهر تهران در پی افزایش شیوع ویروس کرونا وجود دارد و اصناف و مراکز متخلف نیز در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها پلمب خواهند شد./ مهر

 • مسافران به مازندران سفر نکنند

  معاون کل وزیر بهداشت: به دلیل قرمز شدن وضعیت کرونا در برخی شهرستان‌های این خطه شمال کشور، مسافران تهرانی و سایر استان‌های کشور به این استان سفر نکنند./ ایرنا

 • زالی: تقلیل ساعت کار تا پایان ریشه کنی کرونا اجرا شود

  علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، تقلیل ساعت کاری و استفاده از ظرفیت ۵۰ درصدی کارمندان را تاپایان ریشه کنی کرونا خواستار شد. ظرف ۴۸ ساعت گذشته آمار مراجعه کنندگان با علائم کووید ۱۹ به مراکز بهداشتی و درمانی تهران به بالاترین رقم خود رسیده که باید برای کنترل این ویروس به سرعت اقدامات مداخله ای و جدی انجام شود./ مهر

 • همه بیمارستان‌های تهران مکلف به پذیرش بیماران کرونایی شدند

   

   با ابلاغ معاون درمان وزارت بهداشت، تا اطلاع ثانوی همه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شهر تهران به استثناء بیمارستان‌های تک‌تخصصی چشم، ارتوپدی و قلب موظف به پذیرش تمام بیماران مشکوک و مبتلا به کووید-۱۹ شدند./ باشگاه خبرنگاران 


   

 • تهران اگر به حد قرمز برسد کنترلش خیلی سخت می‌شود

  استاندار تهران:

   

    وضعیت تهران هم‌اکنون در حالت هشدار و ما قبل قرمز است.

    برای ما وضعیت هشدار هم در تهران همانند وضعیت قرمز است؛ چراکه تهران پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد.

   

 • مجموع جان باختگان از مرز ۱۲ هزار نفر گذشت

  دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت:

   از دیروز تا امروز ۱۸ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۹۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۶۲۵ مورد بستری شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۴۸ هزار و ۳۷۹ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲ هزار و ۸۴ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۲۰۹ هزار و ۴۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

    ۳۳۰۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون یک میلیون و ۸۷۲ هزار و ۳۹۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   استانهای خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند.

   استانهای تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان و اردبیل در وضعیت هشدار قرار دارند. 

   مردم جدا از سفرهای غیرضروری و به ویژه سفر به استانهای خراسان رضوی و مازندران خودداری کنند.

   

 • ارائه خدمت به افرادی که پروتکل بهداشتی را رعایت نمی‌کنند ممنوع است

  معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت: خدمت دهنده موظف است از ارائه خدمت به افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، خودداری کند.

 • رشد 3 برابری مبتلایان بستری کرونا در مشهد

  دانشگاه علوم  پزشکی مشهد: تعداد بستری‌شدگان مبتلا به کرونا در کلانشهر مشهد از نیمه دوم خردادماه تاکنون رشد بیش از سه برابری داشته است./ ایرنا

 • وزیر بهداشت: مردم استفاده از ماسک را جدی بگیرند

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: به مردم می‌گویم که استفاده از ماسک و کرونا را جدی بگیرند، زیرا کرونا یکی از خطرناک‌ترین و ناشناخته‌ترین ویروس‌هایی است که به عرصه بشری پا گذاشته و هیچ کدام از ویروس‌شناس‌های دنیا هم آینده آن را به خوبی پیش بینی نکرده‌اند./ ایرنا

 • افزایش 12 برابری فوتی‌های "کرونا" در کرمانشاه

  رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از افزایش 12 برابری فوتی‌های کرونا در استان در تیرماه امسال نسبت به اسفند سال گذشته خبر داد./ ایسنا

 • فوت ۲۰۰ نفر از بیماران در شبانه روز گذشته

   

    لاری سخنگوی وزارت بهداشت:

   از دیروز تا امروز ۱۷ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۳۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۵۵ مورد بستری شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۴۵ هزار و ۶۸۸ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۹۳۱ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۲۰۷ هزار نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

    ۳۲۷۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون یک میلیون و ۸۴۶ هزار و ۷۹۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   استانهای خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند.

   استانهای تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان و اردبیل در وضعیت هشدار قرار دارند.

   

 • ادارات کرج تعطیل نیست

  معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج اعلام کرد که ادارات این شهرستان براساس محدودیت های کرونایی تعطیل نشده است./ ایرنا

 • توضیحات وزیر آموزش و پرورش درباره تاریخ شروع سال تحصیلی جدید

  محسن حاجی میرزایی: تصمیم ستاد ملی کرونا مبنی بر بازگشایی مدارس از تاریخ 15 شهریورماه است و ما تابع تصمیمات ستاد ملی هستیم.

  چنانچه موج دوم شیوع کرونا که در آن قرار داریم، تشدید شود و تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا تغییر کند؛ امکان تغییر زمان بازگشایی مدارس از 15 شهریورماه نیز وجود دارد./ خانه ملت

 • کرونا حداقل تا یک سال دیگر هست

  دکتر مردانی عضو کمیته کشوری کرونا:

  حداقل تا یک سال آینده با کرونا درگیر هستیم و در این مدت نمی‌توانیم اقتصاد کشور را تعطیل کنیم.

  با این حال بازگشایی‌ها باید اصولی باشد.

  تحقیقات نشان داده درصد زیادی از مبتلایان در مهمانی‌ها، عروسی‌ها، جشن‌ها و مکان‌های عمومی شلوغ به کرونا مبتلا شده‌اند. 

  تعداد مبتلایان و حتی قربانیان کرونا در ایران بیشتر از آمار منتشر شده است، چون همه کسانی که به علت کرونا می‌میرند به بیمارستان نمی‌رسند.

  همچنین خیلی از تست‌های تشخیص، موارد دقیق کرونا را مشخص نمی‌کنند./ ایسنا 

 • فوت ۱۶۰ بیمار کرونا در شبانه روز گذشته

   سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۱۶ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۱۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۶۸ مورد بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۴۳ هزار و ۵۱ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۷۳۱ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۲۰۴ هزار و ۸۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۳۲۰۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون یک میلیون و ۸۲۰ هزار و سه آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند.

  استانهای گلستان، البرز، کرمان، یزد، همدان و سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار قرار دارند. 

 • توضیح مدیرعامل بهشت زهرا درباره مرگ و میر کرونا: بی‌سابقه است

  مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) با اشاره به شیوع مجدد بیماری کرونا و افزایش آمار فوتی‌ها گفت: اعداد و ارقامی که شاهدیم در ۷۵ روز گذشته بی‌سابقه است و اگر رعایت نشود تهران به شرایط سخت بازخواهد گشت./ ایران

 • کرونا دوباره کتابخانه‌ها را تعطیل کرد

  با ابلاغ ستاد ملی مبارزه با کرونای شهر تهران، ارائه خدمات کتابخانه‌ای به اعضاء از امروز تا روز پنجشنبه ۱۹ تیر تعطیل اعلام شد./ فارس

 • اعلام جرم علیه چند خانواده در زنجان به خاطر مراسم عروسی و عزا

  فرماندار زنجان می‌گوید با توجه به نادیده گرفتن پروتکل‌های بهداشتی و افزایش شمار بیماران کرونایی سرپایی، بستری و فوتی، چاره‌ای جز معرفی "متخلفان" به محاکم قضایی نیست.

  عسگری خبر داده که علیه برگزارکنندگان دو مجلس ترحیم و یک کارگزار بورس که پروتکل فاصله گذاری در محل را رعایت نکرده بود، اعلام جرم شده است. 

  زنجان در وضعیت قرمز شیوع بیماری کووید-۱۹ قرار دارد./ ایرنا

 • ماسک زدن برای جلوگیری از ابتلا به کرونا کافیست؟

  حمید سوری، اپیدمیولوژیست:

  استفاده صحیح و همگانی از ماسک احتمال ابتلا را کاهش می دهد، اما کماکان اقداماتی مانند رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از حضور در تجمعات، مکان های شلوغ و فضاهای بسته، نرفتن به سفرهای غیرضروری، شستن مرتب دست با آب و صابون، ضروری است تا بر این ویروس، فائق شویم.

  مردم نباید تصور کنند که با زدن ماسک احتمال ابتلا به این بیماری کاملا از بین می رود و برای کنترل و پیشگیری از کرونا باید همه توصیه های بهداشتی را رعایت کنند/ ایرنا

 • ابتلای ۶۰۰ تن از رانندگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی به کرونا

  معاون عمرانی وزیر کشور:

  تاکنون ۱۵۰ نفر از رانندگان بخش اتوبوسرانی به ویروس کرونا مبتلا شدند که متاسفانه ۹ نفر از آنها فوت کرده‌اند. 

  در بخش تاکسیرانی نیز ۴۵۰ نفر از تاکسیرانان به این بیماری مبتلا شده‌اند که ۳۵ نفر از آنها فوت شده‌اند./ ایسنا

 • مشکلات فراوان برای کادر درمانی خوزستان در مبارزه با کرونا

  سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

  در خوزستان دستگاه‌های اکسیژن‌ساز به علت گرمای هوا، خروجی اکسیژن کافی ندارند و دچار مشکل شده‌اند و بعضا مجبور به استفاده از اکسیژن مایع شده‌ایم.

  در حال حاضر حداقل ۱۷ بیمارستان خوزستان دستگاه اکسیژن‌ساز ندارند یا با کمبود مواجه هستند.

  قیمت دستگاه‌های اکسیژن ساز، دو و نیم تا سه برابر افزایش یافته است.

  ۱۵ دستگاه آمبولانس به دلیل عرضه گازوئیل بی‌کیفیت، دچار نقص شده‌اند.

  با این وضعیت در ارائه خدمت به جامعه با مشکل مواجه می‌شویم./ ایسنا

 • استفاده از ماسک در تمامی ادارات و بانک ها و مراكز خدمات عمومی الزامی است

  استفاده از ماسک در تمامی ادارات دولتی و بانک ها و مراكز ارائه خدمات عمومی و واحدهای عملياتی الزامی شد.

  با توجه به نگراني‌هاي موجود درخصوص بازگشت و شيوع مجدد ويروس كرونا، رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور طي بخشنامه‌اي به كليه دستگاه‌هاي اجرايي موضوع ماده (۵) قانون مديريت خدمات كشوري، الزامات جديدي را ابلاغ كرد. 

  به موجب اين بخشنامه، استفاده از ماسك در تمامي ادارات، بانك‌ها و مراكز ارائه خدمات عمومي و واحدهاي عملياتي از تاريخ ۱۵‌/۴‌/۱۳۹۹ براي كليه ارباب رجوعان و كاركنان الزامی است.

  در اين بخشنامه كليه كاركنان شاغل در دستگاه‌هاي اجرايي و مراكز ارائه خدمات عمومي و واحدهاي عملياتي ملزم به استفاده از ماسك در محل كار شدند و درصورت عدم رعايت، از ورود آنان به محل كار ممانعت مي‌شود و هرنوع عدم همكاري در اين زمينه از سوي كاركنان كه منجر به عدم امكان حضور آنان در محل كار شود، غيبت تلقي و مطابق مقررات با آنان برخورد خواهد شد.

 • خوزستان در حال سپری کردن دوره پیک ابتلای کرونا است

  استاندار خوزستان:

  خوشبختانه آمار بستری و مراجعین سرپایی به مراکز آزمایشگاهی و درمانی در استان خوزستان رو به کاهش است.

  به نظر می‌رسد که خوزستان در حال سپری کردن دوره پیک ابتلای کرونا است.

  استفاده از ماسک در همه تجمع‌ها، ادارات، بانک‌ها و مراکز جمعی، پاساژها و سایر اماکن تجمع الزامی است./ ایسنا

 • آخرین آمار کرونا در ایران| 2560 مبتلای جدید

   

   سخنگوی وزارت بهداشت:

   دو هزار و ۵۶۰ بیمار جدید در کشور شناسایی شد؛ مجموع بیماران در کشور به ۲۴۰ هزار و ۴۳۸ نفر رسید.

   ۱۶۳ بیمار جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۵۷۱ نفر رسید.

   تا کنون ۲۰۱ هزار و ۳۳۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند.

   استان‌های خوزستان، آذربایجان‌های غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند.

   استان‌های تهران، فارس، اصفهان، مازندران، همدان، زنجان، سیستان و بلوچستان، البرز و لرستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

   

   

   

   

   

   

   

 • توضیحات رئیس کمیسیون بهداشت درباره واکسن ایرانی کرونا

  حسینعلی شهریاری،:

  کمیسیون بهداشت مجلس در جریان ساخت واکسن ایرانی قرار دارد 

  طبق اطلاعات ما، این واکسن مراحل موفقیت آمیزی را طی کرده اما با رسیدن به مراحل نهایی فعلا فاصله داریم/تسنیم

 • آخرین وضعیت کرونا در کشور

   

    لاری سخنگوی وزارت بهداشت:

   از دیروز تا امروز ۱۴ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۱۴۸ مورد بستری شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۳۷ هزار و ۸۷۸ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۴۰۸ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۱۹۸ هزار و ۹۴۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

    ۳۱۳۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون یک میلیون و ۷۶۹ هزار و ۵۲۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   استانهای خوزستان، آذربایجان های غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند.

   استانهای تهران، فارس، اصفهان، مازندران، همدان، زنجان، سیستان و بلوچستان، البرز و لرستان در وضعیت هشدار قرار دارند. 


   

 • 20 درصد جمعیت مازندران به کرونا مبتلا شده‌اند

  رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

  تنها ۲۰ درصد از جمعیت استان تاکنون به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

  عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی سبب ایجاد مشکل جدی می‌شود./ ایرنا

 • گنجایش تخت های بیمارستانی مرجع کرونا در جنوب فارس تکمیل است

  رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان از تکمیل ظرفیت تخت های بیماران کرونایی و یا بیماران حاد تنفسی در این شهرستان و مناطق جنوبی فارس خبر داد و گفت: در حال آماده سازی برخی بخش های دیگر بیمارستان ها برای این بیماران هستیم.

  دکتر کریمی تصریح کرد:شمار بیماران بستری با بیماری حاد تنفسی و یا کرونایی در مراکز درمانی و بیمارستان های معین کرونا در سطح شهرستان لارستان در حال افزایش است ما مجبور شدیم برخی بخش ها از جمله بخش مراقبت ها ویژه کودکان با ۱۸ تخت را به تعداد تخت های بیماران کرونایی بیافزاییم./ ایرنا

 • استاندار کرمانشاه: قرارگرفتن ۱۲ شهرستان کرمانشاه در وضعیت قرمز نگران‌کننده است

  استاندار کرمانشاه:

   هر شهرستانی که وضعیت قرمز دارد ۱۰ روز محدودیت اعمال می شود. 

   عمده ترین مشکلات ما در برگزاری آیین های ترحیم، عروسی و دورهمی ها است که باید مورد توجه قرار گیرد./ایرنا

 • مجموع مبتلایان کووید۱۹ در ایران به ۲۳۵ هزار و ۴۲۹ نفر رسید

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۱۳ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۶۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۸۳ مورد بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۳۵ هزار و ۴۲۹ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۲۶۰ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۱۹۶ هزار و ۴۶۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۳۱۲۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

 • برخورد قضایی با افرادی که در مشهد اجتماعات غیرضروری تشکیل دهند

  رییس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با برپاکنندگان تجمعات غیر ضروری مانند مراسم عروسی و ترحیم در مشهد برخورد قانونی خواهد شد و برای آنها پرونده قضایی تشکیل می‌شود./ ایرنا

 • کرونا در کمین کودکان است/ هشدار نسبت به حضور در اماکن شلوغ

  عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

  کودکان نسبت به بزرگسالان بیشتر در معرض ابتلا به عفونت‌های مختلف از جمله عفونت‌های تنفسی هستند، بنابر این ممکن بود خیلی از موارد ابتلا به کووید ۱۹ در کودکان تشخیص داده نشود.

  بروز کرونا در کودکان با علائمی مانند اسهال، اختلال هوشیاری، اختلالات خونریزی دهنده و یا اختلال در ارگان‌هایی مانند کبد صورت می‌گیرد.

  در اسفندماه مواردی مشاهده شد که در کودک کرونا ویروس و آبله مرغون همزمان باهم وجود داشت.

  کرونا ویروس علائم بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیماری‌های ریه، گوارش و کبد را تقلید کند.

  با توجه به بروز این بیماری در کودکان از حضور کودکان در اماکن پر ریسک ممانعت شود./ تسنیم

   

 • اعلام وضعیت قرمز کرونا در بیشتر شهرهای لرستان

  معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان گفت: وضعیت بیماری کرونا هم اکنون در بیشتر شهرهای استان از مرز هشدار گذشته و به وضعیت قرمز رسیده است./ ایرنا

 • نگرانی از شیوع کرونا در استان‌های سفید

  معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه این بیماری تا آخر امسال با ماست، گفت: تعریف وضعیت‌های قرمز، نارنجی و سفید برای استان‌ها و شهرستان‌ها از نظر ابتلا به کرونا نسبی است و اتفاقاً نگرانی ما در مورد استان‌های سفید بیشتر است، زیرا اوج شیوع در آنها هنوز اتفاق نیفتاده است./ ایسنا

 • مردم برای درمان بیماران کرونا پلاسما اهدا کنند

  مدیرعامل سازمان انتقال خون:

  تا کنون دو هزار و ۲۰۰ واحد پلاسما از افراد بهبودیافته از بیماری کرونا گرفته‌ایم.

  بهبودیافته ها از بیماری کرونا را به سازمان انتقال خون دعوت می کنیم که حداقل ۲۸ روز از بهبود آنها گذشته باشد.

  ۱۰ برابر مطالبات، نیاز به پلاسما وجود دارد و نیاز به اطلاع رسانی بیشتر در جامعه داریم./ ایرنا 

 • مجموع جان باختگان کرونا در کشور از مرز ۱۱ هزار نفر فراتر رفت

  سخنگوی وزارت بهداشت آخرین وضعیت بیماران، جان باختگان، بهبود یافتگان و تست آزمایشگاهی تا تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۹۹ را به شرح زیر اعلام کرد:

  بیماران شناسایی شده جدید در شبانه روز گذشته: دو هزار و ۶۵۲ نفر

  بیماران بستری جدید: یک هزار و ۵۹۵ نفر

  مجموع بیماران تا امروز: ۲۳۲ هزار و ۸۶۳ نفر 

  جان باختگان در ۲۴ ساعت گذشته: ۱۴۸ نفر

  مجموع جان باختگان تا امروز: ۱۱ هزار و ۱۰۶ نفر 

  مجموع بهبودیافتگان: ۱۹۴ هزار و ۹۸ نفر 

  موارد بستری در بخش مراقبت های ویژه: سه هزار و ۹۷ نفر 

  مجموع تست آزمایشگاهی تشخیصی: یک میلیون و ۷۱۹ هزار و ۴۵۱ نمونه 

  متاسفانه آمار بستری در بیشتر استانهای کشور در حال افزایش است.

 • تعداد بستری بیماران گیلانی در مراکز «ICU» در حال افزایش است

  معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان :

  از حضور در مراسم عزا و عروسی پرهیز شود.

  بدون اغراق می توان گفت بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر بدون علامت در مراسم عروسی و عزا مبتلا به این بیماری خواهند شد.

  شمار مبتلایان به کرونا و تعداد بستری بیماران گیلانی در مراکز «ICU» در حال افزایش است./ ایسنا

 • کولرها می توانند باعث انتشار کرونا شوند

  مدیر گروه دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:

  در بسیاری از مکان های پرتجمع همچون بانک ها و یا ادارات از کولر برای خنک کردن هوا استفاده می کنند اما در بیشتر این مکان ها با این مورد مواجه می شویم که دریچه کولر به سمت کارکنان و یا ارباب و رجوع قرار گرفته است.

  این امر موجب می شود که تا باد کولر به صورت مستقیم به فرد وزیده شود و اگر شخصی دارای ویروس کرونا بوده، این ویروس به راحتی در فضا منتشر می شود و یا اگر در فضا ویروس کرونا منتشر شود به راحتی به افرادی که باد کولر به صورت مستقیم به آن ها برخورد می کند، منتقل شود.

  در مکان هایی که تجمع در آنجا بالا است باید پنجره ها باز نگه داشته شود تا هوا در جریان باشد و امکان انتشار و انتقال ویروس به حداقل برسد./ ایسنا

 • ۶ شهرستان استان بوشهر در وضعیت قرمز و هشدار کرونایی است

   معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

   در حال حاضر سه شهرستان این استان در وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا و سه شهرستان دیگر در مرحله هشدار قرار دارند.

  شرایط در شهرستان‌های که وضعیت قرمز و هشدار دارند در پایدار است زیرا تقسیم‌بندی و نشانه‌گذاری این شهرستان‌ها بر اساس موارد بستری است که روزانه در حال تغییر است.

  در شرایط کنونی احتمال داده می‌شود تعداد زیادی از افراد جامعه که بیشتر بی علامت هستند ناقل بیماری کرونا باشند و در تماس‌های روزانه می‌توانند این بیماری را به افراد سالم نیز منتقل کنند./ ایرنا

 • مراسم‌های اجتماعی تا پایان ریشه کنی کرونا لغو شوند

  پیرصالحی،متخصص داخلی:

  اگر در فصل گرما با شدت بسیار زیاد اپیدمی کووید ۱۹ مواجه باشیم، قطعا در فصل‌ سرد سال و همزمانی کرونا و آنفولانزا با مشکلات جدی‌تر و بحران شدیدتر و پیچیده‌تری نسبت به قبل روبرو خواهیم بود.

  عروسی، عزا و مراسم‌هایی که بصورت اجتماعی برگزار می‌شود باید به طور کلی تا پایان ریشه کنی کووید ۱۹ لغو شود./ ایسنا

 • پنج شهرستان البرز در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار گرفت

  استاندار البرز: استان البرز با جمعیت حدود سه میلیون نفر دارای ۶ شهرستان است که پنج شهرستان آن در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار گرفت و طالقان همچنان دراین زمینه وضعیت سفید دارد/ ایرنا

 • استفاده از ماسک در بانک‌ها از ۱۵ تیرماه الزامی است

  دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه دولتی گفت: استفاده از ماسک در بانک‌ها برای کارکنان ومراجعه کنندگان از ۱۵ تیر۹۹ الزامیست./ شبکه خبر

 • معاون وزیر بهداشت: کرونا تا پایان سال مهمان مردم است

  جان بابایی:

  اگر مهار بیماری اتفاق نیفتد، هر قدر هم زیرساخت‌ها را زیاد کنیم، وقتی بار بیماری زیاد شود، قدر مطلق مرگ و میر و سوز و داغ خانواده‌ها بیشتر می‌شود.

   این بیماری تا آخر امسال میهمان ماست و تعریف وضعیت‌های قرمز، نارنجی و سفید برای استان‌ها و شهرستان‌ها از نظر ابتلا به کرونا نیز نسبی است.

  استانی عاری از ویروس کرونا در کشور نداریم./ مهر

 • نماز جمعه این هفته در ۷۰۰ نقطه کشور اقامه می‌شود

  معاون سازماندهی شورای سیاستگذاری ائمه کشور:  نماز جمعه این هفته در ۷۰۰ نقطه سفید کشور از نطر شیوع ویروس کرونا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اقامه می‌شود./ ایرنا

 • کرونا به قم بازگشت

  دکتر قدیر رییس دانشگاه علوم پزشکی قم: بیمارستان فرقانی و شهید بهشتی در حالت آماده باش می باشند. نظارت های بهداشتی باید بیشتر شود و در مورد تالارها هم باید فاصله گذاری انجام شود. نگران حضور مسافران در قم هستیم و از مردم درخواست می‌کنیم به قم سفر نکنند تمامی کادر بهداشت و درمان قم در آماده باش کامل به سر می برند./صداوسیما

 • ۱۴۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند

   

    لاری سخنگوی وزارت بهداشت:

   از دیروز تا امروز ۱۱ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۶۲۱ مورد بستری شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۳۰ هزار و ۲۱۱ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۹۵۸ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۱۹۱ هزار و ۴۸۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

    ۳۰۸۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون یک میلیون و ۶۹۳ هزار و ۲۴۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   استانهای خوزستان، کردستان، آذربایجان های غربی و شرقی، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و کرمانشاه در وضعیت قرمز قرار دارند.

   استانهای اصفهان، همدان، زنجان، کرمان، خراسان شمالی و کهگیلویه و بویراحمد در وضعیت هشدار قرار دارند. 

   در استان تهران افزایش قابل توجه موارد بستری گزارش شده است.

   

 • ابلاغ محدودیت کرونایی در 11 استان کشور

  معاون کل وزارت بهداشت :محدودیت های کرونایی به استانداران 11 استان کشور از جمله خوزستان ابلاغ شد. این استان ها شامل: خوزستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، فارس، آذربایجان شرقی و غربی، خراسان رضوی، کرمان، تهران و البرز است.

 • تعداد مبتلایان کرونا در مشهد دو برابر شد

   

   سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

   تعداد موارد بستری ابتلا به کرونا در روز دهم تیر ماه نسبت به یک ماه پیش یعنی دهم خرداد ماه در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد دو برابر شده است.

   

 • تعطیلی یک هفته‌ای مشهد تکذیب شد

  بر اساس اعلام علیرضا رحیمی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تعطیلی یک هفته‌ای مشهد صحت ندارد و تنها محدودیت‌های گروه سه و چهار اعلامی از سوی ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت در مشهد و شهرهای قرمز خراسان رضوی اعمال خواهد شد.

 • ورود به جاده چالوس ممنوع می‌شود

   

  رئیس پلیس راه البرز:

    تردد وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ روز جمعه (۱۳ تیر ماه) از کرج و ابتدای آزادراه تهران-شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام ماموران در محل، تردد انواع وسائط نقلیه از ساعت ۱۸ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به صورت یک طرفه خواهد بود./ ایسنا 


   

 • اعلام محدودیت های جدید کرونایی در 7 شهر هرمزگان

  استاندار هرمزگان: هفت شهر هرمزگان از جمله بندرعباس، حاجی آباد ، قشم، رودان، بندرلنگه و میناب و کیش قرمز اعلام شده است و بنا داریم از جمعه هفته جاری شهرها را تعطیل کنیم./ ایسنا

 • معاون وزیر بهداشت:

  واکسن کرونا تا سال دیگر به دست ما نمی‌رسد

  معاون وزیر بهداشت:

  واکسن کرونا تا سال دیگر به دست ما نمی‌رسد

  صنعتگران کشور باید خود را با تولید همراه با زندگی مسالمت آمیز با کرونا به مدت دو سال آماده کنند/ایسنا

 • ورود داوطلبان مبتلا به کرونا به جلسه کنکور بلامانع است

   سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور:

  مکان مجزایی برای داوطلبانی که بیماری خاصی داشته باشند در نظر گرفته شده است. این داوطلبان باید گواهی از پزشک که تائید کننده بیماری باشد را داشته باشند. 

  از ورود داوطلبان مبتلا به کرونا به حوزه امتحانی برای شرکت در کنکور جلوگیری نمی‌شود، فقط داوطلبان باید زودتر بیماری خود را اعلام کنند./ باشگاه خبرنگاران

 • جدیدترین علائم کرونا

  رئیس بخش بیماری‌های عفونی بیمارستان مسیح دانشوری: 

  در حال حاضر علائم گوارشی مانند اسهال و درد شکم ،استفراغ، علائم پوستی کهیر، درد شدید نواحی قلب و علائم مغزی مانند سکته مغزی از برخی علائم جدید این بیماری است.

  متاسفانه تعداد بیماران بستری بیشتر از تعداد بیماران ترخیصی شده است و در حال حاضر مقداری با کمبود تخت در سطح شهر تهران مواجه شده‌ایم./ تسنیم

 • شناسایی ۲۴۵۷ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

  لاری سخنگوی وزارت بهداشت: از دیروز تا امروز ۱۰ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۳۵ مورد بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۲۷ هزار و ۶۶۲ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۸۱۷ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون ۱۸۸ هزار و ۷۵۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. ۳۰۴۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون یک میلیون و ۶۶۶ هزار و ۵۸۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. استانهای خوزستان، کردستان، آذربایجان های غربی و شرقی، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و کرمانشاه در وضعیت قرمز و استانهای سیستان و بلوچستان، ایلام، لرستان و گلستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • برپایی مجالس عروسی و عزا در کهگیلویه و بویراحمد با تاییدیه فرماندار یا بخشدار باشد

   

   رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس آخرین مصوبات این دانشگاه در راستای پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا، مقرر شده برپایی هر مراسمی در استان با اعمال محدودیت و با تایید بخشدار و فرماندار آن منطقه در این استان برگزار شود.

   

 • تخت‌های کرونایی بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران پُر شد

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران: تخت‌های مربوط به بیماران کرونا در بیمارستان‌های دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران پر شده است. اگر از بروز بیماری پیشگیری نکنیم، این گلوله برف بزرگ شده و ممکن است در جایی تاب‌آوری سیستم درمانی دیگر پاسخگو نباشد/ ایسنا

 • تست موفق واکسن ایرانی کرونا روی حیوانات

  وزیر بهداشت: ما در ساخت واکسن گام‌های موثری برداشته‌ایم، تست‌های حیوانی واکسن کرونای ایران موفقیت‌آمیز بوده است

 • وزیر بهداشت: نگران اوج کرونا در مشهد هستم

  سعید نمکی: همواره نگران اوج فزاینده کرونا در مشهد هستم و دانشگاه علوم پزشکی این شهر باید خود را برای اوج ابتلا و درمان این بیماری آماده کند./ ایرنا

 • بازگشت محدودیت‌های کرونایی به خراسان شمالی

  معاون استاندار خراسان شمالی: میزان پایبندی شهروندان استان به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به ۲۰ درصد رسیده که نگران کننده است و ناگزیر به اعمال اقدامات سختگیرانه هستیم./ ایرنا

 • درخواست استاندار و ستاد کرونای تهران برای اعمال محدودیت‌ها در پایتخت

  به دنبال افزایش موارد ابتلا و همچنین فوتی‌های ناشی از کووید ۱۹، رئیس ستاد مدیریت کرونا در تهران از امضای نامه‌ای مشترک با استاندار تهران به ستاد ملی کرونا برای اعمال محدودیت‌ها در پایتخت خبر داد/ ایسنا

 • ۹۰ درصد آموزش‌های ترم تحصیلی آینده الکترونیکی است

  رییس کارگروه آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم: بیش از ۹۰ درصد آموزش‌های ترم تحصیلی آینده الکترونیکی خواهد بود که البته پیش‌بینی تمام دانشگاه‌های مطرح دنیا هم همین مساله است./ ایرنا

 • 10 روز سخت و نگران کننده در ایلام

  دانشگاه علوم پزشکی ایلام:

  افزایش آمار مبتلایان، تعداد بستری ها و فوتی های ناشی از کرونا در استان

  10 روز سخت و نگران کننده در ایلام خواهیم داشت./ ایرنا

 • فوت ۱۶۲ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۹ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۳۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۶۱ مورد بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۲۵ هزار و ۲۰۵ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۶۷۰ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۱۸۶ هزار و ۱۸۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  ۳۰۳۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون یک میلیون و ۶۳۹ هزار و ۷۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای خوزستان، کردستان، آذربایجان های غربی و شرقی، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و کرمانشاه در وضعیت قرمز و استانهای ایلام، لرستان و گلستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • خطر کرونا برای کودکان کمتر از بزرگسالان نیست/ بیش از یک سال زمان برای رسیدن به واکسن

   مینو محرز، عضو کمیته کشوری بیماری‌های عفونی:

  خطر کرونا برای کودکان کمتر از بزرگسالان نیست و تصور مصونیت کودکان از این ویروس اشتباه است. 

  میزان شیوع کرونا در بین کودکان در ماههای گذشته بیشتر نشده اما میزان موارد شناسایی بیشتر شده، به عنوان مثال بخش کرونا بیمارستان کودکان مفید همیشه تعداد قابل توجهی کودک بدحال مبتلا به کووید۱۹ دارد.

  همزمان با کرونا شاهد ابتلای کودکان به بیماری کاوازاکی هم در برخی مناطق کشور هستیم که علایم ریوی شبیه کرونا دارد.

  تلاش های زیادی در دنیا برای تولید واکسن کووید۱۹ در جریان است و گر چه تولید این واکسن دور از انتظار نیست و امیدواری ها برای تولید واکسن کرونا زیاد است اما هنوز تا رسیدن به این واکسن بیش از یکسال زمان لازم است./ ایرنا

 • خوزستان، ۶ هفته در وضعیت قرمز

  استاندار خوزستان گفت: استان خوزستان حدود شش هفته است که در وضعیت قرمز به سر می‌برد و این مدت در حال طولانی شدن است و باید با تمهیدات اندیشیده‌شده، این وضعیت تغییر یابد./ شفقنا

 • اوضاع کرونا در تهران به شکل نگران‌کننده در حال تغییر است

  فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در تهران:

  اوضاع کرونا در این استان به شکل نگران‌کننده در حال تغییر است.

  برای اولین‌بار تعداد بیماران بستری از ترخیصی‌ها پیشی گرفت.

  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد بیماران جدید که در بخش‌های عادی بستری شدند به ۳۹۹ نفر رسید که در طول سه هفته اخیر به ‌صورت استثنایی افزایش پیدا کرده است./ ایرنا

 • تالارها برای مراسم عروسی نباید اجازه فعالیت داشته باشند

  استاندار تهران :

  تالارها هنوز برای برگزاری مراسم عروسی نباید اجازه فعالیت داشته باشند، البته برای سرو غذا و پذیرش مشتریان انفرادی با رعایت پروتکل های بهداشتی ممنوعیت وجود ندارد.

  در محیط های شلوغ از جمله بازار تهران، پاساژ علاالدین و غیره اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود، ادامه فعالیت آنها تجدید نظر می شود.

  مشغول رایزنی با ستاد نمازجمعه هستیم تا همچنان نماز جمعه در شهر تهران به تعویق بیفتد./ ایسنا 

 • لرستان کماکان در وضعیت هشدار قرار دارد

  استاندار لرستان:

   تعداد مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا در چند روز اخیر رو به افزایش است.

   بر اساس آمار مبتلایان، کماکان در وضعیت هشدار قرار داریم./ ایسنا

 • جان باختن ۱۴۴ بیمار در شبانه روز گذشته

   

   دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت: ازدیروز تا امروز ۸ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۸۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۰۶ مورد بستری شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۲۲ هزار و ۶۶۹ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۵۰۸ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۱۸۳ هزار و ۳۰۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

    ۲۹۴۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون یک میلیون و ۶۱۰ هزار و ۸۶۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   استانهای خوزستان، کردستان، آذربایجان غربی، هرمزگان و کرمانشاه در وضعیت قرمز و استانهای بوشهر، ایلام، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی در وضعیت هشدار قرار دارند. 

   

 • نمکی: شاید پاییز سخت‌تری در پیش داشته باشیم

  وزیر بهداشت:

  شاید پاییز سخت‌تری نسبت به بهار و تابستان را در پیش داشته باشیم.

  به شدت با کمبود رده های میانی خدمت در نظام سلامت روبرو می‌شویم.

  محافظت از کادر بهداشتی و درمانی یکی از دغدغه‌های ما است./ تسنیم

 • ایران دومین کشور دارای طرح پلاسما درمانی کرونا در جهان

  مدیرعامل و سرپرست موسسه عالی آموزشی و پژوهشی طب انتقال خون:

  ایران دومین کشوری بود که بعد از چین این روش پلاسما درمانی را آغاز کرد.

  آمریکا ۱۰ روز پس از ایران این شیوه را آغاز کرد و همین موضوع سبب شده است که پژوهش‌های موسسه در این رابطه از مرجع‌های اصلی تحقیقات بعدی باشد./ ایسنا

 • مصرف خودسرانه‌ دگزامتازون می‌تواند کشنده باشد

  رئیس سازمان غذا و دارو: داروی دگزامتازون واقعا یک تیغ دو لبه است. اگر این دارو به صورت نابجا استفاده شود بسیار خطرناک است و در صورت مصرف خودسرانه باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شده و می‌تواند کشنده باشد./ فارس

 • 125 نفر به آمار قربانیان کرونا افزوده شد

   

   لاری سخنگوی وزارت بهداشت:

   از دیروز تا امروز ۷ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۵۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۱۳۹ مورد بستری شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۲۰ هزار و ۱۸۰ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۳۶۴ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۱۸۰ هزار و ۶۶۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

    ۲۹۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون یک میلیون و ۵۸۳ هزار و ۵۴۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   استانهای خوزستان، کرمانشاه، کردستان، هرمزگان، آذربایجان غربی و خراسان رضوی بیشترین موارد ابتلا و بستری بیماری کووید۱۹ را داشته و در وضعیت قرمز قرار دارند. 

   استانهای آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، بوشهر، لرستان و گلستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

   

 • هر ۱۳ دقیقه یک نفر بر اثر کرونا در کشور فوت می کند

   

  حریرچی معاون کل وزارت بهداشت:

   هر ۱۳ دقیقه یک نفر بر اثر کرونا در کشور فوت می کند و هر ۳۳ ثانیه یک نفر در ایران به بیماری کووید۱۹ مبتلا می شود./ ایسنا

   

 • اعلام جرم برای برگزارکنندگان مراسم در زنجان

   

  فرماندار زنجان: 

   برای برگزارکنندگان مراسم ترحیم، عروسی، تولد و هرگونه مراسمی که منجر به تجمع شود اعلام جرم خواهد شد و این افراد باید پاسخ‌گوی قانون باشند./ ایسنا 

   

 • احتمالاً ۲۰ درصد تهرانی‌ها به کرونا مبتلا میشوند

  فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران:

  احتمالاً ۲۰ درصد تهرانی‌ها به کرونا مبتلا میشوند

  بیشترین میزان ابتلا به کرونا در پایتخت مربوط به منطقه ۴ است

  بالاترین میزان مرگ و میر به ترتیب مربوط به مناطق ۴، ۱۴، ۲ و ۵ است/ خبرآنلاین

 • هر بیمار مبتلا به کرونا ۴۰۰ فرد سالم را درگیر می‌کند

  معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان: در صورت عدم رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت، هر یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا می‌تواند ۴۰۰ فرد سالم را مبتلا کند./ ایسنا

 • برخی از مبتلایان به کرونا به دلیل تأمین مایحتاج زندگی مجبور به ترک قرنطینه شدند!

  سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

  مطابق آمارهای به دست آمده از خود اظهاری مبتلایان به ویروس کرونا از ۴۰۰ مورد قرنطینه خانگی، ۹ درصد افراد قرنطینه را ترک کردند.

  برخی از این افراد در خوداظهاری گفته‌اند که برای تأمین مایحتاج زندگی و اجبار صاحب کار مجبور به ترک قرنطینه شدند.

  به همین دلیل در ستاد استانی مقابله با کرونا مقرر شد که کلانتری‌های محل موظف به نظارت بر افرادی است که در قرنطینه خانگی به سر می‌برند./ فارس

 • تصمیم اعمال محدودیت‌ها به استان‌ها محول می‌شود

  نماینده وزیر بهداشت در امور اجرایی کرونا در خوزستان: از شنبه هفته آینده، اعلام آمار و تصمیم برای قرنطینه و موارد دیگر در اختیار استان‌ها قرار خواهد گرفت./ ایسنا

 • کرونا ۶۰ هزار میلیارد ریال به هتلداران ایران خسارت زد

  رئیس جامعه هتلداران ایران:

  هتلداران استان‌های مختلف کشور در چهار ماه گذشته و در پی شیوع بیماری کرونا ۶۰ هزار میلیارد ریال خسارت دیدند.

  هنوز هم با وجود اعلام آغاز فعالیت هتل‌ها و مراکز اقامتی، خسارت کرونا به این بخش از صنعت گردشگری ادامه دارد.

  بخشی از این ضرر و زیان باید از طرف دولت تامین و جبران شود./ ایرنا

 • ‌‌بازگشایی مرحله به مرحله حرم رضوی

  قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی:

  با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا، صحن‌ها، رواق‌ها و روضه منوره حرم رضوی مرحله به مرحله بازگشایی می‌شود.

  آماده‌ایم با توجه به گرمی هوا و سختی حضور در صحن‌ها برای زائران با رعایت همه جوانب بهداشتی رواق‌های با سقف‌های بلند بازگشایی شود. /تسنيم

 • اعتبارات ویژه‌ای برای مقابله با کرونا به خوزستان اختصاص می‌یابد

  نماینده ویژه وزارت بهداشت: وزارت بهداشت اعتبار ویژه‌ای برای خوزستان جهت مقابله با ویروس کرونا از سازمان برنامه و بودجه دریافت خواهد کرد./ ایرنا

   

 • شناسایی ۲۶۲۸ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۶ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۲۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۳۵۶ مورد بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۱۷ هزار و ۷۲۴ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۲۳۹ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۱۷۷ هزار و ۸۵۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۲۹۱۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون یک میلیون و ۵۵۷ هزار و ۸۷۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  در استانهای کرمانشاه و کردستان گرچه شاهد کاهش موارد بستری بوده ایم اما وضعیت همچنان قرمز است. همچنین استانهای خوزستان، هرمزگان، آذربایجان غربی و بوشهر در وضعیت قرمز قرار دارند.

  استانهای آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و البرز تغییرات فزاینده ای در موارد بستری داشته اند.

 • ظرفیت بستری بیمارستان‌های ویژه کرونا در اصفهان پُر شد

  سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

  ظرفیت بستری بیمارستان‌های ویژه کرونا در استان پُر شده است

  در صورتی که شهروندان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، به‌دلیل افزایش چشمگیر شمار مبتلایان مجبور به اضافه کردن بیمارستان‌های جدید برای بستری مبتلایان جدید خواهیم شد./ایرنا

 • لیگ برتر فوتبال تعطیل شدنی نیست

  سرپرست فدراسیون فوتبال: و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کمک هیئت‌ها، لیگ را برگزار کردیم. تعطیلی لیگ شدنی نیست و لیگ ادامه دار خواهد بود./ ایسنا

 • مجموع جان باختگان کرونا در کشور از مرز 10 هزار تن گذشت

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۵ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۹۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۳۰۵ مورد بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۱۵ هزار و ۹۶ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۱۳۰ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۱۷۵ هزار و ۱۰۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  ۲۸۹۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون یک میلیون و ۵۳۰ هزار و ۴۳۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای خوزستان، کردستان، هرمزگان، بوشهر و کرمانشاه بیشترین موارد بستری کشور را داشته اند.

  موارد بستری در استانهای تهران و فارس روند افزایشی داشته است.

 • شرایط بازگشایی تالارها اعلام شد

  رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس شرایط بازگشایی تالارها را اعلام کرد.

  خسرو ابراهیمی نیا با اشاره به لزوم ثبت نام واحدهای صنفی در سامانه وزارت بهداشت، تاکید کرد: پرسنل تالارها باید از ماسک و دستکش استفاده کنند، فضای سالن‌ها و آشپزخانه ضدعفونی شود و فاصله گذاری اجتماعی در این مکان‌ها رعایت شود.

  وی در یکی از شبکه‌های سیما افزود: همچنین مقرر شده حتی‌الامکان از ظروف یکبار مصرف استفاده شود و پذیرایی به شکل سلف سرویس انجام نشود. همچنین با استفاده از دستگاه تب‌سنج یک معاینه بالینی معمولی از مهمانان انجام خواهد شد.

  رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس در ادامه با بیان اینکه متخصص برگزاری مجالس، تالارهای پذیرایی هستند، تصریح کرد: با استفاده از نصف ظرفیت تالارها به راحتی می‌توان فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرد. همچنین یک بار استفاده از تالارها در طول شبانه روز این امکان را فراهم می‌کند که محیط تالار سریعا ضدعفونی و پیشگیری‌های بهداشتی اجرا شود. اما اجرای مراسم در محیط ‌های دیگر با این امکانات فراهم نیست و شاید اگر از قبل بحث تخصصی بودن تالارها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا شده بود وضعیت بهتر بود.

  در پی اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند از اواخر اسفندماه، ابتدا فعالیت واحدهای صنفی و بعد سایر واحدهای صنفی به تدریج آغاز شد و طبق مصوبه اخیر ستاد ملی کرونا تالارها نیز در مناطقی که در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا نیستند با نصف ظرفیت مجاز است./ ایسنا

 • ممنوعیت نوشتن زمان و تاریخ در اعلامیه ترحیم در امیدیه خوزستان

  فرماندار امیدیه:

   با برگزار کنندگان مراسم عروسی و ترحیم به عنوان عاملان منتشر کننده ویروس کرونا و بر هم زننده سلامت جامعه برخورد قضایی خواهد شد.

  به منظور پیشگیری از کرونا و برای جلوگیری از ایجاد تجمعات احتمالی، چاپخانه‌ها و خدمات رایانه ای موظف شدند تا از نوشتن ساعت و تاریخ مراسم در آگهی‌های ترحیم خودداری کنند./ ایرنا

 • مراسم عروسی به قیمت عزای چند نفر تمام می‌شود

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

  در یک مراسم تشییع جنازه در چرام بیش از ۲۰ خانم به کرونا مبتلا شدند.

  حداقل تا پایان امسال و سال آینده باید مهارتهای زندگی کردن با حضور کرونا را یاد بگیریم.

  عروسی به قیمت عزای چند نفر را انجام ندهیم.

  مردم در صورتی که کار ضروری ندارند به ادارات و بازار مراجعه نکنند./ ایسنا

 • وضعیت برگزاری پیاده روی اربعین به سبب کرونا مشخص نیست

  استاندار تهران با بیان اینکه به سبب شیوع کرونا ، وضعیت برگزاری پیاده روی اربعین مشخص نیست، گفت: اما در صورت برگزاری مراسم پیاده روی اربعین استان تهران آمادگی لازم برای برپایی این همایش عظیم را دارد./ ایسنا

 • ۴۰ درصد مردم در برخی استانها به کرونا مبتلا شده اند

   

    معاون بهداشت وزیر بهداشت:

    در برخی استانها مثل قم و گیلان حدود ۴۰ درصد مردم به کرونا و بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند.

   در تهران این میزان حدود ۱۵درصد جمعیت است و در استانهای دیگر کمتر است. 

   اگر قرار است به ایمنی جمعی برسیم بالای ۶۵ درصد درگیری باید باشد.

   

 • جان باختن ۱۳۳ بیمار در شبانه روز گذشته

   لاری سخنگوی وزارت بهداشت:

    از دیروز تا امروز ۴ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۳۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۳۴۰ مورد بستری شدند.

    مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۱۲ هزار و ۵۰۱ نفر رسید.

    متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۹۹۶ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۱۷۲ هزار و ۹۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

    ۲۸۶۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

    تا کنون یک میلیون و ۵۰۲ هزار و ۵۲۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

    در استانهای خوزستان، کردستان، هرمزگان، بوشهر و بعضی از مناطق استانهای فارس، لرستان، کرمانشاه و گلستان کاهشی در میزان ابتلا و بستری بیماران کووید۱۹ نداشته ایم.

   

 • شمار تلفات کرونا به مرز 10 هزار نفر رسید

   

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ٣ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ٢٣۴ مورد بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ٢٠٩ هزار و ٩٧٠ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ١٢١ نفر از بیماران کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ٨۶٣ نفر رسید.

  خوشبختانه تاکنون ١۶٩ هزار و ١۶٠ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ٢٨۴۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تاکنون یک میلیون و ۴٧۵ هزار و ٣٣١ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  در استان های خوزستان، آذربایجان غربی و هرمزگان، موارد بستری بالاتر از بقیه استان ها است.

  در استان خوزستان با کاهش میزان فوتی مواجهیم و در استان فارس بستری ها افزایش داشته و در استان های کرمانشاه، گلستان، کرمان، بوشهر و همدان، شاهد کاهش قابل ملاحظه میزان بستری ها بوده ایم.

  در مجموع شاهد کاهش میزان بستری در کل کشور هستیم.


   

 • اعلام وضعیت حاد کرونا در فارس

  دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

  ابتلای ۱۰ هزار و ۱۹۷ بیمار مبتلا به کووید۱۹ از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در فارس

   این استان در وضعیت حاد به سر می برد و تعداد مبتلایان در مسیر افزایش است./ تسنیم

 • کرونا در کدام مناطق تهران بیشتر است؟

   

   زالی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا تهران: مناطق ۴، ۱۴، ۲ و ۵ بالاترین آمار شیوع کرونا را به خود اختصاص داده است.

   پیش‌بینی‌ها مبنی بر این اصل است که حدود ۲۰ درصد مردم تهران تاکنون به کرونا مبتلا شده‌اند.

   

 • بازگشت محدودیت‌های پروازی در صورت رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی

   

  سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری:

   اگر پروتکل های بهداشتی از سوی شرکت‌های هواپیمایی، فرودگاه‌ها، شرکت‌هایی که خدمات زمینی، بار، مسافر و خدمات ویژه ارائه می‌دهند و... رعایت نشود ناگزیر به بازگشت محدودیت ها خواهیم بود.

   

 • تست کرونای ۲۵۷۳ نفر مثبت شدند

  لاری سخنگوی وزارت بهداشت:

   از دیروز تا امروز ۲ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۷۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۳۱۹ مورد بستری شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۰۷ هزار و ۵۲۵ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۷۴۲ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۱۶۶ هزار و ۴۲۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

    ۲۸۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۴۲۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   استانهای خوزستان، هرمزگان، کرمانشاه،و آذربایجان شرقی همانند روز گذشته در وضعیت قرمز و استانهای فارس و کرمان در آستانه وضعیت هشدار قرار دارند.

   در طول ۲۴ ساعت گذشته، در ۸ استان کشور، فاقد فوتی و در ۴ استان فقط یک مورد فوت ناشی از کووید۱۹ ثبت شده است.

   

 • دورکاری بانوان دارای فرزند خردسال در ادارات اجرایی شود

  استاندار تهران:

  دورکاری بانوان دارای فرزند خردسال و کارکنانی که در گروه های آسیب پذیر قرار دارند، در اولویت دورکاری قرار دارند.

  استان تهران شرایط سختی دارد چرا که خط فقرش ۴.۵ میلیون و ۲ و نیم برابر متوسط کشور است و به هیمن منظور هدف گذاری ها باید دقیق و با برنامه باشد./ ایرنا

 • فعالیت استخرهای ورزشی تهران از اول تیرماه بلامانع شد

  مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران: طبق بخش نامه جدید ستاد ملی کرونا مجوز فعالیت استخرهای ورزشی سرپوشیده و آکادمی‎های ورزشی استان از امروز اول تیرماه صادر شد./ جام جم

 • وضعیت پرخطر کرونا در قم ادامه دارد

  استاندار قم: وضعیت پرخطر کرونا در قم ادامه دارد. نباید اجازه داده شود تا عادی‌سازی اوضاع کرونایی در استان بیش از این ادامه داشته باشد./ ایرنا

 • تصمیمی برای بازگشت محدودیت‌ها در مترو نیست

  استاندار تهران با اشاره به رعایت بیش از ۹۰ درصد از مسافرین مترو برای استفاده از ماسک و ایجاد شرایط لازم برای تهیه ماسک گفت: در حال حاضر تصمیمی برای بازگشت دوباره محدودیت‌ها در مترو نداریم./ ایسنا

 • رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران به سرعت رو به کاهش است

  فرمانده عملیات و مدیریت مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به اینکه هنوز 80 درصد از مردم بیماری کرونا را خطرناک می‌دانند، گفت: متاسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران به سرعت رو به کاهش است./ ایسنا

   

 • اهواز از وضعیت قرمز خارج شد

  سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز: مجددا تاکید می‌کنیم استفاده از ماسک در همه ادارات و مکان‌های عمومی اجباری شود./ ایسنا

 • افزایش بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران

  دکتر زالی:

  بار مراجعات بیماران مبتلا به کرونا در تهران افزایش پیدا کرده است.

  موج جدید بیماران کووید ۱۹ فشار کاری مضاعف تری را به سیستم و بهداشت و درمان، خصوصا کادر پرستاری وارد می کند./ ایسنا

 • حداقل دو سال باید با کرونا زندگی کنیم

  وزیر بهداشت:

  هنوز در موج اول کووید-۱۹ هستیم. 

  حداقل دو سال باید با کرونا زندگی کنیم.

  رفتار ویروس کرونا در جنوب کرمان با هرمزگان و یا میناب با بندرعباس و شهرهای دیگر، کاملا متفاوت است. 

  حدود ۸۷ درصد از بیماران کووید۱۹ گرفتار چاقی، دیابت و بیماری زمینه ای بوده‌اند.

  بیش از ۱۰ برابر سال گذشته به دنبال تامین واکسن آنفلوآنزا هستیم./ ایسنا

 • اعزام ۴٠ پرستار ویژه ICU به خوزستان

  معاون پرستاری وزارت بهداشت از اعزام ۴۰ پرستار ویژه ICU به استان خوزستان در پی افزایش شیوع کرونا در این استان خبر داد و گفت: این پرستاران به دانشگاه‌های علوم پزشکی اهواز و دزفول و دانشکده‌های علوم پزشکی آبادان جهت ارائه خدمات تخصصی سلامت اعزام شده‌اند./ ایسنا

 • شناسایی ۲۳۶۸ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

   

    سخنگوی وزارت بهداشت:

   از دیروز تا امروز ۱ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۶۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۱۱۴ مورد بستری شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۰۴ هزار و ۹۵۲ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۶۲۳ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۱۶۳ هزار و ۵۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

    ۲۸۸۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون یک میلیون و ۴۲۲ هزار و ۴۰۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   استانهای خوزستان، هرمزگان، کرمانشاه و آذربایجان شرقی در وضعیت قرمز قرار دارند.


   

 • محدودیت پذیرش مسافر شناورها و ممنوعیت ورود خودروهای سواری به کیش

  معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش:

  بر اساس بررسی های صورت گرفته در کمیته ویژه نظارت بر کووید ۱۹؛ ظرفیت پذیرش ۵۰درصدی مسافر در شناورها و ممنوعیت تردد خودروهای پلاک سرزمین اصلی به مقصد کیش تصویب شد./ ایسنا

 • اعمال برخی محدودیت ها در استان بوشهر

  استاندار بوشهر از اعمال محدودیت های جدید در این استان خبر داد. ایسنا

 • دورکاری بانوان دارای فرزند خردسال در دستگاه های اجرایی تهران

  استاندار تهران:

  بانوان دارای فرزند خردسال و کارکنانی که در گروه های آسیب پذیر قرار دارند، در اولویت دورکاری قرار دارند.

  این بخشنامه اجرایی شده و دستگاه های استان تهران موظف به اجرای آن هستند، تا در این شرایط بتوان زمینه شیوع کرونا را در میان این قشر کاهش دهیم./ ایسنا

 • جان باختن ۱۱۵ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته در کشور/ بهبودی ۱۶۱۳۸۴ نفر از بیماران

   

  سخنگوی وزارت بهداشت:

   از دیروز تا امروز ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۲۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۹۵ مورد بستری شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۰۲ هزار و ۵۸۴ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۵۰۷ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۱۶۱ هزار و ۳۸۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۲۸۴۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون یک میلیون و ۳۹۵ هزار و ۶۷۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   استانهای خوزستان، خراسان رضوی، کرمانشاه، آذربایجان های شرقی و غربی، گلستان و کردستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

   

 • افزایش جدی آمار بستری و مرگ ناشی از کرونا در البرز

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز با بیان اینکه طی روزهای اخیر آمار بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا در استان افزایش داشت، اعلام کرد: استان البرز وارد پیک دوم بیماری شده است./ ایسنا

 • 120 فوتی بر اثر کرونا در ۲۴ ساعت گذشته

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۸۶ مورد بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۰۰ هزار و ۲۶۲ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۳۹۲ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۱۵۹ هزار و ۱۹۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  ۲۸۳۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون یک میلیون و ۳۷۰ هزار و ۷۱۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای خوزستان، هرمزگان، کردستان، بوشهر، آذربایجان غربی و جنوب سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • احتمال بازگشت محدودیت ها به خوزستان تا هفته آینده

  سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان گفت: احتمال بازگشت محدودیت ها و ممنوعیت ها در این استان وجود دارد و منتظر نظر کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی و مصوبات ستاد ملی کرونا تا هفته آینده هستیم./ ایرنا

   

 • 9 شهر خوزستان همچنان در وضعیت قرمز هستند

  سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

  در روزهای گذشته برخی صفحات مجازی آماری را برای خوزستان ذکر کردند  که این آمار را تکذیب می‌کنیم.

  برخی نیروهای آزمایشگاه کرونا ۶۰ روز است به منزل نرفته‌اند.

  به نسبت جمعیت، استان‌های قرمزتر از خوزستان نیز وجود دارد.

  نیازمند حمایت ملی هستیم.

  مشکل شیوع بیماری، در حاشیه شهر است.

  همچنان ۹ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز هستند./ ایسنا

 • هر بهبودیافته از کرونا با اهدای خون، جان یک نفر را نجات دهد

  سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

  شواهد نشان می‌دهد شیوه پلاسمادرمانی می‌تواند تا 50درصد مرگ و میرهای ناشی از ابتلا به ویروس کرونا را کم کند لذا افرادی که یکماه است این بیماری را پشت سر گذاشته‌اند ، با این اهدا گامی خداپسندانه بردارند.

  همکاران ما در سازمان انتقال خون به بسیاری از افرادی که بهبود یافته اند تماس می‌گیرند، پیام می‌دهند و به انحای مختلف برای اهدای خون( و مشارکت در پلاسما درمانی بقیه مبتلایان) از آنها دعوت می‌کنند ولی تاکنون تنها 70 نفر مراجعه کرده‌اند.

  اگر بجای اینکه 50 نفر را پلاسما درمانی کنیم بتوانیم 500 نفر را به این شیوه درمان کنیم ، آمار فوتیها بسیار کاهش پیدا می‌کند، لذا اگر کسی می‌خواهد شکرانه سلامتی و نجات خود را به جا بیاورد این بهترین راه است./ ایرنا

 • از حضور کودکان در اماکن عمومی و برخورد آن‌ها با افراد سالمند جلوگیری شود

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  گرچه بروز علائم کووید ۱۹ در کودکان کمتر است، اما آن‌ها می‌توانند در انتقال بیماری موثر باشند.

  والدین از حضور کودکان در اماکن عمومی و پر ازدحام و برخورد آن‌ها با افراد سالمند (پدربزرگ و مادربزرگ‌ها) و کسانی که دچار بیماری‌های زمینه‌ای هستند، جلوگیری کرده و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند./ باشگاه خبرنگاران

 • مجموع مبتلایان کووید۱۹ در کشور به ۱۹۷۶۴۷ نفر رسید

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۹۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۳۰ مورد بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۹۷ هزار و ۶۴۷ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۲۷۲ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۱۵۶ هزار و ۹۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  ۲۷۹۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون یک میلیون و ۳۴۴ هزار و ۵۹۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای بوشهر، خوزستان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند.

 • وضعیت سنی بیماران کرونا در تهران/توصیه به بهبود یافتگان شاغل

  فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، در خصوص نتایج ارزیابی موارد فوتی در سنین بالا طی ۲ ماه اخیر، اظهار کرد: بالغ بر ۹۰ درصد موارد دارای یک یا چند بیماری زمینه‌ای بوده‌اند. فشار خون، دیابت، وزن بالا، بیماری‌های قلبی و عروقی و بیماری‌های تنفسی، به ترتیب بیماری‌های زمینه‌ای شایعی هستند که در این گزارش به آن اشاره شده است.

  علیرضا زالی، با عنوان این مطلب که بالاترین میزان مراجعین در بخش‌های بستری در رده سنی ۵۰ تا ۵۹ سال هستند، گفت: رده‌های سنی ۴۰ تا ۵۰ سال و ۶۰ تا ۷۰ سال، رتبه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص می‌دهند./ مهر

   

 • 57 نفر در یک عروسی کرونا گرفتند

  مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

  در پی برگزاری مراسم عروسی در شهر گروک سیریک خوشه ۵۷ نفر از ابتلا به کرونا ایجاد شد.

  مردم از برگزاری مراسم عروسی عزا و دورهمی پرهیز کنند./ ایسنا

   

 • ایران تا یک سال آینده درگیر کرونا خواهد بود

  معاون کل وزیر بهداشت:

  وضعیت کلی کشور در حال حاضر باثبات است و تداوم این ثابت به رفتار اجتماعی مردم بستگی کامل دارد.

  مسافرت به مناطق ییلاقی و گردشگری باعث می‌شود تا ویروس از شهرها به روستای خوش آب و هوای مقصد گردشگری منتقل شود.

  در مواردی که میزان عفونت در برخی شهرها افزایش پیدا کند، مجبور به قرنطینه و اعمال محدودیت‌های سختگیرانه خواهیم شد.

  پیش‌بینی می‌شود کشور تا یک سال آینده درگیر کرونا باشد و مرگ و میرهای ناشی از آن همچنان ادامه داشته باشد./ ایرنا

 • بازگشت مجدد محدودیت‌های کرونایی در آذربایجان‌شرقی

  معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی: به دلیل افزایش آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا در استان، محدودیت‌های کرونایی دوباره اعمال می‌شود./ ایرنا

 • ابتلای ۱۲۰ نفر به کرونا در یک مراسم عروسی

  معاون کل وزارت بهداشت گفت:در برخی استان‌ها که به ویژه خصوصیات محلی قوی‌تری دارند برخی مراسم، عروسی‌ها و عزاداری‌ها برگزار می‌شود و گزارشی داشتیم که فقط ۱۲۰ نفر در یک مراسم عروسی به کرونا مبتلا شده‌اند./ ایسنا

 • آژیر خطر شمار مبتلایان در فارس به صدا درآمد

  رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از افزایش بی سابقه آمار مبتلایان به کرونا در فارس خبر داد.

  وی افزود: آمار ۲۴ ساعت گذشته استان فارس، نشانگر رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در برابر کرونا است و آژیر خطر را برای این استان به صدا در آورده است./ ایرنا

 • تعداد جان باختگان کرونا در کشور به 9185 تن رسید

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۱۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۱۰۷۱ مورد بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۹۵ هزار و ۵۱ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۱۸۵ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۱۵۴ هزار و ۸۱۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  ۲۷۸۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون یک میلیون و ۳۱۹ هزار و ۹۲۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای خوزستان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، کرمانشاه، هرمزگان و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

 • آخرین خبر از پلاسما درمانی برای درمان کرونا

  سرپرست پروژه پلاسما درمانی کرونا در ایران: مطالعه پلاسما درمانی بر روی بیماران مبتلا به کووید۱۹ در ایران پایان یافته و نتایج آن به کمیته علمی کووید۱۹ ارائه شده و بر اساس دو مطالعه، پلاسما در بیماران بد حال و شدید بی عارضه بود و پلاسما درمانی در این بیماران هر چه زودتر آغاز شده بود نتایج بهتری به همراه داشت./ ایسنا

 • احتمال بازگشت تعطیلی‌ها وجود دارد

  معاون وزیر بهداشت:

  در حال حاضر از عادی سازی شرایط بیشتر از ویروس کرونا می‌ترسیم.

  این عادی سازی کرونا است که مشکل ایجاد می‌کند و افراد در جمع‌ها حاضر می‌شوند یا مجالس عروسی برگزار می‌کنند.

  اصلا علاقه‌ای به تعطیلی یا بازگشت محدودیت نداریم، اما اگر شیوع بیماری افزایش پیدا کند، مجبور به این کار هستیم./ ایرنا

 • وضعیت شیوع کرونا در گلستان قرمز شد

  رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان: با اعلام وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا، کم‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی گلستان را بار دیگر در وضعیت قرمز شیوع این بیماری قرار داد./ ایرنا

 • فعالیت تالارهای پذیرایی به شرط پذیرش 50 درصدی مجاز شد

  معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ اعلام کرد که فعالیت تالارهای پذیرایی به شرط پذیرش معادل 50 درصد ظرفیت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانعی ندارد/ ایسنا

 • در یک هفته گذشته تعداد مبتلایان کرونا در بوشهر به اندازه ۴ ماه افزایش پیدا کرده است

  ‌معاون استاندار بوشهر:

  در یک هفته گذشته تعداد مبتلایان کرونا به اندازه ۴ ماه افزایش پیدا کرده است

   در هفته جاری روزانه چند صد بیمار کرونایی در سراسر استان شناسایی شده

  عدم اعلام آمار مبتلایان به کرونا باعث عادی‌سازی مردم در مقابله با این ویروس می‌شود/ ایسنا

   

 • اتراق و تجمع در بوستان‌ها و تفرجگاه‌های تبریز ممنوع شد

  بر اساس تصمیمات گرفته شده در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان تبریز، اتراق و تجمع در بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها ممنوع است و شهرداری باید در این مراکز اقدام به پخش پیام‌های بهداشتی کند./ ایسنا

 • بازگشت کرونا به مدار افزایشی در بابل

  شیوع کرونا در بابل (مازندران) پس از حدود ۲ ماه نوسان ملایم و ایجاد امیدواری برای تک رقمی شدن آمار بستری بیماران در بیمارستان‌ها، طی دو هفته اخیر مسیر افزایشی در پیش گرفت و آمارهای بستری را به سمت سه رقمی شدن پیش می‌برد./ ایرنا

   

 • سنجش سلامت پیش دبستانی‌ها از اول مهر

  وزارت آموزش و پرورش:  سنجش سلامت پیش دبستانی‌ها که سال گذشته همزمان با سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان انجام می‌شد، امسال به دلیل شرایط کرونایی، از اول مهر انجام می‌شود تا تراکم جمعیت حین سنجش کمتر و فضا برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی مطلوب تر باشد./ ایسنا

 • 90 درصد مبتلایان به کرونا بیماری زمینه ای داشته اند

  فرمانده عملیات مدیریت مقابله با کرونا در شهر تهران: 

  بالاترین میزان سن مبتلایان به ویروس کرونا بین 50 تا 59 سال بوده است.

  شایع ترین بیماری زمینه ای در بین جان باختگان کووید 19 بیماری فشار خون و دیابت بوده است.

   

 • لغو مسابقات والیبال قهرمانی کشور تا اطلاع ثانوی

  فدراسیون ولیبال در نامه‌ای به هیات‌های استانی از لغو مسابقات قهرمانی کشور سالنی و ساحلی تا اطلاع ثانوی خبر داد.

 • فعالیت کتابخانه‌های عمومی از ابتدای تیر

  در سومین مرحله بازگشایی کتابخانه‌های عمومی، با رعایت دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و هماهنگی با ستاد مبارزه با کرونا و همچنین شرایط جدید حضور و استفاده مراجعان، کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور از ابتدای تیرماه بازگشایی خواهد شد/ایسنا

 • شناسایی ۲۵۶۳ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/ عبور تعداد جان باختگان از مرز ۹ هزار نفر

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۶۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۳۹ مورد بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۹۲ هزار و ۴۳۹ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۶۵ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۱۵۲ هزار و ۶۷۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  ۲۸۱۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون یک میلیون و ۲۹۳ هزار و ۶۰۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای خوزستان، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، لرستان، کرمانشاه، گلستان، هرمزگان، کردستان و سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

 • نماز جمعه از هفته آینده در تهران برگزار می‌شود

  شورای سیاستگذاری ائمه جمعه:

  در شهر تهران، اقامه مجدد نمازجمعه از هفته آینده و همزمان با بازگشایی رسمی نمازهای جمعه در مناطق زرد خواهد بود.

  چگونگی برگزاری این مراسم، تدابیر اجرایی و یادآوری نکات مهمی که به همکاری نمازگزاران ارجمند و خانواده‌های معزز شرکت کننده نیاز دارد، در اطلاعیه تکمیلی ستاد نماز جمعه تهران منعکس خواهد شد./ ایرنا

   

 • افزایش ۵۰ درصدی ابتلا به کرونا در هرمزگان

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از افزایش ۵۰ درصدی ابتلا به کرونا در استان طی هفته آینده خبرداد و گفت: استان هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارد و هر روز نیازمند ۴۸ تخت برای بستری کردن مبتلایان جدید هستیم./ ایسنا

   

 • درخواست وزارت بهداشت برای بازگشت محدودیت‌های کرونایی

  معاون وزیر بهداشت:

  اپیدمی کرونا رو به افزایش است و درخواست وزارت بهداشت این است که محدودیت‌ها و سختگیری‌های اجتماعی برای رعایت اصول بهداشتی به صورت هوشمند برگردد. 

  علت افزایش تعداد مبتلایان کرونا، بخشی به علت افزایش تست و بخشی نیز به علت کاهش محدودیت هاست.

  نگرانی برای این است که متاسفانه وضعیت اپیدمی این بیماری برای مردم عادی شده است و بخش زیادی از مردم اصول بهداشت فردی و اجتماعی و فاصله گذاری را را رعایت نمی کنند./ ایرنا

 • استانی عاری از کرونا نداریم/ احتمال برقراری مجدد محدودیت‌ها

  معاون کل وزارت بهداشت، با اشاره به روند کاهشی رعایت فاصله ‌گذاری اجتماعی، از احتمال بازگشت محدودیت‌ها خبر داد و گفت: از همه می‌خواهیم مردم را به استفاده از ماسک و رعایت نکات بهداشتی تشویق کنند تا مجبور به بازگشت به شرایط قبل نباشیم./ایسنا

 • فوت ۱۱۳ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته

   

    لاری سخنگوی وزارت بهداشت:

   از دیروز تا امروز ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۸۴۲ مورد بستری شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۸۹ هزار و ۸۷۶ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۹۵۰ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۱۵۰ هزار و ۵۹۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۲۷۶۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون یک میلیون و ۲۶۹ هزار و ۱۹۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   استانهای خوزستان، آذربایجان غربی، هرمزگان، کردستان و سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

   موارد بستری در استانهای تهران، خراسان رضوی و بوشهر در حال افزایش است.


   

 • شمار جان باختگان روزانه کرونا دوباره سه رقمی شد

  از دیروز تا امروز ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۷۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۸۶۴ مورد بستری شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۸۷ هزار و ۴۲۷ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۸۳۷ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۱۴۸ هزار و ۶۷۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۲۷۸۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون یک میلیون و ۲۴۴ هزار و ۷۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   استانهای آذربایجان غربی، هرمزگان، خوزستان، کردستان، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان و بوشهر در وضعیت قرمز قرار دارند.

   

 • بیشتر مبتلایان در دورهمی‌ها و خانه‌ها به کرونا مبتلا شده‌اند

  رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

  کاهش قدرت کشندگی کرونا را تایید نمی‌کنیم

  در صورت ادامه روند از استاندار خواهش خواهیم کرد تا محدودیت‌ها را دوباره اعمال کند./ ایسنا

   

 • وضعیت کرونا در رامسر قرمز است

  رئیس شبکه بهداشت و درمان رامسر (مازندران)، وضعیت کرونا را در رامسر طبق موارد ثبت شده در سامانه قرمز توصیف کرد./ مهر

 • اتحادیه اروپا فرودگاه‌های ایران را ایمن در برابر کرونا خواند

  آژانس ایمنی حمل و نقل هوایی اتحادیه اروپا فهرستی از فرودگاههای جهان را منتشر کرده است که اقدامات لازم برای کاهش شیوع ویروس کرونا از جمله ضد عفونی کردن هواپیماها را انجام داده‌اند.

  این فهرست تنها با هدف حصول اطمینان حفاظت از مسافران و خدمه پرواز تهیه شده است و قرار نیست محدودیت‌های مسافرتی یا سایر اقدامات بهداشت عمومی (مانند قرنطینه) را به دولت‌ها پیشنهاد دهد.

  در فهرست بخش خاورمیانه و آسیا طبق نظر آژانس ایمنی حمل و نقل هوایی اتحادیه اروپا کلیه فرودگاه‌های افغانستان، ایران، پاکستان، کویت، ترکیه و قطر در برابر ویروس کرونا ایمن هستند./ ایرنا

 • بازگشایی تالارهای پذیرایی در قم با ۵۰ درصد ظرفیت

  استاندار قم: تالارهای پذیرایی می‌توانند با شرایطی که وزارت بهداشت مشخص می‌کند با ظرفیت ۵۰ درصدی در استان‌هایی که وضعیت قرمز ندارند فعالیت کنند البته این مصوبه بعد از ابلاغ ضمانت اجرایی خواهد داشت./ ایسنا

 • کرونا جان ۷۱ نفر دیگر را در ایران گرفت

  لاری سخنگوی وزارت بهداشت:

   از دیروز تا امروز ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۱۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۷۱۴ مورد بستری شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۸۴ هزار و ۹۵۵ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۷۳۰ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۱۴۶ هزار و ۷۴۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۲۷۵۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون یک میلیون و ۲۱۹ هزار و ۴۰۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   استانهای هرمزگان، خوزستان، خراسان رضوی و بوشهر در وضعیت قرمز قرار دارند.

   

 • ظرفیت تمام بیمارستان‌های خوزستان به سمت پذیرش بیماران کرونا رفته است

  سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان:

  ظرفیت تمام بیمارستان‌ها به سمت پذیرش بیماران کرونا رفته است و شاید بسیاری از بیماران دیگر، آن گونه که باید و شاید خدمات نمی‌گیرند یا می‌ترسند به بیمارستان مراجعه کنند.

  سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد که خوزستان قرمز است و باید متناسب با وضعیت آن تصمیم‌گیری شود. آمار هم بیس کار و هشداری برای مردم است؛ ارائه آمار یکی از هشدارها برای مردم است و همین مساله، باعث رعایت مردم شده است./ ایسنا

 • هشدار کرونایی: لرستان در شرایط مطلوبی نیست

  خادمی، استاندار لرستان:

  متأسفانه شرایط استان مطلوب نیست و روند ابتلا و شیوع ویروس کرونا رو به افزایش است.

  در حال حاضر لرستان در وضعیت کاملاً هشدار قرار دارد و لازم است هم بیماران، مردم و همه دستگاه‌های اجرایی این وضعیت را مورد توجه قرار داده و جوانب بهداشتی را رعایت کنند./ ایسنا

 • مجموع مبتلایان کووید۱۹ در کشور به ۱۸۲۵۴۵ نفر رسید

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۸۷ مورد بستری شدند.

  متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۷۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۶۵۹ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۱۴۴ هزار و ۶۴۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  ۲۷۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون یک میلیون و ۱۹۶ هزار و ۹۴۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استان های هرمزگان، کردستان، آذربایجان شرقی، لرستان و خوزستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

 • 127 تن در جشن عروسی و مهمانی در هرمزگان کرونا گرفتند

  127 نفر در جشن عروسی و یک میهمانی در هرمزگان در نتیجه رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی، به کرونا مبتلا شدند. دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اعلام کرد: 54 نفر در مراسم عروسی در شهرستان قشم و 73 نفر نيز در مهماني در بندرعباس به کرونا مبتلا شدند./ وبدا 

 • تعویق یک هفته‌ای تمام امتحانات دانشگاه آزاد در تهران

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران:

  امتحانات دانشگاه آزاد در تهران در هفته‌ی پیش رو برگزار نمی‌شود.

  کلیه‌ی امتحانات در سطح استان تهران و علوم تحقیقات به صورت مجازی برگزار می‌شود.

  سعی می‌کنیم نظارت کامل بر برگزاری امتحانات داشته باشیم./ ایسنا

 • گیاهان هم می‌توانند ناقل کرونا باشند؟

  محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران:

  تاکنون در خصوص ناقل بودن گیاهان شواهدی گزارش نشده است و احتمال این که گیاهان سبب انتقال ویروس کرونا شوند نیز بسیار کم است.

  البته این موضوع در خصوص گیاهان آپارتمانی و گلدانی است و به سبزیجات خوراکی (خام یا پخته) مربوط نمی‌شود./ایسنا

 • تالارهای پذیرایی در استان تهران تا اطلاع ثانوی تعطیل است

  استاندار تهران:

  با توجه به کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم، تالارهای عروسی و پذیرایی در استان تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

  اکنون رستورانداران علاوه بر خدمات بیرون‌بر، می‌توانند با رعایت دستورالعمل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به صورت حضوری از متقاضیان پذیرایی کنند.

  بازرسان بر نحو فعالیت و رعایت اصول بهداشتی در رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها نظارت می‌کنند و با افراد خاطی از طریق قانون به شدت برخورد می‌شود./ ایرنا

 • خراسان جنوبی وارد مرحله جدید اپیدمی کرونا شد

  دانشگاه علوم پزشکی بیرجند: وارد مرحله جدید اپیدمی کرونا در استان خراسان جنوبی شده‌ایم و همه مردم باید پروتکل‌ها و نکات بهداشتی را رعایت کنند./ ایرنا

 • ۲۴ شهروند تهرانی روز گذشته بر اثر کرونا جان باختند

  فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران:

  روز گذشته ۲۴ نفر از شهروندان تهرانی جان باختند که ۲۲ نفر آنها در بخش‌های ویژه بستری بودند.

  در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۶ نفر از بیمارانی که در بخش های عادی و ویژه مراکز درمانی به علت ابتلا به کرونا بستری بودند، ترخیص شدند.

  سهم مجموعه مراجعین که منجر به بستری در بخش های عادی و ویژه جدید شده، ۵ درصد بوده است که نسبت به روزهای قبل تفاوت چشمگیری را نشان نمی دهد./ ایرنا

 • وضعیت کرمانشاه در پیک دوم کرونا مناسب نیست

  استاندار کرمانشاه: انتظار می‌رود در این شرایط دشوار وزارت بهداشت به کمک کرمانشاه بیاید و در زمینه رفع کمبودهای ماسک و دیگر تجهیزات موردنیاز کمک کند./ ایرنا

 • بهبودی ۱۴۲۶۶۳ بیمار کووید۱۹ در کشور/ شناسایی ۲۲۳۸ بیمار جدید در کشور

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۲۳۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۸۸ مورد بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۸۰ هزار و ۱۵۶ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۵۸۴ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۱۴۲ هزار و ۶۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  ۲۷۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون یک میلیون و ۱۷۳ هزار و ۲۰۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استانهای خوزستان، هرمزگان، کرمانشاه، کردستان و کرمان در وضعیت هشدار یا قرمز قرار دارند.

 • معاون وزیر بهداشت: استفاده از ماسک در جامعه باید همگانی شود

  معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره بر ضرورت رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم گفت: شیوع بیماری کرونا در جامعه به حدی رسیده که استفاده از ماسک برای همگان ضروری است./ ایرنا

 • افزایش بیماران جوان مبتلا به کرونا نگران‌کننده است

  جان‌بابایی، معاون درمان وزیر بهداشت:

  افزایش شمار مبتلایان زیر ۵۰ سال نشان از عفونت بالای کووید ۱۹ است که باید همه مردم باید رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و بهداشت فردی و اجتماعی را جدی بگیرند.

  اگر مردم توصیه ها و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند، بیماری کرونا ویروس کاهش می‌یابد، ولی درغیر اینصورت شاهد اوج‌گیری بیماری در کشور خواهیم بود.

  در مدیریت بحران این بیماری در کشور همه تلاش‌ها به کار گرفته شد تا مردم و معیشت آنان کمترین آسیب را ببیند./ ایرنا

 • خانم‌های شاغل دارای فرزند می‌توانند دورکاری کنند

  استاندار تهران: به تمام ادارات ابلاغ شده است که خانم‌های شاغل که دارای فرزند زیر سه سال هستند بتوانند از مزیت دورکاری استفاده کنند./ باشگاه خبرنگاران

 • تکذیب خبر راه‌اندازی پلیس کرونا در خوزستان

  نیروی انتظامی: تاکنون چنین واحدی در ساختار سازمانی ناجا و مشابه آن شکل نگرفته و پلیس همانند گذشته در کنار مجموعه متولیان امر سلامت قرار دارد/ ایسنا

 • افزایش نگرانی‌ از اوج گیری کرونا در قم با افزایش مسافرت‌ها

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم نسبت به افزایش مسافرت‌ها به قم و خطر اوج گیری دوباره کرونا در این استان ابراز نگرانی کرد./ ایسنا

 • تنها ۳۰ درصد مردم در مترو و اتوبوس از ماسک استفاده می‌کنند

  استاندار تهران:

  بازگشایی‌های صورت گرفته، نیاز کشور بود و با ساده انگاری برخی شهروندان در زمینه برخورد با کرونا مشکلاتی به وجود می‌آید، همچنانکه طبق آمار تنها ۳۰ درصد شهروندان در مترو و اتوبوس از ماسک استفاده می‌کنند.

  کرونا همه ابعاد اقتصادی از تولید تا عرضه را تحت تاثیر قرار داده و به نظر می‌رسد برای عبور از شرایط سخت اقتصادی نیازمند نگاه ویژه‌تر به بخش خصوصی استان تهران هستیم./ میزان

 • کاهش شهرهای قرمز خوزستان

  استاندار خوزستان :

  تعداد شهرهای قرمز خوزستان از ۱۶ شهر به ۹ شهر کاهش یافته است؛ البته این وضعیت طبق پروتکل دانشگاه‌ علوم پزشکی جندی شاپور اهواز است.

  پروتکل دانشگاه علوم پزشکی اهواز محتاطانه‌تر است و طبق پروتکل وزارت بهداشت، تعداد شهرهای خوزستان کمتر از این است./ ایسنا

 • ۷ هزار ابتلا و ۱۸ فوتی کرونا در گروه پرستاری

  رئیس کل سازمان نظام پرستاری:

  در بحران کرونا بالغ بر ۷ هزار پرستار در کشور به این بیماری مبتلا شدند.

  خوشبختانه تعداد زیادی از آنها پس طی مراحل بیماری، بهبود یافتند.

  متاسفانه ۱۸ پرستار نیز جان خود را از دست دادند./ ایسنا

 • مجموع مبتلایان کووید۱۹ در کشور به بیش از ۱۷۷ هزار نفر رسید

  لاری سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۸۱۱ مورد بستری شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۷۷ هزار و ۹۳۸ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۵۰۶ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۱۴۰ هزار و ۵۹۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  تا کنون یک میلیون و ۱۵۱ هزار و ۳۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  استان خوزستان همچنان در وضعیت قرمز و ۶ استان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران کاهش یافته است

   

  معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت:

  تا ۲۷ اردیبهشت ماه میزان رعایت پروتکل‌ها در شهر تهران ۵۶ درصد بود و تا ۱۵ خرداد ماه این میزان به ۱۰.۵۴ درصد کاهش یافته است. 

  فعالیت‌های فرهنگی از جمله سینماها، تئاتر، کنسرت‌ها هم از اول تیر ماه اجازه فعالیت دارند.

  مصوبه‌ای برای بازگشایی تالارهای پذیرایی نداشتیم.

  گلایه ما نسبت به وضعیت مترو وجود دارد. اجرای طرح ترافیک و بازگشایی مراکز کسب و کار و اداره‌ها، حجم تردد در تهران را افزایش می‌دهد./ ایرنا

 • نماز‌ جمعه از اول تیر در مناطق زرد اقامه می‌شود

  شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه: 

  زمان برگزاری نماز جمعه شهر تهران در اطلاعیه بعدی اعلام خواهد شد..

  در مناطق قرمز، اقامه نماز جمعه تا اطلاع بعدی متوقف خواهد ماند.

   

 • آغاز ورود گردشگران خارجی از ماه آینده

  وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از آغاز ورود گردشگران خارجی از ماه آینده خبر داد./ ایرنا

 • کاهش ۷۰ درصدی توجه مردم نسبت به ویروس کرونا

  وزیر کشور: گزارش‌ها نشان می‌دهد در بعضی مناطق، شهرها و مشاغل و حوزه‌های فعالیتی ما، مراعات مردم بیش از ۷۰ درصد کاهش یافته که این برای آنان واقعا خطرناک است./ مهر

 • تست کرونای ۶ عضو باشگاه تراکتور مثبت اعلام شد

  باشگاه تراکتور تبریز از مثبت شدن تست کرونای ۶ عضو خود خبر داد./ ایرنا

 • برگزاری حضوری امتحانات دانشگاه آزاد در چه استان هایی ممنوع است؟

  روابط عمومی دانشگاه آزاد: بر اساس این بخشنامه، امتحانات پایان‌ترم دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که از سوی ستاد مرکزی این دانشگاه صادر شده است، استان‌هایی که از نظر شیوع کرونا ویروس در وضعیت قرمز قرار دارند اجازه برگزاری آزمون‌های پایان ترم به صورت حضوری را ندارند./ ایسنا

 • شناسایی ۲۰۹۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا ۱۹ در کشور

   

  سخنگوی وزارت بهداشت:

   از دیروز تا امروز ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۹۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۰۱ مورد بستری شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۷۵ هزار و ۹۲۷ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

   مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۴۲۵ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۱۳۸ هزار و ۴۵۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۲۶۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون یک میلیون و ۱۲۸ هزار و ۶۰۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.


   

 • بازداشت برگزارکنندگان مراسم عزاداری در اندیکا

  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اندیکا: برگزار کنندگان و مداح یک مراسم عزاداری در این شهرستان با حکم قضایی بازداشت شدند./ ایرنا

 • اشعه ماورای بنفش آفتاب در از بین بردن کرونا موثر است

  رئیس ستاد مقابله با کرونای تهران:

  گرما و رطوبت باعث از بين رفتن کرونا نمی‌شود.

  در حوزه مراجعین به مراکز درمانی با رشد ۳.۵ درصدی نسبت به روز گذشته مواجهیم.

 • هشدار؛ مترو کانون کرونا در تهران شده است

  ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران ضمن هشدار در مورد احتمال انتقال کرونا در مترو گفت: 

  تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری در مورد اجرای فاصله گذاری اجتماعی و مبارزه با کرونا بر عهده شهرداری تهران نیست و این موضوع از عهده شهرداری خارج و مسوولیت آن با ستاد ملی مقابله با کرونا  است.

  اگر فاصله‌های اجتماعی در حمل و نقل عمومی رعایت نشود و مسافران از ماسک استفاده نکنند، احتمال انتقال کرونا در مترو و اتوبوس زیاد است. 

  بنابراین از شهروندان درخواست داریم که حتما از ماسک هنگام تردد با مترو و اتوبوس استفاده کنند، روزانه چندین بار دست‌های خود را با آب و صابون بشویند و از دست زدن به صورت به ویژه در هنگام استفاده از حمل و نقل عمومی بپرهیزند./فارس

 • پرداخت تسهیلات کرونایی کسب و کارها از شنبه آینده

  معاون توسعه کارافرینی و اشتغال وزارت تعاون:

  بنگاه‎های اقتصادی متقاضی دریافت تسهیلات کرونایی که پرونده آنها به بانک معرفی شده از شنبه آینده تسهیلات‌شان پرداخت می‌شود.

  ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بنگاه اقتصادی به طور جدی از شیوع بیماری کرونا آسیب دیدند که ۶ میلیون اشتغال را در بر می‌گیرد./ ایرنا

   

 • خرید «هندوانه به شرط چاقو» و خطر ابتلا به کرونا

  روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران به شهروندان هشدار داد که با توجه به شیوع ویروس کرونا، هندوانه به شرط چاقو نخرند و هرگز از فروشنده درخواست نکنند که هندوانه را قاچ کند، چرا که چاقوی آلوده ممکن است میوه هندوانه را آلوده کند و بعد از خرید هندوانه، حتماً پوست آن را با محلول ضد عفونی‌کننده میوه‌جات و سبزیجات یا چند قطره مایع ظرفشویی در منزل به خوبی شست‌وشو داده و سپس نسبت به قاچ کردن آن اقدام کنند.

 • بیمار ۹۲ ساله کرونا را شکست داد

  بیمار ۹۲ ساله که باسابقه بیماری آلزایمر، ایسکیمیک قلبی و فشارخون و با علائم دیسترس تنفسی و کاهش هوشیاری، پنجم اردیبهشت ماه در بخش مراقبت‌های تنفسی کرونای مرکز پزشکی لقمان حکیم بستری شده بود، پس از گذراندن ۳۱ روز با کمک کادر درمان توانست کرونا را شکست دهد./ایسنا

 • شناسایی ۲۰۴۳ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

   

  سخنگوی وزارت بهداشت:

   از دیروز تا امروز ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۷۱۳ مورد بستری شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۷۳ هزار و ۸۳۲ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

   مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۳۵۱ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۱۳۶ هزار و ۳۶۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

    ۲۶۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون یک میلیون و ۱۰۷ هزار و ۲۵۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   خوزستان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد و استانهای هرمزگان، کردستان، آذربایجان های شرقی و غربی، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، بوشهر و خراسان رضوی در وضعیت هشدار قرار دارند. 


   

 • اعلام وضعیت قرمز شیوع کرونا در تایباد

  فرماندار تایباد (خراسان رضوی):

   عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی زنگ خطر شیوع کرونا در این شهرستان را به صدا در آورده است.

   اگر مردم هشدارهای بهداشتی را جدی نگیرند شاهد افزایش آمار در روزهای آینده خواهیم بود./ ایسنا

 • استفاده از ماسک ضروری است

  شروین شکوهی متخصص بیماریهای عفونی: استفاده همه افراد از ماسک برای جلوگیری از انتقال کرونا، ضروری است زیرا ماسک نمی زنیم که بیماری را نگیریم بلکه ماسک می زنیم تا بیماری را منتقل نکنیم./ایرنا

   

 • دانشجویان خارجی از نیمه دوم شهریور ماه مجاز به بازگشت به کشور هستند

  مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی:

  بخشنامه برگشت دانشجویان خارجی ابلاغ شده است و دانشجویان خارجی از نیمه دوم شهریور ماه مجاز به بازگشت به کشور هستند.

  بازگشت دانشجویان منوط به بهبود شرایط شیوع ویروس کرونا است.

  حدود ۱۶ هزار نفر علاقه‌مند به خروج بودند که این افراد با مساعدت پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا بدون تشریفات به کشور‌های خود بازگشتند./باشگاه خبرنگاران 

 • کاهش تعداد شهرهای قرمز از ۱۶ به ۹ شهر/ افزایش امار قربانیان

   

  جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت:

   از دیروز تا امروز ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۶۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۴۸ مورد بستری شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۷۱ هزار و ۷۸۹ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

   مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۲۹۱ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۱۳۴ هزار و ۳۴۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

    ۲۵۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   با انجام حدود ۲۵ هزار تست تشخیصی که یک رکورد جدید است تا کنون یک میلیون و ۸۴ هزار و ۸۵۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   وضعیت خوزستان همچنان قرمز است اما روند بیماریابی تقویت و موارد بستری در هفته های اخیر در حال کاهش است.

   تعداد شهرهای قرمز در استان خوزستان از ۱۶ به ۹ شهرستان رسیده است.

   استانهای هرمزگان و کردستان در وضعیت هشدار قرار دارند. 


   

 • آغاز موج دوم کرونا در کشور

  رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران: ظرف ۲۴ ساعت گذشته آمار رشد مبتلایان در تهران از ۱۰ درصد به ۱۲ رسید.

 • کاهش ۳۴ درصدی ورود به گیلان طی چهار روز اخیر

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با بیان اینکه از ۱۳ لغایت ۱۶ خردادماه امسال در مجموع ۵۴۹ هزار و ۱۷۴ وسیله نقلیه وارد استان شده است، گفت: شاهد کاهش ۳۴ درصدی ورود به استان هستیم./ ایسنا

 • بازگشایی مهدهای کودک از ۲۴ خرداد

  استاندار گیلان: مهدهای کودک از ۲۴خردادماه با رعایت پروتکل های بهداشتی بر اساس تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا بازگشایی می‌شوند./ ایسنا

   

 • مجموع جان باختگان به ۸۲۰۹ نفر رسید

   

  جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت:

   از دیروز تا امروز ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۲۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۲۷ مورد بستری شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۶۹ هزار و ۴۲۵ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

   مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۲۰۹ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۱۳۲ هزار و ۳۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

    ۲۵۷۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون یک میلیون و ۶۰ هزار و ۱۲۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   وضعیت خوزستان همچنان قرمز است.

   استانهای هرمزگان و کرمانشاه در وضعیت هشدار قرار دارند. 

   در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵ استان فاقد فوتی و ۶ استان فقط یک مورد فوتی بر اثر کووید۱۹ داشته اند.

   

 • شناسایی ۲۸۸۶ بیمار جدید کووید۱۹/ بهبودی ۱۲۹۷۴۱ بیمار

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۸۸۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

  از بین مبتلایان جدید، ۵۲۷ مورد بستری و دو هزار و ۳۵۹ مورد از افراد معادل حدود ۸۲ درصد از موارد جدید، در تماس نزدیک با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۶۷ هزار و ۱۵۶ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۱۳۴ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۱۲۹ هزار و ۷۴۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۲۵۷۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون یک میلیون و ۴۰ هزار و ۲۸۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  وضعیت خوزستان همچنان قرمز است.

  استانهای هرمزگان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، بوشهر و آذربایجان های شرقی و غربی در وضعیت هشدار قرار دارند. 

  در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۳ استان هیچ موردی از فوتی و در ۵ استان فقط یک مورد فوتی بر اثر کووید۱۹ گزارش شده است.

 • شروع ترم آینده همه دانشگاه‌ها از مهر ماه خواهد بود

  معاون آموزشی وزارت علوم: فعلاً با توجه به اعلام قطعی سنجش، شروع ترم همه دانشگاه‌ها از مهر است.

  تمام تلاش دانشگاه‌ها این است که برای دانشجویان جدیدالورود ترم را در زمان خود آغاز کنند. البته این بستگی به این خواهد داشت که زمان اعلام نتایج کنکور و امکانات دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجویان به چه صورت خواهد بود./ مهر

 • سیر صعودی کرونا در قم/ ۱۰۰ نفر بستری هستند

  دکتر قدیر، رییس دانشگاه علوم پزشکی قم:

  طی ۲۴ ساعت گذشته و تا ساعت ۱۴ امروز پنج‌شنبه، ۳۵نفر در مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی ابتلا به کرونا پذیرش شدند.

  ۲۴ نفر از این تعداد در بخش‌های بیمارستان‌ها بستری و مابقی پس از معاینه و بررسی در بخش اورژانس مراکز با دستورات دارویی و بهداشتی مرخص شدند.

  در شبانه‌روز گذشته، فقط ۷ نفر از بیماران بستری در بخش‌ها از بیمارستان ترخیص شدند.

  در حال حاضر ۱۰۰ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم بستری هستند که حال ۳۵ نفر از آنها وخیم است./ خبرآنلاین

 • آغاز موج جدید کرونا در تهران/ افزایش آمار مراجعه به مراکز درمانی

   مینو محرز متخصص بیماری‌های عفونی و عضو کمیته کشوری ستاد مبارزه با کرونا:

  آمار مراجعان به مراکز درمانی نسبت به گذشته به خصوص در بیمارستان امام(ره) که معیار سنجش ما بوده، بیشتر شده است و با باز شدن اماکن عمومی مانند رستوران‌ها انتظار افزایش تعداد مبتلایان را داریم.

  در حال حاضر برخی مردم فکر می‌کنند که کرونا تمام شده است و به زندگی عادی خود برگشتند اما می‌توان گفت که موج جدیدی از شیوع کرونا آغاز شده است.

  ویروس کرونا همچنان یک ویروس پابرجاست و هیچ کشوری در سراسر دنیا نتوانسته است این بیماری را به طور کامل درمان و از بین ببرد و ممکن است تا سالیان سال هم با ما همراه باشد. تنها چیزی که توانسته در سراسر دنیا این بیماری را کنترل کند فقط فاصله‌گذاری فیزیکی است./ فارس

 • دستور به باشگاه‌های لیگ برتری: مکان بازی‌های دوستانه را اعلام نکنید

  با توجه به تعطیلی مسابقات فوتبال و دوری هواداران از تیم‌ها، احتمال می‌رود با شروع مسابقات تدارکاتی هواداران زیادی برای تماشای بازی‌ها به ورزشگاه‌ها بروند. حالا به باشگاه‌های لیگ برتری دستور داده شده مکان بازی‌های دوستانه خود را اعلام نکنند./ باشگاه خبرنگاران

   

 • ادامه روند افزایشی ابتلا به کرونا در خوزستان

  سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از ادامه روند افزایشی ابتلا به کرونا در خوزستان در پی تجمعات منتهی به عید فطر خبر داد.

  در حال حاضر ۷۸۵ بیمار در بیمارستان‌های استان خوزستان تحت درمان هستند و با تلاش‌های مدافعان سلامت، ۱۶ هزار و ۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از مراکز درمانی ترخیص شده اند./ ایسنا

 • شناسایی ۳۵۷۴ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۵۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

  از بین مبتلایان جدید، ۴۹۴ مورد بستری و سه هزار و ۸۰ مورد از افراد معادل ۸۶ درصد از موارد جدید، در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۶۴ هزار و ۲۷۰ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۷۱ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۱۲۷ هزار و ۴۸۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  ۲۵۶۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون یک میلیون و ۱۹ هزار و ۳۶۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  وضعیت خوزستان همچنان قرمز است.

  استانهای هرمزگان، کردستان و کرمانشاه در وضعیت هشدار جدی قرار دارند.

   

 • امکان بازگشایی خوابگاه‌ها وجود ندارد

  معاون آموزشی دانشگاه شریف:

  امکان بازگشایی خوابگاه‌ها وجود ندارد.

  برگزاری امتحانات"مجازی" خواهد بود.

  دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند در دانشگاه حضور یابند./ ایسنا

 • محدودیت‌های کرونایی در سنندج دوباره اعمال می‌شود

  استانداری کردستان: با توجه به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در سنندج و با هدف جلوگیری از انتشار بیشتر این ویروس، محدودیت‌ها در این شهر دوباره اعمال می‌شود./ ایرنا

   

   

 • لباس بیمار مبتلا به کرونا را نَتِکانید

  محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران توصیه کرده‌اند لباس‌های بیمار مبتلا به کرونا تکانده نشود چرا که این کار باعث پراکنده شدن ویروس در هوا می‌شود./ایسنا

   

 • بازگشایی طرح‌های ساحلی شمال کشور از ۱۵ خرداد

  رییس فدراسیون غواصی و نجات غریق از بازگشایی طرح‌های ساحلی شمال کشور از ۱۵ خردادماه خبر داد و گفت: مردم سعی کنند از سواحلی برای شنا استفاده کنند که ناجیان غریق در آن‌جا مستقر هستند./ ایسنا

   

 • تداوم وضعیت قرمز ویروس کرونا در خوزستان/ ۹ استان در وضعیت هشدار

  دکتر جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت:
  وضعیت خوزستان همچنان قرمز است.
  استان‌های هرمزگان، آذربایجان‌های شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، بوشهر، سیستان و بلوچستان، قزوین و خراسان رضوی در وضعیت هشدار قرار دارند.
  رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و هوشمند با جدیت بیشتر و استفاده از ماسک، ضرورت اجتناب ناپذیر این روزها و روزهای آینده است.

   

 • احتمال بازگشایی مدارس از شهریور ماه

  وزیر آموزش و پرورش: در صورتی که زودتر به شرایط ایمن از بیماری کرونا برسیم، ممکن است سال تحصیلی به جای مهرماه در شهریورماه آغاز شود./ ایرنا

 • کرونا ممکن است باعث ریزش مو و کچلی شود

  دکتر مسعود مردانی متخصص بیماری‌های عفونی:

  تظاهرات بالینی کرونا مدام در حال تغییر است، کووید ۱۹ حتی ممکن است سبب ریزش مو و کچلی شود، اما این موارد نادر هستند

  ویروس کرونا به هیچ عنوان ضعیف نشده است، تنها تظاهرات بالینی بیماری تغییر کرده است. هرچه تعداد مریض در دنیا زیاد شود، موارد تظاهرات متفاوت بالینی بیماری را بیشتر شاهد هستیم.

  تب مالت بیماری هزار چهره است، اما الان باید بگوییم کووید۱۹ بیماری هزار و یک چهره است./ خبرگزاری صدا و سیما

 • بازگشت سومین گروه از هموطنان ایرانی مقیم اسپانیا به کشور

  در ادامه روند بازگرداندن تعدادی از هموطنان و ایرانیان مقیم اسپانیا در پی شیوع ویروس کرونا و توقف پروازها، سومین گروه از این هموطنان دیروز (سه‌شنبه) به ایران بازگشتند./ باشگاه خبرنگاران

 • زالی: کرونا بیماری هزار چهره با علائم بالینی متنوع است

  فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران:

  نکته بسیار مهم تنوع علائم بالینی در مراجعین بخش‌های بهداشتی و درمانی است، چراکه علاوه بر علائم ثابت سرفه، تنگی نفس، لرز و مشکلات تنفسی، علائم جدیدی از جمله مشکلات گوارشی نیز دیده می‌شود.

  همان‌طور که بارها اعلام شد، بیماری کرونا یک بیماری هزار چهره است و ممکن است با علائم متفاوتی بروز کند./تسنيم

 • مجموع مبتلایان کووید۱۹ در ایران به ۱۶۰۶۹۶ نفر رسید/ عبور تعداد جان باختگان از مرز ۸ هزار نفر

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۱۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

  از بین مبتلایان جدید، ۴۹۳ مورد بستری و دو هزار و ۶۴۱ مورد از افراد معادل ۸۴ درصد از موارد جدید، در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۶۰ هزار و ۶۹۶ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۱۲ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۱۲۵ هزار و ۲۰۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۲۵۵۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون ۹۹۷ هزار و ۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  وضعیت خوزستان همچنان قرمز است و استانهای هرمزگان، آذربایجان های شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، بوشهر، سیستان و بلوچستان، قزوین و خراسان رضوی در وضعیت هشدار قرار دارند.

  رعایت فاصله گذاری فیزیکی و هوشمند با جدیت بیشتر و استفاده از ماسک، ضرورت اجتناب ناپذیر این روزها و روزهای آینده است.

 • آخرین آمار از مبتلایان به کرونا در کشور

   

   سخنگوی وزارت بهداشت:  

   از دیروز تا امروز ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۱۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

   از بین مبتلایان جدید، ۵۴۱ مورد بستری و دو هزار و ۵۷۶ مورد از افراد معادل ۸۳ درصد از موارد جدید، در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۵۷ هزار و ۵۶۲ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

   مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۹۴۲ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۱۲۳ هزار و ۷۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

    ۲۵۶۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون ۹۷۵ هزار و ۹۳۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   استانهای هرمزگان، آذربایجان غربی، اصفهان، کردستان، کرمانشاه و بوشهر در وضعیت هشدار قرار دارند.

   

 • اگر وضعیت کرونا به همین منوال پیش برود پرستاران دچار سندروم فرسایشی خواهند شد

  معاون پرستاری وزارت بهداشت:

  اگر تعداد بیماران بیش از این شود، از تحمل کادر درمان خارج خواهد بود.

  حدود چهار ماه است که پرستاران و پزشکان به شدت در حال کار هستند و اگر مردم رعایت نکنند توان آنها بریده می‌شود./ ایسنا

   

 • ارمنستان از پایان تعلیق سفر به این کشور از طرف ایران خبر داد

  وزارت خارجه ارمنستان روز دوشنبه اعلام کرد: تعلیق موقت سفر بدون روادید میان ارمنستان و ایران در ۳۱ مه (۱۱ خرداد) به پایان رسید. 

  به گزارش رادیو ارمنستان، هم اکنون شهروندان ایرانی با گذرنامه‌های معمولی می‌توانند بدون روادید وارد جمهوری ارمنستان شوند./ ایرنا

 • اصناف اصول بهداشتی را رعایت نکنند ، پلمپ خواهند شد

  معاون وزیر کشور: در صورتی كه اصناف و واحدهای بازگشايی شده، اصول و پروتكل‌های بهداشتی را رعايت نكنند، محدودیت‌های قبلی آنها به سرعت و بدون كم و كاست باز خواهد گشت و اين صنف‌ها با پلمپ و تعطيلی مواجه خواهند شد./ تسنیم

 • افزایش موارد کرونا در کشور

   

   جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت:

   از دیروز تا امروز ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۹۷۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

   از بین مبتلایان جدید، ۶۵۲ مورد بستری و دو هزار و ۳۲۷ مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۵۴ هزار و ۴۴۵ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

   مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۸۷۸ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۱۲۱ هزار و ۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

   ۲۵۷۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون ۹۵۵ هزار و ۸۶۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   

 • زنگ خطر کرونا در تبریز به‌صدا در آمد

  فرماندار تبریز در مورد آخرین وضعیت تبریز در زمینه کرونا گفت: متاسفانه دوباره وضعیت تبریز به حالت هشدار رسیده است./ تسنیم

 • حرم حضرت معصومه(س) و مسجد جمکران ۲۴ ساعته شد

  استاندار قم: حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران از امشب(یکشنبه ۱۱ خردادماه) با رعایت پروتکل های بهداشتی  ۲۴ ساعته پذیرای عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است./ ایرنا

 • استاندار تهران: ۱.۱ درصد معتادان جمع آوری شده کرونا داشتند

  استاندار تهران: تست ابتلا به ویروس کرونای ۱.۱ درصد از ۴ هزار و ۷۵۶ معتاد جمع آوری شده در پایتخت از ابتدای اردیبهشت امسال که با هدف ساماندهی و جلوگیری از ابتلا به این ویروس انجام شد، مثبت بود./ ایرنا

 • نیشابور از لحاظ شیوع کرونا دوباره در وضعیت قرمز قرار گرفت

  سرپرست معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور:

  نیشابور امروز یازدهم خرداد ۹۹ از نظر شیوع کرونا دوباره در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

  شرایط فعلی، شرایط نگران کننده‌ای است و همان گونه که مکرر اعلام شده است رعایت نکات بهداشتی و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی برای حفظ سلامت افراد جامعه توجه ویژه‌ای را می‌طلبد./ ایرنا

 • وزیر بهداشت: اینکه ویروس در فصل گرما نابود می شود، باور غلطی است

  سعید نمکی: حدود نیمی از مرگ و میرهای مربوط به کرونا در ۳ استانی که درگیری بیشتری دارند، رخ می دهد.

 • امتحانات پایه نهم در خوزستان غیرحضوری شد

  استاندار خوزستان: 

  دانش‌آموزان پایه نهم، امتحانات پایانی سال تحصیلی جاری خود را غیر حضوری و به صورت مجازی خواهند داد.

  برای اینکه یک وحدت رویه در امتحانات پایه نهم ایجاد شود امتحانات پایه نهم به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

  آموزش و پرورش می‌تواند نمرات نوبت اول دانش آموزان این مقطع را در نمرات آزمون مجازی تاثیر دهد./ ایرنا

 • مجموع مبتلایان کووید۱۹ در کشور به ۱۵۱۴۶۶ نفر رسید

   

   جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت:

   از دیروز تا امروز ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

   از بین مبتلایان جدید، ۵۱۱ مورد بستری و دو هزار و ۵ مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۵۱ هزار و ۴۶۶ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

   مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۷۹۷ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۱۱۸ هزار و ۸۴۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

    ۲۵۲۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون ۹۳۵ هزار و ۸۹۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   استان های اصفهان، آذربایجان های شرقی و غربی، لرستان، کرمانشاه، هرمزگان و سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

   

 • تشدید نظارت های بهداشتی بر رستوران ها و اماکن تهیه غذا در تهران

  فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به بازگشایی رستوران ها از تشدید نظارت های بهداشتی بر اماکن تهیه غذا در استان تهران خبر داد.

 • بازگشایی مساجد به معنای برگزاری مراسم ترحیم نیست

  استاندار گیلان به بازگشایی همه مساجد شهرستان‌ها و روستاها برای اقامه نمازهای یومیه براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا از امروز اشاره کرد و گفت: این بازگشایی به معنی برگزاری برنامه ها از جمله مراسم فاتحه و ترحیم نیست./ ایسنا

 • صحن‌های حرم امام رضا (ع) به صورت ۲۴ ساعته بازگشایی می‌شود

  وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت: ‌صحن‌های حرم مطهر امام رضا (ع) به صورت بیست و‌ چهار ساعته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های تدوین شده بازگشایی می‌شود.

   

 • سوار کردن بیش از سه مسافر ممنوع!

  مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران گفت: کرایه مصوب تاکسی‌ها، کرایه‌ای برمبنای نرخ فاصله گذاری اجتماعی است و راننده‌ها مجاز به سوار کردن بیش از سه مسافر نیستند./ ایسنا

 • شناسایی ٢٢٨٢ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/ استان خوزستان همچنان در وضعیت قرمز است

  دکتر جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ١٠ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ٢٨٢ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

  از بین مبتلایان جدید، ۴٣۵ مورد بستری و ١٨۴٧ بیمار به صورت سرپایی خدمات رسانی شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ١۴٨ هزار و ٩۵٠ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵٧ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ٧٣۴ نفر رسید.

  خوشبختانه تاکنون ١١۶ هزار و ٨٢٧ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  ٢۵٣٣ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تاکنون ٩١۵ هزار و ٩٩٨ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  وضعیت استان خوزستان، همچنان قرمز است.

  در حال حاضر، استان های آذربایجان شرقی و غربی، لرستان، کردستان، کرمانشاه، اصفهان و هرمزگان در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • تهران هنوز به شرایط مطلوب نرسیده است

  فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران:

  با توجه به این که هنوز شرایط در تهران به نقطه مطلوب قطعی نرسیده است، هر گونه تغییر در الگوی اداری، شهری و مدنی باید همراه با رعایت استانداردهای قبلی و اجرای شیوه‌نامه‌های بهداشتی و حفاظتی صورت گیرد و کماکان ملاحظات بهداشتی جدی‌تر مورد توجه قرار گیرد.

  ادارات موظف به جلوگیری از حضور افراد علامت‌دار و ممانعت از فعالیت آبدارخانه‌ها و عدم پذیرایی در ضمن کار و جلسات هستند./ایسنا

 • فعاليت ادارات خوزستان با ظرفيت كامل از فردا

  سخنگوی ستاد استانی كرونا در خوزستان: 

  بر اساس هماهنگی های انجام شده و گزارش‌هايی كه از دانشگاه علوم پزشكی اهواز اخذ شده است، همه ادارات دولتی و خصوصی و بانك‌های استان خوزستان از فردا 10 خرداد با ظرفيت كامل فعال خواهند بود و ساعت كاری نيز 7:30 تا 14:30 خواهد بود.

  همچنين افراد مبتلا به بيماری های زمينه‌ای مانند قلبی و عروقی، فشار خون و ديابت، با ارائه مدارك پزشكی و همچنين خانم‌های باردار و شيرده و افراد بالای 60 سال می توانند از مرخصی استفاده و ادارات در اين زمينه همكاری كنند.

  مراكز آموزشی، مدارس و دانشگاه‌ها فعلا تا 17 خردادماه تعطيل هستند.

  اصناف كم‌خطر نيز با رعايت پروتكل‌های بهداشتی می توانند فعاليت كنند و اصناف پرخطر نيز تعطيل خواهند بود./ ایسنا

 • در جمع های چند نفره استفاده از ماسک الزامی است

  معاون کل وزارت بهداشت: ویروس کرونا ضعیف نشده است باور های غلط را از خود دور کنیم ، در رعایت پروتکل های بهداشتی اصلا کوتاهی نشود./ شبکه خبر

 • مدارس خوزستان تا پایان هفته تعطیل شد

  به دستور استاندار خوزستان، مدارس سراسر استان از تاریخ ۹۹/۰۳/۱۰ تا ۹۹/۰۳/۱۳ تعطیل است./ خبرگزاری صداوسیما

 • برخورد سختگیرانه در ناوگان عمومی در صورت عدم استفاده از ماسک

  معاون شهردار تهران:

  از فردا ( شنبه ١٠ خرداد ماه) سخت‌گیری‌های بیشتری توسط نیروی انتظامی، پلیس مترو و یگان حفاظت شهرداری تهران برای استفاده شهروندان از ماسک در مترو و اتوبوس انجام خواهد شد.

  از ورود افراد بدون استفاده از ماسك در تمامى ايستگاه های مترو، اتوبوسرانی ممانعت می‌شود./ باشگاه خبرنگاران

 • خطر موج جدید کرونا با بازگشایی قهوه‌خانه‌ها

  دبیرکل جمعیت مبارزه با دخانیات ضمن انتقاد از آنچه که "رشد صنایع دخانی در چند سال اخیر" خواند، ‌در عین حال نسبت به خطر موج جدید کرونا در مصرف کنندگان مواد دخانی به دنبال بازگشایی قهوه‌خانه‌ها هشدار داد./ ایسنا

 • شناسایی ۲۸۱۹ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/ در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ استان فاقد فوتی و ۵ استان فقط یک فوتی داشته اند

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۹ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۸۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

  از بین مبتلایان جدید، ۵۴۷ مورد بستری و دو هزار و ۲۷۲ مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۴۶ هزار و ۶۶۸ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۶۷۷ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۱۱۴ هزار و ۹۳۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

  ۲۵۴۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون ۸۹۶ هزار و ۵۷۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵ استان فاقد فوتی و ۵ استان، فقط یک مورد فوتی ناشی از بیماری کووید۱۹ گزارش شده است.

  وضعیت استان خوزستان، همچنان قرمز است.

  استان های خراسان رضوی، آذربایجان های شرقی و غربی، لرستان، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان و مازندران در وضعیت هشدار قرار دارند.

 • بهبودیافتن بیش از ۸۸ درصد مبتلایان به کرونا در استان تهران

  فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران:

  معدل مرگ و میر بیماران مبتلا به کرونا در مقایسه با مراجعین عمومی تنها ۱.۶۹ بود که این عدد به مراتب نسبت به نرم جهانی عدد مطلوب تری است.

  میزان بهبودیافتگان قطعی کرونایی تا ظهر امروز عدد ۸۸.۷ دهم درصد است که بخشی از این افراد به دلیل این که همچنان در دوران نقاهت به سر می برند و دو هفته بهبودی کامل نشده در زمره آمار بهبودیافتگان نیستند/ فارس

   

 • نحوه حضور دانشجویان در خوابگاه‌ها/ افزایش طول امتحانات پایان‌ترم

  رئیس سازمان امور دانشجویان:

  بازه امتحانی دانشجویان در نیم‌سال جاری افزایش می‌یابد.

  اینکه چند درصد از امتحانات پایان ترم دانشجویان دانشگاه‌های کشور در نتیجه هماهنگی‌های دانشگاهی در دانشگاه‌های محل استان برگزار شود، بستگی به هماهنگی‌های بین دانشگاهی دارد، ضمن اینکه امکان برگزاری آزمون‌های مجازی نیز وجود دارد و این آزمون‌ها بنا بر تشخیص اساتید و گروه‌های آموزشی می‌توانند به صورت مجازی برگزار شوند./ ایسنا

 • سفرهای راهیان نور از تیر ماه از سرگرفته می‌شود

  رئیس ستاد مرکزی راهیان نور اعلام کرد با رعایت پروتکل های بهداشتی از تیر ماه ۱۳۹۹ سفرهای راهیان نور در مناطق سفید انجام می شود./ ایسنا

 • تعطیلی آشپزخانه و آبدارخانه ادارات برای مقابله با کرونا

  معاون سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: به منظور ارتقای سطح بهداشتی محل کار کارمندان، تمامی سازمان ها موظف هستند تا فعالیت آشپزخانه ها و آبدارخانه ها را تعطیل کنند و از پذیرایی در اتاق ها و جلسات خودداری کنند./ تسنیم

 • ساعت کاری پاساژها و بازارهای مسقف افزایش می‌یابد

  اتاق اصناف ایران: در صورت تصویب در ستاد ملی کرونا ساعت کاری پاساژها و بازارهای مسقف که از ابتدای اردیبهشت بازگشایی شده‌اند و در مناطق گرمسیر (بنا بر تشخیص استانداران) تا ساعت ۲۰ و در سایر مناطق تا ساعت ۱۸ فعال هستند، افزایش خواهد یافت./ ایرنا

 • سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۸ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۲۵۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

  از بین مبتلایان جدید، ۴۱۹ مورد بستری و یک هزار و ۸۳۹ مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۴۳ هزار و ۸۴۹ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۶۲۷ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۱۱۲ هزار و ۹۸۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

   ۲۵۴۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون ۸۷۶ هزار و ۴۹۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 • تالارهای پذیرایی همچنان تعطیل / تاکید دوباره بر ممنوعیت عرضه قلیان

  معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ:

  تالارهای پذیرایی همچنان تا اطلاع ثانوی اجازه فعالیت ندارند.

  عرضه قلیان همچنان ممنوع است و در صورت مشاهده نسبت به پلمب واحد صنفی متخلف اقدام خواهد شد.

 • بازگشایی ضریح امام رضا (ع) در صورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی

  تولیت آستان قدس رضوی:

  اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند با اعلام ستاد کرونا امکان زیارت ضریح مطهر رضوی و بازگشایی صحن‌های سر پوشیده  فراهم می‌شود.

  تقاضا داریم زائران هنگام تشرف به حرم رضوی از ماسک استفاده کنند و  لوازم بهداشتی همراه داشته باشند./ تسنیم

 • افزایش بیماران بستری کرونایی در تهران

  فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران:

  در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد بیماران بستری در بخش‌های عادی ۲۰۰ مورد و در بخش‌های ویژه ۶۵ نفر بوده است.

  اگر دو نفری که در مترو در مقابل یکدیگر می‌ایستند، هر دو از ماسک استفاده کنند، ریسک انتقال بیماری به زیر ۵ درصد می‌رسد./ تسنیم

 • تمام شهرهای استان مازندران در وضعیت زرد و قرمز کرونایی

  دانشگاه علوم پزشکی مازندران: تمام شهرهای استان در وضعیت زرد و قرمز قرار دارند، اگر ورود مسافران همچنان ادامه یابد و دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت نشود ما شاهد افزایش بیشتر بیماران کرونایی خواهیم بود./ فارس

 • هیچ سربازی بر اثر کرونا فوت نکرده است

  سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا: هیچ سربازی در هیچ پادگانی بر اثر کرونا فوت نکرده است.

  اینکه چند نفر به این بیماری مبتلا شده اند، ستاد کل نیروهای مسلح باید از طریق آماری که از تمامی یگان‌ها می‌گیرد، اعلام کند./ مهر

 • تعداد بیماران بدحال کرونا در شهر تهران به شدت کاهش یافته است

  معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران: ترس مردم از حضور در مراکز درمانی باید با اطلاع‌رسانی درست زدوده شود، چراکه تعداد بیماران بدحال در شهر تهران به شدت کاهش یافته است؛ البته مراقبت‌ها باید استمرار داشته باشد./ ایسنا

 • شناسایی ۲۰۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۷ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

  از بین مبتلایان جدید، ۴۱۲ مورد بستری و یک هزار و ۶۶۸ مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۴۱ هزار و ۵۹۱ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۵۶۴ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۱۱۱ هزار و ۱۷۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

  ۲۵۵۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون ۸۵۶ هزار و ۵۴۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 • ساعت کاری کلیه کارکنان ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ شد

  بخشنامه جدید تغییر ساعت کاری و الزام حضور کلیه کارکنان در ادارات از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ شد.

  ساعت کاری روزانه کارکنان دستگاه های اجرایی در تهران و استان‌ها از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ خواهد بود.

  هر گونه تفییر در ساعت فعالیت کارکنان دستگاه های اجرایی اعم از ملی و استانی صرفا با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین و ابلاغ خواهد شد.

  در استفاده از خدمات کارکنان به صورت دورکاری، بانوان دارای فرزند خردسال و کارکنانی که در گروه های آسیب پذیر قرار می‌گیرند، در اولویت خواهند بود.

 • فوت 112 نفر از طلاب و روحانیان بر اثر کرونا

  رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور:

  حدود ۴۰۰ نفر از طلاب و روحانیون در سراسر کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند که متاسفانه ۱۱۲ نفر از این عزیزان فوت کردند.

  بر اساس بررسی های قطعی و اسناد و مدارک موجود ۷ نفر از طلاب و روحانیون که در مراکز درمانی و سایر عرصه ها مشغول خدمت بودند به شهادت رسیدند و از نظر ما باید به عنوان شهید خدمت سلامت شناخته شوند و پیگیری های لازم در این خصوص همچنان ادامه دارد./ خبرگزاری حوزه

 • شناسایی ۱۷۸۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۶ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۷۸۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

  از بین مبتلایان جدید، ۳۵۲ مورد بستری و یک هزار و ۴۳۵ مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۳۹ هزار و ۵۱۱ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۵۰۸ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۱۰۹ هزار و ۴۳۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

   ۲۵۶۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون ۸۳۷ هزار و ۹۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 • واریز وام کرونا به کسب و کارها از دهه سوم خرداد شروع می‌شود

  مدیرکل سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون: واریز تسهیلات کرونا به کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا از دهه سوم خرداد ماه (٢٢و٢٣ خرداد) شروع می‌شود و بازپرداخت آن نیز سه ماه بعد است./ ایرنا

 • ۸۵ درصد مبتلایان به کرونا بدون هیچ اقدامی بهبود می‌یابند

  معاون کل وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه ابتلا به کرونا، انگ اجتماعی یا تابو نیست، گفت: ۸۰ تا ۸۵ درصد مبتلایان این بیماری بدون هیچ اقدامی خوب می شوند و میزان بهبودی در موارد بستری نیز بسیار بالاست./ ایسنا

 • بهبود ۷۰ درصد بیماران بدحال مبتلا به کرونا با پلاسما درمانی

  چراغعلی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله:

  براساس نتایج تحقیقات انجام شده ۷۰ درصد بیماران بدحال که از پلاسما درمانی استفاده کردند، بهبود یافتند.

  هرچه بیماران زودتر پلاسما را دریافت کنند، این روش درمانی اثربخشی بیشتری دارد.

  این روش درمانی علاوه بر ایران در کشورهای اروپایی، آمریکا و  دیگر کشورها استفاده می شود./ ایرنا

 • استخر و سینماها بسته است

  رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت:

  تعدادی از اصناف که پرخطر محسوب می‌شدند هنوز هم بسته بوده و اجازه فعالیت ندارند; استخرها, سینماها و مراکز ماساژ از این جمله اند.

  ورزش هایی که به صورت تجمعی در محیط بسته انجام می‌شوند اجازه فعالیت ندارند; مثل: بسکتبال, شنا و ...; همچنین تعدادی از ورزش هایی که به صورت رو در رو و دو نفره است نیز فعلا برگزار نمی شود مانند کشتی.

  باشگاه های بدنسازی که به صورت انفرادی انجام می شودمنعی نداشته و فعالیت شان آغاز شده است./ فارس

 • بازگشایی ادارات دولتی استان خوزستان از روز سه‌شنبه

  سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان گفت: تمامی ادارات دولتی و بانک‌ها از فردا سه شنبه باز هستند و فعالیت خود را از سر می‌گیرند.

  ساعت کار ادارات و بانک‌ها از ساعت ۷:۳۰ شروع و ۱۴ به پایان می رسد و مصوبه حضور دو سوم در محل کار و یک سوم به صورت دورکاری به قوت خود باقی است./ ایرنا

   

 • مجموع مبتلایان کووید۱۹ در کشور به ۱۳۷۷۲۴ نفر رسید/ ۱۹ استان کشور، بدون فوتی

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۵ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۲۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

  از بین مبتلایان جدید، ۳۳۸ مورد بستری و یک هزار و ۶۸۵ مورد معادل ۸۳ درصد از موارد جدید از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۳۷ هزار و ۷۲۴ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۴۵۱ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۱۰۷ هزار و ۷۱۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

  ۲۵۸۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون ۸۱۸ هزار و ۹۱۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  وضعیت استان خوزستان، همچنان قرمز است اما شاهد کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی موارد بستری نسبت به روزهای گذشته هستیم.

  در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۹ استان موارد فوتی صفر و در ۵ استان، فقط یک مورد فوتی گزارش شده است.

 • وضعیت چابهار قرمز است/ اعمال محدودیت رفت وآمد خودروها

  فرماندار شهرستان ویژه چابهار:

  اعمال محدودیت شدید رفت وآمد در مبادی ورودی و خروجی چابهار به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در حال اجرا است و از ورود هرگونه مهمان در این شهرستان جلوگیری می‌شود.

  شهرستان چابهار هم‌اینک در وضعیت قرمز از لحاظ شیوع ویروس کرونا قرار دارد و در روزهای اخیر در شرایط حادتری قرار گرفتیم بطوریکه موارد مثبت کرونا در مقایسه با ۲ ماه اول بیش‌از ۱۵ برابر شده است./ ایرنا

 • احتمال بروز موج جدید کرونا در مازندران

  وزارت بهداشت: مسافرت‌های اخیر در سطح استان مازندران احتمال بروز موج جدید بیماری را افزایش خواهد داد.

  طرح غربالگری زندانیان در بیماری کرونا و همچنین قرنطینه زندانیان جدیدالورود و رعایت اصول بهداشتی، در جلوگیری از انتشار بیماری کرونا باید همچنان توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی با جدیت دنبال شود./ ایسنا

 • یکهزار مسجد پایتخت ضدعفونی شد

  مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از شست و شو و ضدعفونی یکهزار مسجد پایتخت توسط نیروهای این سازمان خبر داد./ ایرنا

 • شرط فعالیت صنوف پرخطر از فردا / قلیان همچنان ممنوع

  معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت:

  از روز سه‌شنبه فعالیت رستوران‌ها، اغذیه‌فروشی، طباخی و فست‌فود، گرمابه، سونا و ماساژ، تالار پذیرایی و سالن مراسم، قهوه‌خانه، چایخانه و تریا که از جمله صنوف پر خطر بوده‌اند، بلامانع است و البته باید تمامی پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی را رعایت کنند. 

   همچنان ممنوعیت عرضه قلیان پا برجا بوده و واحدهای صنفی اجازه عرضه قلیان را ندارند./ ایسنا

 • احتمال بازگشایی مهدهای کودک برای فرزندان مادران شاغل

  معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از احتمال بازگشایی مهدهای کودک در خرداد ماه برای فرزندان مادران شاغل خبر داد/ ایرنا

 • خوزستان همچنان در وضعیت قرمز

   حریرچی معاون کل وزارت بهداشت: رعایت اصولی بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مردم در دو سه هفته اینده باعث می‌شود خوزستان از وضعیت قرمز خارج شود./ ایرنا

 • بازگشایی رستوران ها

  فرهادی، معاون مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت: رستوران ها، اغذیه فروشی ها و فست فودها از امروز یکشنبه 4 خرداد، بازگشایی می شوند.

  این مراکز می توانند با رعایت مقررات بهداشتی و فاصله گذاری های اعلام شده، به ارائه خدمات در رستوران و اغذیه فروشی اقدام کنند../ شبکه خبر

   

 • شناسایی ۲۱۸۰ بیمار کووید۱۹ در کشور/ تعداد جان باختگان به 7417 تن رسید

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۴ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۱۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

  از بین مبتلایان جدید، ۳۶۴ مورد بستری و یک هزار و ۸۱۶ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

  روند بیماریابی در کشور تقویت شده و موارد سرپایی و افراد در تماس با مبتلایان، امروز ۸۳ درصد از بیماران جدید را تشکیل می دهند. البته چندین هفته است که موارد جدید سرپایی بیش از ۸۰ درصد موارد جدید را شامل می شوند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۳۵ هزار و ۷۰۱ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۴۱۷ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۱۰۵ هزار و ۸۰۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

   ۲۶۱۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون ۸۰۰ هزار و ۵۱۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  وضعیت استان خوزستان، همچنان قرمز است.

  در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۳ استان موارد فوتی صفر و در ۸ استان، فقط یک مورد فوتی گزارش شده است.

 • حرم‌های مطهر از فردا بازگشایی می‌شوند

  تولیت‌های آستان قدس رضوی، آستان مقدس حضرت معصومه، آستان مقدس شاهچراغ، آستان مقدس حضرت عبدالعظیم و مسجد مقدس جمکران با صدور بیانیه مشترکی، بازگشایی حرم‌های مطهر را در پنجم خرداد ماه اعلام کردند.

 • فعالیت اصناف پرخطر تهران از سه شنبه هفته جاری بلامانع است

  رییس اتاق اصناف تهران:

  براساس تصمیم ستاد مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا تمام اصناف حتی صنوفی که از آن‌ها به عنوان صنوف پرخطر یاد می‌شد، از سه‌شنبه هفته جاری ( ۶ خرداد ماه) می توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

  رستوران‌ها، طباخی‌ها، تالارهای پذیرایی، قهوه‌خانه‌ها، تریا، فست‌فودها، گرمابه، سونا و ماساژ از جمله اصناف پرخطری بشمار می روند./ ایرنا

   

 • بازگشت ساعات اداری به روال قبل از ۱۰ خرداد

  استاندار تهران با اشاره به این که ساعت کاری از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ خواهد بود از بازگشت ساعات اداری به روال قبل از ۱۰ خردادماه خبر داد.

  موزه ها از فردا با رعایت پروتکل های بهداشتی باز هستند./ ایسنا

 • بیانیه مشترک تولیت‌های آستان‌های مقدس درخصوص بازگشایی حرم‌های مطهر از ۵ خرداد

  با توجه به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر بازگشایی محدود صحن‌های اماکن زیارتی، صحن‌های آستان مقدس از روز دوشنبه ۵ خرداد ۹۹ بازگشایی می‌شود.

  زائران برای حفظ سلامتی در زمان تشرف به زیارت حداکثر همکاری را با خادمان آستان‌های مقدس داشته باشند.

  زائران محترم درباره رعایت اصول بهداشتی (داشتن ماسک، دستکش و...) توجه جدی داشته باشند.

  هنگام تشرف به حرم‌های مطهر ضمن حفظ فاصله اجتماعی مناسب (۲ متر)، لوازم شخصی (جانماز، کتب ادعیه، بانوان چادر و ...) به همراه داشته باشند./ فارس

 • درهای حرم حضرت معصومه(س) از روز دوشنبه باز می‌شود

   

  قائم مقام تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) از بازگشایی درب‌های این آستان مقدس در صبح روز دوشنبه پنجم خردادماه خبر داد.

  وی افزود: صحن‌ها و حیاط‌های روباز از ساعت هفت صبح تا ۱۹ عصر در اختیار زائران و مجاوران خواهد بود./ ایرنا

   

 • تمهیدات وزارت بهداشت برای بازگشایی دانشگاه‌ها اعلام شد

  کلیه افراد شامل اساتید، دانشجویان و پرسنل در سامانه خود اظهاری وزارت بهداشت به نشانی salamat.gov.ir ثبت نام کرده و در صورتی که علائم بیماری را نداشتند، فرم مربوطه را پرینت کرده و پس از امضا فرم را به مدیر آموزش و یا مسئول دانشکده مربوطه تحویل دهند.

  انجام کلیه فعالیت‌های ورزشی و جانبی تا اطلاع ثانوی در دانشگاه ممنوع است.

  ضروری است فاصله بین میز و صندلی‌های کلاس‌های درس بین ۱ تا ۲ متر باشد.

  ضروری است حداکثر زمان حضور در هر کلاس درس به یک ساعت کاهش یابد.

  به منظور جلوگیری از تجمع در سلف سرویس، ضروری است مدت زمان سرو نهار به دو برابر افزایش یابد.

  جلساتی نظیر جلسات دفاع از پایان نامه نیز آنلاین و یا با حضور حداقل افراد و با رعایت کامل پروتکل‌ها برگزار شوند./فارس

 • مرزهای ایران، ترکمنستان و ازبکستان بازگشایی می‌شود

  مرزهای ریلی و جاده‌ای بین سه کشور ایران، ترکمنستان و ازبکستان که به خاطر شیوع کرونا بسته شده است ۱۲ خرداد ماه جاری بازگشایی خواهد شد.

   

 • شناسایی ۱۸۶۹ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

   

    جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت: از دیروز تا امروز ۳ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی یک هزار و ۸۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

    از بین مبتلایان جدید، ۳۸۶ مورد بستری و یک هزار و ۴۸۳ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

    مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۳۳ هزار و ۵۲۱ نفر رسید.

    در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

    مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۳۵۹ نفر رسید.

    تاکنون ۱۰۴ هزار و ۷۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

    ۲۶۳۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

    تاکنون ۷۸۱ هزار و ۲۸۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

    وضعیت استان خوزستان، همچنان قرمز است.

    در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۴ استان موارد فوتی صفر و در ۶ استان، فقط یک مورد فوتی گزارش شده است.

   

 • صدور مجوز بازگشایی نمایشگاه‌ها در برخی استانها

  رئیس انجمن نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران: ستاد مقابله با کرونا در برخی استان‌ها مجوز بازگشایی نمایشگاه‌ها را صادر کرده و رویدادهای نمایشگاهی آنان از اواخر خردادماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهند شد./ باشگاه خبرنگاران

   

 • روحانی: امکان از بین رفتن کامل کرونا در ماه های آینده وجود ندارد

  رییس جمهور از وزیر بهداشت خواست تا با توجه به احتمال افزایش سفرها و رفت وآمد مردم در ایام عید فطر، آمادگی های لازم برای اجرا و رعایت دستورالعمل ها و فاصله گذاری های مناسب ایجاد شود.

 • شناسایی ۲۳۱۱ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/ مجموع جان باختگان به ۷۳۰۰ نفر رسید

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۲ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۳۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

  از بین مبتلایان جدید، ۴۱۳ مورد بستری و یک هزار و ۸۹۸ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۳۱ هزار و ۶۵۲ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۳۰۰ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۱۰۲ هزار و ۲۷۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

   ۲۶۵۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون ۷۶۳ هزار و ۹۱۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  وضعیت استان خوزستان، همچنان قرمز است.

  در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۴ استان موارد فوتی صفر و در ۶ استان، فقط یک مورد فوتی گزارش شده است.

 • حتی المقدور در ساعات پیک با مترو سفر نکنید

  مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران با اشاره به افزایش آمار مسافران مترو طی روزهای اخیرگفت: با اجرای طرح ترافیک پس از عید فطر، مسافران حدالمقدور نباید در ساعات پیک با مترو تردد کنند./ خبرآنلاین

 • نماز عید فطر در خوزستان برگزار نمی شود

  ستاد مدیریت کرونا در خوزستان: تعطیلی تمامی دستگاه های اداری و اجرایی به جز نیروهای عملیاتی تا پایان تعطیلات عید/ خبرگزاری صداوسیما

 • تعداد فوتی‌های کرونا در استان تهران به کمتر از ۱۰ نفر رسید

  استاندار تهران: میانگین بهبودیافتگان بیماری کووید ۱۹ در کشور ۸۰ درصد بود که در استان تهران به ۸۸ درصد رسیده است./ تسنیم

 • وزارت بهداشت: قطعا با اجرای مجدد طرح ترافیک مخالفیم

  رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت:

  نمی‌دانیم منطق برقراری مجدد ترافیک چیست.

  کشور در وضعیت عادی نیست و تهران وضعیت فراز و نشیب در هفته‌های اخیر داشته و نمی‌توانیم بگوییم حتی وضعیت سفید دارد. 

  اولویت ما رعایت فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی است و آلودگی هوا نیست.

  سوق دادن مردم به سمت ناوگان حمل و نقل عمومی می‌تواند مشکلاتی در شهر تهران ایجاد کند.

  بنابراین نظر وزارت بهداشت در مورد اجرای مجدد طرح ترافیک مشخص و صریح است و با آن مخالفیم./ ایرنا

   

 • روحانی خبر داد: بازگشایی بقاع متبرکه و زیارتگاه‌ها بعد از عید فطر

  رییس جمهور: مقرر شده بعد از عید سعید فطر با شرایطی که اعلام خواهد شد، این اماکن بازگشایی شود و امیدواریم با رعایت این شرایط و دستورالعمل‌ها از سوی عاشقان اهل بیت(ع) و مردم شریف امکان زیارت این بقاع متبرکه فراهم شود.

 • عبور بهبود یافتگان کووید۱۹ در کشور از مرز ۱۰۰ هزار نفر

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۱ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۳۹۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

  از بین مبتلایان جدید، ۳۵۱ مورد بستری و دو هزار و ۴۱ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۲۹ هزار و ۳۴۱ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۲۴۹ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۱۰۰ هزار و ۵۶۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

   ۲۶۵۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون ۷۴۶ هزار و ۴۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۲ استان موارد فوتی صفر و در ۶ استان، یک مورد فوتی گزارش شده است.

 • ممنوعیت فعالیت سینماها در پایتخت تا اطلاع ثانوی

  معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی پایتخت با اشاره به مصوبه ستاد مدیریت بیماری کرونا استان تهران از ممنوعیت فعالیت سینماها تا اطلاع ثانوی خبر داد./ ایرنا

 • بازگشایی اماکن اقامتی آذربایجان‌غربی پس از ماه مبارک رمضان

  مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌غربی: فعالیت اماکن اقامتی و هتل‌های استان طبق مصوبات و دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و ستاد استانی، پس از ماه مبارک رمضان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز می‌شود/ ایرنا

 • وضعیت بروجرد در حالت هشدار و قرمز است

  رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد (لرستان):

  وضعیت بروجرد قرمز و در حالت هشدار قرار دارد.

   تعداد مبتلایان و بستری بالا رفته است.

   ویروس برخلاف تصوری که مردم عامه فکر می‌کنند ضعیف شده اصلاً ضعیف نشده و با قدرت خودش مبتلا می‌کند و حتی مرگ‌ومیر نیز دارد./ ایسنا

 • اجباری در بازگشایی ترم جدید دانشگاه‌ها از مهرماه نیست

  معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: هیچ اجباری بر بازگشایی دانشگاه‌های کشور از ابتدای مهرماه نیست و دانشگاه‌هایی که بازگشایی آنها با چالش‌های کرونایی همراه باشد می‌توانند ترم تحصیلی خود را از بهمن‌ماه آغاز کنند./ ایرنا

 • کاهش ۳۲ درصدی آمار مرگ و میر بیماران کرونایی در تهران

  فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران:

  مهمترین نگرانی ما این است که در روزهای آینده افراد پرخطر مانند افراد مسن و دارای بیماریهای زمینه ای به درون بافت شهری برگردند و این اتفاق ممکن است میزان مراجعان به بخشهای بیمارستانی را افزایش دهد.

  می دانیم که مردم از این محدودیت ها خسته شده اند اما باید بدانند که حفظ جان و سلامتی خود و فرزندانشان در گروی عمل به این محدودیت ها و پروتکل های بهداشتی است.

  گرچه آمار با یک شیب ملایم رو به تنزل است اما مهمترین موضوع در حفظ شرایط موجود و رسیدن به نقطه مطلوب؛ رعایت قطعی بهداشت فردی، توجه به پروتکل های بهداشتی و به خصوص اجتناب از ترددهای غیرضروری است./ ایرنا

 • شناسایی ۲۳۴۶ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

   

   جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت:

   از دیروز تا امروز ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۳۴۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

   از بین مبتلایان جدید، ۴۵۷ مورد بستری و یک هزار و ۸۸۹ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۲۶ هزار و ۹۴۹ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

   مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۱۸۳ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۹۸ هزار و ۸۰۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

   ۲۶۷۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون ۷۳۱ هزار و ۲۱۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۰ استان موارد فوتی صفر و در ۸ استان، یک مورد فوتی گزارش شده است.

   

 • اجباری بودن ماسک در حمل و نقل عمومی؛ برخورد با متخلفان

  وزیر راه و شهرسازی:

  چیزی را از مردم درباره پروازهای چینی پنهان نمی کنیم.

  در این ایام شیوع ویروس کرونا با شرکت های حمل و نقلی که پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکنند برخورد می کنیم.

  استفاده کردن از ماسک در همه وسایل حمل و نقل عمومی در حوزه های ریلی، جاده ای و هوایی اجباری است./ ایسنا

 • آمار مبتلایان به کرونا در خوزستان هنوز بالاست

  استاندار خوزستان:

  روند مبتلایان به کرونا در خوزستان با توجه به اعمال محدودیت صورت گرفته در سه روز گذشته کاهش داشته اما همچنان تعداد مبتلایان بالا است و تعداد بیماران سرپایی بیشتر است.

  محدودیت‌ها در خوزستان برای مقابله با کرونا تا پس از تعطیلات عید فطر اعمال می‌شود و پس از آن امیدواریم نیاز به تصمیم جدید نباشد./ ایرنا

 • بازگشایی سینماها در عید فطر منتفی شد

  طباطبایی‌نژاد معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در گفتگو بامهر : سینماها در عید فطر بازگشایی نمی‌شوند ستاد کرونا هم هنوز به ما اجازه بازگشایی را نداده است و باید ببینیم موقعیت بعدی چه زمانی فراهم می‌شود.

  احتمال اینکه سینماها با قید رعایت پروتکل و محدودیت ظرفیت، بازگشایی شوند، برای نیمه خرداد به بعد وجود دارد./ مهر

 • توصیه و تاکید پلیس راهور: سفر نروید

  رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی با توجه به نزدیک شدن تعطیلات عید فطر به مردم توصیه کرد به سفر نروند چرا که زنجیره بیماری کرونا پایان نیافته است/ ایرنا

 • ساعت کار جدید بانک‌ها از اول خرداد

  طبق اعلام دبیر شورای هماهنگی بانک‌ها از اول خرداد ماه دورکاری و شیفت بندی کارمندان بانک‌های دولتی و نیمه دولتی لغو می‌شود و کارمندان باید براساس ساعت کار جدید در بانک‌ها حضور داشته باشند. 

  بر همین اساس، ساعت کار کارکنان بانک‌ها از اول خردادماه ۹۹ در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷ الی ۱۴ و روزهای پنج شنبه ۷ الی ۱۳ است./ اقتصادآنلاین

 • مجموع مبتلایان کووید۱۹ در کشور به ۱۲۴۶۰۳ نفر رسید

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۱۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

  از بین مبتلایان جدید، ۴۲۴ مورد بستری و یک هزار و ۶۸۷ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۲۴ هزار و ۶۰۳ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۱۱۹ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۹۷ هزار و ۱۷۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

   ۲۶۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون ۷۱۶ هزار و ۱۷۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

  در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۰ استان موارد فوتی صفر و در ۶ استان یک مورد فوتی گزارش شده است.

  وضعیت خوزستان همچنان قرمز است اما سایر استانها وضعیت نسبتا پایداری دارند.

 • کدام رشته‌های ورزشی هنوز نمی‌توانند فعالیت کنند؟

  کماکان زمان از سرگیری فعالیت در باشگاه‌های بدنسازی و رشته‌های ورزشی دارای درگیری مانند کشتی، بوکس، کاراته، ووشو، جودو، تکواندو و شمشیربازی و همچنین رشته شنا مشخص نشده است.

  علت عدم از سرگیری فعالیت در این موارد بر اساس نظر کارشناسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و آن‌ها معتقدند که فعالیت در باشگاه‌های بدنسازی و رشته‌های ورزشی بوکس، کاراته، ووشو، جودو، تکواندو پر خطر بوده و فعلا در مورد آن‌ها تصمیم‌گیری صورت نگرفته است و طی روزهای آینده متولیان وزارت ورزش و جوانان به همراه مسئولان وزارت بهداشت با بررسی شرایط شیوع ویروس کرونا در این رابطه تصمیم‌گیری خواهند کرد./ ایسنا

 • دورکاری کارکنان برقرار است

  در حال حاضر و طبق آخرین تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا و بخشنامه دولت، نحوه حضور کارکنان در محل کار به صورت دو سوم بوده و مابقی دورکار و یا امکان استفاده از مرخصی دارند. 

  تاکنون هیچ تغییری در بخشنامه سازمان اداری و استخدامی در این رابطه ایجاد نشده است./ ایسنا

 • مردم فقط در موارد ضروری به داندانپزشکی مراجعه کنند

  دبیر کمیته دندانپزشکی ستاد کرونا:

  همه مراکز دندانپزشکی در صورت ثبت در سایت سلامت با رعایت موارد بهداشتی می‌توانند فعالیت و ارائه خدمات کنند.

  اما مردم خودشان مراعات کنند و برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا، برای موارد غیرضروری مراجعه نکنند.

  همکاران ما نیازمند مساعدت هستند؛ بیش از ۳ ماه است که دندانپزشکی‌ها تعطیل هستند.

  وسایل حفاظت شخصی باید با قیمت مناسب در اختیار مراکز دندانپزشکی قرار گیرد./ باشگاه خبرنگاران 

 • بازگشایی ۴ بوستان جنگلی شهر تهران

  بوستان‌ های جنگلی چیتگر، سرخه حصار، لویزان و یاس فاطمی تهران که به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده بودند، با تصمیم ستاد مقابله با کرونا و به مناسبت تعطیلات عید سعید فطر بازگشایی شد./ ایرنا

 • موارد مثبت کرونا در شهرستان خاش نگران‌کننده است

  مدیر شبکه بهداشت خاش:

   

     آمار مبتلایان کووید_۱۹ در شهرستان خاش به دلیل عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و حضور در تجمعات اعم از عروسی، تشییع جنازه و پرسه و اماکن خرید افزایش یافته است./ ایرنا

   

 • هشدار شورای عالی نظام پزشکی درباره عواقب عادی جلوه دادن شرایط: خطر کرونا رفع نشده است

  *ویروس در کمین است، خطر رفع نشده است. افزایش موارد جدید منجمله کودکان گزارش شده است و هنوز هیچ دارو و یا واکسن برای این بیماری در دسترس نیست.

  *و تا آن زمان تنها و تنها رعایت دقیق موازین بهداشتی و فاصله اجتماعی می تواند از وخیم تر شدن اوضاع جلوگیری نموده به بهبود نسبی این شرایط منجر گردد.

  *مردم عزیز: روی سخن ما با شماست، شما که بیش از هر مقام مسئول و دستگاهی در کنترل این بیماری و یا بر عکس وخیم تر شدن آن موثر هستید.

  متن کامل بیانیه را در اینجا بخوانید

 • شناسایی ۲۲۹۴ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/ شمار قربانیان کرونا در کشور از مرز ۷۰۰۰ نفر گذشت

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۲۹۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

  از بین مبتلایان جدید، ۵۳۴ مورد بستری و یک هزار و ۷۶۰ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۲۲ هزار و ۴۹۲ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۵۷ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۹۵ هزار و ۶۶۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

  ۲۷۱۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون ۷۰۱ هزار و ۶۴۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 • استاندار تهران : وضعیت قابل قبول استان کسی را به کرونا خوشبین نکند

  *وضعیت قابل قبول و مدیریت شده این استان در زمینه شیوع کرونا نباید مردم را نسبت به ابتلا نشدن به این ویروس خوشبین کند. 

  *اگر به طور میانگین 50 نفر در هر کیلومتر مربع زندگی می کنند در تهران این عدد به یک هزار نفر در هر یک کیلومتر مربع می رسد.

  *ویروس کرونا هنوز از بین نرفته و محو نشده و فقط مدیریت شده است از همین رو باید همچنان مراقبت های لازم را داشت.

  *مردم اولویت نخست خود در خانه ماندن قرار دهند و حتی اگر سفر می کنند، به استانی سفر کنند که آلودگی کمتر و شهرهای سفید بیشتری دارد./ ایرنا

 • ابتلای حدود ۳۰۰ نفر از کادر درمان لرستان به کرونا

  رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

  از ابتدای شیوع کرونا در استان تاکنون حددود ۳۰۰ نفر از کادر درمان استان در بخش‌های مختلف به این بیماری مبتلا شده‌اند.

  این افراد شامل پرستار، پزشک، رادیولوژیست، ماما، نیروهای اورژانس، کادر پشتیبانی، نیروهای اداری دانشگاه و نیروی خدماتی هستند 

  خوشبختانه تاکنون موردی از مرگ و میر میان آنها رخ نداده است./ ایرنا

 • افزایش شیوع کرونا در استان فارس

  وضعیت کرونا در استان طی روزهای گذشته و امروز در مسیر افزایش مبتلایان قرار گرفت و با دور خیزی ملموس آمار مبتلایان روزانه به کانال سه رقمی بازگشت و رو به فزونی گذاشت.

  کارشناسان حوزه سلامت در این استان همچنان توصیه می‌کنند مردم با استفاده از ماسک در هنگام خروج از خانه، پرهیز از ترددهای غیرضروری و رعایت بهداشت فردی، از ابتلا به بیماری کرونا پیشگیری کنند.

  {شرح در اینجا}

  / ایرنا

   

 • تازه‌ترین آمار مبتلایان، بهبودیافتگان و جان‌باختگان کرونا در کشور

   

  جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت:

   از دیروز تا امروز ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی یک هزار و ۸۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد

   از بین مبتلایان جدید، ۳۴۰ مورد بستری و ۱۴۶۶ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۲۰ هزار و ۱۹۸ نفر رسید

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند

   مجموع جان باختگان این بیماری به ۶ هزار و ۹۸۸ نفر رسید

   خوشبختانه تا کنون ۹۴ هزار و ۴۶۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند

    ۲۷۰۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند

   تا کنون ۶۸۶ هزار و ۹۳۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است

   


   

 • تشریح شرایط برگزاری نماز عید فطر

  دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا:

  قرار بر این شد نماز عید فطر در محل‌هایی که رو باز است در همه شهرها برگزار شود و نماز در محل‌هایی مانند مصلی که امکان تجمع زیاد است برگزار نمی‌شود، امسال به خاطر شرایط کرونا مراسم فقط در مساجد برگزار می‌شود و در مصلی‌ها برگزار نمی‌شود.

  توصیه می‌کنم نمازگزاران از مهر شخصی و ماسک و دستکش استفاده کنند/ مهر

 • وضعیت قم هنوز عادی نشده است

  استاندار قم: 

  وضعیت این بیماری در استان عادی نشده و همچنان خطرات آن پابرجاست

  باید پروتکل‌های بهداشتی جدی گرفته شود./ ایرنا

 • بازگشایی اماکن زیارتی به بعد از عید فطر موکول شد

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

  در استان‌هایی مانند خوزستان شاهد افزایش موارد ابتلای قطعی به کرونا هستیم.

  اگرچه همکاران ما به شدت مراقبت می‌کنند و امیدواریم هفته آینده شاهد نزول سیر بیماری در استان خوزستان باشیم.

  استان‌هایی مانند لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و استان‌های همجوار با خوزستان ممکن است در خطر شیوع کرونا قرار داشته باشند.

  بازگشایی اماکن زیارتی و متبرکه به بعد از عید سعید فطر موکول شد که بهانه‌ای برای افزایش حجم مسافرت به سمت شهرهای زیارتی نباشد و در شهرهایی مانند مشهد مقدس با فشار سنگین سفر زائران روبه‌رو نباشیم./ ایرنا

 • فوتی ها در «تهران» به پایین‌ترین میزان از ابتدای شیوع کرونا رسید

  فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران: مقابله با کرونا مانند یک مسابقه فوتبال است و تا دقیقه ۹۰ ادامه دارد و باید بدانیم داستان فیصله پیدا نکرده است./ فارس

   

 • لرستان در وضعیت هشدار قرار گرفت

  استاندار لرستان:

  از ابتدای اردیبهشت ماه تاکنون تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان دو برابر شده است.

  اکثر شهرهای استان لرستان در وضعیت قرمز و زرد قرار دارند و وضعیت سفید نداریم./ تسنیم

 • وزیر بهداشت: هیچ یک از مدافعان سلامت ما به دلیل کمبود امکانات کار را رها نکردند

  سعید نمکی:

  از ابتدای شیوع کرونا در ایران، یکی از تلخ‌ترین و ملال‌آورترین روزها در دوره مدیریت من، روزهایی بود که مدافعان سلامت ما لباس مخصوص نداشتند.

  در روزهای اول برخی‌ها در غرب در رسانه‌های خود به ریش ما می‌خندیدند و بر قلب ما خنجر فرومی‌کردند.

  میزان تخت در کشور‌های غربی در بدترین شرایط ۷ برابر و میزان پرستار آن‌ها ۳ برابر ماست.

  آنها پیرمردها و پیرزن‌ها را پذیرش نکردند اما ما حتی یک نفر نبود که به هر دلیلی پذیرش نکنیم.

  یکی از دلایل تفاوت ما با آنها همت و غیرت ملی بود؛ هیچ یک از مدافعان سلامت ما به دلیل کمبود امکانات کار را رها نکردند./ باشگاه خبرنگاران

 • فعالیت باشگاه‌های ورزشی انفرادی و غیرگروهی مجاز است

  وزیر بهداشت، در نامه ای به وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد: فعالیت باشگاه‌های ورزشی انفرادی و غیرگروهی که ارتباط فردی زیادی ندارد، با رعایت دستورالعمل بهداشتی برای کلیه شهر ها مجاز است./ ایسنا

 • مرگ ناشی از کرونا در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران صفر شد

   

   ناهید خداکرمی عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران از صفر شدن آمار متوفیان ناشی از کرونا برای نخستین بار در بیمارستان‌های دانشگاه‌ علوم پزشکی تهران خبر داد / فانا

   

 • شهادت ۱۰۷ نفر از کادر درمان ایران در راه مقابله با کرونا

   

   مسعود حبیبی معاون پارلمانی سازمان نظام پزشکی ایران گفت: تاکنون ۱۰۷ نفر از کادر درمان کشور اعم از پزشک، پرستار، ماما، تکنسین‌های آزمایشگاه، کارشناسان و دیگر همکاران گروه‌های درمانی در جبهه مبارزه با کرونا جان باخته اند و این نشان از وسعت حضور کادر درمان در سنگر مقابله با کرونا دارد

   

 • جدید ترین آمار مبتلایان، بهبودیافتگان و جانباختگان بیماری کرونا در ایران

   

    سخنگوی وزارت بهداشت: 

   از دیروز تا امروز۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی یک هزار و ۷۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

   از بین مبتلایان جدید، ۳۲۵ مورد بستری و ۱۴۳۲ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۱۸ هزار و ۳۹۲ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

   مجموع جان باختگان این بیماری به ۶ هزار و ۹۳۷ نفر رسید.

   امروز بعد از ۷۰ روز، تعداد موارد فوتی روزانه به کمتر از ۴۰ مورد رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۹۳ هزار و ۱۴۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

   ۲۷۱۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون ۶۷۲ هزار و ۶۷۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   وضعیت خوزستان همچنان قرمز است و این استان بیشترین میزان بستری و غربالگری را نیز دارد.

   

 • پیش بینی افزایش شدت کرونا در پاییز و زمستان/ احتمال عدم برگزاری لیگ‌ فوتبال

   

  معاون کل وزارت بهداشت:

   بر اساس پیش‌بینی‌ سازمان بهداشت جهانی احتمالا اوضاع کرونا در پاییز و زمستان بدتر خواهد بود.

   اگر با معیارهای علمی، امروز لیگ‌ فوتبال برگزار نمی‌شود، با این پیش بینی باید بگوییم که پاییز و زمستان هم برگزار نمی شود و در این صورت، لیگ‌های بعدی نیز در موعد مقرر خود برگزار نمی‌شوند./ ایسنا

   

 • تعطیلی ادارات و بانک های ۱۶ شهرستان خوزستان

  استاندار خوزستان:

  ادارات، بانک‌ها و اصناف غیر ضروری ۱۶ شهرستان خوزستان تا دوشنبه هفته آینده تعطیل شدند.

  ۱۶ شهرستانی که این دستورالعمل در آن ها عملیاتی می شود شامل اهواز، کارون، باوی، رامهرمز، مسجد سلیمان، هفتکل، حمیدیه، دشت آزادگان، ماهشهر، هندیجان، دزفول، شوش، شوشتر، گتوند، آبادان و خرمشهر می باشند./ ایرنا

 • ابتلای ۴۰ نفر از کادر درمانی بیمارستان بزرگ دزفول به کرونا

  رئیس بیمارستان بزرگ دزفول (خوزستان):

  تاکنون ۴۰ نفر از پرسنل و کادر درمانی بیمارستان بزرگ دزفول به کرونا مبتلا شده‌اند.

  موردی از فوت کادر درمان بیمارستان بزرگ دزفول بر اثر ابتلا به کرونا ثبت نشده است./ایرنا

 • نحوه برگزاری امتحانات به شورای مدارس واگذار شد

  معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش:

  شورای هر مدرسه درباره زمان حضور دانش‌آموزان در مدارس، ارزیابی محتوای آموزشی و همچنین چگونگی برگزاری امتحانات تصمیم‌گیری می کند.

  مدارس باید حداقل یک هفته دایر شوند و ارزیابی‌های لازم صورت گیرد تا بتوان درباره تعطیلی مدارس ابتدایی نظر داد./ ایرنا

 • روند رو به افزایش شناسایی بیماران کووید۱۹

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۱۰۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۱۶ هزار و ۶۳۵ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۶ هزار و ۹۰۲ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۹۱ هزار و ۸۳۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

   ۲۷۲۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون ۶۵۸ هزار و ۶۰۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 • مادرانِ باردارِ کرونایی برای زایمان به کدام بیمارستان‌ها بروند؟

  وزارت بهداشت:

  تمام بیمارستاهای دانشگاهی مادرانِ باردارِ کرونایی را پذیرش می‌کنند.

  اینطور نیست که در زمان تولد، بیماری کووید-۱۹ از مادر مبتلا به نوزاد منتقل شود.

  بیمارستان‌های دولتی موظفند مادران باردار کرونایی را بستری کنند.

  مدت بستری مادران باردار کرونایی در بیمارستان، بسته به وضعیت بیمار، شدت بیماری و وضعیت بیماری‌های زمینه‌ای متفاوت است./ ایسنا

 • ادارات را تعطیل می‌کنیم، بازارها شلوغ می‌شوند

  رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان:

  با این وضعیت تردد مردم در بازارها، دور از انتظار است که حالا حالاها بیماری کنترل شود و انتظار می‌رود در روزهای آینده حتی موارد ابتلا از این هم بیشتر شود.

  قرار نبود اصناف این گونه فعالیت کنند و مردم این گونه به خیابان‌ها بروند. برخی ادارات و اصناف نیز پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌ها را رعایت نکردند.

  تا زمانی که مردم رعایت نکنند، اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد. ادارات را تعطیل می‌کنیم اما می‌بینیم مردم در بازارها حضور پیدا می‌کنند و بازارها شلوغ می‌شوند./ ایسنا

 • آغاز مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ از هفته آینده

  مهلت مجدد ثبت نام و امکان مشاهده و ویرایش اطلاعات برای داوطلبان کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ از هفته آینده( از روز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت تا چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت) آغاز می شود و تمامی افرادی که پیش از این در کنکور ثبت نام نکرده اند فرصت ثبتنام دارند./ مهر


   

 • احتمال ادامه تعطیلی خوزستان

  سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان:

  با توجه به شرایط خوزستان، تصمیم گرفتیم مدارس در این هفته در خوزستان بازگشایی نشوند.

  بزرگان اقوام از برگزاری مراسم عید فطر خودداری کنند.

  انتظار می‌رود فرمانداران در خصوص تعطیلی شهرستان‌هایی که تعطیل اعلام نشده‌اند، عجله نکنند./ ایسنا

 • استان اردبیل همچنان در وضعیت قرمز کرونا

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل:

  این استان از لحاظ شیوع ویروس کرونا همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد اما با تلاش‌های انجام شده روند بیماری رو به کاهش است.

  میزان‌ بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان نسبت به فروردین ماه بسیار کمتر شده و روزانه به رقمی حدود ۲۰ تا ۲۵ نفر رسیده است/ ایرنا

 • آغاز فعالیت ورزش‌های انفرادی در سراسر کشور

  ستاد مقابله با کرونا در ورزش در اطلاعیه شماره ۱۳ خود از آغاز فعالیت های ورزشی رشته های انفرادی و غیر گروهی در سراسر کشور خبر داد.

 • بالا رفتن آمار کرونا در خوزستان به دلیل بیماریابی قوی است

   استاندار خوزستان:

  بالا رفتن آمار کرونا در خوزستان به دلیل بیماریابی قوی ماست

  عمده بیماران ما سرپایی هستند و در خانه قرنطینه می‌شوند.

  فاصله گذاری اجتماعی هم کمتر رعایت شده و برخی فکر کردند بیماری تمام شده است

  برای هفته آینده تصمیمی اتخاذ نشده/ فارس

   

 • نماز جمعه در استان تهران اقامه نمی‌شود

  مسؤول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران از لغو نماز جمعه بیست و ششم اردیبهشت‌ در تمام شهرهای استان تهران خبر داد. 

   

 • کتابخانه‌ها از ۲۹ اردیبهشت‌ باز می‌شوند

  کتابخانه‌های عمومی کشور بعد از حدود ۳ ماه تعطیلی اضطراری با موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت پلکانی و مرحله به مرحله بازگشایی می ‌شوند. 

  در مرحله نخست کتابخانه‌ها در یک نوبت کاری از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر بدون حضور اعضا و با هدف انجام امور کتابخانه‌ای و ارائه خدمات بازگشایی می‌شوند و کتابداران به صورت یک روز در میان در کتابخانه حضور خواهند یافت./ تسنیم

 • بهبودی و ترخیص بیش از ۹۰ هزار بیمار کووید۱۹ در کشور/ شناسایی ۱۸۰۸ بیمار جدید

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی یک هزار و ۸۰۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۱۴ هزار و ۵۳۳ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۶ هزار و ۸۵۴ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۹۰ هزار و ۵۳۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

   ۲۷۵۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون ۶۴۳ هزار و ۷۷۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 • بیماری کاوازاکی ربطی به کرونا ندارد

  مسعود مردانی عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بیماری کاوازاکی جدید نیست و ربطی به کرونا ندارد.

  کاوازاکی یک بیماری است که تقریبا  در کودکان زیر۵سال رخ می دهد و یکی از دلایل بیماری‌های قلبی بوده و رگ ها و شریان های قلب را درگیر می کند که با کرونا اشتباه گرفته شده است./ ایرنا

 • وضعیت تهران کاملا ناپایدار و شکننده است

  دکتر زالی: 

  منحنی مبتلایان تهرانی کرونا در سراشیبی قرار دارد

  تهران به دلیل شرایط خاص تراکم جمعیتی، وضعیت جغرافیایی، میزان تردد بالا  و معدل بالای ترافیک و حمل و نقل درون شهری همچنان دارای شرایطی کاملا  ناپایدار و شکننده است.

  شهروندان تهرانی حتما باید ارتقای بهداشت فردی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی  طبق پروتکل‌های قبلی را مورد توجه قرار دهند./ ایسنا

 • ادامه لیگ فوتبال قطعا بدون تماشاگر

  سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ:

   مسابقات لیگ برتر قطعاً بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.

   ما نسبت به ایجاد فضای بهداشتی برای برگزاری مسابقات تضمین داده ایم. 

  ضمن اینکه با همکاری تیم های پزشکی باشگاه ها پروتکل های بهداشتی را رعایت خواهیم کرد. 

  تست های لازم از بازیکنان و عوامل برگزاری مسابقات گرفته خواهد شد و نتیجه آن به فدراسیون پزشکی و ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام خواهد شد./ مهر

 • بیش از یک چهارم آمار مبتلایان جدید مربوط به خوزستان است

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  افزایش نسبی آمار مبتلایان به کرونا به دلیل افزایش و گسترش بیماریابی است.

  بیش از ۱۴۰۰ مورد از ۱۹۵۸ مبتلای جدید مربوط به افراد غربالگری شده و افراد با تماس نزدیک با مبتلایان قبلی است.

  بیش از یک چهارم آمار مبتلایان جدید مربوط به خوزستان است؛ این استان هنوز در وضعیت قرمز است.

  آمار مبتلایان جدید در تهران رو به کاهش است، اما همچنان وضعیت خطرناک است./ باشگاه خبرنگاران

 • مراجعه کارفرمایان برای دریافت تسهیلات کرونایی به سامانه کارا

  ثبت نام کارفرمایان برای دریافت وام کرونایی از امروز چهارشنبه آغاز شده است و متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه کارا نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند./ ایلنا

 • کیت‌های ایرانی تشخیص کرونا به آلمان رسید

  سخنگوی گمرک ایران گفت: کیت های تشخیص بیماری کووید19 که توسط متخصصان ایرانی ساخته شده است طی دو روز گذشته به آلمان رسید./ ایلنا

 • تکذیب اخبار افزایش جرم و درگیری های خانوادگی در دوران کرونا

  رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از کاهش 10 درصدی تماس های مردمی مبنی بر درگیری های خانوادگی در دوران کرونا خبر داد و گفت: اخبار مربوط به افزایش جرم و جنایت به ویژه درگیری های خانوادگی در این دوران صحت ندارد./ ایسنا

 • شناسایی ۱۹۵۸ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۹۵۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۱۲۷۲۵ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۷۸۳ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۸۹۴۲۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

  ۲۷۳۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون ۶۲۹ هزار و ۵۳۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 • ترم تحصیلی دانشگاه‌ها احتمالا تا تیرماه ادامه می‌یابد

  معاون آموزشی وزارت بهداشت:

  براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ترم تحصیلی دانشگاه‌ها به احتمال زیاد تا تیرماه ادامه می‌یابد. 

  اولویت بازگشایی دانشگاه ها با مقاطع تحصیلات تکمیلی خواهد بود

  دانشگاه ها با در نظر گرفتن شرایط و هماهنگی با وزارتخانه متبوع خود زمان دقیق بازگشایی را تصمیم گیری می کنند./ ایرنا

 • هنوز درباره بازگشایی دانشگاه‌ها تصمیم جدیدی گرفته نشده است

  معاون ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران:

  تنها مقطع دکترا حضوری برگزار می‌شود .

  تصمیم‌گیری درباره بازگشایی باشگاه‌های ورزشی هفته آینده اتخاذ می‌شود.

  محدودیت‌های طرح ترافیک تهران بعد از شب‌های مبارک قدر آغاز می‌شود./ ایسنا

 • تعطیلی 95 درصدی کارگاه‌های صنایع دستی اصفهان به دلیل کرونا

  رییس اتحادیه صنف صنایع دستی استان اصفهان: ۹۵ درصد کارگاه‌ها و فروشگاه‌های صنایع دستی این استان در شرایط کرونایی تعطیل و غیر فعال است/ ایرنا

 • در صورت موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا نماز عید فطر برگزار می شود

  استاندار تهران:

  درصورت موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا نماز عیدفطر امسال هم برگزار می شود و شهروندان می‌توانند مبلغ تعیین شده زکات فطریه را در صندوق های تعیین شده بپردازند./ ایسنا

   

 • چه کسانی نباید در مراسم شب‌های قدر شرکت کنند؟

  فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران:

  افرادی که در طول ۳هفته گذشته دچار بیماری حاد تنفسی بودند یا کسانی که علائم مشابه کرونا مانند تب، سرفه و تنگی نفس، دردهای عضلانی و سردرد، اختلال چشایی و بویایی دارند، نباید در این مراسم حضور پیدا کنند.

  افراد بالای ۶۵سال و کمتر از ۱۸سال، کسانی که سابقه بیماری‌های قلبی و ریوی، دیابت کنترل نشده، فشارخون، آسم یا بیماری زمینه‌ای ریوی دارند، بهتر است در مراسم شرکت نکنند/ فارس

 • مدارس خرم آباد بازگشایی نخواهند شد

  فرماندار خرم آباد: 

   با توجه به اعلام وضعیت قرمز کرونا، مدارس و آموزشگاه های مرکز استان ۲۷ اردیبهشت بازگشایی نخواهند شد

   

 • بروجرد پنج شنبه تعطیل شد

   

  اطلاعیه ستاد مقابله با کرونا شهرستان بروجرد:

   به اطلاع همشهریان فهیم بروجردی می رساند بر اساس مصوبات ستاد مقابله با کرونا شهرستان بروجرد کلیه ادارات، نهادها، ارگانها دولتی و خصوصی، مراکز و دفاتر خدماتی روز پنج شنبه مورخ 25 اردیبهشت تعطیل می باشند.

   ضمنا کلیه اصناف، فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای، پاساژها و .... بجز نانوایی ها، مرغ فروشی ها، قصابی ها و سوپرمارکت ها در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ 25 و 26 اردیبهشت تعطیل می باشند.

   

 • مجموع مبتلایان کووید۱۹ در کشور به ۱۱۰۷۶۷ نفر رسید

   

   جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت: از دیروز تا امروز ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۴۸۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۱۰۷۶۷ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

   مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۷۳۳ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۸۸۳۵۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

    ۲۷۱۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون ۶۱۵ هزار و ۴۷۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   وضعیت استان خوزستان کماکان نگران کننده است.

   در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۴ استان، موارد فوتی نداشته ایم و در ۵ استان نیز فقط یک مورد فوتی ثبت شده است.

   

 • طرح ترافیک شناور بعد از شب‌های قدر اجرا می‌شود

  علیرضا زالی فرمانده مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران:

  با بازگشایی‌های اخیر رفت‌وآمد‌ها در سطح شهر و در حوزه مرکزی حدود ۱۶۰ درصد بیشتر شده است.

  ما تصمیم به اجرای طرح ترافیک شناور گرفته‌ایم، به طوری که بر اساس آن میزان ماهیت بار حمل‌ونقل عمومی افزایش پیدا نکند.

  حضور کارمندان در محل کار خود زودتر از ساعت شروع طرح ترافیک برای کادر درمان کاملاً آزاد است.

  برای اجرای طرح ترافیک شناور نیازمند ارزیابی، مصوبات شورای شهر تهران و انجام کار‌های کارشناسی هستیم تا بعد از شب‌های قدر این طرح اجرا شود./ شبکه خبر

 • بیانیه تولیت‌های آستان های مقدس ایران درخصوص آمادگی برگزاری مراسم شب های قدر

  اعتاب مقدسه سراسر کشور آمادگی کامل دارند طبق دستورالعمل‌های بهداشتی لازم، شرایط بهره مندی مردم عزیز از فضائل معنوی شب های قدر را فراهم آورند.

  از ابتدای شیوع ویروس کرونا، اعتاب مقدسه مطابق تکلیف شرعی و قانونی، خود را موظف و مکلف به همکاری و تبعیت کامل از تصمیمات ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا دانستند.

  متولیان حرم های مطهر، نسبت به تدوین شیوه نامه لازم جهت بازگشایی تدریجی اماکن متبرکه در عین رعایت ضوابط بهداشتی و حفظ سلامتی زائران اقدام و شیوه نامه پیشنهادی را نیز به ستاد ملی ارائه کردند.

  انتظار داریم مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا، نسبت به بررسی جمیع جوانب و تدوین ضوابط مورد نیاز احتمالی اقدام نمایند.

  هرگونه اقدام در خصوص بازگشایی اماکن متبرکه در نهایت امر، منوط به تصمیم ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا خواهد بود./ خبرگزاری صداوسیما

 • سازمان جهانی بهداشت: تولید واکسن کرونا تا ۱۶ ماه دیگر

  دبیرکل سازمان جهانی بهداشت: تولید واکسن ویروس کرونا به ۱۰ تا ۱۶ ماه زمان نیاز دارد.

  بودجه ۸ میلیارد دلاری اخیر اروپا برای تولید واکسن برای همه، کافی نخواهد بود./ شبکه خبر

 • مساجد کشور از سه‌شنبه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باز می‌شوند

  حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: پس از پی‌گیری مستمر با وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی، تصمیم گرفته شد تا از سه‌شنبه تمامی مساجد کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باز شوند./ باشگاه خبرنگاران

 • کرونا در کدام استان ها صعودی است؟

  بر اساس اعلام گزارش اپیدمیولوژی بیماری کرونا در روز ۲۱ اردیبهشت ماه که از سوی وزارت بهداشت منتشر شده است، برای ارزیابی روند گسترش بیماری کووید- ۱۹ در استان‌های مختلف کشور از تحلیل روند تغییرات اتفاق افتاده برای موارد ابتلا و مرگ گزارش شده روزانه استفاده شده است. برای محاسبه روند تغییرات ابتلا و مرگ در پنج روز اخیر، ابتدا متوسط سه روزه تعداد گزارش ابتلا و مرگ هر روز با میانگین گرفتن از داده‌های همان روز، روز قبل و روز بعد محاسبه شده است. سپس میزان افزایش هر روز نسبت به روز قبل محاسبه شد. در نهایت، تغییر روند ابتلا و مرگ آخر با میانگین گرفتن از اعداد به دست آمده برای روزهای آخر محاسبه شد.

  کرونا در استان ها

 • استان تهران شرایط مطلوبی ندارد/ وضعیت خوزستان قرمز است

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  تعداد فوتی ها طی دو ماه گذشته امروز به پایین ترین حد خود رسید.

  رعایت نکات بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی همچنان اهمیت دارد./ باشگاه خبرنگاران 

 • شناسایی ۱۶۸۳ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور

   سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۶۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۰۹۲۸۶ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۶۸۵ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۸۷۴۲۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

  ۲۷۰۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون ۶۰۱ هزار و ۳۲۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 • ویروس کرونا با گرما از بین نمی‌رود

  «مسعود مردانی»، متخصص بیماری‌های عفونی:

  ویروس کرونا با گرما ازبین نمی‌رود و افزایش بیماران مبتلا در خوزستان این موضوع را ثابت کرد.

  کودکان هم به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند اما شکل علائم بالینی بیماری کرونا در کودکان بسیار خفیف است.

  شهر تهران ناهمگن است به طوری که هر منطقه‌ای با منطقه دیگر متفاوت است، از وضعیت شهر تهران رضایت نداریم.

  احتمال پیک دوم و حتی سوم بیماری وجود دارد و در اهواز پیک دوم بیماری را شاهد هستیم/ باشگاه خبرنگاران جوان

 • برای بازگشایی مساجد در شب‌های قدر راهکار مناسبی اعلام خواهد شد

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

  امروز بلافاصله پس از توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر یافتن راهی برای بازگشایی مساجد به ‌روی مومنین مشتاق با رعایت دستورالعمل‌های محکم در شب های قدر، تشکیل جلسه دادیم و راهکار مناسبی رسیده که اعلام خواهد شد./ ایرنا

 • مراسم شبهای قدر در حرم حضرت معصومه (س) بدون حضور زائران

  مدیرکل روابط عمومی و تبلیغات آستان مقدس حضرت معصومه(س) از برگزاری مراسم شب ۱۹ رمضان در حرم بانوی کرامت خبر داد و گفت: این مراسم بدون حضور زائران است و از طریق رسانه‌ها منتشر می‌شود./ مهر

   

 • طرح ترافیک از ۲۹ اردیبهشت ماه اجرا می‌شود

  با تصویب شورای عالی ترافیک مقرر شد طرح ترافیک در تهران از روز ۲۹ اردیبهشت مجددا اجرایی شود.

  طبق اعلام زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران، این ستاد نیز با اجرای طرح ترافیک از ۲۹ اردیبهشت به صورت مشروط موافقت کرده است/ باشگاه خبرنگاران

 • کریدورهای ورودی آبادان از سمت اهواز و ماهشهر مسدود شد

  با دستور سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان و در راستای کمک به قطع زنجیره ی بیماری کرونا تمام ادارات (به غیر از بخش‌های خدماتی و درمانی و عملیاتی) و بانکهای شهرستان آبادان تا آخر هفته جاری تعطیل اعلام شد.
   

  موسوی در این باره با اشاره به اهمیت خود قرنطینگی شهروندان، گفت:از همه ی مردم آبادان تقاضا داریم با اجتناب از انجام سفر غیر ضروری و رفت و آمد در سطح شهر، با ماندن در منزل به قطع زنجیره‌ی انتشار این بیماری کمک کنند.
  موسوی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از ورود شهروندان شهرستانهای تعطیل شده از فردا ورودی آبادان از دو نقطه اهواز و ماهشهر تا پایان هفته مسدود خواهد شد.
  وی از همه اهالی سایر شهرها خواست که در طول تعطیلات به آبادان سفر نکنند.
  موسوی افزود: در این مدت بازرسی های لازم توسط کمیته اجرایی در سطح شهرستان تشدید خواهد شد.
  وی در پایان تصریح کرد: در پایان هفته نیز تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

   

 • در ۲۴ ساعت گذشته، ۵۱ بیمار کووید۱۹ فوت کردند

   

   جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت:

   از دیروز تا امروز ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۳۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

   مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۰۷۶۰۳ نفر رسید.

   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

   مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۶۴۰ نفر رسید.

   خوشبختانه تا کنون ۸۶۱۴۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

    ۲۶۷۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

   تا کنون ۵۸۶ هزار و ۶۹۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   

 • برآورد می‌شود که در پاییز، آنفلوآنزا و کرونا با هم بروز کنند

  وزیر بهداشت:

  برآورد می‌شود که در پاییز، آنفلوآنزا و کرونا با هم بروز کنند.

  پیش‎بینی می‌شود که یکی از پاییزهای سخت را در پیش داشته باشیم و اگر چنین شد، باید آمادگی کامل داشته باشیم./ خبرگزاری صداوسیما

 • ابتلای ده درصد از کارکنان بیمارستان مسیح دانشوری به کرونا

  رئیس بیمارستان مسیح دانشوری: در روزهای اوج بیماری کرونا تعداد مراجعات روزانه به ۴۵۰ تا ۵۰۰ نفر می‌رسید. ۱۰ درصد از پرسنل بیمارستان به کرونا مبتلا شدند./ ایسنا


 • احتمال اجرای دوباره محدودیت‌ها در خوزستان

  استاندار خوزستان:

  برای اتخاذ دوباره محدودیت‌ها و یا تصمیمات جدیدتر برای جلوگیری از افزایش مبتلایان در انتظار پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی اهواز و کمیته علمی ستاد مقابله با این بیماری هستیم.

  شرایط موجود هشدار جدی به مردم است تا به جز موارد ضروری از منازل خود خارج نشوند ولی باید تاکید کرد وضعیت در استان تحت کنترل است و لازم است تا مردم مراقبت های خود را بیشتر کنند/ ایرنا

 • درهای حرم مطهر رضوی در شب‌های قدر بسته است

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی:

  با در نظر گرفتن جمیع جهات و با توجه به نظر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، درهای حرم مطهر رضوی در شب‌های قدر همچنان بسته خواهد بود و مشتاقان اهل بیت(ع) می‌توانند از طریق برنامه زنده تلویزیونی از فرصت معنوی این شب‌ها بهره‌مند شوند.

  به منظور بهره‌گیری از فرصت معنوی شب‌های قدر مقرر شد در نقاطی از اماکن عمومی و روباز با رعایت تمامی اصول و پروتکل‌های بهداشتی مراسم شبهای قدر برگزار شود./ ایرنا

   

 • آغاز فعالیت آرایشگاه‌های زنانه و مردانه پایتخت از امروز

  معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی پایتخت:

  برابر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، آرایشگاه‌های زنانه و مردانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند از امروز فعالیت خود را آغاز کنند.

  در حال حاضر فعالیت دیگر مشاغل پر ریسک که فعالیت آن‌ها ممنوع بوده همچنان ممنوع است.

  پلیس برابر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا با متصدیان متخلف برخورد قانونی خواهد کرد./ باشگاه خبرنگاران

 • شناسایی ۱۵۲۹ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/ بهبودی بیش از ۸۵ هزار نفر از بیماران

  دکتر جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۵۲۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۰۶۲۲۰ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۵۸۹ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۸۵۰۶۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

   ۲۶۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون ۵۷۳ هزار و ۲۲۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 • معاون کل وزارت بهداشت: ما همچنان نگران خوزستان هستیم

  ایرج حریرچی:

  تاکید می‌کنم که گرمای آب و هوای یک منطقه دلیل از بین رفتن کرونا نیست و مثال بارز آن هم استان خوزستان و درجاتی از استان بوشهر است. 

  باید در همه استان‌ها اقدامات بهداشتی و درمانی را رعایت کنیم و آماده باشیم تا بعد از فصل گرما هم با این ویروس مواجه خواهیم شد.

  اگر بازگشایی باعث شود که با تشدید موارد ابتلا مواجه شویم، حتما تصمیمات سختگیرانه‌تر و بازگشت به گذشته را خواهیم داشت./ ایسنا

 • شناسایی 1300 سایت و بازداشت 320 شایعه‌ساز کرونایی

  فرمانده نیروی انتظامی:

  یکی از موضوعاتی که در روزهای اول باعث نگرانی و تشویش اذهان عمومی می شد فضای مجازی بود که پلیس فتا با افرادی که در این فضا شایعه پراکنی می کردند برخورد قاطع و قانونی کرده و بیش از1300 تارنما را شناسایی و 320 نفر را نیز دستگیر کرد.

   

 • دانشگاه‌ها احتمالا بعد از ماه رمضان بازگشایی می‌شوند

  معاون آموزشی وزیر بهداشت:

  اگر وضعیت اپیدمی کرونا با همین منوال پیش برود و روز به روز روند آن کاهنده باشد، احتمالا بعد از ماه مبارک رمضان ستاد کرونا اجازه بازگشایی دانشگاه را می‌دهد. 

  حضور و غیاب دانشجویان در این دوره اجباری نخواهد بود.

  دانشجویان می تواند تک درس یا کل ترم تحصیلی خود را حذف یا درس خود را ناتمام اعلام کنند و در ترم تحصیلی بعد آن را ادامه دهند.

  اگر شرایط شیوع بیماری به همین روال ادامه پیدا کند و روند ابتلا کاهشی باشد، امتحانات به صورت حضوری در تیرماه برگزار می شود./ ایرنا

 • گرما پاشنه آشیل کرونا نیست

  محرز، عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت:

  گرما در محیط باعث از بین رفتن سریع ویروس کرونا می‌شود اما تاثیر بسیار کمی در روند کاهش فاکتورهای سرایت آن یا به طور کلی نابودی آن دارد. 

  گزارش‌هایی از یک مرکز تحقیقات مطالعات آمریکایی به تازگی منتشر و در آن بیان شده که ویروس جهش یافته و قدرت آن کم شده است.

  با سردتر شدن هوا، ویروس آنفلوآنزا و کرونا با هم مخلوط شده و مشکل بزرگتری در کمین افراد خواهد بود./ ایرنا

 • واکنش استاندار قم به درخواست بازگشایی اماکن مذهبی: هنوز وضعیت قرمز است

  استاندار قم:

  گاهی شهروندان می‌پرسند چرا باوجوداینکه مردم در قرنطینه‌های خانگی به سر برده و موازین بهداشتی را مراعات کرده‌اند همچنان وضعیت کرونایی استان قرمز است.

  مردم باید بدانند که وضعیت قم در مقایسه با شهرهای دیگر کشور در میزان ابتلا به ویروس کرونا همچنان قرمز است و سفید نشده است./ ایرنا

   

 • تمهیداتی برای آیین شب‌های قدر با کمترین آسیب اعلام می‌شود

  معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

  تمهیدات اندیشیده شده برای برگزاری آیین شب‌های قدر، با کمترین میزان آسیب به مردم، پس از نهایی شدن، روز یکشنبه اعلام می‌شود.

  نباید انتظار داشت بازگشت به روند عادی در کشور، برگزاری مراسم‌ها، اجتماعات و دید و بازدیدهای خانوادگی به زودی میسر شود./ ایرنا

 • بهبودی ۸۳۸۳۷ نفر از بیماران کووید۱۹ در کشور/ شناسایی ۱۵۵۶ بیمار جدید

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۵۵۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۰۴۶۹۱ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۵۴۱ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۸۳۸۳۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

   ۲۷۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون ۵۵۸ هزار و ۸۹۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

   

 • آخرین خبر از وضعیت داروهای ضد کرونا؛ «فاویپیراویر» نمره قبولی نگرفت/ «رمدسیویر» قطعی نیست

  رییس سازمان غذا و دارو:

  مطالعه بالینی فاویپیراویر در مراحل پایانی است، اما در درمان کرونا نتوانست نمره قبولی بگیرد و همه مولفه‌ها نشان می‌دهد که فاویپیراویر در درمان کرونا موثر نیست.

  داروی «رمدسیویر» هم در دنیا برای درمان کرونا مطرح شده و برخی کشورها مصرف آن را توصیه کرده‌اند.

  درباره این دارو هم نمی‌توان اظهار نظر قطعی داشت. این داروها باید به‌شکل ترکیبی با سایر داروها مصرف شوند و باید برای نتیجه قطعی اثربخشی آن صبر کنیم.

  در مورد قابل اعتماد بودن نتیجه کیت‌های تشخیصی خیلی صحبت نمی‌کنم و باید متخصصان در این زمینه اظهار نظر کنند. در کمیته علمی کرونا بحث انواع کیت‌ها مطرح شده است. متخصصان در کشور ما هنوز خیلی به کیت‌های سرولوژی اعتقاد ندارد./ ایرنا

 • حریرچی: باید از هرگونه عادی سازی پرهیز کنیم

  معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

  باید از هرگونه عادی سازی و عادی نمایی درخصوص بیماری کرونا پرهیز کنیم.

  ویروس کووید ۱۹ بنابر پیش بینی های روز دنیا باز می گردد و باید هشیار باشیم و اقدامات گذشته خود را تحلیل کنیم.

  در کل دنیا، ایران و دانشگاه ها اگر در ابتدای شیوع ویروس کرونا غفلتی وجود داشت قابل توجیه بود اما برای آینده غفلت توجیهی ندارد و باید از هم اکنون نقشه راه خود را آماده کنیم./ ایرنا

 • پلمب 58 باشگاه ورزشی خصوصی در استان تهران

  مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران:

   ۵۸ باشگاه ورزشی خصوصی استان تهران به علت بی توجهی به مسائل بهداشتی و دستورالعمل ستاد ملی کرونا در این استان پلمب شد.

  تمامی مجموعه های خصوصی و دولتی ورزش استان تهران تا اطلاع ثانوی تعطیل است./ایرنا

 • وضعیت برگزاری مراسم شب‌ قدر در استان تهران

  استاندار تهران: هنوز تصمیمی برای برگزاری مراسم شب‌ قدر در استان تهران گرفته نشده و تصمیم‌گیری در مورد این موضوع در اختیار ستاد ملی مقابله با کرونا است./ خبرگزاری صدا و سیما

   

 • نماز جمعه این هفته در کدام شهرها اقامه می‌شود؟

  لیست شهرها در اینجا ببینید.

 • شناسایی ۱۴۸۵ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/ فوت ۶۸ نفر از بیماران در ۲۴ ساعت گذشته

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۴۸۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۰۳۱۳۵ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۴۸۶ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۸۲۷۴۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

   ۲۷۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون ۵۴۴ هزار و ۷۰۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 • لغو جشنواره جهانی فیلم فجر

  به دلیل تاثیر بحران کرونا بر تمامی فعالیت‌ها و رویدادهای مهم سینمایی جهان، جشنواره جهانی فیلم فجر نیز در سال ۱۳۹۹ برگزار نمی‌شود و به سال آینده موکول شد./ مهر

 • فعالیت آموزشی سه برابری معلمان در شرایط کرونایی کشور

  بنابر اظهارات مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش در حال حاضر معلمان به جای ۶ ساعت در روز ۱۸ ساعت در فضای مجازی تدریس می کنند./ ایسنا

 • لغو دیدار شاعران با رهبر انقلاب

  مراسم دیدار سالانه شاعران با رهبر انقلاب در ماه رمضان به دلیل شرایط ناشی از ویروس کرونا برگزار نمی‌شود.

   

 • نگرانی جامعه اپیدمیولوژی از پیک‌های بعدی کرونا

  «مهری» عضو انجمن اپیدمیولوژی ایران:

  نباید به مردم اطمینان خاطر داده شود کرونا تمام شده.

  در امر اطلاع‌رسانی مدیریت کرونا دچار اشتباهات محاسباتی شده‌ایم.

  مردم کرونا را تمام شده ندادند و خود را برای احتمال بازگشت موج های ابتلا و خدای ناکرده مرگ و میر ناشی از کرونا آماده کنند.

  ویژگی اپیدمیولوژیک کرونا شرایط متفاوتی از یک پیک تنها دارد و ما سخت نگران پیک های بعدی هستیم./ فارس

   

 • کاهش ۳ درصدی مراجعات کرونایی به بیمارستان‌های تهران

  فرمانده ستاد مقابله به کرونا در کلانشهر تهران، با اشاره به تعداد بستری در بیمارستان های تهران طی ۲۴ ساعت گذشته، از کاهش سه درصدی مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی استان تهران خبر داد.

  به علت ایجاد شرایط متفاوت در تهران، شکننده بودن حفظ شرایط موجود و با توجه به تغییر آهنگ ترددهای درون شهری و اینکه شهر تهران همچنان یک شهر آلوده است، از شهروندان تقاضا داریم مثل گذشته به رعایت نکات بهداشتی توجه ویژه داشته باشند./ مهر

 • هشدار سازمان جهانی بهداشت در خصوص نحوه لغو محدودیت‌های کرونایی

  مدیرکل سازمان جهانی بهداشت هشدار داد درصورتی‌که محدودیت‌های مقابله با کرونا «با دقت زیاد و به‌صورت مرحله‌ای» لغو نشود، ممکن است لازم باشد که دوباره محدودیت‌های قرنطینه اعمال شود./ ایرنا

 • بازگشایی گذرگاه مرزی «مهران» بین عراق و ایران

  اداره گذرگاه‌های عراق اعلام کرد که گذرگاه مرزی «زرباطیه/مهران» از این به بعد، دو روز در هفته بر روی حرکت خودروها و شهروندان عراق و ایران باز خواهد بود./ فارس

   

 • ستاد مقابله با کرونا مصوبه‌ای دال بر بازگشایی ‎حرم و بقاع متبرکه نداشته است

  سخنگوی وزارت بهداشت: ‌ستاد ملی مقابله با ‎کرونا تاکنون هیچ مصوبه ای دال بر بازگشایی ‎حرم و بقاع متبرکه در هیچکدام از مناطق کشور نداشته است.

 • استفاده از ماسک در تبریز اجباری شد

   فرماندار تبریز: براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی اجباری است./ فارس

 • وضع کشور هنوز عادی نشده است

  معاون کل وزیر بهداشت:

  در كشور روند باثباتی در مقايسه با اوج بيماری كرونا داريم.

  آمار مبتلایان که این روزها اعلام می‌شود، افراد کم‌علامت یا بدون‌علامت هستند.

  مرگ و مير و بستری بيماری كرونا ۷۰ درصد كاهش یافته اما در برخی استان‌ها با روند افزايشی مواجه‌ایم.

  مردم باید همچنان فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند./ تسنیم

   

 • فهرست مشاغل آسیب دیده از کرونا اعلام شد

  بانک مرکزی به منظور حمایت از کسب وکارهایی که به طور مستقیم از ویروس کرونا آسیب دیده‌اند، در بخشنامه ای، عناوین بخش‌ها و رسته‌های مرتبط را اصلاح و به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

  شرح در اینجا

 • کاهش یک ماهه دوره آموزش سربازی

  فرمانده ناجا:

  با توجه به شیوع ویروس کرونا، دوره آموزشی از ۲ ماه به صورت فشرده به یک ماه کاهش پیدا کرد.

  خوشبختانه در مجموع هیچ آمار قابل ملاحظه‌ای در خصوص نزاع خانگی نداشته‌ایم./ فارس

 • موافقت وزارت بهداشت با صادرات تجهیزات پزشکی مازاد بر نیاز کشور برای مقابله با کرونا

  در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت به ریاست روحانی ، وزارت بهداشت با ارائه گزارشی از روند بیماری کرونا در کشور، از موافقت آن وزارتخانه با صادرات تجهیزات پزشکی مربوط به پیشگیری و مقابله با کرونا که مازاد بر نیاز کشور می باشد، خبر داد.

 • میانگین سنی فوتی‌های کرونا در ایران

  تا روز ۱۶ اردیبهشت ماه و بر اساس آمار جهانی ابتلا و مرگ ناشی از کرونا، درصد کشندگی جهانی این بیماری ۶.۹ درصد برآورد شده است.

  میانگین سنی مبتلایان به کرونا در کشور طی ۷۲ ساعت گذشته ۵۱.۸ سال بوده است. 

  طبق بررسی‌های انجام شده میزان ابتلا به کرونا در مردان ۵۱.۸ درصد بوده و در زنان ۴۸.۲ درصد بوده است./ ایسنا

 • تعداد مبتلایان به کرونا در ایران از مرز 100 هزار نفر گذشت

  سخنگوی وزارت بهداشت:

  از دیروز تا امروز ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۱۶۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.

  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۰۱۶۵۰ نفر رسید.

  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

  مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۴۱۸ نفر رسید.

  خوشبختانه تا کنون ۸۱۵۸۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

   ۲۷۳۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  تا کنون ۵۳۱ هزار و ۲۷۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 • احتمال آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها از بهمن ماه

  سخنگوی سازمان سنجش:

  هنوز زمان اعلام نتایج مشخص نیست چون آزمون بر