به گزارش جماران، حجت الاسلام و المسلمین احمد احمدی‌خمینی، مدیر بیت تاریخی امام خمینی(ره) در قم، پس از 60سال خدمت در کنار امام راحل و پس از آن ترویج اندیشه های بنیانگذار انقلاب، بازنشسته و مورد تقدیر مسئولان دفتر نشر آثار امام(ره) قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار جماران از قم، مراسم تقدیر و تکریم از خدمات 60ساله حجت الاسلام و المسلمین احمد احمدی‌خمینی، در مدیریت بیت تاریخی امام خمینی(ره) در قم که به تازگی بازنشسته شده است، با حضور مسئولان دفتر نشر آثار امام خمینی(ره) برگزار شد.

در این مراسم که آیت الله محمود محمدی یزدی از یاران نزدیک امام خمینی(ره) نیز حضور داشت، حجت الاسلام و المسلمین سیدحبیب الله موسوی رئیس دفتر نشر آثار امام خمینی(ره) قم، از طرف آیت الله سیدحسن خمینی تولیت حرم امام(ره)، ضمن تشکر از خدمات 60ساله حجت الاسلام و المسلمین احمدی خمینی در مدیریت بیت تاریخی امام راحل، علاوه بر لوح تقدیر، آلبوم مصور زندگی نامه امام خمینی(ره) و هدیه ای به رسم یادبود به ایشان اهداء کرد.

*خانه تاریخی امام(ره) در قم باید همیشه پابرجا بماند

حجت الاسلام والمسلمین احمد احمدی خمینی در حاشیه این مراسم به خبرنگار جماران گفت: زمان حیات حضرت امام(ره) در کنار ایشان بودم و بعد هم که دوران تبعید ایشان شروع شد، مدیریت خانه ایشان را به عهده داشتم؛ بعد از ارتحال امام خمینی(ره) نیز بازهم مدیریت بیت ایشان به بنده واگذار شد و در خدمت آقایان و مردم بودم.

 مدیر سابق بیت تاریخی امام خمینی(ره) در قم، گفت: قبلا برنامه های زیادی در این بیت برگزار می شد و از شهرهای مختلف می آمدند و نوبت می گرفت و برای این بازدیدکنندگان هم از زندگی امام خمینی(ره) و دوران تبعیدشان صحبت می شد و خیلی هم مورد استقبال قرار می گرفت.

وی با بیان این که خاطرات بیت امام خمینی(ره) همه و همه برایم شیرین است، گفت: نمازهای جماعت، دیدارهای امام راحل و همینطور سخنرانی معروف ایشان در سال 42 که علمای اسلام به داد اسلام برسید، در همین بیت تاریخی در قم بود.

حجت الاسلام و المسلمین احمدی خمینی در پایان گفت: حرف و سخن آخر من این است که انقلاب اسلامی ایران از همین خانه تاریخی امام خمینی(ره) در قم شروع شده و از این رو، این خانه و بیت، باید همیشه پابرجا مانده و تاریخ انقلاب در آن گفته شود.

*بیت تاریخی امام راحل در قم، سند مهم تاریخ انقلاب است

حسین عرب پور مدیر فرهنگی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در استان قم نیز در حاشیه این مراسم در گفت وگو با خبرنگار جماران گفت: از آنجا که خدمات حجت الاسلام و المسلمین احمدی خمینی در بیت تاریخی امام خمینی(ره) بسیار ارزشمند و ماندگار است، تصمیم گرفتیم تا مراسم تقدیر از ایشان را برگزار کنیم که خوشبختانه با استقبال ویژه دوستداران و مروجان اندیشه امام راحل روبرو شد.

مدیر فرهنگی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خیمنی(ره) در استان قم افزود: بیت تاریخی امام خمینی(ره) در قم، یکی از مهمترین سندهای تاریخی انقلاب اسلامی است و حقیقت این است که حجت الاسلام و المسلمین احمدی خمینی در معرفی این سند تاریخی به علاقمندان آشنایی با اندیشه امام راحل، خدمات شایان تقدیری داشتند.

*خدمت در دستگاه امام خمینی(ره) یک توفیق است

حجت الاسلام و المسلمین سیدحبیب الله موسوی مدیر دفتر نشر آثار امام خمینی(ره) در قم نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار جماران گفت: حجت الاسلام و المسلمین احمدی خمینی حدود 60سال همراه و همرزم امام خمینی(ره) در مقاطع مختلف بودند و در این بیت تاریخی همه امور اعم از پاسخ به سؤالات شرعی، اقامه نمازهای جماعت و مجالس روضه و بعدها هم راوی تاریخ زندگی امام خمینی(ره) برای بازدیدکنندگان بودند و خوشبختانه خیلی هم موفق بودند.

وی با بیان این که خدمت در دستگاه امام خمینی(ره) یک توفیق است، افزود: اگرچه نمی شود گفت ایشان بازنشسته شدند چون روحانیون و علما بازنشستگی ندارند، اما امروز رسما بازنشست شده و از توفیقات 60ساله ایشان که بسیار هم ارزشمند و قابل تقدیر است قدردانی شد.

*نام و یاد امام خمینی(ره) انگیزه بخش است

آیت الله محمود محمدی یزدی مسئول استفتائات دفتر امام خمینی(ره) در قم، هم به خبرنگار جماران گفت: چندسالی که با حجت الاسلام و المسلمین احمدی خمینی در بیت تاریخی امام خمینی(ره) در قم همکار بودیم، شاهد بودیم که نام و یاد امام راحل برای ایشان انگیزه بخش بود و هیچ کوتاهی در کارشان نداشتند و همواره در راه ترویج اندیشه امام خمینی(ره) تلاش می کردند.

*آشنایی با امام خمینی(ره)، صبر آموز است

حجت الاسلام محمدرضا ایروانی مدیر فرهنگی بیت تاریخی امام خمینی(ره) در قم نیز در حاشیه این مراسم ضمن تقدیر از خدمات حجت الاسلام و المسلمین احمدی خمینی در طول سالیان گذشته، به خبرنگار جماران گفت: حاج آقای احمدی‌خمینی از آنجا که همشهری امام خمینی(ره) بودند و از طرفی از سال 42 با امام راحل همرای داشتند، درک زیادی از زندگی امام خمینی(ره) داشتند و لذا در طول سالیان گذشته که بازدیدکنندگان زیادی به بیت تاریخی امام خمینی(ره) می آمدند، با صبوری خاص، به روایت گری از زندگی امام(ره) و تاریخ انقلاب می پرداختند و شاید این صبوری را هم از امام راحل به ارث برده بودند.

*تواضع داشتن، درسی از زندگی امام خمینی(ره) است

حجت الاسلام والمسلمین سیدضیاءالدین میرجعفری مدیر جدید بیت تاریخی امام خمینی(ره) در قم نیز به خبرنگار جماران گفت: حجت الاسلام و المسلمین احمدی خمینی از زمانی که امام راحل به ترکیه و نجف تبعید شدند، در بیت تاریخی امام خمینی(ره) بودند و زمانی هم که ایشان ارتحال کردند، و این بیت تاریخی تحویل دفتر مقام معظم رهبری شد، حاج آقا احمدی خمینی منصوب شدند و به حمدالله به خوبی از بازدیدکنندگان این بیت تاریخی استقبال کرده و تاریخ امام و انقلاب را برای آنان توضیح می دادند.

مدیر جدید بیت تاریخی امام خمینی(ره) در قم اضافه کرد: تواضع خاص حاج آقای احمدی خمینی در مقابل همکاران و بازدیدکنندگان غیر قابل انکار است و البته این تواضع را از شخصیت امام راحل به ارث برده بودند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کلمات کلیدی احمد احمدی خمینی
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.