مدیرعامل آبفای گیلان گفت: در جریان سیل‌های اخیر با توجه به پیش‌بینی های انجام شده توسط کمیته بحران آب با کیفیت، با استاندارد های ملی در شهرهای گیلان توزیع شده است.

سید محسن حسینی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره وضعیت چاه فلمن سنگر پس از سرریز شدن سد سفیدرود و افزایش دبی این رودخانه اظهار داشت: در حاشیه رودخانه سفیدرود در پایاب سد سنگر، در حال حاضر دو چاه فلمن حفر و تجهیز شده است و حفر و تجهیز یک چاه دیگر نیز در حال اجرا است.

وی باتوجه به افزایش دبی رودخانه سفید‌رود و بالا آمدن سطح آن و پیرو این امر آبشستگی دیواره رودخانه، هر دو چاه به خصوص چاه دوم در معرض خطر سیلاب و تخریب تاسیسات مربوطه قرارداشتند که تمهیدات لازم جهت محافظت این دو چاه توسط شرکت آب و فاضلاب گیلان باهمکاری استانداری، ادارات راهداری ، بنیاد مسکن و آب منطقه‌ای گیلان صورت گرفت.

  رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آبفای گیلان با بیان اینکه همچنین شرکت توزیع برق گیلان نیز در برق دار کردن چاه شماره یک در کنار شرکت آب و فاضلاب قرار داشت گفت: در این راستا اقدام به تقویت و حفاظت حدود 700 متر از دیواره رودخانه بوسیله  سنگ چینی با قطعات سنگهای کوهی (آرمور) به وزن 0.5 تا 2 تن و قطعات بتنی به وزن های 5/2 ،5 و 15 تن شد. همچنین در 5 نقطه از مسیر اپی ( آبشکن) سنگی و در6 نقطه اپی(آبشکن) فولادی با سپرهای فلزی، به طول مجموع حدود 70 متر، احداث شد.

حسینی خاطرنشان کرد: با افزایش دبی رودخانه ، کابل برق اصلی ارتباطی چاه شماره  یک و دو دچار سیلاب و قطع شد، که پس از دو روز تلاش کارکنان شرکت آب و فاضلاب و همکاری شرکت توزیع برق ، مجددا برق‌رسانی به چاهها برقرار و امکان بهره برداری از آن ها میسر شد.

مدیرعامل آبفای گیلان در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در خصوص کیفیت آب شرب استان پس از بارش های اخیر و جاری شدن روان آب ها نیز با بیان اینکه بارش های ماه گذشته  متاسفانه باعث ایجاد خسارات مالی و جانی زیادی در سطح کشور شده است ولی خوشبختانه این مشکلات در سطح استان گیلان چشمگیر نبوده تصریح کرد: با توجه به پیش بینی های انجام شده و اعمال مدیریت بحران ، کلیه امور استان جهت مقابله با هر گونه بحران احتمالی بصورت آماده باش در محل حضور فعال داشتند و شرایط آبرسانی به اکثر مناطق استان بصورت عادی و مطلوب تحت کنترل بوده است.

وی با اشاره به اینکه چشمه سفیدآب تامین کننده بخش عمده آب شرب شبکه توزیع شهرهای رودسر، رحیم آباد و املش می باشد که به علت بارش های اخیر و رانش زمین و افزایش کدورت آب چشمه سفیدآب، تصفیه خانه طول لات به مدت 24 ساعت از مدار بهره برداری خارج  شد افزود: با توجه به پیش بینی های انجام شده توسط کمیته بحران و آبگیری کامل مخازن شهرهای تحت پوشش و در مدار قرار گرفتن چاههای منطقه، آبرسانی به شهرهای مذکور تحت کنترل قرار داشت و آب با کیفیت با استاندارد های ملی توزیع شده است.

وی افزود: پس از کاهش کدورت چشمه، مجددا آب چشمه سفیدآب جهت آبرسانی به مشترکان در مدار بهره برداری قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان در پایان خاطرنشان کرد: همه شهرهای استان در طول این بازه زمانی با انجام آزمون های کلرسنجی، کدورت سنجی و باکتریولوژی بصورت ویژه تحت کنترل و نظارت مستمر واحد های کنترل کیفی مستقر در مناطق بوده است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.