صحیفه امام خمینی (س)

  • عنوان دستگیری سران حزب توده و تجلیل از خدمات سربازان گمنام اسلام در وزارت اطلاعات و دیگر ارگانهای امنیتی و انتظامی
  • محل تهران، جماران
  • مناسبت
  • تاریخ
  • موضوع دستگیری سران حزب توده و تجلیل از خدمات سربازان گمنام اسلام در وزارت اطلاعات و دیگر ارگانهای امنیتی و انتظامی
  • حضار ملت ایران

بسم اللّه‏ الرحمن الرحیم

اگر فاتحان دنیا افتخار می‏کنند به سرباز گمنام، اسلام بزرگ و ملت شریف و فاتحان عزیز ما افتخار می‏کنند به هزاران سرباز گمنام بزرگواری که در پی نام و نشان نیستند و برای کشور اسلامی خویش و اسلام عزیز و ملت انسانپرور افتخاراتی می‏آفرینند معجزه‏آسا و پیروزیهای ژرف. فرق است بین سرباز گمنامی که قدرتهای مادی دنیا به آن فخر می‏فروشند و بین سربازان گمنامی که پروردۀ اسلام و مکتب توحید است، که انگیزۀ آنان تحصیل قدرت و اکثراً ستمکاری است و انگیزۀ اینان خدا و طلب حق است.

اساساً سربازان اسلام، اگرچه نامدار باشند، در این جهان گمنامند. نامدارترین سرباز فداکار در اسلام، امیرالمؤمنین است و او گمنامترین سرباز است. با کدام تفکر عرفانی، فلسفی، سیاسی و کدام قلم و زبان و بیان، بشر این سرباز گمنام را معرفی کند و بشناسد و بشناساند؟ و مطلب با حفظ مراتب همین است. سربازان گمنام ما در تمام جبهه‏ها و پشت جبهه‏ها که شب و روز و جوانی و هستی خود را برای اسلام و مکتب الهی فدا می‏کنند و نام و نشانی نمی‏خواهند و ندارند، چه بسا که به سبب ضرورت تشکیلاتی، همسران و مادران و نزدیکان آنان ندانند که اینان چه حماسه‏ها می‏آفرینند و چه ارزشها برای انقلابْ خلق می‏کنند. از جبهه‏ها که کم و بیش مسائل آنها و حماسه‏های سرفرازانۀ آنان را می‏دانید و تا در سنگرهای آنان که مراکز عبادت‏اللّه‏ است نروید و دستی از دور بر آتش داشته باشید، عمق فداکاری و محافل عرفانی ـ الهی آنان معلوم نمی‏شود، که بگذریم،
جوانان ارجمند و عزیز ما در جبهه‏های داخلی از عمق جنگلهای وسیع تا بیغوله‏ها و پناهگاههای بزرگ منحرفان غافل از خدا، از دمکرات و کومله تا منافقین و فدایی خلق و حزب خلق به اصطلاح مسلمان تا حزب توده و سایر گروهکهای کوچک و بزرگ را با فداکاریها و خداطلبیها آنچنان قلع و قمع کردند که دنیا را با همۀ دشمنیها که دارند به اعجاب و تحیّر درآوردند. توجه به کارآمدی امنیتی و اطلاعاتی این جوانان گمنام پاسدار و بسیج و کمیته و دادستانی و دیگر دلباختگان در راه خدا در به دام انداختن سران خیانتکار حزب توده که چون مار پر خط و خال در براندازی اسلام فعالیت منافقانه داشتند و هر یک سابقه‏های طولانی بیست ـ سی ساله در جهات تشکیلاتی و اطلاعاتی و جاسوسی داشته‏اند و از تخصص در این امور بهرۀ وافی داشتند. موجب سرفرازی امت اسلامی است که چنین فداکارانی دارد و اعجاب و تحیّر دستگاههای جاسوسی و اطلاعاتی سراسر جهان است و این اعجاز جز به هدایت حق تعالی و عنایات خاصۀ ولی‏اللّه‏ الاعظم ـ ارواحنا فداه ـ صورت نگرفته است. ملت ایران از این پیروزی با ابعاد مختلفه خصوصاً سیاسی آن باید قدردانی و تشکر کنند و در تقویت جمیع سلحشوران مرزها و داخل کشور کوشا باشند. کمال بی‏انصافی است که کس یا کسانی به واسطۀ عقده‏های بیهوده از این نگهبانان اسلام و حافظان کشور اسلامی خرده بگیرد.

بار الها! ما تو را به این نعمتها که نصیب ما فرمودی و ما را از کیْد و خیانت بدخواهان به وسیلۀ جوانان عاشق خود حفظ فرمودی شکر می‏کنیم و از عهدۀ آن برنمی‏آییم. بار الها! این عزیزان مجاهد فی سبیل‏اللّه‏ را برای ملت ما حفظ فرما و به شهدای آنان رحمت و به بستگان آنان خصوصاً مادران و پدران و همسران آنان صبر و خیر و برکت عنایت فرما.

روح‏اللّه‏ الموسوی الخمینی